Middlesbrough – Chelsea 1:0 (kon.)
Middlesbrough FC
1:0 (1:0)
Chelsea FC
Úterý 09.01.2024, 21:00 • Riverside Stadium, Middlesbrough • Anglický Ligový pohár

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:11. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:9. (23:08:30)

Fotbalisté Middlesbrough senzačně porážejí Chelsea 1:0 a výborně rozehráli semifinále EFL Cupu. O výsledku zápasu rozhodl v 37. minutě po akci Isaiaha Jonese Hayden Hackney.

Chelsea měla obrovské tutovky v prvním poločase, které Cole Palmer zdatně zahazoval, po změně stran už si hosté nevypracovali prakticky vůbec žádnou šanci k ohrožení brankáře Glovera a výsledek už se tak nezměnil.

Odveta se uskuteční na Stamford Bridge za dva týdny a Chelsea nutně bude muset vyhrát, k postupu o dvě branky, v případě výhry o gól by se šlo do prodloužení.

90+4

90+4
    Z rohového kopu Chelsea vůbec nijak nezahrozila, navíc je pískán nedovolený zákrok Armanda Brojy.

90+4
    Na Mudrykův přetažený centr si naběhl Gilchrist, jeho hlavičku srazil do boční sítě Hayden Hackney.

90+3
    Žlutou kartu za zdržování hry dostává Isaiah Jones.

90+2
    Po výborném zákroku domácího kapitána Howsona budou červení vhazovat, z tribun mezitím zní vítězné chorály.

90+1
    Josh Coburn vybojoval nedovolený zákrok ve středu hřiště, to jsou další cenné desítky sekund pro Boro.

90+1
    Rozhodčí Barrott oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Gusto, přichází Gilchrist.

89
    Matt Crooks po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku, rozhodčí Barrott po pár desítkách sekund hru přerušuje, aby domácí fotbalista mohl být ošetřen.

88
    Chelsea se znovu snaží dobývat zahuštěný prostor před pokutovým územím Middlesbrough, hosté ale nemají moc kudy jít dopředu.

86
    Coburn si šikovně posunul míč do volného prostoru, ovšem před pokutovým územím ztratil stabilitu a podklouzl, čímž přišel o možnost míč doběhnout jako první.

85
    Centr Mala Gusta se odrazil ke Gallagherovi, ten trefil bránícího Frye.

84
    Ani z rohového kopu ale Chelsea nedokázala nijak zahrozit a stále platí, že ve druhém poločase si hosté nevytvořili prakticky žádnou příležitost.

83
    Johnny Howson před Brojou odehrál míč na rohový kop, to je takřka ojedinělá možnost standardní situace pro Blues.

81
    Armando Broja si navedl míč v pokutovém území na levačku, pak mu vůbec nevyšla střela, která i kdyby byla přihrávkou, tak Sterling měl k míči daleko.

80
    Colwillova snaha o průnikovou přihrávku na Mudryka zaváněla až naivitou, domácí tomuto pasu snadno zaklapli cestu.

79
    Domácí dostali na chvíli hru do středu hřiště, už se ale znovu stahují do defenzivy.

Tomáš Kohlmann

Branky: 37. Hackney

Karty:   90+3. Jones (MDD) – 30. Colwill (CHE)

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:11. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:9.
    Middlesbrough FC: Glover – van den Berg, Fry, Engel, Bangura (20. Clarke) – Barlaser, Hackney – I. Jones, Howson (C), Crooks – Latte Lah (5. Coburn)
    Náhradníci: J. Jones – Bridge, Clarke, Coburn, Gilbert, Kavanagh, McCabe, O'Brien

Trenér: Michael Carrick

Chelsea FC: Petrović – Gusto (90. Gilchrist), Disasi, Silva, Colwill – Fernández (63. Broja), Caicedo, Gallagher (C) – Palmer, Madueke (63. Mudryk), Sterling
    Náhradníci: Bergström, Bettinelli – Broja, Deivid Washington, Gilchrist, Golding, Mudryk, Williams

Trenér: Mauricio Pochettino

Rozhodčí: Barrott – Bennett, Robathan
    Úterý 23.01.2024
    Chelsea - Middlesbrough 6:1

Branky: 15. Howson (vla.), 28. Fernández, 36. Disasi, 42. Palmer, 77. Palmer, 81. Madueke – 88. Rogers

Karty:   12. Mudryk (CHE), 53. Silva (CHE) – 40. Crooks (MDD), 64. van den Berg (MDD)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:0. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 6:5.