Třebíč – Prostějov 4:1 (kon.) | Vsetín – Znojmo 1:2 (2:3 po s.n.) | Přerov – Jihlava 2:1 (2:0 po s.n.)
Litoměřice – Kolín 0:2 (kon.) | Pardubice B – Zlín 1:2 (kon.) | Slavia – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Sokolov 4:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
SC Marimex Kolín
Středa 10.01.2024, 17:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 37. kolo

Odsud z Kalich Areny je to vše a u dalších přenosů na shledanou. (19:43:23)

Je konec! Kolín vyhrává v Litoměřicích 2:0 a odváží si všechny tři body. Hlouček hostujících fanoušků rozradostnil už v 10. minutě Petr Koukal, který bekhendovým blafákem překonal Cichoně. Tříbodové vítězství potvrdil v 57. minutě Matěj Chalupa. Obrovskou zásluhu na vítězství má brankář Jakub Soukup, který chytil všech třicet střel a deptal domácí střelce.

59:34
    Koukal se provinil hákováním a už sedí na trestné lavici.

59:17
    Ofsajd zastavuje akci Stadionu. Cichoň stále zůstává v brance.

58:32
    Domácím se nedaří dostat do pásma.
    56:22 Matěj CHALUPA - 0:2

56:22
    6/6
    Kozlové právě vstřelili branku! Kolín zvyšuje na rozdíl dvou branek a je blízko výhře! MATĚJ CHALUPA si vybruslil až na levý kruh a vystřelil. Cichoň si myslel, že puk drží, ale ten propadl mezi rukou a tělem a pomalu dojel do branky. Asistence: David Sýkora.
    Soukup J., Chalupa M., Sýkora D., Kolmann P., Koukal P., Vrhel S.
    Cichoň O., Černohorský J., Aubrecht D., Ton P., Kuťák F., Svoboda P.

53:57
    Hned po vhazování vystřelil Ton, ale ani ten nepřekonal Soukupa.

Dnešní utkání sleduje 831 diváků.

52:21
    Senčák byl v dobré pozici na levém kruhu, ale trefil pouze rameno hostujícího brankáře.

51:48
    Stadionu se dnes vůbec nedaří a mnoha nepřesnostmi si sami stěžují hru.

50:54
    Aubrecht dostal nabito na vrchol pravého kruhu a kotouč prošel těsně vedle pravé tyče.

50:26
    Němec podrazil Tona a už míří na trestnou lavici.

50:26
    Sihvonen byl úplně sám mezi kruhy, ale Soukup předvedl další skvělý zákrok lapačkou.

48:02
    Husák udělal velkou chybu v rozehrávce a puku se zmocnil Skořepa, který však v dobré pozici přestřelil.

46:16
    Kolín se dostal do přečíslení a Ouřada chtěl najít Vrhela, kterému však puk přeskočil hokejku.

45:30
    Kozlové vyhráli vhazování a vyhazují.

45:18
    Následně to zkusil Kordule, ale ani ten na Soukupa nevyzrál.

44:59
    Kuťák vystřelil z první, ale trefil pouze boční síť.

44:23
    Naar seknul v obranném pásmu protihráče a jde si tak odpočinout na dvě minuty.

43:22
    Puk se dostal na modrou k Černohorskému, který vystřelil a Soukup puk vyrazil před sebe, kde byli dva litoměřičtí hráči, ale žádný se k dorážce nedostal.

42:37
    Z levého kruhu to zkusil Kuťák, ale puk prošel pouze vedle levé tyče.

40:56
    Lang vystřelil z pravého kruhu a puk proletěl nad horní tyčkou.

40:01

Ve druhé třetině branka k vidění nebyla a Kolín tak stále vede nejtěsnějším rozdílem. I ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách a zatím se vyznamenávají hlavně brankáři. Jedinou branku utkání vstřelil v 10. minutě Petr Koukal.

40:00

39:30
    Costa byl úplně sám v mezikruží, ale přihrávka mu přeskočila hokejku. Na druhé straně vypálil od modré Němec a Cichoň puk ukryl ve své výstroji.

38:40
    Jebavý vystřelil hned po vhazování a Soukup puk udržel.

38:27
    Skrytou střelu od pravého mantinelu vyslal Benda, ani ten však Soukupa nepřekonal.

36:44
    Obrovská šance kozlů! Chalupa se dostal k dorážce a puk už letěl pod horní tyč, ale Cichoň upustil hokejku a vyrážečkou zasáhl.

35:39
    Na druhé straně se ke střele dostal aktivní Chalupa a Cichoň si připsal úspěšný zákrok.

34:38
    Kordule si pěkně stáhl kotouč a už chtěl zasouvat puk do branky, ale Soukup včas zasáhl hokejkou.

32:03
    Kuťákův pokus z pravého kruhu vyrazil Soukup před sebe, kde sice byl Kordule, ale nedokázal poslat puk do branky.

31:37
    Proti pěkné střele Korduleho z levého kruhu zakročil Soukup lapačkou. Domácí jsou v plném počtu.

30:23
    Soukup zahrál puk mimo vyznačený lichoběžník a počet hráčů se tak vyrovná. Trest odpyká Stanislav Vrhel.

29:32
    Rajgl hned po vhazování poslal k zemi protihráče, což neuniklo hlavním rozhodčím.

29:20
    Až před branku si vybruslil Ouřada, ale Cichoně nadvakrát nepřekonal.

27:05

26:20
    Do přečíslení se v oslabení dostal Kuťák se Svobodou. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale Soukup zasáhl lapačkou.

25:35
    Kolmannovu střelu od modré zblokoval Korkiakoski. Následně střílel z pravého kruhu Chalupa a puk skončil s přispěním hostujícího hráče mimo hřiště. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

25:05
    Tůma v obranném pásmu podrazil Chalupu a už sedí na trestné lavici.

25:00
    Koukal se pěkně proháčkoval a našel na pravém kruhu Chalupu, ale Cichoň se bleskurychle přesunul k levé tyči.

24:14
    Střelou přes obránce se prezentoval Benda. Soukup sice vyrazil puk před sebe, kde se však žádný z kališníků nenacházel.

23:03
    Velká šance Moronga! Hostující útočník se elegantně vyhnul protihráči a dostal se až mezi kruhy, ale zamířil pouze do výstroje litoměřického brankáře.

21:11
    Tůmova střela po ledě prolétla vedle branky. Následné zakázané uvolnění kozlů vrací hru před Soukupa.

20:01

Po první třetině vede hostující Kolín 1:0. Hrál se vyrovnaný hokej s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Domácí mohli jít do vedení už ve 2. minutě, ale Costa v úniku selhal. Jedinou branku utkání vstřelil po pěkné rychlé akci zkušený útočník Petr Koukal.

20:00

19:27
    Sihvonen mohl střílet do poloprázdné branky, ale puk mu v poslední chvíli přeskočil hokejku.

17:50
    Stadion dlouho držel puk v útočném pásmu. Poté se však srazil Husák se Svobodou a Kolín získal puk.

17:13
    Nahození Korkiakoskiho ukryl Soukup v lapačce.

15:20
    V dobré střelecké příležitosti byl na vrcholu levého kruhu Piegl, ale střelu mu vůbec nevyšla.

13:28
    Moravec už nabízel puk Pajerovi, který byl u levé tyče úplně sám, ale puk k němu díky dobrému bloku nakonec nedoputoval.

12:34
    Costa ztratil puk ve středním pásmu. Zbytek domácích hráčů odjel střídat a do dobré pozice se tak dostal Ouřada, který z mezikruží zamířil do pravého betonu litoměřického gólmana.
    09:45 Petr KOUKAL - 0:1

09:45
    6/6
    Kozlové právě vstřelili branku! Kolín jde po rychlé akci do vedení! Chalupa pěknou přihrávkou našel na levém kruhu rozjetého PETRA KOUKALA, který si vybruslil až před Cichoně a bekhendem zasunul puk do sítě. Asistence: Matěj Chalupa.
    Soukup J., Koukal P., Naar J., Vrhel S., Kolmann P., Chalupa M.
    Cichoň O., Kordule P., Kuťák F., Tůma J., Černohorský J., Svoboda P.

08:28
    Ouřada to udělal pěkně, když se vyhnul dvěma protihráčům a vybruslil si až na brankoviště, ale nedokázal zasunout puk za litoměřického brankáře.

06:48
    Velká šance Kolína! Koukal dostal nabito na pravý kruh a Cichoň předvedl skvělý zákrok lapačkou.

05:49
    Pěknou střelu přes obránce vyslal Pajer, ale kotouč skončil těsně vedle levé tyče.

05:21
    Gaspar si sjel až na hranici brankoviště a trefil boční síť.

03:52
    Sihvonen to ve vlastním pásmu neudělal dobře a k puku se téměř dostal Skořepa, který mohl jet sám, ale Jebavý na poslední chvíli zažehnal nebezpečí.

01:37
    Do samostatného úniku se dostal Costa, ale zakončil pouze po ledě do levého betonu hostujícího brankáře.

01:00
    Puk doputoval až na vrchol levého kruhu ke Korkiakoskimu a Soukup se musel poprvé vytáhnout.

00:39
    Skořepa to zkusil z velkého úhlu, avšak Cichoně nepřekvapil.

00:20
    Hamplovu střelu od modré tečoval Vrhel, ale puk skončil v rohu.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Černohorský, Jebavý (C), Husák (A), Tůma, Aubrecht, Rajgl, Benda – Ton, Jícha (A), Sihvonen – Korkiakoski, Plos, Costa – Kordule, Kuťák, P. Svoboda – Cikhart, Hrabík, Senčák.
    Trenér: Miroslav Přerost

SC Marimex Kolín: Soukup (Tichý) – Hampl, Gaspar, Piegl, Š. Němec, Sýkora, Kolmann (A), Naar – Vrhel, Koukal (C), Chalupa – K. Lang, Skořepa, Z. Král (A) – Síla, Morong, Ouřada – Pajer, P. Moravec, Gajda.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Kokrment, Sýkora.

Kolín má i druhý nejmenší počet vstřelených branek v přesilovkách, ale v procentuální úspěšnosti v oslabení je druhý (86,33 %). Jinak středočeský celek v žádné týmové statistice nedominuje. Nejproduktivnějším hráčem celku je Josef Skořepa, který má ale přesně polovinu bodů Přemysla Svobody.

Všeobecně se ale Kozlové zvedají, z posledních sedmi zápasů vyhráli čtyřikrát, skolili přední týmy soutěže z Třebíče a Prostějova a začalo se dařit i hráčům, od kterých se to očekávalo.

Oba celky čeká třetí utkání v pěti dnech, Stadion bude hrát podruhé doma a budou usilovat o třetí výhru v řadě. V naprosto totožné situaci je Kolín, který má také dvě výhry s jednou úspěšnou nájezdovou loterií.

Středočeský celek má nejhorší útok v celé lize, ale zároveň jednu z lepších obran, proto se nachází na 9. místě Chance ligy. Například Stadion dal přesně o 39 gólů více. Naposledy Kozlové porazili Třebíč, předtím na nájezdy přetlačili Prostějov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.