Buffalo – Seattle 2:5 (kon.) | Tampa – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Toronto – San Jose 7:1 (kon.)
NY Islanders – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:5 (kon.) | St. Louis – Florida 1:5 (kon.)
Winnipeg – Columbus 5:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:2 (kon.) | Arizona – Boston 4:3 (po pr.)
Calgary – Ottawa 6:3 (kon.)
New York Islanders
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Vancouver Canucks
Středa 10.01.2024, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! V noci z úterka na středu se v NHL odehraje také utkání mezi New Yorkem Islanders a Vancouverem Canucks. Domácí Ostrované se ve vyrovnané tabulce Východní konference snaží udržet na pozicích znamenajících účast v play-off. To Canucks bojují o nejvyšší příčky v rámci celé ligy.

Vancouver Canucks:
    V posledních letech tápající Vancouver našel tvář a v letošní sezóně se zařadil mezi nejlepší týmy soutěže. S 55 body ze 40 odehraných duelů mu totiž patří druhé místo v rámci Západní konference i celé NHL. Výrazně zde ožil třeba obránce Filip Hronek, který do klubu přišel v průběhu minulé sezóny a postupně se stal ideálním parťákem pro elitního beka Quinna Hughese. Skvělý ročník pak zažívají produktivní útočníci J. T. Miller nebo Elias Pettersson. Kouč Rick Tocchet se pak může spolehnout i na kvalitní výkony obou brankářů – Thatchera Demka s Caseyem DeSmithem. Kosatky zápasem v UBS Areně zakončí svůj trip po New Yorku, jenž je zatím úspěšný. Před tím porazily 6:4 New Jersey a 6:3 Rangers.

New York Islanders:
    Ostrované odehráli 39 zápasů, z nichž vytěžili 46 bodů. V tabulce Východní konference jsou šestí. Pořadí je tam ale velmi vyrovnané, ještě na jedenáctý Detroit tak mají k dobru jen dva bodíky. O play-off tedy musejí tvrdě bojovat. Naposledy Islanders padli 2:5 na ledě Vegas. Před tím naopak zvítězili 5:1 v Arizoně. Newyorský celek může spoléhat na dobrou sezónu Mathewa Barzala, Bo Horvata či obránce Noaha Dobsona, který se začíná řadit k ligové elitě.

Mathew Barzal – 40b (11+29)
    Bo Horvat – 39b (16+23)
    Noah Dobson – 38b (6+32)

Brankáři:
    Ilja Sorokin – 27 zápasů, průměr 3,17, úspěšnost 90,9 %, 2 nuly
    Semjon Varlamov – 14 zápasů, průměr 2,78, úspěšnost 91,8 %, 2 nuly

New York Islanders: Sorokin (Appleby) – Dobson, Romanov, Mayfield, Pelech, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – J. Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Boeser, J. Miller (A), E. Pettersson (A) – Kuzmenko, P. Suter, Michejev – Garland, Blueger, Joshua – Lafferty, Aman, Höglander.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Rehman, Beach – Coormier, Jackson.

00:01

01:02
    Conor Garland vyzkoušel Ilju Sorokina, který si připsal první úspěšný zákrok.

01:21
    Teddy Blueger se z levé strany tlačil před Sorokina. Ten mu zabránil v zakončení vysunutím brankářské hokejky.

02:04
    Puk opustil hrací plochu.

02:59
    Hráči Vancouveru začali zápas sebevědomě. Aktivně forčekují a zatím moc nepouštějí Ostrovany do ofenzivy.

03:28
    Tyler Myers projel středním pásmem a svou akci zakončoval svižným pokusem, který prosvištěl vedle branky Islanders.

03:54
    Bývalý hráč Kosatek Bo Horvat se dostal ke střele, kterou pokryl Casey DeSmith. Ten si připisuje první dnešní zákrok.

04:12
    Dobrá střela Pierrea Engvalla z pravé strany, kterou vytěsnil mimo branku DeSmith.

05:27
    Od modré střílel Nikita Zadorov. Trefil brusle domácího Mayfielda, od nichž se puk odrazil do rohu hřiště.

06:54
    Brock Boeser si najížděl na dlouhou přihrávku za obranu. Pro hosty škoda, že puk nezpracoval.

07:18
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra se vrací před Sorokinovu branku.

07:35
    Brock Nelson našel krásným pasem před branku najíždějícího Pierrea Engvalla. Ten však zblízka zamířil jen do pravého betonu DeSmithe, který v provazu pokryl i pokus o dorážku! Následuje reklamní přestávka.

07:45
    Hosté se po buly v obranném pásmu rychle přesunuli s pukem dopředu. Jejich akci zakončoval střelou z osy Conor Garland. Sorokin vyrazil puk do rohu.

08:40
    Mike Reilly vysouval pasem Caseyho Cizikase. Toho si pohlídal bránící hráč, který ho vytlačil za branku.

08:49
    Domácí bojovali o puk u mantinelu. Nakonec ho Cizikas dokázal posunout na Alexandra Romanova, jehož střela byla sražena obráncem do ochranné sítě.

09:50
    Skvělé bruslení Quinna Hughese, který hravě dojel Simona Holmströma a sebral před ním kotouč.

10:28
    Mathew Barzal se teď z pravé strany natlačil do koncovky, ovšem zakončil vedle vzdálenější tyčky DeSmithovy branky.

11:11
    Rozhodně sledujeme hokej v dobrém tempu. Oba týmy už dokázaly několikrát zajímavě zahrozit.

12:15
    Scott Mayfield za brankou pověsil na mantinel Nilse Höglandera. Hosté i kvůli tomu přišli o útočné pásmo.

12:55
    Canucks v postavení mimo hru. Čas na reklamní přestávku číslo 2.

Střely na branku – 7:3

13:07
    Conor Garland vybojoval puk na modré čáře a zleva najížděl na Sorokina, který střelu mezi betony vyrazil.

13:22
    Postavení mimo hru v domácí neprospěch.

13:57
    Mathew Barzal je hodně silný hráč. Na pravé straně se uvolnil a i jednou rukou stačil ohrozit DeSmithe, který byl naštěstí pro Vancouver pozorný.

14:10
    Vzápětí ale právě Barzal podrazil za brankou Zadorova a odejde tak na trestnou lavici. První přesilovka Kosatek začne po reklamní přestávce.

14:20
    Domácím se podařilo v úvodu oslabení vyhodit.

14:54
    Z vrcholu levého kruhu střílel J.T. Miller. Sorokin nic neviděl přes Boesera a měl štěstí, že puk těsně minul jeho branku!

15:38
    Zatím se hraje v obranném pásmu Islanders. Quinn Hughes střílel od modré, puk nedoletěl na Sorokina.

15:59
    Domácím se konečně podařilo osvobodit a unavená čtveřice může vystřídat.

16:25
    6/6
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení těsně po skončení jejich přesilovky! Filip Hronek svou první střelou vyřadil ze hry bránícího Caseyho Cizikase, který zůstal v bolestech ležet na ledě. O chvíli později se kotouč dostal k FILIPOVI HRONKOVI znovu a český obránce zamířil z pravého kruhu do vzdálenějšího horního růžku. Asistence: Ilja Michejev a Conor Garland.
    Garland C., Hronek F., Suter P., DeSmith C., Michejev I., Zadorov N.
    Dobson N., Barzal M., Clutterbuck C., Romanov A., Sorokin I., Cizikas C.
    16:25 Filip HRONEK - 0:1

17:40
    Hosté jsou při chuti a pokračují v aktivní hře.

18:42
    6/6
    Velký nápor Canucks ukončil gólem QUINN HUGHES! Kapitán hostí se dostal k puku u pravého mantinelu, s lehkostí s ním vyjel mezi kruhy a švihem překonal Sorokina, jemuž navíc clonil vlastní spoluhráč – 0:2. Bez asistence.
    Hughes Q., Boeser B., Miller J., Hronek F., DeSmith C., Pettersson E.
    Dobson N., Holmström S., Gauthier J., Romanov A., Sorokin I., Pageau J.
    18:42 Quinn HUGHES - 0:2

19:30
    Domácí fanoušci už začínají dávat najevo svou nelibost. První třetina se chýlí ke konci.

20:00

První třetina vyšla mnohem lépe hostujícímu Vancouveru. Tedy hlavní její závěr, v němž se hostům podařilo dvakrát skórovat. Skóre otevřel těsně po skončení přesilovky svého týmu český obránce Filip Hronek, který vymetl horní růžek z pravého kruhu. Poté pokračoval nabuzený kanadský celek v náporu, který zužitkoval Hronkův hvězdný kolega z obrany Quinn Hughes. Ostrované mají v šatně o čem přemýšlet.

Statistiky
    Střely na bránu: 11 – 11 | Přesilová hra: 0/0 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 0

Další třetina začne přibližně ve 2:33.

20:01

20:23
    Anders Lee trefil loktem do obličeje Soucyho a je za tento prohřešek vyloučen. Byť to asi nebylo úmyslné. Přesilovka pro hosty.

21:12
    Z levé strany vystřelil J.T. Miller. Sorokin vyráží do rohu.

21:32
    Hosté se snažili rychle vrátit puk do útočného pásma. Dopustili se však ofsajdu.

21:40
    Domácí vyhráli následné buly a poslali puk až za branku soupeře.

22:10
    Garland nahrál na modrou čáru Filipovi Hronkovi, jehož rána z jedničky provětrala vyrážečku Sorokina.

22:13
    Další vyloučení na domácí straně! Noah Dobson potrestán za podrážení. Lee se vrátí na led za 11 sekund.

22:35
    Domácí jsou ve čtyřech. Po ráně J.T. Millera skončil kotouč v lapačce Sorokina.

23:06
    Quinn Hughes střílel od modré čáry. Ránu ještě škrtl před brankou clonící J.T. Miller a Sorokin měl co dělat, aby mu kotouč nepropadl mezi betony!

23:47
    Nyní střílel od modré Hronek. Sorokin vyrazil před sebe. Pak ještě přišla dorážka, kterou brankář Ostrovanů vykopl do bezpečí!

24:14
    Teď už jsou domácí kompletní.

25:37
    Střely na branku ve 2. třetině – 0:6

26:04
    Domácí se nemohou dostat ve druhé třetině do tempa. Mohou za to i dvě po sobě jdoucí oslabení.

26:57
    Změnit se to snaží čtvrtá lajna domácích a to fyzickou hrou. Cal Clutterbuck nyní například doslova zahodil obránce Noaha Juulsena.

27:51
    A šance domácích! V přečíslení 2 na 1 dostal Kyle Palmieri přihrávku od Barzala. Z levé strany trefil rameno Sorokina.

28:19
    Domácí pak pokračovali náporem, který ukončil střelou od pravého mantinelu Noah Dobson. DeSmith totiž nalezl puk ve výstroji a přerušil hru. Reklamní přestávka.

28:55
    Domácím nevyšla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.

29:30
    Ilja Michejev se probojoval ke střele z pravé strany. Zamířil nad branku.

30:20
    6/6
    Hosté přidávají třetí gól! Po nahození Hronka od mantinelu se dostal k puku domácí obránce Adam Pelech, který se o něj ale vzápětí nechal obrat ELIASEM PETTERSSONEM. Švédský útočník si pak u brankoviště vyměnil hrací předmět s J. T. Millerem a pohodlně ho uklízel do odkryté branky – 0:3. Asistence: J. T. Miller a Filip Hronek.
    Boeser B., Miller J., Hronek F., DeSmith C., Pettersson E., Hughes Q.
    Pelech A., Holmström S., Barzal M., Mayfield S., Sorokin I., Pageau J.
    30:20 Elias PETTERSSON - 0:3

30:39
    Teddy Blueger je vyloučen za hákování Brocka Nelsona. Domácí budou mít šanci snížit v přesilovce.

30:47
    Hosté rychle vyhazují.

31:11
    6/5
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tohle domácí sehráli skvěle! U levé tyčky operující Kyle Palmieri si vyměnil puk s Mathewem Barzalem. Pak našel pohotovou zadovkou kolem brankoviště BROCKA NELSONA a ten střílel do téměř odkryté klece – 1:3. Asistence: Kyle Palmieri a Mathew Barzal.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Nelson B., Sorokin I.
    Suter P., DeSmith C., Juulsen N., Aman N., Zadorov N.
    31:11 Brock NELSON - 1:3

32:22
    Brock Boeser nyní střílel z levé strany. Sorokin má puk v lapačce.

33:20
    Hra má nadále vysoké tempo a přelévá se ze strany na stranu.

33:50
    Conor Garland se vyhnul Pelechovi a najížděl na domácí branku zprava. Střílel vedle bližší tyčky.

34:20
    Carson Soucy od modré čáry minul domácí branku. Canucks ale drží pásmo.

34:54
    Hosté poměrně dlouho ždímali pětici Ostrovanů v jejich obranném pásmu. Nyní ale kotouč vybojoval Adam Pelech, který ho také vyvezl.

35:59
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění newyorského celku.

37:03
    Conor Garland rychle objel branku a vyzkoušel Sorokina. Ten byl pozorný.

37:24
    6/6
    Hosté zase vedou o tři góly! Dnes se již potřetí prosazuje některý z jejich obránců! Tentokrát to byl TYLER MYERS, který vjel s kotoučem do pásma v roli falešného pravého křídla a ranou pod vyrážečkou propálil Sorokina. Ten tohle asi mohl chytat – 1:4. Asistence: Teddy Blueger a Conor Garland.
    Myers T., Garland C., DeSmith C., Blueger T., Joshua D., Zadorov N.
    Pelech A., Dobson N., Clutterbuck C., Martin M., Sorokin I., Pageau J.
    37:24 Tyler MYERS - 1:4

37:36
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Sam Lafferty – 2 min., hákování.

38:01
    Barzal tentokrát v přesilovce zvolil variantu s Horvatem. Jeho střela z mezikruží byla zablokována.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny. Ostrované si v této přesilovce zatím nepřipravili nic zajímavého.

39:18
    Hosté vyhazují.

39:37
    A nyní jsou Kosatky v plném počtu.

39:57
    Filip Hronek za brankou vyčkává na konec prostřední dvacetiminutovky.

40:00

Po druhé třetině prohrávají Islanders s Canucks už 1:4. Skóre se opět měnilo v polovině duelu, kdy ztrátu obránce Pelecha potrestal po kombinaci s Millerem Elias Pettersson – 0:3. Domácí krátce poté zužitkovali přesilovku, když se po hezké souhře prosadil Brock Nelson, ale předzvěst obratu to zatím neznamenalo. Ve 38. minutě se naopak rozjel Tyler Myers, jenž svou ranou vrátil Kosatkám tříbrankový náskok.

Statistiky
    Střely na bránu: 15 – 25 | Přesilová hra: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Třetí třetina začne přibližně v 3:26.

40:01

40:43
    První zákrok ve třetí třetině si připsal hostující DeSmith, který vyrazil střelu Mathewa Barzala.

41:38
    Domácí potřebují vyvinout velkou snahu a aktivitu, pokud ještě chtějí s utkáním něco udělat.

42:28
    Pohotová střela Alexandra Romanova od modré čáry. DeSmith vyrazil puk levým ramenem.

43:21
    Miller našel z druhé vlny najíždějícího Filipa Hronka. Jeho projektil od modré vyrážel Sorokin.

44:15
    Hosté jsou aktivní. Nechtějí se dostat pod tlak a zbytečně si duel zkomplikovat.

45:07
    Brock Nelson objel s pukem hostující branku, ale nenašel si prostor pro zakončení.

46:20
    Bo Horvat dokázal poslat puk do předbrankového prostoru. Anders Lee ale nezareagoval včas.

46:48
    Na druhé straně to zkoušel Brock Boeser. Jeho střela byla sražena mimo branku.

46:59
    Zakázané uvolnění domácích.

47:09
    Zakázané uvolnění také ze strany Canucks.

47:57
    Zadorov s Juulsen odmítli za svou brankou napadající hráče soupeře a založili tak protiútok Vancouveru.

48:07
    Jeden z hostujících hráčů zahrál kotouč vysokou holí. Následuje reklamní přestávka.

49:14
    Dobson vysunul křížným pasem Pierrea Engvalla. Ten měl na levém křídle rychlost. Situaci řešil střelou vedle hostující branky.

49:56
    Zakázané uvolnění hostí. Do konce třetí třetiny schází deset minut.

50:52
    Další zakázané uvolnění hostí. Ti hrají jednoduše a pomalu ukrajují čas ze třetí třetiny.

51:13
    Domácí neudrželi pásmo. Puk vyvezl Teddy Blueger, který ho nahodil na branku a se svými spoluhráči vyrazil střídat.

51:27
    Od modré čáry střílel Noah Dobson. Jeho pokus byl zablokován.

52:20
    Sorokin dokázal holí odehrát puk před najíždějícím Samem Laffertym, který se už chystal na slotu ke střele.

53:43
    Noah Dobson vypálil od modré. Puk byl tečován, skončil ale vedle branky hostí.

53:53
    Zakázané uvolnění Vancouveru.

55:04
    Hosté se stále brání bez větších problémů. Do konce už schází jen pět minut. Teď je tu reklamní přestávka.

55:15
    6/6
    Domácí přeci jen snižují a ještě by to mohlo být zajímavé! Ostrované se dostali do pásma jednoduchým nahozením do zadního mantinelu. V útočné třetině kotouč vybojovali a nakonec si ho vzal BROCK NELSON. Ten s ním vyjel na osu a střelou na lapačku překonal DeSmithe. Svým druhým gólem v zápase tak snižuje na 2:4. Bez asistence.
    Pelech A., Engvall P., Palmieri K., Mayfield S., Nelson B., Sorokin I.
    Boeser B., DeSmith C., Miller J., Pettersson E., Juulsen N., Zadorov N.
    55:15 Brock NELSON - 2:4

56:00
    Signalizované vyloučení na straně domácích. Hráči Canucks využívají výhody a drží puk na hokejkách čímž chytře šetří čas.

56:17
    Vyloučen je Jean-Gabriel Pageau, který při forčekinku zahákoval Filipa Hronka. To je pro Islanders samozřejmě velká komplikace.

56:42
    Pokus Eliase Petterssona z pravé strany vyrazil Sorokin betonem.

57:13
    Ránu Filipa Hronka obětavě zablokoval Holmström.

57:31
    Z jedničky vypálil Brock Boeser. Sorokin puk zachytil do výstroje a přerušil hru.

58:12
    Nástřel Conora Garlanda se snažil tečovat směrem na branku J. T. Miller. To se mu ale nepovedlo.

58:20
    Domácí v plném počtu a Ilja Sorokin vyrazil na střídačku!

58:38
    6/6
    A je hotovo! DAKOTA JOSHUA vystihl před svou obrannou modrou čarou přihrávku Barzala na Leeho. Puk zachytil a ještě z vlastní poloviny ho poslal do opuštěné branky soupeře – 2:5. Bez asistence.
    Joshua D., Soucy C., Lafferty S., DeSmith C., Blueger T., Myers T.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B.
    58:38 Dakota JOSHUA - 2:5

59:03
    Už běží poslední minuta tohoto duelu.

59:42
    Domácím byl ještě odpískán ofsajd. Možná se jedná o poslední přerušení hry.

Ještě menší dohady a strkanice po závěrečné siréně. Angažovali se tam domácí Matt Martin a Dakota Joshua. Rozhodčí už ale nechtějí připustit komplikace a kohouty od sebe rychle oddělili.

Hokejisté Vancouveru potvrzují výbornou formu v této sezóně a na ledě New Yorku Islanders vítězí zaslouženě 5:2. Hosté se na konci první třetiny ujali dvoubrankového vedení díky trefám obránců Filipa Hronka a Quinna Hughese. V polovině duelu pak přidal třetí zásah Kosatek Elias Pettersson. Domácí korigovali přesilovkovým gólem Brocka Nelsona, jenže na 4:1 po čtyřiceti minutách upravil Tyler Myers. V závěrečné části si hosté tento náskok dlouho v klidu hlídali. Necelých pět minut před koncem ale přeci jen snížil opět Brock Nelson. Následně si však Islanders nejprve zkomplikovali závěrečný nápor vyloučením, a když byli konečně v pěti, odvolali brankáře, za což je však rychle ztrestal Dakota Joshua.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 32. Nelson (Palmieri, Barzal), 56. Nelson – 17. Hronek (Michejev, Garland), 19. Q. Hughes, 31. E. Pettersson (J. Miller, Hronek), 38. T. Myers (Blueger, Garland), 59. Joshua

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Zadorov, Juulsen – Boeser, J. Miller (A), E. Pettersson (A) – Kuzmenko, P. Suter, Michejev – Garland, Blueger, Joshua – Lafferty, Aman, Höglander.

Rozhodčí: Rehman, Beach – Coormier, Jackson

Diváci: 15 690