Buffalo – Seattle 2:5 (kon.) | Tampa – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Toronto – San Jose 7:1 (kon.)
NY Islanders – Vancouver 2:5 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:5 (kon.) | St. Louis – Florida 1:5 (kon.)
Winnipeg – Columbus 5:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:2 (kon.) | Arizona – Boston 4:3 (po pr.)
Calgary – Ottawa 6:3 (kon.)
Winnipeg Jets
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 10.01.2024, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny hokejové příznivce a vítám vás u přenosu z utkání NHL mezi Winnipegem a Columbusem. Winnipeg ve svém posledním utkání vyhrál na ledě Arizony 6:2. Dvěma brankami se na výhře podílel útočník Mark Scheifele. Nejproduktivnějším hráčem Jets je již zmíněný kanadský forvard Mark Scheifele, který si ve 38 utkáních připsal 39 bodů (14+25). Nejlepším střelcem týmu je ale Američan Kyle Connor, který nastřílel ve 26 utkáních 17 branek, ke kterým přidal ještě 12 asistencí. Nejproduktivnějším bekem je Kanaďan Josh Morrissey, který zapsal ve 38 zápasech 30 bodů (6+24). Mezi brankáři má nejlepší statistiky Američan Connor Hellebuyck, který odchytal 29 utkání a má úspěšnost zákroků 92 % a s průměrným počtem 2,2 gólu na zápas.
    Columbus v minulém zápase doma prohrál s Minnesotou 3:4 v prodloužení a nepomohl mu ani hatrrick kanadského útočníka Colea Sillingera. Za Minnesotu se dvakrát trefil Matthew Boldy a v prodloužení rozhodl Marco Rossi v 64. minutě. Nejproduktivnějším hráčem je Američan Johnny Gaudreau, který si v 41 utkáních připsal 25 bodů (7+18). Nejlepším střelcem týmu je ale ruský útočník Kirill Marčenko, který si zapsal ve 39 zápasech 13 branek, ke kterým ještě zapsal 9 nahrávek. Nejproduktivnějším obráncem je Američan Zach Werenski, který ve 34 utkáních zapsal 25 bodů (1+24). Mezi brankáři si nejlépe vede Lotyš Elvis Merzlikins, který odchytal 23 zápasů s procentuální úspěšností zásahů 90,6 % a s průměrným počtem 3,2 gólu na zápas. Úvodní buly bude v Canada Life Centre ve Winnipegu vhozeno krátce po 2:00.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Vilardi, Scheifele, Ehlers – Iafallo, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Jonsson Fjällby, Toninato, M. Barron.
    Trenér: Rick Bowness

Columbus Blue Jackets: Tarasov (S. Martin) – Severson, A. Boqvist, Provorov, Jiříček, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau (A), Fantilli, Danforth – Činachov, Sillinger, Marčenko – K. Johnson, Roslovic, Bemström – Texier, Voronkov, Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: Halkidis, McCauley – Knorr, Toomey.

Zazní státní hymna USA.

A ještě hymna Kanady.

00:01

00:35
    Činachov se zprava dostal ke střele, ale jeho nahrávka nikoho před brankou nenašla.

01:10
    Domácí se poprvé dostal do šance, ale ze skrumáže před brankou neuspěl Lowry, když Tarasov vyrazil jeho ránu i další střelu.

02:19
    Ofsajd Columbusu. Vhazuje se ve středním pásmu.

03:12
    6/6
    Winnipeg právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení. Winnipeg předvedl rychlý vpád do útočného pásma a Ehlers následně našel na levém kruhu BRENDENA DILLONA, jehož rána zápěstím skončila nad betonen Tarasova. Asistence: Nikolaj Ehlers a Mark Scheifele.
    Dillon B., Ehlers N., Scheifele M., Pionk N., Vilardi G., Hellebuyck C.
    Fantilli A., Gaudreau J., Danforth J., Bean J., Tarasov D., Gudbranson E.
    03:12 Brenden DILLON - 1:0

04:32
    Tarasov má kotouč ve své lapačce a vhazuje se před jeho brankou.

05:09
    Naměstnikov svou střelou prověřil Tarasova, ale ten pokus bez problémů vyrazil.

05:55
    Marčenkova střela byla zblokována domácí obranou.

06:14
    Poté, co puk skončil v ochranné síti nad brankou Hellebuycka se po komerční pauze vhazovalo před domácí brankou.

07:12
    Columbusu odpískán při zakládání útočné akce ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

07:40
    Sillinger trefil svou střelou břevno, od kterého se puk odrazil na levou tyčku a teprve poté se odrazil puk zpět do hry.

08:04
    Rána Gudbransona od modré byla vyražena Hellebuyckovou holí, následně puk odehrál do bezpečí jeden z beků Jets.

08:24
    Tarasov má puk v lapačce, a tak se vhazuje před jeho brankou.

10:49
    Naměstnikov se svou střelou neuspěl, a následně se Winnipeg vyhnal s pukem jen do středního pásma.

11:33
    Hellebuyck se vydal za branku pro puk, aby pomohl s rozehrávkou, ale to nakonec nebylo potřeba, protože se puk odrazil od mantinelu na hůl jednoho z hráčů Jets.

12:46
    Winnipeg poslal puk až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Hellebuyckem.

13:01
    Jonsson Fjällby jen odevzdal puk hráčům Jets a míří střídat.

13:38
    Morrissey se chystal střílet od modré, ale do puku mu klepl Johnson, a tím dostal puk do středního pásma.

13:59
    Puk skončil mimo hru a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před Hellebuyckem, protože byl puk sražen do ochranné sítě.

14:40
    Tarasov za svou brankou vypomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou a oba týmy stihnou vystřídat.

15:39
    Ránu Dillona od modré srazil Tarasov holí do rohu.

16:08
    Texier pálil z dobré pozice před brankou těsně mimo.

17:03
    Jonsson Fjällby střílel, ale na Tarasova nevyzrál. Hostující brankář střelu vyrazil.

17:42
    Hellebuyck za brankou rozehrával puk a málem se mu to nepovedlo, na což číhal hráč Columbusu, ale nakonec se puk dostal na hůl jednoho z domácích hráčů.

18:32
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je znovu přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu. Puk tentokrát zaletěl na tribuny mezi diváky.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:10
    Ránu Morrisseyho od modré vyrazil betonem do rohu Tarasov.

20:00

První třetina přinesla zatím jediný gól utkání. Dali ho domácí už ve 4. minutě, kdy se trefil obránce Dillon, jenž dostal na levý kruh nahrávku od Ehlerse a střelou zápěstím mířil přesně nad beton Tarasova. Také Columbus měl několik dobrých příležitostí, ale zřejmě tu největší měl v 8. minutě Sillinger, jehož rána skončila na břevně, pak ještě trefila levou tyčku, a následně se odrazila zpět do hry. Všechny příležitosti Columbusu pochytal zatím skvěle chytající Hellebuyck, ale i na druhé straně mohou hosté poděkovat Tarasovovi, protože díky jeho zákrokům zatím inkasovali pouze jednou. Utkání je velmi rychlé a férové, neboť jsme zatím nebyli svědky žádného vyloučení. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba ve 2:57.

Střely na branku po 1. třetině: 5:8

20:01

20:45
    Až nyní se poprvé vylučuje. Neal Pionk podrazil Seversona a dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Columbus.

21:25
    Naměstnikov i ve vlastním oslabení zahrozil, ale jeho střela byla zblokovaná.

21:53
    Winnipeg vyhazuje puk až k brance Tarasova, kde se ho chopí hosté.

22:26
    Columbusu je odpískán ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.

22:45

23:06
    Tarasov udržel střelu Perfettiho z levé strany mezi svými betony a hra je přerušena. Vhazovat se bude před Tarasovovou brankou.

23:36
    Ehlers dostal nahrávku do prostoru před brankou, ale jeho ránu sebral do lapačky Tarasov a vhazovat se tak znovu bude před jeho brankou.

23:55
    Puk se dostal mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazování před Hellebuyckem.

24:23
    Pionk poslal dlouhou přihrávku dopředu na svého spoluhráče, ale na něj byla nahrávka až moc rychlá a k puku se tak nedostal.

24:32
    Puk skončil na střídačce jednoho z týmů Buly ve středním pásmu.

25:05
    Pionkovu střelu od modré musel vyrazit Tarasov, ale poradil si. Nejprve zasáhl hřbetem lapačky a následnou dorážku jednoho z hráčů vyrazil holí.

25:15
    Po ofsajdu Columbusu se vhazuje ve středním pásmu.

26:49
    Roslovic dostal hezkou nahrávku od Johnsona, ale ke střele se ani nedostal, protože obrana Winnipegu ho ihned o kotouč obrala.

27:51
    Texier se dostal ke střele, ale trefil jenom připraveného Tarasova.

28:15
    Další střelu obstaral Appleton, ale jeho rána byla zablokovaná.

28:41
    Stejně dopadl i Niederreiter, jehož pokus byl také zablokován. Následně se přerušuje hra a následuje komerční přestávka a po ní se bude vhazovat před Tarasovem, který si předtím zapsal další zásah.

Zajímavostí je, že v dnešním utkání nastupují hráči z osmi zemí světa: ČR, Kanada, USA, Rusko, Švédsko, Dánsko, Švýcarsko a Francie.

29:13
    Hellebuyck pomohl za svou brankou Winnipegu s rozehrávkou.

29:44
    Morrissey čeká za svou brankou na to, až jeho spoluhráči dostřídají. Následně rozjíždí další útočnou akci.

30:32
    Namšstnikov to zkusil z pozice před brankou, ale tu těsně minul.

30:50
    6/6
    Winnipeg právě vstřelil branku! Winnipeg přidává druhou branku a zvyšuje náskok! Winnipeg po předchozí neúspěšné ráně Naměstnikova zůstal v útočném pásmu a Samberg zpoza branky viděl u levé tyčky volného COLEA PERFETTIHO, jemuž nahrál a Perfetti se ranou z první nemýlil a trefil volné místečko u tyčky Tarasovovy branky. Asistence: Dylan Samberg a Nate Schmidt.
    Perfetti C., Samberg D., Schmidt N., Naměstnikov V., Iafallo A., Hellebuyck C.
    Fantilli A., Bean J., Olivier M., Tarasov D., Texier A., Severson D.
    30:50 Cole PERFETTI - 2:0

31:22
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Jake Bean – 2 min., držení.

32:08
    Tarasov přikryl puk pod lapačku před dotírajícím Scheifelem a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

33:22

33:25
    Winnipegu odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

34:03
    6/6
    Winnipeg právě vstřelil branku! A je tu třetí gól domácích! Postaral se o něj JOSH MORRISSEY, který dostal nabito krásnou zadovkou od Lowryho na levý kruh, odkud vypálil nechytatelnou ránu, která zapadla přesně ke vzdálenější tyči Tarasovovy branky. Asistence: Adam Lowry.
    Morrissey J., Lowry A., DeMelo D., Appleton M., Barron M., Hellebuyck C.
    34:03 Josh MORRISSEY - 3:0

35:23
    S další střelou neuspěl Jonsson Fjällby, jehož rána šla vedle.

35:42
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Brenden Dillon – 2 min., držení.

Druhá přesilovka Columbusu v zápase začne po komerční pauze.

36:12
    Domácí vyhodili puk až za branku Tarasova.

37:02
    Naměstnikov prací dostal Columbus do středního pásma a ušetřil cenné vteřinky.

37:42

38:00
    Texier vypálil od pravého mantinelu, ale Hellebuyck střelu viděl a má puk v lapačce. Buly před jeho brankou.

38:15
    Zakázané uvolnění Jets. Hra se vrací zpátky před Hellebuycka, kde se bude vhazovat.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Fantilli zůstal ležet na ledové ploše po zákroku jednoho z hráčů, což šel okamžitě pomstít Danforth, který se pěstmi pustil do Pionka, který zřejmě Fantilliho trefil.

39:42
    Neal Pionk – 2 min., hrubost,
    2 min..

Justin Danforth – 2 min., hrubost.

Nino Niederreiter – 2 min., pád pod nohy.

Columbus si tak zahraje další přesilovku.

39:44
    Po zákroku Hellebuycka se bude vhazovat před jeho brankou.

40:00

Druhá třetina je za námi. Winnipeg v ní přidal dva góly. Nejprve se ve 31. minutě prosadil Perfetti, kterého krásně zpoza branky našel Samberg a Perfetti u levé tyčky z první trefil přesně. Ve 36. minutě pak Lowry hezkou zadovkou našel na levém kruhu Morrisseyho, jehož tvrdá rána zapadla přesně ke vzdálenější tyči. Columbus si žádnou velkou šanci nevytvořil a všechny jeho pokusy zastavil výborně chytající Hellebuyck. V závěru třetiny pak Pionk čistým způsobem trefil Fantilliho, což se nelíbilo Danforthovi, jenž šel okamžitě svého spoluhráče pomstít a v bitce se potkal právě s Pionkem. Oba hráči dostali trest na 5 minut za bitku. Třetí třetina začne zhruba ve 3:53.

Střely na branku po druhé třetině: 14:17

40:01

40:25
    Puk skončil mimo ledovou plochu a hra je přerušena. Buly před Hellebuyckem.

40:57
    Kent Johnson – 2 min., držení.

45 sekund se bude hrát 4 na 4, pak začne přesilovka Winnipegu.

41:19
    Texier střelou z pravého kruhu branku minul.

41:42

Vyloučený Niederreiter zpátky na ledě, začíná zkrácená přesilovka Jets.

42:24
    Hosté vyhazují kotouč až k brance Hellebuycka.

42:48
    Tvrdou ránu Morrisseyho zastavuje svým zákrokem Tarasov, který sebral puk do rukavice. Vhazování před jeho brankou.

42:57

43:04
    Zakázané uvolnění odpískáno Columbusu. Hra se stěhuje před Tarasova, kde se bude vhazovat.

43:34
    6/6
    Winnipeg právě vstřelil branku! A je tu další branka domácích! Za brankou Tarasova se bojovalo o puk, ale Columbus udělal chybu v rozehrávce, čehož využil COLE PERFETTI, který se zmocnil puku na pravém kruhu a rychlou ranou nedal Tarasovovi šanci zasáhnout. Druhá trefa Perfettiho v dnešním utkání. Bez asistence.
    Perfetti C., DeMelo D., Naměstnikov V., Iafallo A., Hellebuyck C., Morrissey J.
    Fantilli A., Gaudreau J., Danforth J., Bean J., Tarasov D., Severson D.
    43:34 Cole PERFETTI - 4:0

44:33
    Na druhé straně má puk ve své lapačce Hellebuyck a vhazuje se před jeho brankou.

45:41
    Ofsajd Columbusu. Buly ve středním pásmu.

45:57
    Tarasov musel vytáhnout další zákrok, což se mu povedlo a vyrazil puk do rohu.

46:33
    Před brankou Tarasova zůstal ležet Scheifele, který se drží za obličej, protože ho nešťastně a nechtěně hokejkou do obličeje trefil Roslovic a rozhodčí svým hvizdem přerušuje hru. Po komerční pauze se bude pokračovat. Scheifele je naštěstí v pořádku a bude moci pokračovat dále.

46:53
    Po dalším zásahu Hellebuycka se vhazuje před jeho brankou.

47:04
    Zakázané uvolnění Winnipegu. Hra se vrací zpět před Hellebuycka, kde se bude vhazovat.

48:00
    Zakázané uvolnění se pro změnu píská Columbusu. Vhazovat se bude před Tarasovem.

48:35
    Jiříček pálil od modré čáry, ale trefil jenom mantinel za brankou Hellebuycka.

49:13
    Po nahrávce Jonssona Fjällbyho dorážel před brankou Toninato, ale Tarasov zasáhl a puk ve své výstroji. Buly před jeho brankou.

49:13
    Emil Bemström – 2 min., vysoká hůl.

49:29
    6/5
    Winnipeg právě vstřelil branku! Winnipeg využívá bleskově přesilovku a zvyšuje skóre. Po krásné kombinaci v útočném pásmu našel kapitán Lowry nahrávkou od levé tyčky GABRIELA VILARDIHO, který stál u protější tyčky a neměl problém zamést puk do odkryté branky. Asistence: Adam Lowry a Cole Perfetti.
    Vilardi G., Lowry A., Perfetti C., Ehlers N., Hellebuyck C., Morrissey J.
    Sillinger C., Provorov I., Danforth J., Tarasov D., Gudbranson E.
    49:29 Gabriel VILARDI - 5:0

50:40
    Ofsajd Winnipegu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:30
    Hellebuyck nyní vyrazil ránu jednoho z hráčů Columbusu, která šla z pravého kruhu a vyrazil puk betonem do rohu.

53:08
    Jeden z domácích hráčů pálil zápěstím, ale Tarasov si jeho pokus našel a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

54:10
    Columbus rozjíždí další útočnou akci zpoza vlastní branky.

55:11
    Puk skončil mimo ledovou plochu. Hra je přerušena a po komerční pauze se bude znovu pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

55:57
    Puk na střídačce hostů. Buly ve středním pásmu.

56:36
    Střelu Morrisseyho přizvedl hokejkou Marčenko do ochranné sítě a vhazovat se bude před Tarasovem.

57:08
    Fantilli poslal pokus od levého mantinelu, ale Hellebuyck s touhle střelou neměl problém a schoval puk pod lapačku. Vhazování před jeho brankou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Puk přeletěl plexisklo a skončil mezi diváky. Vhazuje se před Hellebuyckem.

58:33
    Hellebuyck má kotouč v lapačce po střele Johnsona a bude se znovu vhazovat před jeho brankou.

Utkání je za námi. Winnipeg se i v této třetině dvakrát prosadil. Nejprve se ve 44. minutě podruhé v zápase trefil Perfetti, který využil špatné rozehrávky hostů a prosadil se střelou z pravého kruhu. V 50. minutě pak zvýšil náskok Vilardi, který dostal nahrávku k pravé tyči od Lowryho a doklepl kotouč do odkryté branky. Columbus žádnou ze svých šancí v této třetině a ani v tomto utkání nevyužil, protože dnes nedokázal překonat skvělého Hellebuycka v domácí brance, který si tak připisuje druhé čisté konto v sezóně. Winnipeg se tak může radovat z dalšího vítězství, naopak Columbus tentokrát musí zkousnout porážku. Dnes může litovat hlavně koncovky, ve které nebyl efektivní.

3. Brenden Dillon (WPG) 1+0

Z dnešního utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou. Mějte se fajn a hezký den. (04:42:21)

Mateo

Branky a nahrávky: 4. Dillon (Ehlers, Scheifele), 31. Perfetti (Samberg, Schmidt), 35. Morrissey (Lowry), 44. Perfetti, 50. Vilardi (Lowry, Perfetti)

Rozhodčí: Halkidis, McCauley – Knorr, Toomey