Francie – Severní Makedonie 39:29 (kon.) | Německo – Švýcarsko 27:14 (kon.)
Německo
27:14 (13:8)
Švýcarsko
Středa 10.01.2024, 20:45 • Merkur Spiel Arena, Düsseldorf • Mistrovství Evropy mužů • Skupina A

Německo – Švýcarsko 27:14 (13:8)
    Nejvíce branek: Knorr 6/2, Fischer 3, Köster 3 – Rubin 4, Schmid 2, M. Zehnder 2. Rozhodčí: Hansen, Madsen (oba Dán.). Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 53 386. (22:21:43)

Němci v úvodním zápase mistrovství Evropy před historickou návštěvou 53 586 diváků totálně dominovali a porážejí Švýcarsko 27:14.

Němci měli po prvním poločase pětibrankový náskok, ve druhém dějství jej pak postupně ještě výrazně navyšovali a zahrát si tak mohl úplně celý tým. Díky tomu se prosadilo hned dvanáct německých hráčů, tím nejlepším v zápase je jasně vyhlášen Andreas Wolff, jenž dnes doslova zavřel německou branku a odchytal naprosto famózní zápas.

Konec zápasu. (27:14)
    60
    Gólový účet zápasu v závěru z pravého křídla uzavírá Cédrie Tynowski. (27:14)
    60
    Phillip Weber zvyšuje na rozdíl čtrnácti branek. (27:13)

59
    Němci nadále brání velmi důsledně, k Laubemu se teď míč šťastně odrazil, z postu pivota se ale Laube netrefil. (26:13)
    58
    Martin Hanne se stává už dvanáctým německým hráčem, který dnes skóroval! (26:13)
    58
    Z Marosovy přihrávky se prosadil Mehdi Ben Romdhane. (25:13)

57
    Po Uscinsově ztrátě míče mohou dopředu Švýcaři. (25:12)
    56
    Na postu pivota se znovu prosadil Justus Fischer. (25:12)
    56
    Poprvé v zápase skóruje Mehdi Ben Romdhane. (24:12)
    55
    Okamžitě však vrací úder Justus Fischer. (24:11)
    54
    Po snad sedmnácti minutách bez branky skórují Švýcaři díky Raemymu. (23:11)
    54
    Švýcarské ztráty míče neberou konce, další se dopustil Ben Romdhane, z brejku pak skóroval Dahmke. (23:10)

53
    V německé brance už je David Späth a ten si počíhal na Michaela Kusia. (22:10)

52
    Také Němci se teď dopustili technické chyby, Švýcaři se tak mohou pokusit přerušit svůj další gólový půst, který trvá už téměř čtvrt hodiny. (22:10)

51
    Z druhého poločasu už je odehráno dvacet minut a Švýcaři za tento úsek vstřelili jen dvě branky! (22:10)

50
    Další obrovskou šanci měl Timo Kastening, v samostatném úniku si ale nepřišel na Portnera. (22:10)