Nizozemsko – Gruzie 34:29 (kon.) | Portugalsko – Řecko 31:24 (kon.) | Slovinsko – Faerské ostrovy 32:29 (kon.)
Norsko – Polsko 32:21 (kon.) | Švédsko – Bosna a Hercegovina 29:20 (kon.) | Dánsko – Česko cz 23:14 (kon.)
Slovinsko
32:29 (13:13)
Faerské ostrovy
Čtvrtek 11.01.2024, 18:00 • Mercedes-Benz Arena (Berlín) • Mistrovství Evropy mužů • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky s fanoušky mezinárodní mužské házené. V tomto zápase Mistrovství Evropy proti sobě nastoupí Slovinsko a Faerské ostrovy.

Jedná se o zápas v rámci skupiny D, ve které je kromě Slovinska a Faerských ostrovů ještě Norsko a Polsko. Ze čtyřčlenné skupiny postupuje do hlavní fáze turnaje pouze nejlepší dva týmy. Zbylé dva nepostoupí.

Poslední přípravný zápas Slovinsko prohrálo, nestačilo na Chorvatsko 26:32, naopak Faerské ostrovy porazily Belgii 34:29.

Slovinsko: Ferlin, Lesjak – Blagotinšek, Marguč, Dolenec, Cehte, Jovičić Slatinsek, Kodrin, Zarabec, Horžen, Bombac, Mačkovšek, Novak, Vlah, Drobež, Suholežnik.

Faerské ostrovy: Jacobsen, Satchwell – Höydal, L. Mortensen, Mikkjalsson, R. Hansen, Johansen, Gunnarsson Djurhuus, Av Teigum, Poulsen, Mikkelsen, Krogh, Vedelsbøl, E. Á Skipagøtu, Ó. Mittún, Rasmussen.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Sledujeme dobrou hru obran obou klubů, ani jeden celek zatím neskóroval. (0:0)

2
    Slovinská obrana si počínala velmi dobře a nenechala soupeře proměnit šanci. (0:0)
    4
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Elias Ellefsen Á Skipagøtu). (1:2)

4
    Novak měl velkou šanci, ale trefil jen brankáře. (1:2)

5
    Faerské ostrovy nedokázaly svou šanci přesněji zakončit, směr hry se otáčí. (1:2)
    6
    Hakún West Av Teigum uspěl po rychlé akci. (1:3)
    6
    Blaž Blagotinšek bleskově dokázal odpovědět. (2:3)
    6
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Óli Mittún). (2:4)

7
    Po faulu hráče Slovinska bude jeho tým u míče. Směr hry se otáčí. (2:4)
    8
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec). (3:4)

8
    Tým vedený jako hostující kombinuje na útočné polovině, sledujeme klidnější pasáž hry. (3:4)

9
    Slovinsko rychle vybojovalo míč a přeneslo směr hry. (3:4)

9
    Dean Bombac se individuálně do šance nedostal. (3:4)

10
    Vyloučení pro tým Faerské ostrovy (Teis Horn Rasmussen). (3:4)
    10
    Borut Mačkovšek srovnává stav zápasu na 4:4. (4:4)
    10
    (4:5)
    11
    Borut Mačkovšek po pěkné individuální akci srovnává stav zápasu. (5:5)

12
    Óli Mittún minul branku z dobré pozice pro zakončení. (5:5)
    13
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec). (6:5)

13
    Vyloučení pro tým Slovinsko (Blaž Blagotinšek). (6:5)

14
    Faerské Ostrovy se pokouší srovnat stav zápasu, zatím marně. (6:5)

15
    Vyloučení pro tým Faerské ostrovy (Teis Horn Rasmussen). (6:5)
    15
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Hakún West Av Teigum). (6:6)
    16
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Aleks Vlah). (7:6)

16
    Oddechový čas pro tým Faerské ostrovy. (7:6)
    17
    Borut Mačkovšek po bleskové akci navyšuje svůj náskok, prosazuje se právě tento hráč. (8:6)

18
    Aleks Vlah to zkoušel individuálně, ale minul. (8:6)

18
    Hakún West Av Teigum na druhé straně trefil pouze brankáře soupeře. (8:6)

19
    Velmi dobře chytá nyní brankář Klemen Ferlin. (8:6)

20
    Dvacet minut hry je pryč, sledujeme atraktivní házenou z obou stran. (8:6)
    20
    Hakún West Av Teigum dává důležitou branku, rozdíl je jen jeden gól. (8:7)

21
    Aleks Vlah nedokázal z bezprostřední blízkosti přesněji trefit branku. (8:7)
    22
    Faerské ostrovy srovnávají stav zápasu, prosazuje se dobře hrající Vilhelm Poulsen. (8:8)
    22
    Jure Dolenec odpověděl naprosto stejně, i on dokázal proměnit rychlou akci. (9:8)
    23
    Elias Ellefsen Á Skipagøtu srovnává stav zápasu na 9:9, nyní proměnil sedmičku. (9:9)

24
    Slovinsko se pokouší získat náskok, zatím ale marně. (9:9)
    25
    Aleks Vlah s přehledem dokázal proměnit sedmičku, jeho tým získává vedení zpět. (10:9)
    25
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Elias Ellefsen Á Skipagøtu). (10:10)
    26
    Hakún West Av Teigum se dostal před branku, měl čas na zakončení, a pak hodil míč přesně do branky. (10:11)

26
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Slovinsko (Jure Dolenec). (10:11)
    26
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Jure Dolenec). (11:11)
    27
    Elias Ellefsen Á Skipagøtu se prosazuje po rychlé akci, Faerské ostrovy se dostávají do vedení. (11:12)

28
    Probíjí poslední minuty v prvním poločase, sledujeme atraktivní hru. (11:12)
    28
    Aleks Vlah s přehledem proměnil sedmičku. Je znovu vyrovnáno. (12:12)
    29
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Vilhelm Poulsen). (12:13)

29
    Elias Ellefsen Á Skipagøtu minul po rychlé akci branku, nechybělo moc jeho střelbě. (12:13)
    30
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec). (13:13)

30
    Óli Mittún nedokázal proměnit velkou šanci svého celku. (13:13)

30
    Aleks Vlah trefil brankáře, skvělý zákrok. (13:13)

30
    První poločas skončil. (13:13)

31
    Začal druhý poločas. (13:13)

31
    Utkání pokračuje druhým poločasem. (13:13)
    31
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Tróndur Mikkelsen). (13:14)

31
    Vyloučení pro tým Slovinsko (Gašper Marguč). (13:14)
    32
    Slovinsko velmi rychle vyrovnalo. prosazuje se Aleks Vlah. (14:14)

32
    Žlutá karta pro realizační tým Slovinsko. Kouč Zuros Urman dostal kartu. (14:14)
    32
    Miha Zarabec dokázal proměnit svou šanci, a tak dostal svůj tým do vedení. (15:14)
    33
    Hakún West Av Teigum dostal příliš mnoho prostoru, který dokázal proměnit, je vyrovnáno. (15:15)
    34
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Hakún West Av Teigum). (15:16)
    34
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Teis Horn Rasmussen). (15:17)

34
    Faerské ostrovy se dostávají do vedení o dvě branky, hrají velmi dobře. (15:17)
    35
    Slovinsko se po rychlé akci středem dokázalo prosadit, míč do branky dostal Stas Jovičić Slatinsek. (16:17)
    37
    Na počátku třicáté sedmé minuty je vyrovnáno, prosazuje se Miha Zarabec. (17:17)
    37
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Nejc Cehte). (18:17)
    37
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Hakún West Av Teigum). (18:18)
    38
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Aleks Vlah). (20:18)
    39
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Hakún West Av Teigum). (20:19)
    40
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Aleks Vlah). (21:19)
    41
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Leivur Mortensen). (21:20)

41
    Sledujeme rychlou hru, Slovinsko aktuálně vede o jednu branku. (21:20)

41
    Pauli Jacobsen se vyznamenal proti střele soupeře. (21:20)
    41
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Gašper Marguč). (22:20)

42
    Nyní sledujeme dramatickou házenou, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějšího náskoku. (22:20)

43
    Klemen Ferlin se nyní vyznamenal proti obrovské šanci soupeře, Leivur Mortensen neuspěl. (22:20)
    44
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Aleks Vlah). (23:20)
    44
    Tróndur Mikkelsen z Faerských ostrovů velmi rychle odpovídá a i on uspěl. (23:21)
    45
    Nejc Cehte dostal hodně prostoru, protlačil se do zakončení a dokázal prostřelit brankáře soupeře. (24:21)

46
    Óli Mittún se propracoval do zakončení, ale jeho rána končí vedle. (24:21)
    46
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec). (25:21)
    47
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Gašper Marguč). (26:21)
    48
    Faerské ostrovy snižují, prosazuje se po rychlé akci Elias Ellefsen Á Skipagøtu. (26:22)
    48
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Teis Horn Rasmussen). (26:23)
    49
    Slovinsko kontroluje hru, náskok navyšuje Gašper Marguč. (27:23)

50
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, tým vedený jako domácí pokračuje v dobré hře a dál se tlačí do zakončení. (27:23)

50
    Oddechový čas pro tým Slovinsko. (27:23)

50
    Žlutá karta pro realizační tým Faerské ostrovy. (27:23)
    50
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Miha Zarabec). (28:23)

51
    Vyloučení pro tým Faerské ostrovy (Rói Berg Hansen). (28:23)
    51
    Nejc Cehte se prosazuje po rychlé akci, jeho celek získává výraznější náskok. (29:23)
    52
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Óli Mittún). (29:24)

53
    Slovinsko kontroluje hru a má tento zápas v závěru velmi dobře rozehraný. (29:24)
    53
    Elias Ellefsen Á Skipagøtu s přehledem dokázal proměnit sedmičku. (29:25)

54
    Hráči Faerských ostrovů se nyní pokouší hrát aktivněji, což se jim daří. Sledujeme pasivní hru soupeřů. (29:25)
    55
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Faerské ostrovy (Elias Ellefsen Á Skipagøtu). (29:26)
    56
    Rói Berg Hansen snižuje, dobrá hra jeho týmu pokračuje dál. (29:27)
    56
    Po delší době se prosazuje Slovinsko, míč do branky dostal Miha Zarabec. (30:27)

56
    Vyloučení pro tým Slovinsko (Stas Jovičić Slatinsek). (30:27)
    57
    Aleks Vlah dává branku, a tak jeho tým navyšuje náskok na čtyři branky. (31:27)
    59
    Gól vstřelil tým Faerské ostrovy (Elias Ellefsen Á Skipagøtu). (31:28)

59
    Poslední dvě minuty hry v tomto zápase. (31:28)
    59
    Slovinsko dává další branku, prosazuje se Tilen Kodrin. (32:28)
    60
    Elias Ellefsen Á Skipagøtu dává další branku, ale podle všeho to už jeho tým na výraznější zdramatizování nestihne. (32:29)

Konec zápasu. (32:29)

Slovinsko – Faerské ostrovy 32:29 (13:13)
    Nejvíce branek: Vlah 8/2, Zarabec 6, Dolenec 4 – E. Á Skipagøtu 10/4, Av Teigum 8, Poulsen 2. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 3:3.

Zaslouženě v tomto zápase vyhrávají hráči Slovinska, kteří po nerozhodném prvním poločase ve druhé části utkání zlepšili hru. (19:42:13)