Vyškov – Val. Meziříčí 6:1 (kon.) | Benátky n/J – Příbram 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Havířov 2:7 (kon.) | Technika Brno – Kopřivnice 3:2 (kon.) | SHKM Hodonín – Opava 3:2 (po pr.)
Hronov – Mostečtí Lvi 2:1 (kon.) | Letňany – Tábor 3:2 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Šumperk 1:6 (kon.)
Žďár n/S – Nový Jičín 3:4 (0:2 po s.n.) | Kralupy n. Vltavou – Cheb 5:6 (po pr.) | Vrchlabí – Chomutov 0:2 (kon.)
Děčín – Řisuty 6:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
HC Kobra Praha
Sobota 13.01.2024, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím příznivce druholigového hokeje! V tomto kole na sebe narazí Ústí nad Labem a Kobra Praha.

První část západní konference druhé ligy je u konce. O poslední místo do play-off do skupiny A se perou hned tři týmy a to Slovan, Benátky nad Jizerou a dnešní soupeř Kobra Praha. Slovan v posledním zápase přejel Benátky 7:1. Kobra v posledním zápase zajížděla na led Řisut, odkud si přivezla vítězství 3:8. Matematika je velmi jednoduchá, pokud chce Slovan postoupit do skupiny A musí vyhrát za tři body a doufat, že Benátky doma nebudou bodovat. V případě jakéhokoliv zisku bodu Benátek nemá Slovan ani Kobra šanci postoupit do skupiny A. Kdo urve toto poslední místo?

Poslední vzájemné utkání:
    SO 11. 11. 2023, ZS HC KOBRA PRAHA
    HC Kobra Praha – Ústecký Slovan s.r.o.
    6:4

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše, důležité utkání za malou chvíli začne.

Oba týmy na dálku sledují zápas v Benátkách nad Jizerou, kde je stav v 25. minutě vyrovnaný 2:2.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování vyhrála Kobra, ale nyní už mají puk na hokejkách domácí.

01:02
    Trefný v dobré šanci trefil pouze hostujícího brankáře.

01:56
    Oba týmy střídají a Slovan rozjíždí další útočnou akci.

02:39
    Domácí jsou zatím lepším týmem. Marešovo střela zblokována. Zakázané uvolněné hostů.

02:55
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale puk končí na střídačce hostů.

03:05
    Kobra chtěla rozjet rychlou útočnou akci, ale Sýkora skvěle zasáhl.

03:25
    Další velká šance Ústí! Hostující brankář se nenudí.

03:59
    Berčík se procpal za obranu hostů a byl sám před brankářem faulován.

03:59
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha:
    Dominik Šteiner – 2 min., hákování.

04:07
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Rychle využitá přesilovka! JAKUB TREFNÝ zůstal před brankou zcela osamocen a měl dost času na zakončení. Asistence: Tomáš Bernat, Michal Simon.
    04:07 Jakub TREFNÝ - 1:0

04:53
    Sýkora opět skvěle zasáhl v obraně. Hosté se zatím do šance nedostali.

05:24
    David Pelant – 2 min., podrážení.

05:34
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    Ladislav Funk – 2 min., hákování.

05:52
    Šteiner to zkusil od modré a Stahl měl plné ruce práce.

06:40
    Bernat se sám dostal do zajímavé pozice proti třem a puk klouzal těsně vedle tyče.

06:51
    Další šance domácích. Obrana hostů nestíhá.

07:24

07:34

08:08
    Zakázané uvolnění domácích.

08:21
    Skákavou střelu od modré si Stahl raději podržel v klidu ve výstroji.

08:25
    Matuška nastřelil puk na branku a jeho střela těsně minula pravou tyčku.

08:39
    Zakázané uvolněné domácích.

09:06
    Další zakázané uvolnění domácích, kteří stále nemohou střídat.

09:20
    Domácí dostali puk z pásma a většina hráčů stihla vystřídat.

09:56
    Úmyslný ofsajd hostů. Vhazování po levé straně Málka.

10:30
    Anosov projel středním pásmem, ale jeho následná střela byla zblokována.

11:10
    Bláha vyslal tvrdou střelu, po které se Málek ohlédl.

11:20
    Ofsajd hostů.

12:01
    Domácí začínají od své branky, ale přihrávka se jim nepovedla a puk má Kobra.

12:28
    Další ofsajd hostů. Hra je nyní hodně kouskovaná a ani jeden tým se nemůže dostat do větší šance.

12:50
    Domácí dobře napadají a hosté mají problém s rozehrávkou.

13:38
    Domácí zatlačili svého soupeře Sýkorovo dělovka golfákem letěla nad branku.

14:18
    Hosté se nyní snaží probít do pásma soupeře, ale domácí obrana je pozorná.

15:20
    Bernatovo střelu Málek vyrazil a Slovan pokračuje v tlaku.

15:43
    Dubský se dostal do krásně pozice před brankáře, ale jeho střela se otřela o výstroj Málka.

16:19
    Ofsajd domácích.

16:42
    Matuška to zkusil z prostoru mezi kruhy, ale střela mu nesedla a Stahl vyráží do rohu kluziště.

17:30
    Kobra hru vyrovnala a i ona se dokáže dostat do zajímavých šanci.

18:11
    Stahlovo lapačka nyní zasáhla proti střele kapitána Šťastného.

18:40
    Střelu od Nagyho vytáhl Stahl špičkou betonu do ochranné sítě. Vhazování po levé straně.

18:56
    Skrumáž okolo Stahlovo branky, ale obrana si dokázala poradit.

19:07

19:37
    Tak to byla pohledná akce! Mareš přihrál na Dubského, který mohl střílet, ale našel přesnou přihrávkou MICHALA SIMONA, který doklepl puk do odkryté branky. Asistence: Martin Dubský, Filip Mareš.
    19:37 Michal SIMON - 2:0

20:00

Slovan začal první třetinu velmi aktivně. První výhodu využil kapitán Jakub Trefný, který měl dost času. Kobra pomalu vyrovnala hru a i ona si dokázala vytvořit zajímavé šance. Těsně před koncem první třetiny navýšil vedení Michal Simon, ale velkou zásluhu na tom měl Dubský, jehož přihrávka byla přesně na hokejku střelce.

Další třetina začne přibližně v 16:52.

20:01

20:01
    Vhazování vyhrála Kobra a snaží se projít do pásma.

20:32

20:41
    Další přerušení, hostující střídačka zasáhla puk.

21:20
    Puk na hokejce mají domácí hráči a snaží se projít do pásma, ale obrana Kobry je pozorná.

23:28
    Další využita přesilovka! JAN KLOZ dostal přihrávka sjel si blíže k brance a střelou pod víko nedal Málkovi šanci. Asistence: Lukáš Sýkora, Jan Rudovský.
    23:28 Jan KLOZ - 3:0

24:17
    Domácí se dostali přečíslení a střela Bláhy těsně minula branku.

24:53
    Trefného střela vedle branky.

25:20
    Na kostce se ukázal průběžný výsledek z Benátek, kde Příbram vede a to se domácím fanouškům hodně líbí.

25:58

26:11
    Kobra se dostala útočného pásma, ale zatím se nemůžou hosté dostat do žádné šance.

27:30
    V Ústí nad Labem se potýkáme s výpadky internetu!

27:55
    Kobra měla několik dobrých příležitostí, ale vynikající Stahl vše pochytal.

28:48
    Martin Berčík – 2 min., hákování.

28:59
    Nyní Kobra tlačí svého soupeře a domácí obrana se musí hodně ohánět.

30:06
    Hosté jsou v pořádném tlaku! Ale Stahl nedává hostům žádnou naději!

Příbram vyhrála v Benátkách! To znamená, že Slovan má vše ve svých rukách!

30:43
    A opět David Stahl! Ten dnes chytá opravdu výborně!

30:48

31:18
    Domácí nyní potřebují po přesilovce uklidnit hru, jelikož soupeř byl opravdu nebezpečný.

32:21
    Martin Berčík – 2 min., podrážení.

32:41
    Hosté kombinují v pásmu a první střelu zkusil Nagy, ale domácí obrana jí zblokovala.

33:11
    Domácí se nyní hodně zlobí! Simoc byl velmi rychlý a dojel pro puk, ale je pískána hra vysokou holí.

33:24
    Domácím se povedlo vytlačit puk z pásma.

33:45
    Bříškovo tvrdá střela, ale Stahl betony sklapl včas!

34:22

35:22
    Amirov přemýšlel co s pukem, ale puk mu nakonec sjel z hokejky.

36:01
    A nyní je to domácí Slovan kdo určuje tempo hry. Málek se nyní nenudí.

36:32
    Dubský se snažil z velkého úhlu procpat puk do branky. Bude se vylučovat.

36:32
    David Pelant – 2 min., držení.

36:58
    Rudovský hledal svého spoluhráče, který to měl k puk daleko, ale domácí pokračují v tlaku.

37:42
    Hosté se chybou rozehrávky dostávali do zajímavé pozice, ale domácí obránce zasáhl včas.

38:33

39:06
    Nahození ze středního pásma si Stahl pohlídal v lapačce.

39:30
    Sýkora si zakřičel o přihrávku, ale jeho střela zblokována mimo.

40:00

České ženy na MS do 18 let porazily Kanadu 4:2.

Máme za sebou 40. minut hry a domácí mají důvod k radosti. Příbram vyhrála v Benátkách což Slovan potřeboval. Domácí využili další přesilovou hru a Jan Kloz navýšil vedení na 3:0. Hosté začali kousat v přesilových hrách, ale domácí podržel výborný David Stahl. K postupu do playoff potřebuje Slovan vyhrát o 2 a více branek což se domácím zatím daří.

Další třetina začne přibližně v 17:40.

40:01

40:20
    Puk mají na hokejkách domácí a začínají od své bránky.

40:43
    Bříška mířil nad branku Stahla.

41:27
    Obrana hostů nechce nechat domácí hráče rozehrát a ti mají problém se dostat z pásma.

42:20
    Hosté se nyní dostali z útočného pásma a Slovan rychle dojel puk a zakládá další akci.

42:45
    Nahození Trefného končí v lapačce Málka.

43:14
    Další střela Bříška, ale domácí obrana jí zblokovala mimo tyče Stahla.

44:10
    Vlček se natlačil za domácí obranu až před Stahla, který si situaci pohlídal.

44:40
    Hosté to nyní zkouší z každé pozice a snaží se s výsledkem něco udělat.

45:25
    A nyní to byl Slovan kdo kombinoval v pásmu.

45:58
    Nepřesná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.

46:25
    Střela domácích zblokována a do útoku se vydali hosté, ale David Stahl neměl větší problémy. Komerční přestávka.

46:43
    Dorážka Petráka končí po tečí v ochranné síti.

47:08
    Hosté se po chybě v rozehrávce domácích dostali do přečíslení, ale na poslední chvíli sjel hráči puk z čepele.

48:10
    Nyní je to opravdu hra nahoru-dolu což se divákům musí líbit. Ale ani jeden z týmů se nemůže dostat vyložené šance.

48:40
    Duda se dostal do zajímavé pozice, když si sjel více k brance, ale jeho střela končí v náruči Stahla.

49:30
    Hosté začínají s rozehrávkou od své branky, ale domácí obrana vystihla rozehrávku, ale domácí hráč byl faulován, bude se vylučovat.

49:42

49:55
    Hosté se dostávala do přečíslení dva na jednoho, ale domácí obránce skvěle zasáhl.

50:28
    Filip Vlček – 2 min., hákování.

Na ledě se nám aktuálně trochu přiostřuje. Slovan bude mít přes minutu dlouhou přesilovku 5 na 3.

50:37
    Sýkora výborně zachytil na modré a domácí kombinují v pásmu.

51:03
    Ne, domácím se nedaří najít vhodné pozice a hosté se osvobozují.

51:25
    Klozovo střela mířila do Málka.

51:49
    Nagy ujel do samostatného úniku, ale na Stahla nevyzrál.

52:28

Domácím se tato přesilová hra moc nevyvedla, ale stále drží náskok zaručující postup do play off do skupiny A.

52:45
    Jakub Trefný – 2 min., nedovolené bránění.