Vyškov – Val. Meziříčí 6:1 (kon.) | Benátky n/J – Příbram 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Havířov 2:7 (kon.) | Technika Brno – Kopřivnice 3:2 (kon.) | SHKM Hodonín – Opava 3:2 (po pr.)
Hronov – Mostečtí Lvi 2:1 (kon.) | Letňany – Tábor 3:2 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Šumperk 1:6 (kon.)
Žďár n/S – Nový Jičín 3:4 (0:2 po s.n.) | Kralupy n. Vltavou – Cheb 5:6 (po pr.) | Vrchlabí – Chomutov 0:2 (kon.)
Děčín – Řisuty 6:3 (kon.)
HC Letci Letňany
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Tábor
Sobota 13.01.2024, 17:002. liga skupina Západ • Skupina Západ

Vyrovnaný duel tak našel vítěze až v nastaveném čase, ve kterém se usmálo štěstí na Letce. Mrňa rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Praze. (19:22:01)

62:48 Pavel MRŇA - 3:2

62:48
    Letňany právě vstřelily branku!
    A je rozhodnuto! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho a PAVEL MRŇA to vzal na sebe a udělal dobře! Asistence: Matěj Korčák.

62:17
    Nečas si připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru. Poprvé tak uvidíme standartní hru tři na tři.

61:48
    Plášilovu pumelici vyráží Nečas do rohu.

61:11
    Turek vyhazuje kotouč a umožní tak sobě i svým spoluhráčům vystřídat.

60:25
    Tábor přišel o útočné pásmo a domácí ihned střídají.

60:01

Tábor si do prodloužení samozřejmě přenese přesilovou hru. Bude toto klíčový faktor a povede se Kohoutům rozhodnout utkání?

Skončila třetí třetina, ve které se povedlo domácím srovnat krok. Dojde tedy na prodloužení.

60:00

59:50
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Tomáš Pšenička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

59:50
    Oddechový čas pro tým Hockey Club Tábor.

59:50
    Kotouč vyletěl do hlediště a nejspíše zasáhl diváka. Přes ledovou plochu teď probíhá ošetřovatel.

59:30
    Plášilova střela byla zastavena prvním bránícím hokejistou Letců.

59:08
    Nečas vyrazil Matušíkovu střelu do rohu, kde je jako první hokejista v rudém dresu.

58:50
    Táborští hokejisté se nadechují možná k poslední útočné akci.

58:02
    Puk se nachází ve středním pásmu a ukořistí ho hokejisté od Jordánu.

57:34
    Kohouti se prodrali do útočného pásma. Povede se jim vstřelit třetí gól?
    56:39 Jakub SKLENÁŘ - 2:2

56:39
    Ve zmiňované bitvě o kotouč uspělo domácí mužstvo a JAKUB SKLENÁŘ nám zadělal na pořádné drama. Bez asistence.

56:30
    Za brankou Tábora se svádí tuhé bitvy o kotouč.

56:19
    Hra se přerušuje, na ledě zůstal ležet jeden z hokejistů domácích. Zvedá se, takže se nejedná o nic vážného.

56:08
    Icing hostů.

55:31
    Matěj Zadražil vyváží puk z obranného pásma. Letci jsou bezzubí v této přesilovce.

54:51
    Domácí si nerozuměli v kombinaci a puk opouští obranné pásmo Kohoutů.

54:19
    Hosté prostrkali puk do středního pásma.

53:58
    Žajdlík lapil Turkovu střelu z levého kruhu.

53:39
    Další přesilovka pro domácí. Hubata dostává menší trest za hákování.

53:24
    Tábor teď zachránila tyčka! Rozezvonil ji obránce Němeček.

52:51
    Matušíkova ostrá střela minula klec domácích o několik decimetrů.

52:30
    Nečas se dostal k volnému kotouči a přerušuje hru.

52:19
    Plášilova dělovka skončila na zadním plexiskle.

51:40
    Tato přesilová hra se Kohoutům zatím nedaří podle představ. Zakázané uvolnění.

50:58
    Přesilovku si zahrají ve třetí periodě i hosté. Korčák je vyloučen na dvě minutky za vražení na hrazení.

49:47
    Skvělý Žajdlík zachránil Tábor! Následně hosté odpalují kotouč pryč.

49:07
    Tábor ukořistil puk a vydal se útočit. Ovšem jedem z hokejistů projel do útočného pásma o chlup dříve než kotouč – ofsajd!

48:47
    Příležitost pro domácí. Kamil Černý je vyloučen za vysokou hůl.

47:57
    Zasahovat musel i brankář na druhé straně barikády.

47:21
    Nečas betonem vytěsnil nebezpečnou střelu.

46:51
    Jeden z domácích beků nahazoval puk na bránu, avšak tento pokus byl tečován do ochranné sítě.

46:04
    Celek z hlavního města zatlačil na svého soupeře. Tábor pod tlakem posílá puk na zakázané uvolnění.

45:08
    Aktuálně se hraje v útočném pásmu Kohoutů, kteří si posílají puk po mantinelu.

43:02
    Nečas si šel pro kotouč za branku, avšak puk se zvláštně odrazil od mantinelu směrem mezi kruhy. Naštěstí pro domácí nebyl v blízkosti nikdo z hráčů hostí.

42:30
    Fialova střela od modré čáry byla zablokována bránícím hokejistou Tábora.

41:45
    Puk skončil v hledišti, buly bude vhozeno ve středním pásmu.

41:00
    Domácí drží touš za vlastní klecí.

40:15
    Na úvod třetí periody máme zakázané uvolnění v podání hostů.

40:01

Ve druhé periodě byl jasně lepším týmem Tábor, který bušil ze všech stran, avšak brankář Nečas zastavoval jednu střelu za druhou. Třináct sekund před druhou sirénou ale dopravil puk do sítě Krliš, který poslal svůj tým do vedení.

40:00

39:52
    Vhazování před brankou Tábora.
    39:47 Václav KRLIŠ - 1:2

39:47
    Tábor právě vstřelil branku!
    Nečas nemohl držet svůj tým věčně! Tábor ve druhé třetině doslova válcuje svého soupeře, což přineslo kýžené ovoce v podobě gólu! Hubata objel branku Letců a pobídl VÁCLAVA KRLIŠE, který poslal hrací předmět za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Hubata, Jan Milfait.

39:15
    Jeden z hostujících beků přišel o puk na modré čáře, což vyhání Kohouty do neutrální třetiny hřiště.

38:15
    Táborité ostřelují domácí tvrz ze všech stran.

37:25
    Matušíkův pokus z hranice levého kruhu vyráží brankář Letců do rohu.

36:21
    Brankář Nečas poslal puk na zakázané uvolnění. Bránící hráči tak nemohou vystřídat.

35:55
    Ofsajd zastavuje táborské hokejisty.

35:40
    Letci se opět osvobozují.

35:10
    Domácí vyhazují kotouč a rychle střídají.

34:06
    Štěpán Turek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

34:05
    Domácí posílají puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

33:38
    Poul elegantně převzal puk na útočné modré a mohl jet sám na brankáře! Ale kotouč mu následně uprchl a sebral ho Žajdlík.

32:54
    Fialovu střelu vyráží brankář hostů do ochranné sítě. Oba týmy střídají.

32:15
    Kohouti aktivně hýří před brankou Letců.

31:46
    Hamšíkova střela od modré čáry minula táborskou klec.

30:55
    Tábor vyhodil puk až za Nečasovu svatyni.

30:25
    Pavel Mrňa – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Kamil Černý – 2 min., hrubost.

29:46
    Domácí obrana si pravděpodobně odfrkne. Hubata je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

28:50
    Říhovo nahození se rozhodl Nečas přidržet. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Tábora.

28:46
    Ofsajd zastavuje ofenzivní akci Kohoutů.

28:25
    Domácí gólman má práce až nad hlavu! Tentokrát lapil střelecký pokus Krliše.

27:50
    Dudovu střelu vyráží brankář Nečas do ochranné sítě.

26:53
    Kohouti koušu a jsou nepříjemní v útočném pásmu. Brankář domácích se dostal ke kotouči a rychle ho přikryl.

26:24
    Říhovo nahození má Nečas ve své moci.

26:07
    Arnoštova dělovka zaplula do rukavice gólmana hostí.

25:05
    Turek se zmocnil puku a vyvezl ho až do útočného pásma.

24:25
    Divoký souboj za Nečasovou brankou končí přihrávkou rukou. Hra se tak stěhuje do středního pásma.

23:45
    Tábor se tlačí do brankoviště!

23:20
    Němeček si jde odpykat dvouminutový trest za podrážení.

23:00
    Co chybělo?! Kotouč poskakoval v brankovišti Nečase, ale nakonec toto všechno gólem nekončí!

22:10
    Labuzíkovo nahození sbírá táborský brankář, který ihned rozehrává hokejkou do křídla.

21:26
    Signalizovaný ofsajd vyhání Letce z útočného pásma.

21:00
    Kotouč v ochranné síti, bude následovat buly ze stejného místa.

20:57
    Žajdlík si připisuje do statistik úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

20:38
    Domácí ztrácí útočné pásmo.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu, která přinesla dva góly. Nejprve se prosadil domácí hokejista Turek, který zamířil do horního růžku. Pak se ozvalo hostující mužstvo, konkrétně hokejka Zemana.

20:00

19:50
    O puk se bojuje za brankou Žajdlíka.

19:30
    Icing Letců.

19:10
    Hosté posouvají touš do neutrální zóny. Tam puk opět sbírají domácí.

18:46
    Zbytečný zákrok ve středním pásmu předvedl táborský Suchánek, který jde tak podruhé v první třetině na trestnou lavici. Tentokrát za nedovolené bránění.

18:21
    Brejkovou situaci Tábora zakončoval Prášek. Nečas si na jeho projektil počíhal.

18:00
    Domácí šanci tři na dva zmařila nepřesná přihrávka na levé křídlo.

17:18
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

16:15
    Dančišinův pokus z levé strany hřiště končí přesným zákrokem Nečase.

15:40
    V posledních minutách mají ze hry více jednoznačně hosté, kteří jsou v útočné třetině velmi aktivní.

14:40
    Nečasova lapačka ukořistila střelu táborského kapitána.

13:55
    Kohouti kombinují v útočném pásmu.

13:11
    Domácí zbytečně posílají puk až na zakázané uvolnění.

13:04
    Suchánkův pokus od modré čáry lapil Nečas.

12:20
    Několikrát tečovaný puk doputoval příhodně do lapačky Žajdlíka, který přerušuje hru.

11:40
    Nepřesná kombinace vyhání hosty z útočné zóny.

11:16
    Hra se stěhuje před Nečase, na vině je zakázané uvolnění.
    10:19 Adam ZEMAN - 1:1

10:19
    A máme vyrovnáno! ADAM ZEMAN skvěle zpracoval prudkou přihrávku, oklamal obránce a přesně zavěsil. Asistence: Jiří Severa, Jiří Říha.

10:00
    Letci zakládají útočnou akci ze svého pásma. Hra se poněkud uklidnila.

08:57
    Lukáš Vacín byl osamocen na levém kruhu a ze stejného místa rovněž střílel. Brankář Tábora ale dokázal zasáhnout.

08:30
    Domácí drží kotouč za soupeřovo brankou.

07:32
    Mrňa si nabruslil až před brankáře hostů, avšak Žajdlík skvěle zasáhl hokejkou.

07:23
    Říhovu prudkou střelu z pravé strany má Nečas ve své náruči.

07:16
    Velmi přísné zakázané uvolnění bylo odpískáno domácím.

06:52
    Letci drží puk za vlastní brankou.

06:17
    Žajdlíkova branka opět mimo pozici.

05:42
    Drtinova střela od modré čáry šla mimo. Následně posílají hosté puk do bezpečí.

05:00
    Kohouti posílají puk do středního pásma.

04:30
    Jakub Suchánek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

04:07
    Táborská obrana je v úvodu klání hodně děravá a domácí se toho snaží využít.

03:36
    Arnošt nepříjemně zakončoval z bezprostřední blízkosti, avšak Žajdlík byl připraven.

03:24
    Letňany dlouho zakládaly útočnou akci, ale vzešlo z toho jen zakázané uvolnění.

02:42
    Rozehrávka se hostům nepovedla, píská se zakázané uvolnění.

02:38
    Kohouti zakládají útočnou akci zpoza vlastní branky.
    01:54 Štěpán TUREK - 1:0

01:54
    Domácí otevírají skóre dnešního utkání! ŠTĚPÁN TUREK si udělal skvělý prostor na levém křídle a poslal touš do pravého horního růžku. Asistence: Tomáš Labuzík, Matěj Poul.

01:45
    Posunutá branka hostů, hra se přerušuje.

01:15
    Sklenářova střela byla zablokována bránícím hráčem Tábora.

00:35
    Korčákovo nahození sbírá Žajdlík, který ihned rozehrává na volného spoluhráče v obraně.

00:10
    Domácí jako první zavítali do útočného pásma, avšak k ohrožení branky nedošlo.

00:01

HC Letci Letňany: Nečas (Ježek) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, Hamšík, D. Němeček, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Mrňa, Pšenička, Korčák – Sklenář (A), Arnošt (C), Kysela – Poul, Labuzík, Š. Turek – Vacín, Mácha, Theimer.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Hockey Club Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Říha, K. Černý, Hajič, A. Čížek – Krliš, Milfait, Zeman – Severa, Matušík (A), Seidl (C) – Dančišin, Zadražil, L. Prášek – Zayml, Zíb, Nevšímal – J. Duda.
    Trenér: Jakub Grof

Rozhodčí: Glanc – Hradil, Baxa.

Dnešní večer nám tedy nabídne nepřímý souboj o celkové první místo! Pokud Tábor uspěje a Chomutov si připíše prohru, tak Kohouti opanují skupinu Západ.

Předpokládá se ovšem, že Chomutov proti Vrchlabí neztratí, ale druhá liga je nevyzpytatelná a ráda píše zajímavé a překvapivé příběhy.

HC Tábor

Kolem Kohoutů je v posledních týdnech humbuk. Během vánoční pauzy totiž došlo k odvolání kouče Tomáše Matušíka, což nelibě nesou fanoušci, kteří to dávají hlasitě najevo při domácích zápasech či na sociálních sítích. Trenérskou štafetu tak převzal Jakub Grof, který v minulosti působil například na lavičce v Karlových Varech či Přerově.

Jihočeši pod novým lodivodem sehráli tři utkání. Proti Příbrami a Vrchlabí se slavila výhra, avšak pak přišlo utkání s Chomutovem, které vyznělo lépe pro Piráty. Aktuálně se tedy mužstvo od Jordánu nachází na druhé pozici s pouhou jednobodovou ztrátou na již zmiňovaný Chomutov.

Co se týče produktivity, tak tam je mužstvo Tábora hodně silné. Hned osm hráčů má na kontě více než dvacet kanadských bodů. Mezi elitní trojici se řadí Šulek, Matušík a Milfait (29, 28 a 28 KB).

Celek z hlavního města okupuje čtvrtou příčku a dnešní případná výhra je už neposune výš, avšak porážka by mohla Letce poslat níže (pokud Vrchlabí setne Chomutov). Letňany v kalendářním roce 2024 odehrály pouze dva duely. První dopadl výhrou 7:0 proti Buldokům a pak přišla překvapivá porážka 4:3 proti Kralupům nad Vltavou. Nejproduktivnějším hráčem Letňan je útočník Jakub Sklenář (9+25), sekunduje mu zkušený Mrňa (12+17).

Zdravím všechny fanoušky druholigového hokeje! Poslední kolo základní části nám nabídne duel mezi Letňany a Táborem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 2. Š. Turek (Labuzík, Poul), 57. Sklenář, 63. Mrňa (Korčák) – 11. Zeman (Severa, Říha), 40. Krliš (Hubata, Milfait)

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Říha, K. Černý, Hajič, A. Čížek – Krliš, Milfait, Zeman – Severa, Matušík (A), Seidl (C) – Dančišin, Zadražil, L. Prášek – Zayml, Zíb, Nevšímal – J. Duda.

Rozhodčí: Glanc – Hradil, Baxa