Písek – Zlín 33:26 (kon.) | Hodonín – DHC Plzeň 30:39 (kon.) | Slavia – Most 21:35 (kon.)
Šaľa – Olomouc 34:29 (kon.)
HK Slovan Duslo Šaľa
34:29 (15:19)
DHK Zora Olomouc
Sobota 13.01.2024, 18:00 • Hala Šaľa • MOL liga žen • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký sobotní podvečer všem fanouškům házené při sledování online reportáže ze zápasu 13. kola MOL ligy žen mezi domácím celkem HK Slovan Duslo Šaľa a DHK Zora Olomouc. V rámci této reportáže budeme sledovat československý souboj, který přinese střetnutí šestého týmu proti osmému. Oba celky dělí v tabulce dva body a dá se tak očekávat vyrovnaný zápas.

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Oláhová – Takáčová, B. Königová, Vargová, Pócsíková, Ščípová, Pastoreková, Matušincová, Susíková, Bírová, Pálová, Holešová, L. Ratvajská.
    Trenér: Peter Pčola

DHK Zora Olomouc: Habermannová, Polášková – Malinová, Jansová, Kräuterová, Protivánková, Trumpešová, Roupcová, Krejzlíková, Horáková, Vasiljeva, Možíšová, Machačová, Daňková, K. Kubálková.
    Trenér: Lucie Fabíková

Rozhodčí: Bočáková, Jánošíková.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Jako první se střelecký prosadila Claudia Roupcová. (0:1)
    1
    Domácí hráčky ještě v první minutě hry odpovídají, trefila se Olívia Ščípová. (1:1)
    2
    Michaela Daňková dává další branku českého týmu a Olomouc vede 2:1. (1:2)
    2
    Mária Holešová znovu srovnává stav zápasu. Aktuálně je to 2:2. (2:2)
    2
    Monika Machačová vrací vedení českému celku. (2:3)
    3
    A další vstřelená branka pro Olomouc. Trefila se Tereza Vasiljeva. (2:4)
    4
    Klára Kubálková přidává další branku Zory Olomouc. Český celek má již tříbrankový náskok. (2:5)
    6
    Nikola Jansová střílí další gól. Olomouc má již čtyřbrankový náskok. (2:6)
    6
    Až nyní se prosadili také domácí hráčky, jmenovitě Olívia Ščípová. (3:6)
    7
    Monika Machačová vrací českému týmu čtyřbrankový náskok. (3:7)

8
    Michaela Daňková dostává dvouminutový trest. Výhoda pro Šaľu. (3:7)
    8
    Karolína Matušincová snižuje na rozdíl tří branek. (4:7)
    9
    Katarína Pócsíková během přesilové hry dává další gól Šaľy. (5:7)

10
    Teď budou mít výhodu hráčky českého týmu. Vyloučena je domácí Mária Holešová. (5:7)
    10
    Ještě před vyloučením dává osmý gól Zory Olomouc Claudia Roupcová. (5:8)

11
    Adéla Protivánková je další vyloučenou hráčkou. (5:8)

12
    Michaela Daňková zahrávala sedmimetrový hod. Gól ale nedala a stav se tedy nemění. (5:8)
    14
    Barbora Königová se prosazuje a rozdíl mezi oběma týmy je dvoubrankový. (6:8)
    14
    Tereza Vasiljeva se teď také prosadila a viděli jsme patnáctou branku dnešního duelu. (6:9)
    16
    Klára Kubálková zaznamenala desátou branku hostujícího celku. Olomouc vede již opět o čtyři branky. (6:10)
    17
    Edina Pastoreková se teď také prosadila a je to 7:10. (7:10)
    17
    Nikola Jansová se také zapisuje mezi střelkyně a opět je to o čtyři branky. (7:11)
    17
    Domácí hráčky se prosazují díky zásahu Márie Holešové. (8:11)
    18
    Jarmila Trumpešová zaznamenala také svou první branku v dnešním zápase. (8:12)
    19
    Mária Holešová dává svou třetí branku v zápase a rozdíl mezi oběma týmy je tříbrankový. (9:12)
    19
    Anna Možíšová se teď také prosadila a znovu je to o čtyři branky. (9:13)
    20
    Lenka Ratvajská byla přesná v zakončení a stav zápasu je 10:13. (10:13)
    21
    Mária Holešová zaznamenala svou čtvrtou branku v dnešním zápase. (11:13)
    21
    Tereza Vasiljeva opět navýšila vedení hostujícího celku. (11:14)
    22
    Nejlepší střelkyně domácího týmu Mária Holešová dává další gól. (12:14)
    22
    Anna Možíšová ale opět rychle odpovídá a skóre je teď 12:15. (12:15)
    23
    Katarína Pócsíková je další přesně zakončující hráčkou. Přetahovaná tedy pokračuje. (13:15)
    24
    Simona Horáková byla teď také úspěšná a znovu je to o tři branky. (13:16)
    25
    První branku v dnešním zápase zaznamenala také Terézia Takáčová. (14:16)
    26
    Jen o půl minuty později odpovídá Claudia Roupcová a je to nyní 14:17. (14:17)
    26
    A další gól, o který se postarala Claudia Roupcová. (14:18)

27
    Katarína Pócsíková zahrávala sedmimetrový hod, branku ale nedala! (14:18)
    27
    Olívia Ščípová ale o malou chvilku později branku přeci jen dala a je to tedy 15:18. (15:18)

29
    Dvouminutový trest nyní dostává Diana Mária Vargová. Český tým čeká v závěru poločasu přesilová hra. (15:18)

30
    Oddechový čas pro tým HK Slovan Duslo Šaľa. (15:18)
    30
    Klára Kubálková dává devatenáctý gól hostujícího týmu. (15:19)

30
    První poločas skončil. (15:19)

Skončil nám první poločas zápasu mezi HK Slovan Duslo Šaľa a DHK Zora Olomouc. Český tým je od úvodu lepší a v průběhu hry si několikrát vytvořil až čtyřbrankový náskok. Právě s tímto náskokem jde český celek také do kabiny o poločasové pauze.

31
    Začal druhý poločas. (15:19)
    31
    Monika Machačová hned v úvodu druhé půle střílí dvacátou branku hostujícího týmu. (15:20)
    32
    Olívia Ščípová ale dokázala poměrně rychle snížit znovu na rozdíl čtyř branek. (16:20)

32
    Monika Machačová dostává záhy dvouminutový trest. (16:20)
    33
    Olívia Ščípová dává svůj pátý gól dnešního zápasu! (17:20)
    35
    Domácí hráčky se velmi rychle vrátily do zápasu. Nyní snížili již na rozdíl pouhých dvou branek. (18:20)
    36
    A další gól domácích! Teď se trefila Terézia Takáčová. (19:20)

36
    Navíc nepříjemnost pro olomoucký tým. Dvě minuty dostává Klára Kubálková. (19:20)
    36
    A je srovnáno! Trefila se Mária Holešová. (20:20)
    37
    Olívia Ščípová navíc dokonává obrat a Šaľa poprvé v zápase vede! (21:20)
    39
    Olívia Ščípová navíc dává nyní další branku a slovenský celek rázem vede o dvě branky! (22:20)

40
    Nevídaný obrat. Domácí celek vstřelil sedm branek v řadě, druhý poločas vede 7:1 a rázem má dvoubrankový náskok. (22:20)

42
    Diana Mária Vargová dostává nyní dvě minuty a hostující tým má šanci vrátit se zpět do zápasu. (22:20)
    43
    Olívia Ščípová dává svůj osmý gól v zápase a pátý gól ve druhém poločase! (23:20)
    45
    Po dlouhé době se trefují také hráčky Olomouce, jmenovitě Nikola Jansová. (23:21)
    45
    Katarína Pócsíková ale rychle odpovídá a Šaľa nadále vede o tři branky. (24:21)
    46
    Iva Malinová snižuje na rozdíl dvou gólů. (24:22)
    47
    Diana Mária Vargová přidává další branku a rozdíl je tříbrankový. (25:22)

48
    Olívia Ščípová nyní dostává dvouminutový trest a je tu jedna z posledních šancí pro hostující celek. (25:22)
    48
    Iva Malinová dokázala nyní snížit na rozdíl dvou branek. (25:23)
    49
    Jenže Vargová nyní znovu dává branku i v oslabení a opět je to o tři góly. (26:23)
    51
    Edina Pastoreková přidává další branku slovenského celku! (27:23)
    51
    Klára Kubálková alespoň snižuje. Rozdíl mezi oběma celky je tříbrankový. (27:24)
    53
    Diana Mária Vargová dává další branku slovenského týmu. (28:24)
    54
    Monika Machačová dokázala snížit. Každopádně český tým to bude mít již velmi těžké. (28:25)
    55
    Dnes velmi produktivní Olívia Ščípová přidává další branku! (29:25)
    55
    Lenka Ratvajská dává třicátý gól Šaľy a zdá se, že je rozhodnuto. (30:25)
    55
    Michaela Daňková snižuje na rozdíl čtyř branek. (30:26)

56
    Dvě minuty pro domácí tým. Na trestnou lavici jde Mária Holešová. (30:26)
    56
    Je to znovu o tři. Teď se trefila Iva Malinová. (30:27)
    57
    Diana Mária Vargová ale opět uklidňuje domácí celek. (31:27)
    57
    Teď se za hostující celek trefila Michaela Daňková a stav zápasu je 31:28. (31:28)
    58
    Diana Mária Vargová přidává svůj pátý gól v dnešním utkání. (32:28)
    59
    Konec zápasu se rychle blíží a branka Michaely Daňkové již asi moc na vítězi dnešního zápasu nezmění. (32:29)
    59
    Mária Holešová minutu a deset vteřin před koncem přidává třiatřicátou branku domácího týmu. (33:29)

60
    Adéla Protivánková je ještě v závěru vyloučená a Zora bude dohrávat v oslabení. (33:29)
    60
    Symbolicky dvě vteřiny před koncem střílí svou desátou branku v dnešním utkání nejlepší střelkyně zapasu Olívia Ščípová. (34:29)

Konec zápasu. (34:29)

To bylo něco! První poločas patřil víceméně jednoznačně hostujícímu celku z Olomouce, který vedl na palubovce Šaľy po třiceti minutách 19:15. Jenže pak přišel nevídaný obrat domácího celku, který v úvodní desetiminutovce druhé půle otočil výsledek a začal si postupně budovat náskok. Zápas nakonec skončil výhrou 34:29, což znamená, že Šaľa vyhrála druhý poločas 19:10!

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 34:29 (15:19)
    Nejvíce branek: Ščípová 10, Holešová 8, Vargová 5 – Roupcová 4, Machačová 4, Daňková 4. Rozhodčí: Bočáková, Jánošíková. Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/0. Vyloučení: 5:5. (19:32:43)