Atalanta BC – Frosinone 5:0 (kon.)
Atalanta Bergamo
5:0 (3:0)
Frosinone Calcio
Pondělí 15.01.2024, 20:45 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 20. kolo

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu.
    Přeji Vám hezký zbytek večera.
    (22:43:10)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:8.

Máme za sebou utkání 20. kola Serie A, ve kterém domácí Atalanta Bergamo rozdrtila Frosinone 5:0.
    Domácí měli fantastický vstup do utkání. Již v 6. minutě byla nařízena penalta po nešikovném faulu Lusuardiho. K míči se postavil Koopmeiners a bezpečně proměnil. Atalanta dál tlačila a odměnou ji byly dvě slepené branky ve 13. a 14. minutě. Nejprve se po chybě obrany prosadil Éderson, na nějž po další hrubce v obraně navázal výstavní střelou De Ketekaere.
    Ve 2. půli tempo hry opadlo, na míči bylo Frosinone, ale nic nevymyslelo. až v závěru hry se v 84. minutě po skvělé akci prosadil Zappacosta a pověstného "búra" dokonal Holm po rohovém kopu v nastaveném čase.
    Atalanta se tak posouvá na 5. místo, Frosinone stále hraje o udržeí.

90+4

90+3
    Obrovskou šanci měl Mario Pašalić, jehož střela doprostřed neměla umístění a brankář Turati vytáhl zákrok.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
    90+1. Emil HOLM - 5:0

90+1
    Atalanta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je EMIL HOLM, asistoval mu
    Po rohovém kopu hlavičkoval nejprve EMIL HOLM do břevna, od nějž se odrazil míč přímo na nohu zpět HOLMA, který doklepl do prázdné. Obrovský nedůraz v obraně hostí.

90
    Obrovský závar před bránou Frosinone. Bůh ví jak, ale ani Pašalič, ani Mirančuk ten gól nedali.

89
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

88
    Hostující hráči odevzdaně kombinují s míčem a vyčkávají na konečný hvizd.

86
    Střídání v týmu Frosinone Calcio:
    ze hřiště odchází Matías Soulé, přichází Arijon Ibrahimović.
    84. Davide ZAPPACOSTA - 4:0

84
    Autorem branky je DAVIDE ZAPPACOSTA, asistoval mu Mario Pašalić!!!
    Z rychlého protiútoku se s míčem ocitl Mario Pašalić, přenesl hru do vápna na úplně volného DAVIDE ZAPPACOSTU, a ten technickou střelou zvyšuje na 4:0.

82
    Marco Carnesecchi předvedl dobrý zákrok proti střele hostí. Velmi těžký zákrok.

81
    Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
    ze hřiště odchází Éderson, přichází Mario Pašalić.

80
    Hráči z Lombardie vytáhli napadání a velmi otravují rozehrávku svého soupeře.

79
    Davide Zappacosta napřáhl ke střele, nicméně jeho projektil netrefil hostující bránu.

77
    Útok domácího mužstva neměl velkého úspěchu. Finální fáze byla neúspěšná.

Jan Janča

Branky: 8. Koopmeiners (pen.), 13. Éderson (M. Ruggeri), 14. De Ketelaere (de Roon), 84. Zappacosta (Pašalić), 90+1. Holm

Karty:   70. S. Romagnoli (FRS)

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Scalvini, Djimsiti, Kolašinac (54. Hien) – Holm, de Roon (C), Éderson (81. Pašalić), M. Ruggeri (54. Zappacosta) – Koopmeiners, De Ketelaere (62. Mirančuk) – Scamacca (62. Muriel).
    Náhradníci: Rossi, Musso – Adopo, Bakker, Palomino, Touré, Zortea.

Trenér: Gian Piero Gasperini

Frosinone Calcio: Turati – Lirola (46. Ghedjemis), Okoli, Bonifazi, Lusuardi (46. S. Romagnoli) – Mazzitelli (C) (75. Bourabia), Barrenechea, Brescianini – Soulé (86. Ibrahimović), Šeddíra, Harroui (46. Gelli).
    Náhradníci: Cerofolini, Palmisani – Caso, Garritano, Jorge, Kvernadze, Renier.

Trenér: Eusebio Di Francesco

Rozhodčí: Prontera – Di Iorio, Ricciardi