Villeneuve – ZVVZ USK Praha 90:81 (kon.)
ESB Villeneuve d'Ascq LM
90:81 (26:19, 43:33, 64:53)
ZVVZ USK Praha
Středa 17.01.2024, 20:00 • Palacium, Villeneuve d' Ascq (FRA) • Euroliga - ženy • Skupina B

Basketbalistky USK Praha zaznamenaly ve 12. kole Euroligy teprve druhou letošní porážku. Na palubovce francouzského Villeneuve prohrály o devět bodů 81:90. Svěřenkyně trenérky Hejkové nabraly hned v úvodu manko 16 bodů, na přelomu první a druhé čtvrtiny nicméně snížily na rozdíl jediného bodu. Ještě před pauzou pak nabraly znovu desetibodovou ztrátu. Domácí hráčky po změně stran pálily jednu trojku za druhou a nakonec si dokráčely pro hodně cenné vítězství. To režírovala Kennedy Burkeová, jež nasbírala celkem 31 bodů. V dresu USK se střelecky nejvíce dařilo sedmnáctibodové Teje Oblakové. (21:46:32)

Konec zápasu. (90:81)

39:52
    Valeriane Ayayiová střílela z pravé strany za tři body. Šlo o hodně nepřesný pokus. Domácí hráčky už se po doskoku dopředu nevydaly. (90:81)

39:35
    To Ezi Magbegorová proměnila až druhý trestný hod. Jeden bodík pro USK Praha. (90:81)

39:34
    Taktický faul Oblakové. Kennedy Burkeová přidává další dva body. (90:80)

39:22
    Veronika Voráčková trefuje z levé strany trojku. Je to o osm bodů, to je bohužel 38 vteřin před koncem příliš mnoho. (88:80)

39:10
    Balon poskakoval po obruči. Nakonec propadl zařízením. Autorkou koše znovu Kennedy Burkeová. (88:77)

38:41
    Kennedy Burkeová zaznamenává z čáry trestných hodů důležité dva body. Villeneuve tím vrátila tolik potřebný klid. (86:77)
    38:37 Další bleskový kontr USK

38:37
    A další ztráta Villeneuve! Cazorlaová se zmocnila míče, předala ho Oblakové a ta vyslala na zteč Veroniku Voráčkovou. Domácí kouč Rachid Meziane si bere oddechový čas. (84:77)

38:22
    Po ztrátě Burkeová upalovala na koš Valeriane Ayayiová. Další dva body pro pražský celek. (84:75)

38:07
    Teja Oblaková trefila dlouhatánskou trojku. Toto vzedmutí USK bohužel přichází dost pozdě. (84:73)

38:00
    Kennedy Burkeová proměnila dva trestné hody. (84:70)

37:58
    Valeriane Ayayiová se prosadila zpod koše. Pražanky se teď přímočaře derou do zakončení. Není na co čekat. (82:70)

37:48
    Trestné hody rovně na druhé straně. Shavonte Zellousová ale tentokrát selhala. Vzhledem ke skóre ji to zas až tolik trápit nemusí. (82:68)

37:35
    Valeriane Ayayiová proměnila jeden trestný hod ze dvou. (82:68)

37:27
    Co dodat? Shavonte Zellousová přidává další trojku. Patnáctibodové vedení na straně francouzského celku, který dnes přivodí USK v Eurolize teprve druhou letošní porážku. (82:67)

37:05
    Ezi Magbegorová zmátla protihráčky. Naznačila střelu a poté se vydala volným prostorem až ke koši. Oddechový čas pro Villeneuve. (79:67)

36:29
    Teja Oblaková proměnila dva trestné hody. Rozdíl ve skóre činí tři a půl minuty před koncem poslední čtvrtiny 14 bodů. (79:65)

36:24
    Kennedy Burkeová nezůstává pozadu a přidává další domácí trojku. Dnes je to v podání Villeneuve z větší vzdálenosti skutečně ostrostřelba. (79:63)

Filip Lefenda

ESB Villeneuve d'Ascq LM: Abrahamová, Burkeová, Causeurová, Diabyová, Gueyeová, Heriaudová, Mbakaová, Munungaová, Salaunová, Smallsová, Zellousová
    Trenér: Rachid Meziane

ZVVZ USK Praha: Andělová, Ayayiová, Cazorlaová, Hofová, Magbegorová, Oblaková, Saballyová, Šípová, Voráčková, Vyoralová
    Trenér: Natálie Hejková

Rozhodčí: Chuecaová, García (oba ESP), Jevtovič (SRB)
    Čtvrtiny: 26:19, 43:33, 64:53, 90:81