Maďarsko – Rakousko 29:30 (kon.) | Francie – Chorvatsko 34:32 (kon.) | Německo – Island 26:24 (kon.)
Maďarsko
29:30 (17:17)
Rakousko
Čtvrtek 18.01.2024, 15:30Mistrovství Evropy mužů • Skupina 1

Maďarsko – Rakousko 29:30 (17:17)
    Nejvíce branek: Bánhidi 4, Ancsin 4, Rosta 4 – Bilyk 8, R. Weber 6/3, Hutecek 6. Rozhodčí: D. Accoto Martins, R. Accoto Martins (oba POR). Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 2:4. (17:02:54)

Rakousko si na začátku hlavní fáze mistrovství Evropy připsalo velmi cenné vítězství nad Maďarskem, které sice vypadalo v prvním poločase jako lepší tým, ale nedokázalo využít svého vedení. Rakousko předvedlo ve druhém poločase výbornou práci v obraně, navíc skvěle zachytal Constantin Möstl, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasů, a Rakousko zvítězilo 30:29.

V dalších čtvrtečních zápasech skupiny 1 se utká Německo s Islandem a Francie s Chorvatskem.

Konec zápasu. (29:30)

60
    Möstlova brána byla z devítky přestřelena, Rakousko vítězí! (29:30)

60
    Útok Maďarů byl zastaven faulem, nicméně z toho bude jen devítimetrový volný hod! Rakousko je blízko hodně cenné výhře! (29:30)
    60
    Rakousko se i v oslabení prosazuje díky Bilykovi! Maďarsko má 25 sekund. (29:30)

60
    Vyloučení pro tým Rakousko (Lukas Herburger). (29:29)
    60
    Fazekas vyrovnává střelou z hranice brankoviště, kam dostal přihrávku z pravé strany. Navíc se bude vylučovat na straně Rakouska. (29:29)

59
    Oddechový čas pro tým Maďarsko. (28:29)
    59
    Navíc Rakousko vyrazilo po zákroku Möstla do okamžitého protiútoku a Bilyk vrací svůj tým do vedení, když se dostal za obranu a nezastavil ho ani Bartucz. (28:29)
    59
    Mahr své předchozí zaváhání napravil, prolétl obranou až k brankovišti a vyrovnává. (28:28)
    58
    Rakousko se sice ubránilo a dostalo k míči, ale Mahr o něho přišel. Bleskový kontr Maďarska proměňuje Bóka! (28:27)

57
    Pokus o prudkou střelu zpoza devítky od Huteceka dokázal Bartucz zastavit. Rozehrává akci svého týmu. (27:27)
    56
    Okamžitě přichází maďarská odpověď po souhře na střed k brankovišti, odkud se trefuje Bánhidi. (27:27)
    55
    Skvělá přihrávka obloučkem na Wagnera, který zůstal u brankoviště za obranou a z náskoku se trefuje k levé tyči. (26:27)

55
    Maďarská obrana zastavila dva pokusy o průnik ke střele. Rakousku už bude signalizována pasivita, nutně potřebují útok zakončit. (26:26)

54
    Dvě minuty navíc dostává Sebastian Frimmel. Nepříjemné oslabení pro Rakušany. (26:26)
    54
    Imre si seběhl z pravého křídla do prostoru a střelou o zem podstřelil nohu brankáře Möstla. (26:26)
    54
    Hutecek ovšem okamžitě vrací svůj tým do nejtěsnějšího možného vedení. Také se trefuje k pravé tyči. (25:26)