Krátký vytrvalostní závod žen 12,5 km, Anterselva | Vítěz: L. Häckiová-Grossová (SUI) (kon.) |
Sjezd mužů, Kitzbühel | Vítěz: C. Sarrazin (FRA) (kon.) |
Kvalifikace HS140, Zakopane | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
konec
SP - Kvalifikace HS140, Zakopane
Vítěz: S. Kraft (AUT)
Karel Jedlička
Konečné výsledky
- 1. Stefan Kraft (AUT) 157.9
- 2. Andreas Wellinger (GER) 154.8
- 3. Manuel Fettner (AUT) 151.2
- 4. Peter Prevc (SLO) 151.1
- 5. Ren Nikaidó (JPN) 149.7
- 6. Johann Andre Forfang (NOR) 149.5
- 7. Lovro Kos (SLO) 149.2
- 8. Gregor Deschwanden (SUI) 148.2
- 9. Stephan Embacher (AUT) 147.6
- 10. Anže Lanišek (SLO) 146.6
- 11. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR) 145.7
- 12. Rjójú Kobajaši (JPN) 145.6
- 13. Jan Hörl (AUT) 144.8
- 14. Stephan Leyhe (GER) 143.7
- 15. Philipp Raimund (GER) 141.7
- 16. Džunširó Kobajaši (JPN) 141.4
- 17. Domen Prevc (SLO) 139.6
- 18. Dawid Kubacki (POL) 139.0
- 19. Pius Paschke (GER) 138.6
- 20. Paweł Wąsek (POL) 136.4
- 21. Killian Peier (SUI) 136.4
- 22. Michael Hayböck (AUT) 136.4
- 23. Timi Zajc (SLO) 135.5
- 24. Clemens Aigner (AUT) 135.4
- 25. Vladimir Zografski (BUL) 133.5
- 26. Kamil Stoch (POL) 133.5
- 27. Constantin Schmid (GER) 133.3
- 28. Sindre Ulven Jørgensen (NOR) 133.2
- 29. Giovanni Bresadola (ITA) 132.8
- 30. Halvor Egner Granerud (NOR) 132.6
- 31. Piotr Żyła (POL) 132.2
- 32. Roman Koudelka (CZE) 131.6
- 33. Marius Lindvik (NOR) 131.5
- 34. Aleksander Zniszczoł (POL) 131.1
- 35. Artti Aigro (EST) 129.3
- 36. Maciej Kot (POL) 127.3
- 37. Simon Ammann (SUI) 127.3
- 38. Tate Frantz (USA) 127.2
- 39. Alex Insam (ITA) 127.2
- 40. Karl Geiger (GER) 127.1
- 41. Klemens Murańka (POL) 125.9
- 42. Andrzej Stękała (POL) 125.8
- 43. Eetu Nousiainen (FIN) 125.3
- 44. Antti Aalto (FIN) 125.1
- 45. Daniel-Andre Tande (NOR) 124.6
- 46. Remo Imhof (SUI) 124.2
- 47. Andrew Urlaub (USA) 123.9
- 48. Fatih Arda İpcioğlu (TUR) 122.3
- 49. Jevhen Marusjak (UKR) 119.6
- 50. Kasperi Valto (FIN) 119.5
- 51. Francesco Cecon (ITA) 118.1
- 52. Vitalij Kaliničenko (UKR) 117.7
- 53. Naoki Nakamura (JPN) 117.6
- 54. Taku Takeuči (JPN) 116.3
- 55. Erik Belshaw (USA) 116.3
- 56. Decker Dean (USA) 116.2
- 57. Andrea Campregher (ITA) 115.6
- 58. Daniel Andrei Cacina (ROU) 114.0
- 59. Danil Vasiljev (KAZ) 110.8
- 60. Svjatoslav Nazarenko (KAZ) 102.3
- 61. Radek Rýdl (CZE) 100.9
- 62. Sabiržan Muminov (KAZ) 100.8
- 63. Nikita Děvjatkin (KAZ) 92.5
- 64. Benedikt Holub (CZE) 89.7
- 65. Mihnea Alexandru Spulber (ROU) 87.5
- Niko Kytösaho (FIN) DSQ
1. Andrzej Stękała (POL)
2. Klemens Murańka (POL)
3. Maciej Kot (POL)
4. Mihnea Alexandru Spulber (ROU)
5. Benedikt Holub (CZE)
6. Fatih Arda İpcioğlu (TUR)
7. Nikita Děvjatkin (KAZ)
8. Daniel Andrei Cacina (ROU)
9. Sindre Ulven Jørgensen (NOR)
10. Francesco Cecon (ITA)
11. Naoki Nakamura (JPN)
12. Vitalij Kaliničenko (UKR)
13. Sabiržan Muminov (KAZ)
14. Decker Dean (USA)
15. Radek Rýdl (CZE)
16. Danil Vasiljev (KAZ)
17. Jevhen Marusjak (UKR)
18. Svjatoslav Nazarenko (KAZ)
19. Taku Takeuči (JPN)
20. Andrea Campregher (ITA)
21. Andrew Urlaub (USA)
22. Erik Belshaw (USA)
23. Eetu Nousiainen (FIN)
24. Kasperi Valto (FIN)
25. Tate Frantz (USA)
26. Constantin Schmid (GER)
27. Niko Kytösaho (FIN)
28. Remo Imhof (SUI)
29. Stephan Embacher (AUT)
30. Artti Aigro (EST)
31. Roman Koudelka (CZE)
32. Simon Ammann (SUI)
33. Alex Insam (ITA)
34. Paweł Wąsek (POL)
35. Aleksander Zniszczoł (POL)
36. Džunširó Kobajaši (JPN)
37. Killian Peier (SUI)
38. Giovanni Bresadola (ITA)
39. Vladimir Zografski (BUL)
40. Antti Aalto (FIN)
41. Kamil Stoch (POL)
42. Dawid Kubacki (POL)
43. Daniel-Andre Tande (NOR)
44. Domen Prevc (SLO)
45. Piotr Żyła (POL)
46. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR)
47. Clemens Aigner (AUT)
48. Ren Nikaidó (JPN)
49. Johann Andre Forfang (NOR)
50. Philipp Raimund (GER)
51. Timi Zajc (SLO)
52. Halvor Egner Granerud (NOR)
53. Lovro Kos (SLO)
54. Stephan Leyhe (GER)
55. Gregor Deschwanden (SUI)
56. Peter Prevc (SLO)
57. Manuel Fettner (AUT)
58. Marius Lindvik (NOR)
59. Michael Hayböck (AUT)
60. Anže Lanišek (SLO)
61. Karl Geiger (GER)
62. Pius Paschke (GER)
63. Jan Hörl (AUT)
64. Rjójú Kobajaši (JPN)
65. Andreas Wellinger (GER)
66. Stefan Kraft (AUT)
O postup se poperou jediný stabilní český účastník Světového poháru Roman Koudelka i Radek Rýdl s Benediktem Holubem, kteří jinak obrážejí především závody nižší úrovně. Do kvalifikace bylo původně přihlášeno 69 jmen, nakonec po odhláškách máme 66 účastníků.
1. Peter Prevc (SLO) 151.1
2. Ren Nikaidó (JPN) 149.7
3. Johann Andre Forfang (NOR) 149.5
4. Lovro Kos (SLO) 149.2
5. Gregor Deschwanden (SUI) 148.2
6. Stephan Embacher (AUT) 147.6
7. Stephan Leyhe (GER) 143.7
8. Philipp Raimund (GER) 141.7
9. Džunširó Kobajaši (JPN) 141.4
10. Domen Prevc (SLO) 139.6
...
24. Roman Koudelka (CZE) 131.6
51. Radek Rýdl (CZE) 100.9
54. Benedikt Holub (CZE) 89.7
1. Stefan Kraft (AUT) 157.9
2. Andreas Wellinger (GER) 154.8
3. Manuel Fettner (AUT) 151.2
4. Peter Prevc (SLO) 151.1
5. Ren Nikaidó (JPN) 149.7
6. Johann Andre Forfang (NOR) 149.5
7. Lovro Kos (SLO) 149.2
8. Gregor Deschwanden (SUI) 148.2
9. Stephan Embacher (AUT) 147.6
10. Anže Lanišek (SLO) 146.6
11. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR) 145.7
12. Rjójú Kobajaši (JPN) 145.6
13. Jan Hörl (AUT) 144.8
14. Stephan Leyhe (GER) 143.7
15. Philipp Raimund (GER) 141.7
16. Džunširó Kobajaši (JPN) 141.4
17. Domen Prevc (SLO) 139.6
18. Dawid Kubacki (POL) 139.0
19. Pius Paschke (GER) 138.6
20. Paweł Wąsek (POL) 136.4
21. Killian Peier (SUI) 136.4
22. Michael Hayböck (AUT) 136.4
23. Timi Zajc (SLO) 135.5
24. Clemens Aigner (AUT) 135.4
25. Vladimir Zografski (BUL) 133.5
26. Kamil Stoch (POL) 133.5
27. Constantin Schmid (GER) 133.3
28. Sindre Ulven Jørgensen (NOR) 133.2
29. Giovanni Bresadola (ITA) 132.8
30. Halvor Egner Granerud (NOR) 132.6
31. Piotr Żyła (POL) 132.2
32. Roman Koudelka (CZE) 131.6
33. Marius Lindvik (NOR) 131.5
34. Aleksander Zniszczoł (POL) 131.1
35. Artti Aigro (EST) 129.3
36. Maciej Kot (POL) 127.3
37. Simon Ammann (SUI) 127.3
38. Tate Frantz (USA) 127.2
39. Alex Insam (ITA) 127.2
40. Karl Geiger (GER) 127.1
41. Klemens Murańka (POL) 125.9
42. Andrzej Stękała (POL) 125.8
43. Eetu Nousiainen (FIN) 125.3
44. Antti Aalto (FIN) 125.1
45. Daniel-Andre Tande (NOR) 124.6
46. Remo Imhof (SUI) 124.2
47. Andrew Urlaub (USA) 123.9
48. Fatih Arda İpcioğlu (TUR) 122.3
49. Jevhen Marusjak (UKR) 119.6
50. Kasperi Valto (FIN) 119.5
...
51. Francesco Cecon (ITA) 118.1
52. Vitalij Kaliničenko (UKR) 117.7
53. Naoki Nakamura (JPN) 117.6
54. Taku Takeuči (JPN) 116.3
55. Erik Belshaw (USA) 116.3
56. Decker Dean (USA) 116.2
57. Andrea Campregher (ITA) 115.6
58. Daniel Andrei Cacina (ROU) 114.0
59. Danil Vasiljev (KAZ) 110.8
60. Svjatoslav Nazarenko (KAZ) 102.3
61. Radek Rýdl (CZE) 100.9
62. Sabiržan Muminov (KAZ) 100.8
63. Nikita Děvjatkin (KAZ) 92.5
64. Benedikt Holub (CZE) 89.7
65. Mihnea Alexandru Spulber (ROU) 87.5
Niko Kytösaho (FIN) DSQ
Kvalifikace přinesla i jeden pád, který utrpěl po jednom z nejdelších skoků Nor Tande, ale jeho karambol se snad obešel bez vážnějšího zranění. (19:14:09)