Sheffield Utd. – West Ham 2:2 (kon.) | Bournemouth – Liverpool 0:4 (kon.)
AFC Bournemouth
0:4 (0:0)
Liverpool FC
Neděle 21.01.2024, 17:30 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 21. kolo

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:36:12)
    K hlavním postavám zápasu patřil Darwin Núñez, který načal druhou stovku gólů v profesionálním fotbale.

Máme hotovo! Co po prvním poločase vypadalo, že bude napínavým bojem až do posledních minut, se nakonec stalo jednoznačnou záležitostí: Liverpool i bez Saláha a dalších opor hravě přehrál Bournemouth a veze si z jižního pobřeží tři body po výsledku 4:0. Nutno podotknout, že domácí dnes podali lepší výkon, než by výsledek mohl naznačovat, ale nakonec doplatili primárně na zbytečné chyby v defenzívě.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 10:7. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:12.

90+8

90+7
    Prudká rána někoho v černočerveném dresu zamířila velmi vysoko nad Alissonovu svatyni.

90+7
    Dva góly a žlutá karta: to bude nejspíš dnešní konečný statistický účet Darwina Núñeze (LIV).

90+5
    Zabarnyj se nenechal jen tak odbýt a po pár sekundách boje nakonec Jotu přeci jen odzbrojil.

90+4
    Hraje se nahoru dolu, domácí se stále snaží se dostat k Alissonovi a aspoň kosmeticky upravit skóre.

90+4
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Kaide Gordon.

90+3
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Tohle je pro Bournemouth už trochu krutý výsledek, Reds v závěru zápasu trestají nedůslednost jeho obrany a dávají další gól! Za centrem Gomeze vyběhl DARWIN NÚÑEZ, který se hravě dostal za defenzivní val Cherries a jemnou tečí si zadělal na hattrick! Střelecké trápení Uruguayce je zdánlivě to tam – 0:4!

90+1
    V posledních minutách se hraje výhradně na liverpoolské straně hřiště, s výjimkou Brooksovy šance ale hosté mají hru vesměs pod kontrolou. Alisson bez práce.

90
    Závěr rozhodnuté bitvy se protáhne o 8 minut.

89
    Tak to je pro domácí ale obrovská škoda! Obrana Liverpoolu už se viděla v kabině a pustila před Alissona Brookse, jehož nepříjemné zakončení na pravou tyč ale minulo hostující svatyni!

88
    Utkání se už jen dohrává, sledujeme velmi klidnou podívanou. Aarons už se do hry nejspíš nezapojí.

87
    Domácí jsou prozatím na hřišti v oslabení, i tak se jim ale podařilo získat další rohový kop.

86
    Vidíme další nepříjemnou zdravotní komplikaci, velmi podobné problémy jako před chvílí Jones řeší také domácí Aarons. Nejspíš se bude znovu střídat.

83
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Kieffer Moore,
    ze hřiště odchází Lewis Cook, přichází Philip Billing.

83
    ze hřiště odchází Conor Bradley, přichází Owen Beck,
    ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Bobby Clark.

Vojtěch Martinek

Branky: 49. Núñez (Jota), 70. Jota (Gakpo), 79. Jota (Bradley), 90+3. Núñez (Gomez)

Karty:   59. Cook (BTH) – 66. Bradley (LIV), 90+7. Núñez (LIV)

AFC Bournemouth: Neto (C) – Hill (55. Kelly), Mepham, Zabarnyj, Aarons – Christie, Cook (83. Billing) – Tavernier, Kluivert (69. D. Brooks), Sinisterra (55. Scott) – Solanke (83. Moore).
    Náhradníci: Travers – Greenwood, Marcondes, Kilkenny.

Trenér: Andoni Iraola.

Liverpool FC: Alisson – Bradley (83. Beck), Konaté, van Dijk (C), Gomez – Elliott (64. Gravenberch), Mac Allister, Jones (83. B. Clark) – Núñez, Jota (90+4. Gordon), Díaz (64. Gakpo).
    Náhradníci: Adrián, Kelleher – Quansah, McConnell.

Trenér: Jürgen Klopp.

Rozhodčí: Madley – Bennett, Hopton.