Nizozemsko – Portugalsko 33:33 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 28:25 (kon.) | Norsko – Švédsko 33:23 (kon.)
Norsko
33:23 (15:12)
Švédsko
Úterý 23.01.2024, 20:30 • Barclays Arena, Hamburk • Mistrovství Evropy mužů • Skupina 2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené. Evropský šampionát pokračuje v úterý 23. ledna dalším hracím dnem. Skupina 2 nabídne souboj mezi Norskem a Švédskem. Balon bude uveden do hry v 20:30.

Norsko
    To Norsko padlo na turnaji už třikrát a všechny porážky se Seveřanům započítávají do hlavní skupiny. První nastala v předkole se Slovinskem (27:28). Už v předchozím střetnutí přitom Norové senzačně remizovali s Faerskými ostrovy a proti Slovincům se také jen aktuální špatná forma týmu potvrdila. Druhá prohra pak přišla ve skupině 2 s Portugalskem (32:37). V posledním odehraném utkání proti Nizozemsku se Norům povedlo zvítězit 35:32 a ještě tím vykřesat teoretickou naději na postup do semifinále.
    Ta ale padla v meči proti silným Dánům, těm byli schopni čelit do poloviny prvního dějství, pak přišly čtyři dánské slepené góly a neproměněná sedmička Grondahla. Po prvním dějství ztráceli osm branek, na konci jich bylo sice jenom šest, ale to už se sen o semifinále rozplynul mezi prsty. Země Vikingů a Trollů už si mohla jít rezervovat letenky domů.

Švédsko
    Základní skupina byla pro Švédy tak trochu formalita. Duely s balkánskými soupeři umí být těžké, zvláště když jim dáte, lidově řečeno, čuchnout, jenže tím, že první poločas proti Bosně vyhráli Švédové o sedm, tak bylo hotovo. Po výhře 29:20 dali 42 gólů Gruzii a v bitvě o první místo přetlačili Nizozemsko, jenž trénuje švédská legenda Staffan Olsson.

Následně si Seveřané poradili i se Slovinskem, to bylo již v další fázi. Na překvapivou výhru nad Norskem Slovinci nenavázali, naopak si nechali utéct začátek druhého poločasu, čímž tak bylo rozhodnuto. Seveřané vyhráli poměrem 28:22. Body ale v pátek ve šlágru s Dánskem ztratili těsné po prohře v poměru 28:27. Naposledy z toho ale bylo vysoké vítězství nad Portugalskem o sedm bodů 40:33. Brankář Švédska Tobias Thulin v tomto deptal střelce týmu z Pyrenejského poloostrova a byl právem vyhlášen nejlepším hráčem utkání. L. Pellas si vstřelil deset branek.

Norsko: Sæverås, Bergerud – Aga, Sagosen, Barthold, Øverjordet, H. Jakobsen, Øverby, Toft, Tönnesen, Bjørnsen, Gullerud, Grøndahl, Johannessen, O'Sullivan, Setterblom, Lyse, Gulliksen, Blonz, Reinkind.
    Trenér: Jonas Liberg Wille

Švédsko: Palicka, Thulin, S. Möller – Carlsbogård, Darj, D. Pettersson, Karlsson, Wanne, Claar, Pellas, Lagergren, J. Edvardsson, Gottfridsson, Bergendahl, Sandell, A. Nilsson, Johansson, Wallinius.
    Trenér: Glenn Solberg

Rozhodčí: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura.

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Švédové začali první dějství na balonu. (0:0)
    1
    Daniel Pettersson otevřel po sehrávce z pravého křídla skóre zápasu. (0:1)

2
    Norové jsou na balonu, ale jdou do plných. (0:1)

2
    Tobias Thulin si připsal první úspěšný zákrok. (0:1)
    2
    Lukas Sandell se prosazuje po minele Norů z rychlého kontru, 0:2. (0:2)

3
    Norové jsou ale po dobrém zákroku brankáře na balonu, ale míří do zformované obrany. (0:2)
    3
    Alexander Blonz dává první branku Norů po sehrávce na levé křídlo, 1:2. (1:2)

4
    Eric Johansson neuspěl se svým podstřelem. (1:2)

4
    Norové jsou na balonu, ale už svou akci přibrzdili. (1:2)
    4
    Alexander Blonz se prosadil ze křídla. (2:2)
    5
    Eric Johansson dostal balon na levou spojku, došel s balonem na čáru a pak jej poslal do rohu branky, 2:3. (2:3)
    5
    Tobias Grøndahl poslal z čáry balon pravačkou do levého rohu branky, 3:3. (3:3)

6
    Norové zastavili Švédy, ti mají ale volný hod. (3:3)

6
    Švédové jsou na balonu, ale střed je obsazený. (3:3)

7
    Švédové pokračují v útoku po lehkém držení, ale je tu pasivita. (3:3)

7
    Švédové nakonec přišli o balon kvůli pasivitě, ale zastavili útok Norů. Ti mají 9m hod. (3:3)

8
    Eric Johansson vybojoval pro Švédy první sedmičku. (3:3)
    8
    Hampus Wanne naznačil a pak poslal balon ze sedmičky přesně k tyčce. (3:4)
    9
    Magnus Gullerud dostal z pravého křídla přihrávku na pivota a pak posla pravačkou balon k tyčce. (4:4)

9
    Norové mají k dispozici první sedmičku. (4:4)
    10
    Alexander Blonz naznačil a pak poslal balon po naznačení k pravé tyčce, 5:4. (5:4)

10
    Žlutá karta pro tým Norsko (Simen Lyse). (5:4)

11
    Švédové jsou na balonu, ale střed je přehuštěný. (5:4)

11
    Kent Robin Tönnesen nepotrestal minelu Švédů, brankář jej vychytal. (4:5)
    11
    Kent Robin Tönnesen se z levého křídla prosadil na bližší tyčku. (5:5)

12
    Oba brankáři si připsali v krátkém čase dobré zákroky. (5:5)

13
    Norové ztratili balon a musí se rychle vracet. Švédové ale zvolnili, ještě totiž dostřídávají. (5:5)
    14
    Oscar Bergendahl dostal balon na pivota a prostřelil brankáře Norů, 5:6. (5:6)

14
    Harald Reinkind byl na ose zablokován, ale Norové zůstávají na míči. (5:6)

14
    Je tady volný hod pro Nory. (5:6)
    15
    Harald Reinkind z pravé spojky balon okolo hlavy brankáře do sítě. (6:6)

16
    Norové po švédské minele opět útočí. (6:6)
    16
    Felix Claar dostává hosty do vedení po rychlém kontru. (6:7)
    16
    Kristian Bjørnsen ale rychle srovnává z levého křídla, 7:7. (7:7)
    16
    Karl Wallinius skóruje svou první brankou v zápase pokusem ze střední vzdálenosti, 7:8. (7:8)

17
    Oscar Bergendahl málem svlékl svého soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout. (7:8)

17
    Norové byli zadrženi, ale mají volný hod. (7:8)

18
    Tobias Thulin se vytáhl proti střele z pravého křídla. (7:8)

18
    Hosté hrají oslabení s prázdnou brankou. (7:8)

18
    Norové jdou na balon v přesilovce po pasivitě soupeře. (7:8)

19
    Francouzská rozhodčí se jde podívat na video, hra je přerušena. (7:8)
    19
    Simen Lyse dostal balon do branky, míč byl za brankovou lajnou, 8:8. (8:8)

19
    Hosté hrají oslabení s prázdnou brankou. (8:8)

19
    Švédové jsou v plném počtu. (8:8)
    19
    Max Darj se raduje po sehrávce do pivota po tvrdé střele, 8:9. (8:9)

20
    Norové jsou sice na míči, ale jdou do zformované obrany. (8:9)

20
    Max Darj držel soupeře na ose, Norové mají volný hod. (8:9)
    20
    Erik Thorsteinsen Toft rychle srovnává skóre, 9:9. (9:9)
    21
    Alexander Blonz rychle potrestal švédskou chybu a skóruje z rychlého kontru. (10:9)
    21
    Max Darj poslal bombu z osy přesně k tyčce. (10:10)
    21
    Kristian Bjørnsen dostal domácí do vedení z pravého křídla. (11:10)

22
    Švédsko získalo po zákroku na ose volný hod. (11:10)

22
    Andreas Nilsson se neprosazuje mezi nohama brankáře. (11:10)

23
    Norové byli přidrženi na levé straně, mají ale volný hod. (11:10)

23
    Jonathan Edvardsson v brejku trefil jenom pravou tyčku. (11:10)

24
    Norové mají k dispozici sedmičku! (11:10)

24
    Vyloučení pro tým Švédsko (Karl Wallinius). (11:10)
    24
    Alexander Blonz jistě proměnil nařízenou sedmičku střelou k levé tyčce, 12:10. (12:10)

25
    Švédové hrají oslabení s prázdnou brankou. (12:10)

25
    Jeden ze Švédů se odrazil od svého strážce a upadl na ose. (12:10)
    25
    Kristian Bjørnsen utekl po pravé straně a pak poslal svou levačkou míč do levého horního rohu branky Švédů, 13:10. (13:10)

25
    Oddechový čas pro tým Švédsko. (13:10)
    26
    Daniel Pettersson se raduje po sehrávce do pravého křídla. (13:11)
    26
    Alexander Blonz se dostal na levém křídle na balon a poslal jej okolo hlavy brankáře do sítě, 14:11. (14:11)

27
    Švédové mají k dispozici druhou sedmičku! (14:11)

27
    Hampus Wanne trefil se sedmičky jenom nohu brankáře. (14:11)

28
    Jenže Norové z kontru trefují jenom břevno! (14:11)

28
    Švédsko ale není také úspěšné, Daniel Pettersson minul z osy zařízení. (14:11)

29
    Švédský brankář Tobias Thulin likviduje střelu z osy. (14:11)

29
    Torbjørn Bergerud na druhé straně likviduje střelu hostů z osy. (14:11)

29
    Kent Robin Tönnesen svlékl svého soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout. (14:11)

29
    Norové hrají oslabení s prázdnou brankou. (14:11)

29
    Oddechový čas pro tým Norsko. (14:11)

29
    Tak Norové se poradili, ale hrozí jim pasivita. (14:11)

30
    Tobias Grøndahl zůstal otřesený ležet na palubovce. Hra je přerušena. (14:11)
    30
    Simen Lyse dostal balon na osu hřiště a svou pravačkou jej poslal přes hráče Švédska k tyčce. (15:11)
    30
    Andreas Nilsson dostal balon na lajnu a poslal svou pravačkou balon pod břevno. (15:12)

30
    Simen Lyse neuspěl s pokusem z dálky. (15:12)

30
    První poločas skončil. (15:12)

První dějství je minulostí. Norové vedou po prvním dějství v severském derby nad Švédském 15:12. Alexander Blonz už skóroval šest branek a je prozatím nejlepším snajprem utkání.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:24.

31
    Začal druhý poločas. (15:12)

31
    Norové začali druhý poločas na balonu. (15:12)

31
    Norové hrají už v plném počtu. (15:12)
    31
    Simen Lyse se prosazuje last-minute střelou po ohlášené pasivitě. (16:12)
    32
    Lukas Sandell snižuje náskok Norů. (16:13)
    32
    Harald Reinkind skóruje po rychlém kontru z osy hřiště. (17:13)

33
    Norové jsou na balonu po švédské minele. (17:13)

33
    Simen Lyse trefil z levé spojky jenom ruku brankáře. (17:13)

34
    Tobias Thulin se dostal rychle ke své tyčce. (17:13)

34
    Lukas Sandell měl svou ruku v obličeji soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout. (17:13)
    34
    Kristian Bjørnsen navyšuje norský náskok po sehrávce z pravého křídla, 18:13. (18:13)

34
    Švédsko hraje v oslabení s prázdnou brankou. (18:13)

35
    Je tady pasivita Švédů a ti míjí zařízení. (18:13)
    35
    Tobias Grøndahl dostal balon na pravou stranu a pak svou pravačkou poslal ostrý projektil k tyčce, 19:13. (19:13)

36
    Hosté jsou na balonu a nikam nespěchají. (19:13)

Torbjørn Bergerud vyčapal šanci hostů na ose. (19:13)
    36
    Harald Reinkind dostal Nory do sedmibrankového náskoku. (20:13)
    36
    Lukas Sandell dostal se štěstím balon na levé straně do branky. (20:14)

36
    Jim Gottfridsson jasně držel svého soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout. (20:14)

37
    Norové se provinili prorážením a Švédové jdou útočit. (20:14)

37
    Švédsko je na balonu a hraje oslabení s prázdnou brankou. (20:14)

38
    Švédsko získalo po držení 9m hod. (20:14)

38
    Felix Claar byl držen, ale ruka už je nahoře. (20:14)
    38
    Sebastian Karlsson se raduje po sehrávce na pravé křídlo, poslal to přesně na bližší tyčku. (20:15)

39
    Eric Johansson trefil jenom tyčku. (20:15)
    39
    Simen Lyse prošel jako nůž máslem švédskou obranou a poslal to k tyčce, 21:15. (21:15)

39
    Torbjørn Bergerud zakročil proti sehrávce na pravé straně. (21:15)

40
    Alexander Blonz ale na levém křídle trefil jenom ruce švédského brankáře. (21:15)

40
    Simon Möller jde na hrací plochu. (21:15)

41
    Simen Lyse z osy poslal balon nad břevno. Švédsko jde zlobit. (21:15)

41
    Branka hostů je v oslabení prázdná. (21:15)
    41
    Andreas Nilsson se trefuje z pivota. (21:16)
    42
    Gól vstřelil tým Norsko (Alexander Blonz). (22:16)
    42
    Jim Gottfridsson skóruje z osy, balon poslal z první přesně k tyčce, 22:17. (22:17)

43
    Tobias Grøndahl zůstal leže na palubovce, hra je přerušena. (22:17)

Francouzská rozhodčí se jde podívat na video. (22:17)

43
    Vyloučení pro tým Švédsko (Oscar Bergendahl). (23:17)

43
    Hosté hrají v oslabené bez brankáře. (23:17)
    43
    Alexander Blonz skóruje do prázdné branky, už je to o sedm branek. (24:17)
    44
    Alexander Blonz dostal balon na levé křídlo, poté si seběhl na střed a poslal to k tyčce. (25:17)

45
    Karl Wallinius byl držen na ose, hosté mají 9m hod. (25:17)

45
    Švédsko už je v plném počtu. (25:17)

46
    Norové svou akci přibrzdili, jelikož ještě střídají. (25:17)
    46
    Petter Øverby dostal balon na čáru a pak jej z výskoku dostal k tyčce, 26:17. (26:17)

46
    Oddechový čas pro tým Švédsko. (26:17)
    46
    Andreas Nilsson se prosazuje z blízka. (26:18)

47
    Norové dvakrát za sebou trefili tyčku branky hostů. (26:18)

47
    Švédové hrají na dva pivoty. (26:18)

47
    Karl Wallinius trefil norského brankáře do hlavy, hra je přerušena. (26:18)
    48
    Tobias Grøndahl poslal dělovou kouli z osy k tyčce, 27:18. (27:18)

48
    Norové jsou po švédské minele na balonu a nikam nespěchají. (27:18)
    48
    Alexander Blonz se raduje po sehrávce na levé křídlo. (28:18)

49
    Hosté hrají na dva pivoty. (28:18)

49
    Sebastian Karlsson z pravého křídla trefil jenom ruku norského brankáře. (28:18)

50
    Simen Lyse byl faulován na ose, Norové mají 9m hod. (28:18)
    50
    Magnus Gullerud se raduje po střele z pivota, 29:28. (29:18)

50
    Švédská branka je prázdná. (29:18)
    51
    Alexander Blonz přečetl hru, zachytil švédskou přihrávku a pak po běhu dostal míč do prázdné branky, 30:18. (30:18)

51
    Švédové už nedali pět minut branku. (30:18)

52
    Byly pískány kroky, toto je desátá technická chyba hostů. (30:18)
    53
    Tobias Grøndahl skóruje z čáry. (31:18)
    53
    Karl Wallinius ukončuje šest minut střeleckého ticha ze strany hostů, 31:19. (31:19)

53
    Simen Lyse minul last-minute střelou branku hostů. (31:19)

54
    Lukas Sandell skončil na zemi po sehrávce na pravé křídlo. No ale je z toho jenom 9m hod. (31:19)

55
    Švédsko je na balonu, ale jde do plných. (31:19)
    55
    Lucas Pellas dostal přihrávku na levé křídlo, vyskočil a pak dostal balon po zemi do norské branky, 31:20. (31:20)

56
    Simon Möller si proti střele z pivota připisuje první úspěšný zákrok. Hosté jdou zlobit. (31:20)

56
    Magnus Gullerud poslal na zem svého soupeře a Švédové mají sedmičku. (31:20)

57
    Lucas Pellas poslal sice balon k tyčce, ale tam už bylo tělo brankáře. (31:20)

57
    Karl Wallinius na ose srazil soupeře na zem a jde si na dvě minuty odpočinout. (31:20)
    58
    Alexander Blonz naznačil a pak poslal balon do pravého horního rohu. (32:20)
    58
    Max Darj dostal balon na pivota a pak posílá pravačkou balon k tyčce. (32:21)

59
    Tobias Grøndahl si vyskočil na lajně, ale trefil jenom brankáře Švédska. (32:21)

59
    Simon Möller si připisuje už třetí úspěšný zákrok. (32:21)

59
    Norští fanoušci už tleskají ve stoje. (32:21)
    60
    Jonathan Edvardsson si dává svou první branku po sehrávce na levé straně, 32:22. (32:22)

60
    Norové se loučí s turnajem s balonem na svých rukách. (32:22)
    60
    Magnus Gullerud se prosazuje po parádní nahazovačce. (33:22)
    60
    Lukas Sandell uzavírá v poslední vteřině skóre zápasu. (33:23)

Konec zápasu. (33:23)

Je konec. Norsko porazilo v posledním zápase na turnaji Švédsko poměrem 33:23. Hráčem utkání byl zvolen Nor Alexander Blonz, levý křídelník dnes vstřelil i nejvíce branek. Pro Nory je toto utkání příslibem pro Olympijskou kvalifikaci. Švédové si mohou dále snít svůj zlatý sen, postupují totiž do semifinále z druhého místa.

Norsko – Švédsko 33:23 (15:12)
    Nejvíce branek: Blonz 11/3, Bjørnsen 5, Grøndahl 5 – Sandell 4, Darj 3, A. Nilsson 3. Rozhodčí: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1. Vyloučení: 1:6. Diváci: 9031. (22:08:26)