Kolín – Pardubice B 1:4 (kon.) | Slavia – Poruba 2011 1:0 (kon.) | Prostějov – Přerov 0:2 (kon.)
Vsetín – Jihlava 8:5 (kon.) | Frýdek-M. – Zlín 5:2 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 3:2 (po pr.)
Znojmo – Sokolov 6:3 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
HC ZUBR Přerov
Sobota 27.01.2024, 17:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 43. kolo

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (19:31:46)

Využití: 0:0

Tak přeci jen jsme se ve třetí třetině nějakého toho gólového koření dočkali. Přerov byl po dvě třetiny horším týmem, ale jakoby se hosté šetřili až na závěrečnou část, ve které naopak byli lepším týmem a za svou snahu byli nakonec ve 53. minutě odměněni vedoucí brankou, kterou po úspěšné teči zajistil Indrák.

Prostějov si ve zbývajícím čase nedokázal vytvořit nějaký soustavnější tlak, jelikož si nevěděl rady s parádní obranou prací svého rivala a při závěrečné power play ještě potvrdil vítězství Zubrů Pechanec.

Velkou mírou se pod výhru Přerova podepsal brankář Josef Němeček, pro kterého to byl letos první start v Chance lize a navíc proti celku, ve kterém v minulém ročníku působil. Svému bývalému zaměstavateli se tedy odměnil tím, že pochytal všech 25 střel Prostějova a hned ve svém prvním startu zapsal i čisté konto.

Zubři z Přerova tedy pokračují ve své bodové krasojízdě a po výhře v Hanáckém derby 2:0 si zapsali už svou sedmou výhru řadě!

59:53 Antonín PECHANEC - 0:2

59:53
    5/6
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak tohle domácí obránci zcela nezvládli. Pohl s Hanouskem zcela zbytečně místo střely volili přihrávky mezi sebou a následně se touš podařilo ukořisti Lednickému, jenž tedy mířil na opuštěnou klec, ale zde ještě nahrál ANTONÍNU PECHANCOVI, jenž tak vstřelil velmi snadnou branku. Asistence: Vojtěch Lednický.
    Pechanec A., Lednický V., Březina D., Talafa T., Krisl J.
    Pohl J., Hanousek T., Venkrbec M., Doležal Z., Veselý J., Illéš J.

59:31
    Přerovu se podařilo dostat puk do střední části kluziště.

59:08
    Kudělka zkoušel trefit opuštěnou klec přes celé hřiště, ale domácí puk zachytili už ve středním pásmu.

58:49
    Je tomu tak! Štipčák už zůstává na střídačce.

58:49
    Martin Janeček (PRO) si tedy vybírá svůj oddechový čas a následně už zřejmě zůstane branka Jestřábů opuštěná.

58:49
    Hosté chtěli vyhodit puk po mantinelu, ale ten se nakonec odrazil až do ochranné sítě.

58:27
    Přerov jen obloukem poslal puk až do obranného pásma Prostějova.

57:58
    Pšurný vyvezl puk až do útočného pásma, kde se jej zbytečně nezbavoval a ukrajoval cenný čas ze zbývající třetí třetiny.

57:36
    Přerov zatím velmi dobře zvládá bránit své těsné vedení.

57:06
    Burian se po pravé straně dokázal natlačit až před Němečka, kterého však z velké blízkosti nepřekonal.

56:36
    Zubrům se ve středním pásmu podařilo protečovat vyhození kotouče a zakázané uvolnění se tedy pískat nebude.

56:27
    Domácí hokejisté ze středního pásma poslali kotouč přesně na Němečka, jenž si tentokrát ponechal touš pro sebe a po komerční přestávce se bude vhazovat u jeho brány.

56:06
    Jenže následné nahození Prostějova nikam nevedlo a puk si s poklidem přebrali hostující hokejisté.

55:52
    Přerov opět jen poslal puk do středního pásma.

55:13
    Nyní přišla rázná střela z modré čáry, ale Němeček se jen otočil kolem své klece, protože puk letěl hodně mimo.

54:43
    Prostějovským hokejistům se zatím nedaří dostat puk do svého útočného pásma a hnát se za vyrovnáním.

54:00
    Hradil si najel s pukem do levého kruhu, odkud vyslal svou střelu, která jen proletěla kolem brány Prostějova.

53:32
    Hejcman zavezl puk do útočného pásma, kde však zůstal zcela sám proti přesila a nakonec ještě u mantinelu alespoň pár vteřin získal.

53:07
    Krejčí jen nahodil puk ze středního pásma přesně do betonů Němečka.
    52:27 Daniel INDRÁK - 0:1

52:27
    5/5
    Tak se přeci jen dočkáváme první branky tohoto utkání! Pšurný od pravého mantinelu nahrál na střed útočného pásma Hradilovi, který se do kotouče pořádně opřel a jeho pokus navíc před Štipčákem dokázal tečovat DANIEL INDRÁK. Asistence: Radim Hradil, Roman Pšurný.
    Indrák D., Hradil R., Pšurný R., Chroboček D., Talafa T.
    Venkrbec M., Hanousek T., Maruna J., Burian V., Poledna A.

51:56
    Domácí hráči ze středního pásma nahodili puk směrem na Němečka, který ihned vyklepal puk z lapačky a předal jej svým spoluhráčům.

51:17
    Veselý se pokoušel střílet od modré čáry, ale byl zde velmi těsně bráněn, takže jeho střela ani nikam nedoletěla.

50:50
    A další přerušení hry. Tentokrát kvůli přihrávce rukou hostujících hráčů.

50:34
    Zůbrum se nevydařilo dostat do útočného pásma, kde byl Březina dřív než Pechanec s kotoučem, a tak je hostům odpískán ofsajd.

49:55
    A další úspěšný zákrok přerovského brankáře. Ihned po vyhraném vhazování na něj letěla střela z modré čáry.

49:52
    Po delší době si další úspěšný zákrok zapsal Němeček, jenž si poradil se střelou z levé strany.

49:32
    Jestřábům nyní navíc nevyšel přechod přes útočnou modrou, kde se dostali do ofsajdu.

49:13
    Přerovu se podařilo odrazit hned dva pokusy domácích o vytvoření nějakého ofenzivního tlaku a Prostějov opět musí začínat až od svého brankáře.

48:18
    Doležal se snažil protáhnout mezi dvojicí hostujících hráčů, ale ti jej pouze obrali o kotouč.

47:36
    Přerovští hokejisté poslali kotouč podél mantinelu přes všechny čáry, a tak je Zubrům odpískáno zakázané uvolnění.

46:57
    Talafa se dostal ještě k jednomu zakončení, které tentokrát zaletělo do lapačky Štipčáka.

46:45
    Talafa vyslal své schované nahození z modré čáry, které Štipčák jen vykopl betonem mimo svou klec.

46:26
    Krejčí si najel do levého kruhu, odkud vyslal svou rychlou střelu, ale Němeček jen předvedl další semafor.

45:51
    Přerov má za sebou úspěšnou pasáž v útočném pásmu, které už jen chyběla branka, protože na bránu Prostějova vyslali další dvě střely a rána z modré čáry už skončila ve výstroji domácího brankáře.

45:35
    Lednický dokázal dostat puk na Březinu, jehož střelu však Štipčák opět vyrazil mimo sovu klec.

45:17
    Dnešní utkání sleduje 2 837 diváků.

44:54
    Přerovu se nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

44:43
    Drtilovo nahození trefilo hned prvního bránícího hráče Přerova.

43:47
    Domácí hokejisté poté chtěli vyhodit puk po mantinelu, ale kotouč mířil přesně do obličeje jednoho z hlavních sudích.

43:42
    Tak to byla obrovská šance Zubrů! Hostům se vyplatilo napadání domácí rozehrávky a zpoza brány Prostějova nakonec přišla přihrávka mezi kruhy na volného Hejcmana, jehož však vychytal Štipčák.

42:58
    Březina ve středním pásmu nabral slušnou rychlost a následně ihned po přejetí modré vypálil a Štipčák jeho ránu vyrazil za svou klec.

41:43
    Po špatné rozehrávce Pšurného se do protiútoku hnal Apolenář, kterého si však ustrážil Cubo a puk se poté dostal až k Němečkovi, jenž ho svou holí rozehrál.

40:45
    Ani snaha Přerova však nevedla k ničemu vážnému, protože Zubři ztratili puk hned ve středním pásmu.

40:18
    Prostějov už má za sebou první neúspěšný útok a nyní jsou na tahu hosté z Přerova.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 20:10
    Zblokované střely: 8:5
    Střely mimo bránu: 10:4
    Vyhraná vhazování: 21:25

Ve druhé třetině měli rozhodně více ze hry domácí hokejisté, což jen umocnily ještě dvě přesilové hry Prostějova, ale ve druhé části bylo brankových příležitostní snad ještě méně. Jestřábům se sice jednou Němečka podařilo překonat, ale gólové akci předcházelo odpísknutí postavení hráče v brankovišti, a tak gól neplatil.

Přerovu se druhá třetina příliš ofenzivně nevydařila, jelikož se hosté do svého útočného pásma dostávali hodně sporadicky a Štipčáka ani příliš neotestovali. Bezbrankový stav je tedy pro ně hodně příhodný.

40:00

39:44
    Zubrům se nakonec podařilo dostat puk až k Štipčákovi, jenž ho raději schoval pod svou lapačku a ještě tedy proběhne jedno vhazování po pravé ruce domácího brankáře.

39:06
    Přerovští hokejisté nezvládli souboj za domácí bránou, kde se naopak obraně Prostějova podařilo získat kotouč.

38:38
    Němeček nyní svou holí zblokoval přihrávku letící jeho brankovištěm a puk se následně odrazil až do hlediště.

38:32
    Domácí hokejisté jen ze středního pásma nahodili puk směrem na Němečka, jenž ho raději sebral do své lapačky.

38:02
    Indrák dostal přihrávku do jízdy a vzhledem k tomu, že měl vedle sebe bránícího Polednu, tak musel jen volit zakončení bekhendem z úhlu, které Štipčák vyrazil betonem.

37:20
    Přerov už vyváží puk do svého útočného pásma a mezitím už končí jejich trest a ani třetí přesilová hra Prostějova tedy nebyla využita.

37:12
    Ihned po vyhraném vhazování ještě střílel z modré čáry Hanousek a Němeček si zapisuje další úspěšný zákrok.

37:06
    Veselý obdržel přihrávku do pravého kruhu, odkud poté i vystřelil, ale Němeček má puk ve své výstroji.

36:39
    Přerovu se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

36:22
    Ostřížek si najel na modrou čáru, odkud vyslal svou nabídku na teč, kterou však nikdo z jeho spoluhráčů netrefil.

35:48
    Ostřížek se z pravého kruhu snažil střílet na vzdálenější tyč a jeho pokus nakonec minul hostující klec.

35:32
    Fronk dostal nabito do levého kruhu, odkud okamžitě vypálil, ale Němeček jeho střelu do protipohybu vyrazil pod sebe a následně puk zalehl.

35:19
    Vojtěch Zeleňák (PRE) poslal zpoza své klece puk mimo hrací plochu a za své počínání si tedy vysloužil dvě minuty za zdržování hry.

35:07
    Jan Pohl vyslal svou další střelu směrem na hostující bránu, když obdržel přihrávku do slotu, avšak jeho střela letěla přesně do připraveného Němečka.

34:44
    Pechanec v útočném pásmu nic nevymýšlel, napřáhl a svou ránu poslal přesně do lapačky Štipčáka.

33:56
    Ofenzivní akce Přerova byla zastavena hvizdem čárového rozhodčího, jenž si všimnul ofsajdu Zubrů. Následuje komerční přestávka.

33:10
    Březina zkoušel překvapit domácího brankáře střelou z hodně velkého úhlu, ale Štipčák byl u své tyče připravený.

32:31
    Pohl byl nyní v útočném pásmu zcela sám a čelil tedy přesile hostujících hráčů, kteří jej nakonec o kotouč obrali.

31:49
    Talafa vyhodil puk z obranného pásma mezi střídačky a vhazovat se tedy bude v obranném pásmu Zubrů.

31:42
    Ani tedy druhá přesilová hra Prostějova brankou neskončila a Pechanec se vrací zpět do hry.

31:22
    Němeček si poradil s ránou z modré čáry, která skončila ve výstroji hostujícího brankáře.

31:04
    Domácí fanoušci si nyní žádali dalšího vyloučení na straně Přerova, když ve středním pásmu prošel Zubrům trochu hraniční faul.

30:33
    Po úspěšném zákroku Němečka se hosté dokonce hnali do útoku, ale už neměli příliš sil, takže z toho nic vážného nebylo.

30:20
    Indrákovi se podařilo vyhodit puk do středního pásma.

30:01
    Doležel zkoušel z levého kruhu vyslat schovanou střelu, která jen těsně minula klec Přerova.

29:48
    Domácím hokejistům se daří kombinovat ve svém útočném pásmu.

29:26
    Prostějov bude hrát svou druhou přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Antonín Pechanec (PRE).

29:23
    Polednovo nahození z modré čáry bylo zblokováno a puk se následně odrazil za bránu Přerova.

29:04
    Až snad nyní si domácí brankář Štipčák zapsal svůj první úspěšný zákrok ve druhé třetině, když si poradil se střelou od modré čáry.

28:14
    Rozehrávka domácích hráčů zpoza jejich brány se od plexiskla odrazila až do ochranné sítě a po reklamní pauze proběhne vhazování před Štipčákem.

27:38
    Nepřesná střela z levé strany útočného pásma Prostějova se nakonec odrazila až do střední části kluziště.

27:19
    Hradil zavezl puk do útočného pásma Přerova, kde ihned i střílel, ale do jeho střely se položil Krejčí a od něj se kotouč odrazil do ochranné sítě.

26:39
    Domácí hráči se už radovali ze své první branky, když se Haškovi podařilo na dva pokusy překonat Němečka, jenže hra byla v tu chvíli už přerušena, protože rozhodčí chvíli předtím odpískal postavení Illéše v brankovišti Přerova.

26:27
    Chroboček byl nyní za bránou Přerova hodně tvrdě sestřelen Doležalem, který zrovna odehrával puk a tento střet příliš nečekal.

25:51
    Goiš zkoušel střílet od levého mantinelu a svůj pokus poslal hned do prvního bránícího hráče Prostějova.

25:22
    Po delší době se Zubři konečně dostali i do útočného pásma, kde Pšurný zkoušel přihrávku zpoza domácí klece, ale tento pas byl obranou Prostějova zblokován.

24:53
    Přerov má zatím ve druhé třetině velké problémy dostat puk ze svého obranného pásma, když domácí hokejisté předvádějí velmi dobrý forčeking.

24:33
    Fronk vyslal z pravého kruhu svou střelu z otočky, která však letěla přesně do připravené lapačky Němečka.

24:09
    Pohl nakonec vyslal ze středu útočného pásma hodně ráznou střelu, kterou Němeček vyrazil až do hlediště a díky tomu tedy mohou unavení hráči Přerova odejít na střídačku.

23:45
    Prostějov velmi dobře využívá toho, že má ve druhé třetině střídačku hned u útočného pásma a domácí hokejisté jsou ve velkém tlaku.

23:07
    Venkrbec zavezl puk za bránu Přerova, odkud nahrával do slotu, ale jeho pas neskončil na žádné z hokejek domácích hráčů.

22:39
    Hostujícím hráčům je odpískáno vcelku přísné zakázané uvolnění, protože u nahozeného kotouče by zřejmě byl první hráč Přerova, ale rozhodčí hru přerušili.

21:55
    Rozehrávka zatím víceméně vázne na obou stranách, jelikož se ani jednomu z týmů nedaří nějak usadit ve svém útočném pásmu.

21:15
    Rozehrávka nyní nevyšla domácím hráčům, jelikož se zakázané uvolnění píská Prostějovu.

20:40
    Hned dva hráči Prostějova čekali na pravé straně útočného pásma na střelu z první, avšak následný pokus letěl mimo tři tyče.

20:08
    Úvodní vhazování druhé třetiny sice vyhráli hosté z Přerova, jenže Zubři poté poslali kotouč na zakázané uvolnění a hra se tedy přesune před Němečka.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 9:6
    Zblokované střely: 4:4
    Střely mimo bránu: 3:2
    Vyhraná vhazování: 11:9

Prvních dvacet minut posledního hanáckého derby je tedy minulostí. Bohužel jsme se žádné branky nedočkali a ani brankových příležitostí příliš nebylo. Konkrétně jen domácí hokejisté měli dvě větší šance, ale Jestřábům se kotouč za záda Němečka nepodařilo dostat. Nepomohly tomu ani tři přesilové hry. Dvě měli k dispozici hosté, ale ty se jim vůbec nevydařily.

20:00

19:52
    Poledna vypálil z modré čáry a jeho střela skončila na některém z bránících hráčů.

19:28
    Domácím se příliš nevydařila jejich rozehrávka, když si trochu zahrávali ve svém obranném pásmu, ale Zubři toho nedokázali využít.

18:51
    Střela domácích z pravé strany byla zblokována obranou Přerova a kotouč následně letí mimo hrací plochu.

18:32
    Domácí obránci nedokázali zavřít modrou čáru a proto následně kotouč letí až za bránu Prostějova.

17:58
    Chroboček byl pod tlakem napadajících hráčů Prostějova a hostující obránce nakonec jen vyhodil puk na zakázané uvolnění.

17:30
    Němeček musel být pozorný u své tyče, jelikož se jej z velkého úhlu pokoušel prostřelit Fronk.

17:22
    Tak tohle byl velmi snadný zákrok pro Němečka, jehož ihned po přejetí modré čáry otestoval Pohl.

16:44
    Zubři trochu uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, avšak obrana Prostějova dokázala zblokovat hned dvě střelecké možnosti Přerova.

16:11
    Doležel obdržel přihrávku do pravého kruhu, odkud vyslal svou svižnou střelu do vzdálenější šibenice, avšak Němeček zde má se svým opačným gardem lapačku, takže si připsal velmi pěkný semafor.

15:21
    Kubeš na modré čáře nevymýšlel nic složitého a jen nahodil puk směrem na bránu Přerova, kde touš zapadl do výstroje Němečka.

14:57
    Ani další přesilová hra nám tedy první branku tohoto derby nepřinesla a opět se hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.

Po nepřesné střele z pravého kruhu se kotouč odráží mimo útočné pásmo Přerova.

14:25
    Štipčák si musel poradit s ránou Krisla, který jej odzkoušel z modré čáry.

13:57
    Domácí hokejisté se dokonce vydali do útoku při svém oslabení, kde Drtil nahrával Venkrbcovi, ale ten bohužel neusměrnil touš mezi tři tyče.

13:28
    Pšurného přihrávka však skončila u domácího Krejčího, který jej následně poslal mimo obranné pásmo Prostějova.

13:08
    Prostějovu se podařilo dostat puk do středního pásma.

12:52
    Zubři budou hrát druhou přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Lukáš Forman (PRO), jenž dostává dvě minuty za podrážení.

12:30
    Apolenář vystřelil ihned po přejetí útočné modré a jeho pokus se hostující obraně podařilo zblokovat do ochranné sítě.

12:09
    Tak nyní bylo před bránou Přerova pořádné horko. Krejčího střelu z modré čáry vyrazil Němeček jen před sebe a následně se zde dostal k dvěma dorážkám Hašek, ale přerovský brankář si se vším poradil a hosté následně vyhodili touš do středního pásma.

11:30
    Fronk nahrával na modrou čáru, jenže to bylo přesně mezi obránce, a tak puk míří do středního pásma.

11:16
    Hostujícím hráči nyní pouze poslali puk přes všechny čáry a Zubrům je tedy odpískáno zakázané uvolnění.

11:08
    Přesilová hra Přerova je tedy u svého konce. Prostějov své první oslabení zvládl bez větších potíží.

10:45
    Opět nepřesná rozehrávka hostů v útočné třetině, která znamená odevzdaná puku domácím a Jestřábi opět vyhazují touš.

10:21
    Lednický ztratil kotouč u mantinelu a následně jej tedy přebral domácí Hašek, jenž ho pohodlně vyhodil přes všechny čáry.

10:01
    Prostějov zatím své oslabení zvládá na výbornou.

09:46
    Zubři se zatím vůbec nemohou dostat do svého útočného pásma.

09:10
    Prostějov však začal své oslabení vyhraným vhazováním a následným vyhozením puku přes celé kluziště.

09:02
    První přesilová hra čeká i hokejisté z Přerova, protože dvě minuty za podrážení dostává Jan Veselý (PRO).

08:05
    Jestřábi sice drželi puk ve svém útočném pásmu, ale spíš zde sváděli hodně silových soubojů u mantinelu a Zubři nakonec získali kotouč pod svou kontrolu.

07:18
    Následně se do útoku dostal Talafa, jenž střílel z podstatně velké vzdálenosti a Štipčák tedy má opět na kontě úspěšný zákrok.

07:09
    Domácí hokejisté si nyní trochu zavazeli při přechodu útočné modré a kvůli tomu také o kotouč přišli.

06:27
    Krejčí nahodil puk ze středního pásma směrem na Němečka, který puk ihned schoval do své lapačky a následně obránce Prostějova možná trochu zbytečně dojel až k hostujícímu brankáři, což samozřejmě přineslo odezvu obránců Přerova.

06:02
    Zubři se však rychle přesunuli do útoku, kde ihned po přechodu útočné modré přišla střela směrem na Štipčáka, jenž si zapisuje velmi snadný zákrok.

05:55
    Zubrům se nevydařila rozehrávka z obranného pásma a nyní už se zakázané uvolnění píská.

05:37
    Veselému se obloukem podařilo vyhodit puk do středního pásma, kde jej sebrali hosté a Přerov poté vrátil touš za bránu Prostějova.

04:37
    Štipčák se musel mít na pozoru u své tyče, jelikož zpoza jeho klece zakončoval Pechanec a kotouč skončil pod lapačkou domácího brankáře.

04:09
    Přerovu se nevydařila rozehrávka, ale vzhledem k tomu, že byl kotouč ve středním pásmu tečován, tak se zakázané uvolnění pískat nebude.

03:37
    Hostující hokejisté jsou tedy kompletní.

03:27
    Zubři opět dostali puk ze svého obranného pásma a své první oslabení už nejspíše zvládnou.

03:00
    Němeček měl velmi obtížný první zákrok, když se brankář Přerova musel ihned předvést, protože Pohl měl před sebou dostatek prostoru a jeho střela z pravého kruhu mířila k vzdálenější tyči, avšak Němeček zasáhl svou lapačkou.

02:27
    Domácí hokejisté se sami vyhnali ze svého obranného pásma, jelikož Jestřábi poslali nepřesnou přihrávku na svou modrou čáru.

01:55
    Přerovu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma a Hanouska následně ještě napadal Pechanec, jenž tak získal další vteřiny z oslabení.

01:34
    Ondřej Cubo (PRE) se stává prvním vyloučeným hráčem tohoto utkání. Hostující obránce dostává dvě minuty za podrážení.

01:13
    Štipčák má za sebou první zákrok. Domácí brankář si musel poradit s nahozením ze středního pásma, které vyrazil za svou klec.

00:46
    Veselý zavezl kotouč do útočného pásma Prostějova, jenže zde jej za svou bránou sebrali hosté, kteří poté vyhodili kotouč do středního pásma.

00:05
    Úvodní vhazování utkání vyhráli hostující hokejisté a Přerov ihned nahazuje kotouč do útočného pásma.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Poledna, Hanousek, Pohl, Drtil, Forman, Kubeš, Krejčí – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Fronk, Ostřížek, J. Veselý – Apolenář,Vlach Pěnčík – V. Burian, Venkrbec, Maruna.
    Trenér: Martin Janeček

HC ZUBR Přerov: Němeček (Postava) – Zeleňák, Kudělka, Chroboček, Talafa, Krisl, Cubo, J. Adámek – Březina, Pechanec, Lednický – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Hradil, Pšurný, Indrák – Goiš, Nemec, Dobša.
    Trenér: Michal Mikeska

Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Štěpánek, Baxa.

Vzájemné zápasy

Dlouhé roky bylo Hanácké derby velkou dominantou Přerova. Nicméně Prostějovu se v poslední době konečně začalo dařit svého rivala porážet. V letošní sezóně zatím platí pravidlo, že derby ovládají hosté.

První vzájemný střet totiž vyhráli Jestřábi na ledě Zubrů po samostatných nájezdech. Následná odveta na ledě Prostějova naopak patřila Přerovu, jenž vyhrál těsně o jedinou branku. Až poslední vzájemný střet skončil větším rozdílem, protože Jestřábí vyloupili led svého soupeře poměrem 4:1.

23.9. HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 3:4 sn.
    28.10. LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 1:2¨
    18.12. HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 1:4

HC Zubr Přerov

Jak už bylo řečeno, tak v tabulce jsou Zubři pod svým velkým rivalem, ale v poslední době se Přerovu podařilo zažehnat svou herní a bodovou krizi, když jsou v posledních utkáních ve velké vítězné vlně, jenž aktuálně čítá už šest vyhraných zápasů za sebou. Přerov se v těchto utkáních navíc může pyšnit parádní defenzivní prací, protože během šesti zápasů inkasovali pouhých pět branek.

Poslední zápasy

HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 4:1
    HC Orli Znojmo – HC Zubr Přerov 0:2
    HC Zubr Přerov – SC Kolín 2:0

Tabulkově lépe jsou na tom domácí hokejisté. Prostějov se nikdy netají svými vysokými ambicemi a v této sezóně je i vcelku naplňuje. Jestřábům totiž aktuálně patří pohodlná třetí příčka, protože pod sebou mají náskok na čtvrtou Třebíč pět bodů a naopak na druhý Vsetín ztrácejí bodů osm.

Nejproduktivnějším hráčem Prostějova je útočník Zdeněk Doležal, který ve 34 zápasech nasbíral 30 bodů. Doležal je zároveň s osmnácti trefami zároveň i nejlepším kanonýrem svého týmu.

HC Baník Sokolov – LHK Jestřábi Prostějov 1:2
    LHK Jestřábi Prostějov – HC Stadion Litoměřice 1:4
    HC Dynamo Pardubice B – LHK Jestřábi Prostějov 1:2 sn.

Vítám vás u 43. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže, ve kterém nás čeká hodně třaskavé derby. Haná opět ožije, jelikož proběhne střet dvou soupeřů, kteří se nijak v lásce nemají.

LHK Jestřábi Prostějov totiž na svém zimním stadionu přivítají svého nejbližšího soupeře, když na horkou půdu dorazí HC Zubr Přerov.