Švédsko – Německo 34:31 (kon.) | Francie – Dánsko 33:31 (kon.)
Švédsko
34:31 (18:12)
Německo
Neděle 28.01.2024, 15:00 • Lanxess-Arena, Kolín nad Rýnem (GER) • Mistrovství Evropy mužů • O 3. místo

EURO zakončí finále mezi Dánskem a Francií, které bude posledním zápasem devětatřicetiletého Nikoly Karabatiće na ME. Výhoz je naplánovaný na 17:45. (16:41:27)

Nejhorší moment celého zápasu nastal v 17. minutě, kdy bylo utkání zhruba na sedm minut přerušeno kvůli zdravotním problémům jednoho z diváků Tomu přispěchali na pomoc lékaři obou týmů.

Švédsko nepojede domů s prázdnou a končí na EURO bronzové. Dokázalo se psychicky vzpamatovat z bolestivé prohry v semifinále proti Francii a domácí Německo přehrálo v souboji o bronz 34:31. Švédové drtivou část zápasu vedli, ještě na začátku druhého poločasu byli mínus sedm, ale Němci se obdivuhodně zvedli a svou stíhací jízdu dotáhli takovým způsobem, že dostali na kontakt. Nicméně v závěru podržel hosty několikráte Palicka potom, co se vrátil do brány místo Thulina.

Švédsko – Německo 34:31 (18:12)
    Nejvíce branek: Claar 8, Karlsson 7, Carlsbogård 3 – Uscins 8, Golla 4, Mertens 4. Rozhodčí: Pavičevič, Raznatovič (MNE). Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 3:0. Diváci: 19 250.

Konec zápasu. (34:31)
    60
    Rozeběhnutý Lagergren zajistil z šestky a pravé spojky bronzové medaile pro Švédsko. (34:31)

60
    Darj dostane dvě minuty za strčení do soupeře v přerušené hře. Švédsko bude dohrávat v pěti. (33:31)

60
    Švédsko drží míč, do konce normální hrací doby zbývá rovná půl minuta. (33:31)
    59
    Uscins procedil míč z levé spojky přes Lagergrena na zadní tyč. (33:31)

59
    Wolff vykopl trhák Karlssona a Němci spěchají. (33:30)
    59
    Claar skóroval ze střední spojky a tohle už vypadá pro Německo špatně. (33:30)

58
    Palicka zalepil střelu Uscinse z pravé spojky, chytil ji snad do teplých. Tak to klobouk dolů. (32:30)

58
    Gottridsson si vyměnil míč se spoluhráčem, ale potom zkazil nahrávku na pravou stranu. (32:30)
    57
    Uscins překonal stojícího Palicku z pravé spojky na druhou tyč. (32:30)
    56
    Karlsson přehodil Wolffa z pravého křídla. (32:29)

56
    Gottridssonova rána po ruce skončila po zákroku Wolffa levou rukou na břevnu, ale Palicka si počkal na loženku Steinerta z pravého křídla. (31:29)

55
    Palicka se přesunul ke své pravé tyči a Mertens nezkrotil odražený míč na levém křídle. (31:29)