4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 29.01.2024, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Columbus Blue Jackets.

Domácí hokejisté se aktuálně nachází na desátá pozici v tabulce Západní konference, mají 50 bodů. V poslední době se klubu nedaří, prohrál z posledních pěti zápasů hned čtyři. Naposledy nestačil na Blues 3:4 v prodloužení. Columbus je v tabulce Východní konference předposlední, na poslední Ottawu má náskok dva body. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva a bodoval ve třech. Naposledy také prohrál, s Vancouverem 4:5 v prodloužení.

Zápas brzy začne.

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Tatar, McCann, Eberle – Schwartz, Wennberg, Burakovsky – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Kartye, Beniers, B. Tanev.

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Merzļikins) – Werenski, Gudbranson, Provorov, Severson, Bean, Peeke – J. Gaudreau, Sillinger, Činachov – Fantilli, Jenner, Bemström – K. Johnson, Voronkov, Marčenko – Texier, Kuraly, Danforth.

00:01

00:56
    Vince Dunn se propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář soupeře.

01:41
    Emil Bemström zakončoval z dobré pozice, ale jeho projektil míří vysoko nad branku.

04:12
    Dlouhou sérii nepřesností ukončoval Vince Dunn. S jeho ránou neměl brankář problém.

04:38
    Joey Daccord kryje kotouč poté, co se do šance dostal dobře hrající Jake Bean.

05:00
    Pět minut hry je pryč, na výraznější šanci zatím čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

06:20
    Joey Daccord výborně rozehrál od své branky, ale jeho celek se do výraznější šance nepropracoval.

06:33
    Komerční přestávka.

08:15
    Dmitrij Voronkov dobře tečoval kotouč před brankou, ale výborně zasáhl domácí brankář. Bude se vhazovat před jeho brankou.

08:15
    3:3, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

09:03
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější šance.

09:34
    Daniil Tarasov si vůbec nebyl jistý, ale se střelou Dunna si dokázal poradit.

10:01
    Začala druhá polovina hry v první třetině.

10:12

11:42
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Dmitrij Voronkov – 2 min., držení.

11:42
    Úvodní přesilovku hraje domácí celek, který vyhrál buly, a tak se mohl usadit před brankou soupeře.

12:08
    Columbus se zmocnil kotouče a rychle dokázal vyhodit přes všechny čáry.

12:40
    5/4
    Seattle právě vstřelil branku!
    Přesilovka byla úspěšná, šikovnou tečí střely od modré čáry se prosazuje dobře hrající JORDAN EBERLE. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Vince Dunn.
    Eberle J., McCann J., Wennberg A., Bjorkstrand O., Dunn V.
    Peeke A., Kuraly S., Werenski Z., Texier A.
    12:40 Jordan EBERLE - 1:0

14:18
    Joey Daccord kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Komerční přestávka.

16:04
    5/5
    Blesková akce domácího celku znamená dvoubrankové vedení, nyní se dokázal prosadit po rychlé akci velmi dobře hrající JARED MCCANN. Dostal skvělou přihrávku a v zakončení se nemýlil. Asistence: Jordan Eberle a Tomáš Tatar.
    Larsson A., Beniers M., Tanev B., Dunn V., Kartye T.
    Peeke A., Sillinger C., Gaudreau J., Bean J., Činachov J.
    16:04 Jared MCCANN - 2:0

17:19
    Hra je nyní přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:44
    Boone Jenner – 2 min., hákování.

17:58
    5/4
    Přesilovka byla úspěšná, z hranice brankoviště se dokázal snadno prosadit střelou do odkryté části branky JORDAN EBERLE. Asistence: Jared McCann a Oliver Bjorkstrand.
    Schultz J., Dumoulin B., Tolvanen E., Bjorkstrand O., Gourde Y.
    Peeke A., Kuraly S., Provorov I., Voronkov D.
    17:58 Jordan EBERLE - 3:0

19:16
    Joey Daccord kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

20:00

20:01

20:01
    Utkání pokračuje dál druhou třetinou.

20:26
    Justin Schultz se propracoval do zakončení, ale s jeho pokusem si brankář snadno dokázal poradit.

21:47
    Yanni Gourde to vzal na sebe, jehož pokus kryje tak tak brankář Columbusu.

23:14
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny.

24:00
    Mnoho zajímavých okamžiků jsme ve druhé třetině zatím neviděli, sledujeme klidnější pasáž hry.

24:33
    Jaden Schwartz hlídkoval před brankou, ale do střelecké pozice se nyní domácí hráč nedostal. Následně se píská icing.

25:27
    Krakeni pokračují v dobré hře, Adam Larsson to zkoušel od modré čáry, ale jeho zakončení nebylo vůbec přesné.

26:00
    Další rána domácích od modré čáry byla zblokovaná, gólman zasahovat nemusel.

26:14
    Vince Dunn vypálil, Daniil Tarasov kryje jeho projektil.

26:23

26:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

27:48
    Domácí měli zajímavou šanci, ale nedokázali přesněji zakončit.

28:05
    Daniil Tarasov snadno kryje ránu od modré čáry. Bude se vhazovat

28:58
    Domácí celek pokračuje v dobré hře, a tak se hráči Columbusu musí především bránit.

29:39
    Yanni Gourde dostal kotouč před branku, ale z prostoru mezi kruhy nedokázal vypálit.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase. Domácí celek kontroluje hru a jasně vede.

30:22
    Tomáš Tatar z dobré pozice nedokázal trefit branku. Puk mu poskakoval a nezakončil přesně.

32:42
    Joey Daccord kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou, domácí se na svého brankáře mohou spolehnout.

34:16
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Vince Dunn – 2 min., sekání.

34:47
    Zach Werenski – 2 min., sekání.

35:10
    Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, více ze hry mají domácí hráči.

35:25
    Adam Larsson mohl postupovat do útočného pásma, ale puk se zastavil, hrát tak mohou hosté, kteří vybojovali kotouč.

36:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

36:10
    Eeli Tolvanen se výborně vrátil před svou branku, kde zastavil nebezpečnou šanci soupeře.

36:26
    Eeli Tolvanen poslal puk nad branku, bude se vhazovat v jeho útočném pásmu, protože to bylo s tečí.

37:23
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, optickou převahu mají hráči Columbusu, kteří jsou aktivnějíš.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

39:32
    Eeli Tolvanen minul branku z dobré pozice mezi kruhy.

40:00

40:01

40:50
    Zápas pokračuje třetí třetinou, ve které vede domácí celek o tři branky.

41:40
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme klidnější pasáž hry.

43:18
    Matthew Beniers – 2 min., hákování.

44:20
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale Kirill Marčenko netrefil podle představ.

44:37

45:26
    Zach Werenski šikovně tečoval střelu před brankou, ale gólmana výrazněji ohrozit nedokázal.

45:54
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale Tatar minul branku.

46:37
    Sean Kuraly netrefil odkrytou část branky, další pokus zblokoval domácí obránce.

47:12
    5/5
    Columbus právě vstřelil branku!
    Střelou na bližší tyč se prosazuje hostující celek, domácího brankáře pravděpodobně překvapil rychlou střelou JEGOR ČINACHOV. Asistence: Damon Severson a Johnny Gaudreau.
    Provorov I., Gaudreau J., Jenner B., Činachov J., Severson D.
    Borgen W., Tolvanen E., Bjorkstrand O., Oleksiak J., Gourde Y.
    47:12 Jegor ČINACHOV - 3:1

48:34
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlou pasáž hry.

49:13
    Hostující obrana musí hrát, zakázané uvolnění se nyní nepíská, sudí nechávají plynout hru.

50:37
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

51:10
    Brian Dumoulin to vzal na sebe, ale jeho pokus končí vedle.

51:18

53:10
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí hokejisté mají zápas velmi dobře rozehraný a pokračují v taktickém dobrém výkonu.

54:14
    Mnoho zajímavých momentů momentálně k vidění není, Marčenko to vzal na sebe, ale nedokázal přesně vypálit.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek má utkání pod kontrolou.

55:58
    5/5
    Po rychlé akci je sníženo a zaděláno na drama, nyní se prosazuje z pozice před brankou dnes dobře hrající JEGOR ČINACHOV.
    Werenski Z., Gaudreau J., Jenner B., Činachov J., Severson D.
    Larsson A., Tanev B., Wennberg A., Oleksiak J., Gourde Y.
    55:58 Jegor ČINACHOV - 3:2

57:22
    Columbus pokračuje v dobré hře, dostal se do útočného pásma, následně odvolává brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

59:03
    Oddechový čas pro domácí.

59:03
    Buly před brankou domácích vyhráli hosté.

59:19
    Zach Werenski neuspěl, jeho rána míří vedle branky.

59:40
    Puk je ve středním pásmu.

59:47
    5/6
    Autorem branky je BRANDON TANEV.
    Werenski Z., Gaudreau J., Jenner B., Činachov J., Severson D., Marčenko K.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Eberle (Bjorkstrand, Dunn), 17. McCann (Eberle, Tatar), 18. Eberle (McCann, Bjorkstrand), 60. B. Tanev – 48. Činachov (Severson, J. Gaudreau), 56. Činachov

Rozhodčí: Pollock, Rehman – Shewchyk, Gibbons

Diváci: 17 151