Vítkovice – Třinec 1:5 (kon.) | Plzeň – Přerov 6:0 (kon.) | Zlín – Pardubice 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (0:1 po s.n.) | Sparta – K. Vary 7:2 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 3:1 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 3:2 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pondělí 29.01.2024, 17:00 • Ostravar Aréna • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

59:18
    Třinecký Sikora se provinil sekáním.

55:53
    Hostující Šilar si musí odsedět dvě minuty za vražení na hrazení.

50:38
    Hra se začíná pořádně přiostřovat, viděli jsme další pěstní souboj mezi Krejsou a Ošmerou. Oba dostali dvě minuty za hrubost.

50:05
    Za třineckou bránou došlo k potyčce mezi domácím Štiakem a hostujícím Hebarem, oba už putují na trestnou lavici. Vítkovický útočník dostal 6 trestných minut, dvě odpyká Saxa a třinecký obdržel 4 minuty. Hosté tak mají přesilovou hru.

47:40
    5/4
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se prosazují v přesilové hře a Skácel poprvé v zápase inkasuje. Puchala vyslal od modré střelu, která prošla až před branku, kde ji mezi betony brankáře, který se vůbec nestihl zorientovat, usměrnil VOJTĚCH FOJTÍK. Asistence: Denis Puchala a Tomáš Tobola.
    Fojtík V., Puchala D., Tobola T., Kovalčík I., Žídek M.
    Bláha D., Kurbaka V., Sikora P., Holinka M.

46:35
    Za podrážení je vyloučen hostujíc Mrtka.

43:35
    Za sekání usedá na trestnou lavici hostující Šilar.

38:38
    Vítkovický Žídek se provinil nedovoleným bráněním.

33:38
    Další vyloučení na domácí straně, Kovalčík pyká za držení.

33:06
    5/4
    Třinec právě vstřelil branku!
    PATRIK VOLAS přešel bez problémů přes modrou, jeho první střelu Smolka pokryl, jenže následně se hostující obránce protáhl mezi obránci, dostal se k vyraženému puku, který umístil pod horní tyč brány. Asistence: Miroslav Holinka.
    Volas P., Holinka M., Ošmera A., Gerych R., Jobánek J.
    Chaloupka M., Bialy Š., Krejsa J., Kovalčík I.

31:26
    Za hákování je potrestán vítkovický Muroň.

28:23
    Po rychlé kombinaci to od modré zkoušel Chaloupka, u brány ještě hodně nepříjemně dorážel Chlán, nicméně Skácel má puk pod kontrolou.

26:45
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru, trest za podrážení obdržel hostující Spěváček.

25:59
    5/5
    A máme tady další gól Třince. Smolka si teď nepohlídal zakončení TOMÁŠE ŠILARA, který střílel po přihrávce Švančary. Asistence: Robin Švančara a Adam Ošmera.
    Šilar T., Švančara R., Ošmera A., Kurbaka V., Kozlík M.
    Kalandra D., Man M., Fojtík V., Zapletal M., Saxa M.

25:38
    5/4
    Oceláři využívají přesilovou hru a vedou už o tři branky. PATRIK ŠUTÝ dokázal z těsné blízkosti tečovat do brány střelu, která letěla od modré čáry. Asistence: Miroslav Holinka a Radim Mrtka.
    Šutý P., Holinka M., Mrtka R., Hebar A., Sikora P.
    Glos Vi., Puchala D., Žídek M., Kovalčík I.

24:49
    Vítkovický Chlán usedá na trestnou lavici za podrážení.

21:03
    Hostující brankář je potrestán za zdržování hry, trest za něj odpyká Hebar.

17:53
    Domácí jdou na malou chvíli do tří, Chaloupka bude pykat za krosček.

16:00
    Hosté mají k dispozici přesilovou hru, Chlán se totiž provinil nedovoleným bráněním.

14:16
    5/5
    Třinec zvyšuje své vedení. Hosté lehce prošli do pásma, kde si MIROSLAV HOLINKA najel k pravému kruhu, odkud trefil tyč, od které se puk odrazil do brány. Asistence: Matěj Kozlík.
    Holinka M., Kozlík M., Kurbaka V., Ošmera A., Hebar A.
    Chlán R., Glos Vi., Puchala D., Krejsa J., Muroň J.

09:51
    5/5
    Hosté otevírají skóre zápasu. Třinečtí po předchozí situaci zůstali v pásmu a po několika dalších přihrávkách se za záda vítkovického brankáře trefil MIROSLAV HOLINKA. Asistence: Andrej Hebar a Viktors Kurbaka.
    Holinka M., Hebar A., Kurbaka V., Mrtka R., Kozlík M.
    Glos Vi., Puchala D., Chlán R., Štiak M., Krejsa J.

01:07
    Malou chvíli to vypadalo, že by Tobola mohl jet sám na brankáře. Nicméně vítkovický útočník si kotouč zpracoval vysokou holí, takže pokračovat nemohl.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 48. Fojtík (Puchala, Tobola) – 10. Holinka (Hebar, Kurbaka), 15. Holinka (Kozlík), 26. Šutý (Holinka, R. Mrtka), 26. Šilar (Švančara, Ošmera), 34. Volas (Holinka)

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Bialy (A), Chaloupka, Vi. Glos, Puchala (C), Man, Kalandra, Čuba – Krejsa, Štiak (A), Chlán – Žídek, Kovalčík, Tobola – Saxa, Zapletal, Fojtík – Muroň.
    Trenér: Darek Stránský

HC Oceláři Třinec: Skácel (J. Král) – Ošmera, Kurbaka, Volas, R. Mrtka, Bláha, Buják (A) – Kozlík, Šilar, Švančara – Sikora, Holinka, Hebar – Gerych (A), Šutý (C), Spěváček – Pánek, Jobánek.
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Cabák, Šico – Hladík, Veselý