Česko – Finsko 3:1 (kon.)
Česko
3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Finsko
Úterý 30.01.2024, 06:00 • Gangneung Hockey Centre, Jižní Korea • Olympijské hry mládeže • Semifinále

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou! Hezký zbytek dne a mějte se fajn. (07:51:43)

Je to tam!!! Čeští hráči v poslední třetině udrželi vedení a postupují do finále!! Češi v této třetině inkasovali jednou, když ve 35. minutě střelu Arkka, kterou vyrazil Láryš, dorazil z pozice před brankou do odkryté brány Kähkönen. Další šance Finů pochytal výborně chytající brankář Láryš. Češi si vytvořili taky několik šancí, ale žádnou už neproměnili. Čeští hráči tak postupují do finále, ve kterém zítra od 12 hodin českého času vyzvou vítěze druhého semifinále Kanada – USA. I finálové utkání vám nabídneme na Onlajnech a jste k jeho sledování srdečně zváni.

44:49
    Vyloučení v týmu Finsko:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Milo Nuutinen.

44:49
    Zakázané uvolnění Finů. Buly před jejich brankou.

44:20
    Závar před českou brankou nekončí gólem Finů.

41:41
    Láryš dalším zásahem přerušuje hru. Buly před jeho brankou.

41:28
    Viljo Kähkönen – 2 min., podrážení.

40:23
    Vyloučení v týmu Česko:
    Lukáš Kachlíř – 2 min., sekání.

40:19
    Kallio se hezky protáhl až před Láryše, ale ten si s jeho bekhendovou kličkou poradil.

39:59
    Rinne to zkusil od levého mantinelu, ale Láryš má puk mezi betony a hra je přerušena. Buly před jeho bránou.

39:16
    To na druhé straně nebezpečně pálil Katolický, který se pak ještě málem dostal k dorážce vlastní střely.

38:59
    Finové se dostali před českou branku, ale žádné nebezpečí z toho pro Láryše nebylo.

37:51
    Nuutinen dostal nahrávku na levý kruh, ale upadl a o puk přišel.

37:26
    Láryš pomohl za brankou s rozehrávkou.

Mateo

Branky a nahrávky: 18. Nedorost (Ruml, Bělohorský), 20. Bělohorský (Reisnecker), 30. Novák (Vaněček, Katolický) – 35. Kähkönen (Arkko, Torkki)

Česko: Láryš (7. – 10. Psohlavec) – Kachlíř, Vaněček, Ruml (C), Nedorost, Daněk, Reisnecker (A) – Novák (A), Tomek, Katolický – Hanyš, Bělohorský, Huk – Sekanina, Klaus, Weiss
    Trenér: Milan Razým

Finsko: Lammi (Gammals) – Piiparinen (A), Suominenen, Alalauri, Jarvenpää, Rantanen, Uronen (C) – Kähkönen (A), Torkki, Arkko – Rinne, Myllyniemi, Laitinen – Kallio, Suvanto, Nuutinen
    Trenér: Tuomo Ropo

Rozhodčí: Boudreau (CAN), Steenstra (NED) – Lim (KOR), Prokofjev (UZB)