Mostečtí Lvi – Chomutov 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Děčín 3:4 (2:3 po s.n.) | Vrchlabí – Letňany 1:2 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | SHKM Hodonín – Val. Meziříčí 4:3 (kon.) | Vel. Meziříčí – Havířov 1:6 (kon.)
Vyškov – Nový Jičín 11:6 (kon.) | Cheb – Písek 3:1 (kon.) | Hronov – Benátky n/J 7:8 (kon.)
Kobra – Kralupy n. Vltavou 6:2 (kon.) | Příbram – Tábor 5:2 (kon.)
HC Baník Příbram
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
HC Tábor
Středa 31.01.2024, 18:302. liga skupina Západ • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Přejeme pěkný den při sledování šlágru druhé hokejové ligy mezi HC Baník Příbram a HC Tábor. Půjde o souboj celků z nejvyšších pater tabulky nadstavby a očekávat se tak dá výborná hokejová podívaná.

Domácí celek je po 31 zápasech na třetím místě se 70 body. V soutěži má po vedoucím Chomutovu druhý nejvyšší počet nastřílených gólů – 146, naopak ale počet inkasovaných branek je oproti umístění týmu vysoký – 96.

Ambiciózní Jihočeši jsou v tabulce na druhém místě, mají ale 78 bodů, tedy stejně, jako Chomutov. To vše při škóre 141:59. Tábor má ale oproti Příbrami a Chomutovu o jeden odehraný zápas více.

Oba zápasy v základní skupině vyhrál Tábor – doma 7:1, v Příbrami pak 5:3.

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Zdeněk, Jelínek, Havlín, Rajgl, Krejčí, Pešta, Patzelt – Furch, Pětník, Josefus (A) – Duchan, Mařík, Pinkas – Kolda, Kafka (C), Hasman – L. Bednařík, Gengel (A).
    Trenér: Radek Bělohlav

Hockey Club Tábor: Gába (Žajdlík) – Říha, Plášil, Suchánek (A), Jáchym, K. Černý, Hubata, Hajič – Zeman, Milfait, Krliš – Seidl (C), Matušík (A), Šulek – Huna, Zadražil, Severa – L. Prášek, Zíb, Dančišin – J. Duda.
    Trenér: Jakub Grof

Rozhodčí: Hacaperka – Gabriel, Figer.

Hráči nastupují na led, hosté budou hrát v modrobílých dresech, domácí celek má tradiční zelenočernou variantu.

00:01

00:06
    Ihned po vhazování se puk dostal odrazem ke Gábovi, který ho raději podrží.

01:11
    Dobrá akce domácího celku, který nyní třikrát během pár sekund ohrozil hostující branku.

02:44
    Huna na puk v útočném pásmu nedosáhl a dopředu tak mohou domácí.

04:00
    Příbram právě vstřelila branku!
    Domácí JOSEF HASMAN vybojoval v útočné třetině puk, dostal se před gólmana, kterému udělal precizní kličku u tyče! Bez asistence.
    04:00 Josef HASMAN - 1:0

05:54
    Zakázané uvolnění domácího celku, hra se stěhuje před Jirouška.

06:25
    Tábor má nyní o něco více ze hry a vybojoval vhazování před Jirouškem.

07:08
    Milfait prošel rychle přes modrou a zkusil to skrz obránce. Ten ale puk zblokoval.

07:28
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Ondřej Havlín – 2 min., podrážení. Domácí obránce si počínal nedovoleně za vlastní brankou.

07:45
    Tábor se ale po vhazování dostal mimo pásmo a musí začít nakonec až od svého gólmana.

08:29
    Příbram vyhazuje a osvobozuje se.

08:55
    Tábor nezvládl svou rozehrávku a puk tak mají domácí.

09:28
    Příbram je v plném počtu.

10:04
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Lukáš Prášek – 2 min., podrážení.

10:29
    Příbram málem rychle soupeři ukázala, jak proměnit přesilovku. Po střele od modré dorážel asi Pětník a Gába se musel hodně roztáhnout, aby puk zastavil.

11:08
    Hosté vyhazují a mohou prostřídat.

11:46
    Příbram se nyní nemůže dostat do většího tlaku.

12:04
    Tábor hraje v pěti.

12:07
    Jakub Suchánek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

12:18
    Teď už přesilovka domácím vyšla a po 11 sekundách ji proměňují. DANIEL KREJČÍ vypálil od modré a skrz klubko těl proletěl kotouč až do sítě! Asistence: Petr Kafka a Ladislav Gengel.
    12:18 Daniel KREJČÍ - 2:0

14:55
    Příbram je znovu natlačena před Gábou a snaží se najít střeleckou pozici.

15:39
    Tečovaný puk končí v ochranné síti. Buly bude po Gábovo pravici.

16:22
    Pětník se natlačil před obránce a zkusil rychlou kličku na Gábu. Gólman jihočeského celku nyní odolal.

17:08
    Hra je teď poměrně oboustranně nepřesná. Týmy často ztrácí puk.

18:19
    Další nepovedená přihrávka táborského celku, dopředu tak jdou domácí.

18:39
    Zakázané uvolnění domácího celku.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:47
    Příbram to ještě zkouší podél mantinelu.

20:00

Úvodní část zápasu je za námi a zvládli ho lépe domácí hráči, kteří vedou 2:0. Tábor se zatím nedostal do tempa a uvidíme, s čím přijde po přestávce. Druhá třetina začne přibližně v 19:23.

20:01

21:11
    Začátek druhé třetiny patří domácímu celku, který si ihned vytváří menší tlak.

22:26
    Filip Patzelt – 2 min., hákování.

22:41
    Velká šance táborského celku je nevyužita! Po střele od modré dorážel jeden z hráčů vedle tyče!

23:26
    První minuta přesilovky je pryč, domácí vyhazují.

23:55
    Tábor teď sevřel domácí před Jirouška, chybí mu ale střelba. Zatím jen kombinuje.

24:20
    Domácí vyhazují.

24:26
    Patzelt je zpět na ledě.

26:38
    Velká šance domácích gólem nekončí! Gába se roztáhl před brankou a udržel puk v brankovišti!

27:38
    Příbram byla teď pod tlakem, nakonec dostává puk do středního pásma a může prostřídat.

28:33
    Na druhé straně pálil jeden z domácích hráčů vedle pravé tyče hostující branky.

28:47
    Další domácí útok zastavuje ofsajd.

28:59
    Po buly dostal puk DAVID ZDENĚK, které z pravé strany překvapil Gábu a poslal puk přesně na bližší tyč! Asistence: Petr Josefus.
    28:59 David ZDENĚK - 3:0

29:22
    Tábor právě vstřelil branku!
    Hosté bleskově snižují! JIŘÍ SEVERA to zkusil z mezikruží a trefil přesně prostor u levé tyčky! Asistence: Rudolf Huna a Matěj Zadražil.
    29:22 Jiří SEVERA - 3:1

30:01
    Jsme v polovině základní hrací doby. Do útoku jdou nyní domácí.

31:27
    Velká šance Tábora na kontaktní gól končí lépe pro domácí! Dobrou souhru Jihočechů řeší důležitým zákrokem Jiroušek!

32:33
    Další zákrok domácího brankáře. Tábor má teď mírný tlak.

33:33
    Hra je přerušena pro hru vysokou holí. Buly bude ve středním pásmu.

34:28
    Hostům teď čas rychle běží. Potřebují co nejdříve dát kontaktní branku.

35:01
    Naopak ale mohli inkasovat! Jeden z domácích hráčů byl v poloúniku a po slibné kličce trefuje bohužel pro Příbram boční síť.

36:28
    Kolda to zkusil z levé strany a i on rozvlnil jen boční síť.

37:12
    Hajič tvrdou střelou míjí levou tyč.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé části jsme viděli také dvě branky. Každý tým dal po jedné, stav je tak 3:1 a k bodům mají blíže domácí. Tábor musí přidat, pokud nechce odejít s prázdnou. Třetí třetina začne přibližně v 20:10.

40:01

41:38
    Táborští hráči se pokusili vzít úvod třetí třetiny do své moci. To se jim sice částečně povedlo, vyložené šance ale nemají.

42:58
    Nepřesnost v hostující rozehrávce domácí nedokázali potrestat.

43:46
    Tečovaný puk od obránce domácích letí do ochranné sítě. Následuje buly před Jirouškem.

44:05
    Jeden z domácích hráčů zastavil tvrdý projektil od modré a zůstal ležet na ledě. Po přerušení opustil led po svých a je ošetřován na střídačce. Snad tedy bude v pořádku.

44:52
    Ondřej Havlín – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku. Domácí hráč trefil u mantinelu nešetrně protihráče.

44:56
    Jakub Matušík – 2 min., sekání. Hostující hráč sekl na buly protihráče a připravuje svůj tým o přesilovku.

45:02
    Gengel se dostal do zakončení, které kryje Gába. Na ledě se mezitím i nadále přiostřuje.

45:20
    Jeden z domácích hráčů odkulhává do zázemí a zápas pro něj skončil. Možná šlo o Kafku, ale z našeho pohledu těžko říct.

46:12
    Konečně se zase hraje souvislejší čas. V útoku jsou nyní hosté.

46:15
    Hosté budou opět vyloučeni. Domácí mají výhodu.

46:48
    Tomáš Hubata – 2 min., sekání.

46:52
    Domácí jsou kompletní. Krátká přesilovka 5 na 3 není využita.

46:56
    Hosté jsou ve čtyřech.

47:20
    Příbram kombinuje v útočném pásmu.

48:05
    Pokus domácích od modré kryje Gába a přerušuje hru.

48:48
    Tábor je kompletní. Hubata je na ledě.

49:31
    Jakub Mařík – 2 min., krosček.

49:45
    Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes 10 minut. Domácí mezitím vyhazují.

49:51
    Ladislav Gengel – 2 min., podrážení.

49:51
    Tábor má dlouhou přesilovku 5 na 3. Dá kontaktní branku?

50:00
    Puk je ve středním pásmu, to domácím stačí.

50:22
    Hubata trefil jen připraveného brankáře.

51:00
    Tábor má sice tlak, chybí tomu ale střelba.

51:31
    Domácí jsou ve čtyřech.

51:37
    Pokračující přesilovku už hosté využívají! JIŘÍ SEVERA se trefil z mezikruží přesně a je zaděláno na drama! Asistence: Jakub Matušík.
    51:37 Jiří SEVERA - 3:2

52:06
    Tábor se ihned při každé možnosti tlačí dopředu. Příbram ale teď měla protiútok 2 na 1, který chytá s pomocí obrany Gába!

53:23
    Oba týmy prostřídávají. Na ledě jsou nové síly.

54:04
    Jakub Matušík – 2 min., podrážení. Vítaná přesilovka pro domácí. Matušík fauloval za vlastní brankou.

55:00
    Gába musel řešit zatím dvě situace. Obě zlikvidoval, na puku ale zůstává Příbram.

55:04
    První minuta přesilovky je pryč, stále se hraje v obranném pásmu Tábora.

55:30
    Josefus z pravé strany přestřelil branku.

55:56
    Matušíkův faul domácí trestají a je dost možná rozhodnuto! SAMUEL DUCHAN dokázal tečovat nahozený puk mimo dosah gólmana a Příbram tak znovu vede o dvě branky! Asistence: Radek Jelínek a Lukáš Bednařík.
    55:56 Samuel DUCHAN - 4:2

55:56
    Oddechový čas pro tým Hockey Club Tábor.

56:16
    Milfait ze středního pásma nahazoval puk bekhendem. Ten ale končí až v ochranné síti.

57:00
    Hosté hrají bez brankáře!

57:20
    Zakázané uvolnění táborského celku. Gába musí zpět do branky.

58:01
    Gába je znovu na střídačce. Mezitím začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27
    ONDŘEJ HAVLÍN se dostal ve vlastní třetině k puku a bekhendem ho vyhazuje až do prázdné branky! Je rozhodnuto! Bez asistence.

59:01
    Běží poslední minuta zápasu.

Příbram dokázala v dramatickém zápase porazit svého rivala 5:2 a připisuje si cenné vítězství. Tábor zapisuje další prohru a má na čem pracovat pro další část sezony. Chomutov se díky tomu odpoutal na prvním místě na rozdíl tří bodů. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (20:49:32)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 4. Hasman, 13. Krejčí (Kafka, Gengel) (TS), 29. Zdeněk (Josefus), 56. Duchan (Jelínek, L. Bednařík), 59. Havlín – 30. Severa (Huna, Zadražil), 52. Severa (Matušík)

HC Tábor: Gába (Žajdlík) – Říha, Plášil, Suchánek (A), Jáchym, K. Černý, Hubata, Hajič – Zeman, Milfait, Krliš – Seidl (C), Matušík (A), Šulek – Huna, Zadražil, Severa – L. Prášek, Zíb, Dančišin – J. Duda.

Rozhodčí: Hacaperka – Gabriel, Figer