Gravelines Dunkerque – Nymburk 74:71 (kon.)
BCM Gravelines Dunkerque
74:71 (14:20, 37:33, 57:50)
ERA Basketball Nymburk
Úterý 06.02.2024, 20:00 • Stades de Flandres, Dunkerque • Evropský pohár FIBA • Skupina M

Utkání je u konce a my se dočkali překvapivého výsledku. Nymburk se ve třetí čtvrtině stále trápil a domácí tým mohl v poklidu udržovat a dokonce lehce navyšovat svůj náskok. Až poslední desetiminutovka, hraná velmi tvrdě a nervózně přinesla tlak nymburských a nechybělo mnoho, aby to hosté dokonce dotáhli do prodloužení. Poslední střele ale scházela délka a tak se Dunkerque dočkal výhry 74:71. Ani tato výhra však francouzskému celku k postupu nepomůže, neboť vzájemné zápasy se Zaragozou je po zítřejším utkání španělského týmu srazí na třetí místo. Nymburk má s deseti body jistotu postupu do čtvrtfinále soutěže.

Nejvíce bodů: Berhanemeskel 15 – Mathon 17
    Nejvíce doskoků: Agee 9 – Mathon 11
    Nejvíce asistencí: Berhanemeskel 5 – Gordon 4

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:06:31)

Konec zápasu. (74:71)

39:59
    Nymburk se dostal ještě k jedné střele za tři, Sehnalova rána ale skončila jen na obroučce. (74:71)

39:48
    Boisdur proměnil jen jednu šestku! (74:71)

39:48
    Hne po rozehrání fauloval Bohačík a zase tu byla reklamace nesportovního faulu. Je pravda, že český hráč do Boisdura vlétl dost ostře. (73:71)

39:47
    No a Mathon šestku proměnil. (73:71)

39:47
    Koš s faulem, pro Ageeho s pátou osobní chybou zápas končí. (73:70)

39:39
    Cornely proměnil oba pokusy, zase je to o pět bodů. (73:68)

39:39
    Sehnal musel faulovat, trenér domácích reklamuje, že to byl úmyslný faul. Je to ale jen klasický za dva trestné hody. (71:68)

39:38
    Rozhodčí se ještě jdou podívat na video, aby posoudili celou situaci pod košem Gravelines. (71:66)

39:38
    Nervózní závěr je plný faulů, šanci na snížení odmítl Gordon a rozehrávat bude Roman Domon. (71:66)

39:30
    Cornely na čáře trestného hodu, proměnil jen druhý pokus. (71:66)

39:12
    Už jen o čtyři, hosté skórovali z pod koše. (70:66)

38:56
    Boisdur proměnil druhý trestný hod, je to o šest bodů. (70:64)

38:56
    Domácí ztratili míč, nicméně se pískal faul Jitauriouse Gordona. (69:64)

38:46
    Dvě proměněné šestky hostujícího celku. (69:64)

38:42
    Kroky domácích. Nymburk už ale bude muset chvátat a pokoušet se o střelbu za tři. (69:62)

38:21
    Z pravé strany ale reaguje Domon. (69:62)

37:52
    Nymburk bleskově snížil a pak po rychlém brejku přidal další body Sanders. (67:62)
    37:19 Akce Berhanemeskela, kdy dal koš s faulem

Aleš Pur

BCM Gravelines Dunkerque: Domon, Berhanemeskel, Boisdur, Fofana, Agee, Boumpoutou, Tyberghien, Nnoko, Cornely, Chery.
    Trenér: Porfirio Fisac

ERA Basketball Nymburk: Gordon, Sanders, Rylich, Novák, Bell, Bohačík, Sehnal, Kovář, Kříž, Mathon, Tůma.
    Trenér: Francesco Tabellini

Rozhodčí: Jevtović (SRB), Gracin (CRO), Jankowski (POL)