Boston – Vancouver 4:0 (kon.) | Florida – Washington 4:2 (kon.) | New Jersey – Calgary 3:5 (kon.)
Philadelphia – Winnipeg 4:1 (kon.) | NY Islanders – Tampa 6:2 (kon.) | Carolina – Colorado 5:2 (kon.)
Arizona – Vegas 2:3 (kon.)
Boston Bruins
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Vancouver Canucks
Pátek 09.02.2024, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se opět těšit u dalších nočních zápasů kanadsko-americké NHL.

Bitva titánů pro Boston!

Bylo zjevné, že ve třetí třetině už se zápas jen dohrával. Vancouver v prvních minutách nevykřesal naději, následně působil spíš odevzdaně, Boston zase neměl kam spěchat. Nejvýraznější osobností třetiny byl David Pastrňák, jenž si vypracoval dvě velice dobré šance, tentokrát se ale neprosadil a musí se "spokojit" s bilancí 0+2.

Alespoň částečný vzruch přinesly občasné šarvátky, zápas se ale jednoznačně rozhodoval jinde. Konkrétně ve 21. minutě, kdy Boston dvěma góly a celkovým vedením 4:0 zlomil odpor soupeře. Zanedlouho čeká oba celky odveta, Vancover však bude muset hodně věcí oproti dnešku vylepšit, má li v úmyslu brát nějaký ten bod.

Střely na branku ve 3. třetině: 5 – 4.

Boston Bruins – Vancouver Canucks 4:0

59:59 Na řadě je tradiční oslava

59:59
    Linus Ullmark právě vychytal své první čisté konto v sezoně! V rámci celé kariéry v NHL se mu to podařilo posedmé.

59:37
    Zacha posílal puk na bránu od modré, tečovat chtěl ještě Trent Frederic. Jinak už se ale nic moc neděje, je vidět, že se duel jen a pouze dohrává.

58:50
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Nikita Zadorov – 2 min., krosček.

58:50
    Oskar Steen byl před bránou krosčekován, což rozlítilo Lauka, jenž šel parťáka z lajny bránit. Na bitku nakonec nedošlo, spíše důraznější vysvětlování mezi hráči.

58:35
    Oskar Steen vystihl směr puku a dostává se za modrou, několika chtěl zakončovat, nicméně nedostal se k tomu.

57:15
    David Pastrňák se hnal do úniku, jenomže i jeho krajan Filip Hronek měl rychlost a dokázal jej dostoupit dostatečně dobře na to, aby se český střelec nedostal k zakončení.

56:20
    Trent Frederic centroval kotouč do brankoviště, kus černé gumy je ale sražen, nejspíše opuštěnou holí, kterou někdo chvíli před tím ztratil v souboji.

55:49
    Carlo to zkusil od modré, Thatcher Demko reflexivně zasahuje pravým betonem a vyráží kotouč do rohu.

55:13
    Ian Cole opět v klinči s Jakubwm Laukem, který je nyní povalem na led. Nejde o nic vážného, vylučovat se nebude.

53:59
    Střely na branku ve 3. třetině: 2 – 4.

53:58
    Hronek tentokrát nahazoval na dní mantinel, záměr mu ale nevyšel. Píská se zakázané uvolnění.

53:15
    Kombinaci Canucks ukončuje ranou z dálky Filip Hronek, Linus Ullmark dobře viděl a přerušuje hru.

52:30
    Linus Ullmark si našel kotouč, který se mu zjevil u pravé tyče a přerušuje. Na řadě je komerční přestávka.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 1. Marchand (Coyle), 16. Heinen (Coyle), 21. Geekie (Pastrňák, Zacha), 21. Zacha (J. van Riemsdyk, Pastrňák)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Forbort, Wotherspoon – Marchand, Coyle, DeBrusk – J. van Riemsdyk, Zacha, Pastrňák – Heinen, Geekie, Frederic – Lauko, J. Boqvist, Steen.
    Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes, Hronek, Cole, T. Myers, Zadorov, Juulsen – P. Suter, J. Miller, Boeser – Michejev, E. Pettersson, E. Lindholm – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Aman, Lafferty.