Augsburg – RB Lipsko 2:2 (kon.) | W. Brémy – Heidenheim 1:2 (kon.) | Frankfurt – Bochum 1:1 (kon.)
Mönchengladbach – Darmstadt 0:0 (kon.) | Union Berlín – Wolfsburg 1:0 (kon.) | Leverkusen – Bayern 3:0 (kon.)
FC Augsburg
2:2 (1:1)
RB Lipsko
Sobota 10.02.2024, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 21. kolo

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný zbytek víkendu a všem Mojmírům dnes vše nejlepší k svátku! (17:45:33)

Fauly: 15:10

Favoritem dnes bylo hostující Lipsko, ovšem domácí Augsburg k utkání přistoupil naprosto nebojácně a svedl vyrovnaný souboj. Hosté se sice na začátku druhého poločasu dostali do vedení a působili silně, nicméně neradovali se dlouho a kapitán domácích Ermedin Demirović nekompromisní ranou srovnal. Vítězství Lipsku pak ještě z pokutového kopu mohl vystřelit Loïs Openda v 81. minutě, jenže gólman Dahmen, jenž sám penaltu zavinil, ho vychytal, a napravil tak vlastní chybu. Jeden bod pro oba z týmů je tedy zcela spravedlivý, větší radost z něj ale určitě bude mít Augsburg.

90+5

90+5
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Kevin Mbabu).

90+4
    Lipsko se přeci jen dotlačilo k pokutovému území Dahmena, ale Raum na dobře myšlený balón nedosáhl.

90+3
    Z této standardní situace však Augsburg nic nevytěžil, naopak musí dávat pozor, aby ještě hosté nezahrozili z protiakce.

90+2
    Nyní už ale Arne Maier byl sám s balónem uvnitř šestnáctky, kde střelou trefil blokujícího Lukase Klostermanna. Od něj se míč odráží na rohový kop pro domácí.

90+1
    Rexhbecaj skvěle doběhl volný míč na útočné polovině a vracel za sebe Iagovi, jenž hledal na hranici vápna Maiera. Před ním však na poslední chvíli zasáhl jeden z vracejících se hráčů Lipska.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Další přetažený centr zleva už sice doletěl až k pravé tyči Gulácsiho brány, ale ani tam nebyl nikdo z domácích forvardů.

88
    Arne Maier sice v pokutovém území soupeře šikovně zpracoval padající balón, ale pak si nerozuměl s nejbližším spoluhráčem. Byl z toho tedy jen zbrklý centr, s nímž hostující obrana neměla problém.

87
    Loïs Openda měl na levé straně spoustu prostoru a před sebou už jen jediného obránce. Právě ten však Opendovu střelu zblokoval.

86
    Benjamin Henrichs chtěl zprava poslat míč před branku Poulsenovi, ale domácí obrana centr zblokovala.

85
    Rozkouskovaná hra v posledních minutách trochu zpomalila, ani jeden tým už nechce udělat chybu.

84
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Christoph Baumgartner.

83
    Střídání v týmu FC Augsburg:
    ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Arne Maier.

81
    Loïs Openda však pokutový kop totálně odfláknul, Dahmen ho přečetl správně a balón vyrazil!