Boston – Washington 0:3 (kon.) | Florida – Colorado 4:0 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 1:0 (po pr.) | Columbus – Tampa 2:4 (kon.) | Ottawa – Toronto 5:3 (kon.)
Philadelphia – Seattle 3:2 (kon.) | Nashville – Arizona 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – St. Louis 2:7 (kon.) | Washington – Vancouver 2:3 (po pr.)
Winnipeg Jets
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 11.02.2024, 01:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:52:05)

3. Tristan Jarry (PIT) 29 zákroků

Winnipeg o svém vítězství rozhodl již v první třetině brankami Scheifeleho a Niederreiera. V dalším průběhu se kanadský tým hlavně bránil, ale skvěle chytající Hellebuyck povolil Pittsburghu jediný gól z šestatřiceti střel na branku.

59:47
    Guentzel odevzdal puk na domácí hokejky a to už vypadá pro Winnipeg velmi dobře!

59:18
    Hellebuyck s přehledem vyrazil do rohu střelu Guentzela. Jets každopádně nevyhodili a zažívají pořádně krušnou poslední minutu.

59:01
    Jarry při první příležitosti odjel na střídačku. Penguins hrají vabank v šesti bez gólmana.

58:45
    Pittsburgh si bere oddechový čas.

58:44
    Jets nepouští hosty do žádného tlaku. Naopak je v permanenci Jarry, jehož branku z levé strany ohrožoval Mark Scheifele.

58:08
    Iafallo měl na hokejce rozhodnutí. Puk obdržel mezi kruhy, kde byl sice úplně sám, ale v krásné šanci branku přestřelil.

57:07
    Perfetti si vybruslil k ose kluziště a střelou zápěstím trefil Jarryho střed těla. Puk z brankáře Pens nevypadl.

56:59

56:15
    Letang měl kvantum času na vyhození zpoza vlastní branky. Kanadský tým opět začíná od nuly.

55:35
    Jets ukrajují cenné desítky sekund v přesilové hře a příliš jim ani nemusí vadit, že nemají puk pod kontrolou v útočné třetině.

54:59
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Jevgenij Malkin – 2 min., vysoká hůl.

54:45

54:40
    Hellebuyck viděl na Rakellův golfák takřka od modré čáry. Stejný hráč pak napálil Samberga.

54:09
    Winnipeg měl ohromnou šanci ve vlastním oslabení! Monahan v úniku naznačil ránu golfákem a poté orazítkoval tyč za již překonaným Jarrym.

53:34
    Pens na začátku přesilovky ztratili útočné pásmo. Potom se dostali do kombinace, ale Rustova střela zápěstím zmizela v lapačce Hellebuycka.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 11. Scheifele (Ehlers), 16. Niederreiter (Schmidt, Stanley) – 35. Rust (E. Karlsson, Graves)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Samberg, Pionk, Stanley, Schmidt – Connor, Scheifele, Ehlers – Perfetti, Monahan, Vilardi – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Naměstnikov, Iafallo.
    Trenér: Rick Bowness

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – M. Pettersson, Letang, Graves, E. Karlsson, Ludvig, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – R. Smith, Malkin, Puljujärvi – D. O'Connor, Eller, Rakell – Harkins, Carter, White.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Schlenker, Lee – Johnson, Apperson

Diváci: 15 225