Plzeň – Pardubice 1:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 0:4 (kon.)
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pondělí 12.02.2024, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 16. kolo

Nejlepší hráči utkání: Mareks Mitens (KLA) a Lukáš Klimeš (VIT). (20:36:21)

Kladenská série pokračuje. Ve třetí třetině navíc padlo několik trestů do konce utkání na domácí straně a je možné, že kladenští hráči dostanou stopku na další zápasy. Ve 44. minutě se prosadil Rihards Bukarts a dlouhé přesilové hry využil Peter Krieger. Vítkovice si tak odváží i další tři body z Kladna.

59:54
    Lakatoš zkoušel vystřelit mezi betony, ale Mitens si dobře vyjel.

56:54
    Vítkovice vyráží dopředu a jsou usazeni v pásmu Kladna.

56:46
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Stuart Percy – 2 min., hrubost.

56:16
    5/4
    Vítkovice právě vstřelily branku! Mitensův dobrý výkon v oslabení na ubránění nestačil. Kladenskému brankáři se od zad odrazil kotouč po střele do tyčky až za čáru po střele PETERA KRIEGERA. Asistence: Dominik Lakatoš, Petr Chlán.
    Krieger P., Lakatoš D., Chlán P., Barinka M., Auvitu Y.
    Martenet C., Strnad J., Slováček O., Bláha O.

55:21
    Rihards Bukarts ještě zkoušel procpat puk za ležícího Mitense, ale kladenský brankář kotouč nepustil.

55:03
    Lakatošovu střelu Mitens chytá.

54:43
    Kladenští bránili ve dvou, protože Sideroff neměl hokejku. Ale situaci zvládli a vyhodili.

Na dnešním utkání je 1407 diváků.

53:12
    Michael Frolík – 5 min. + OK, sekání, odpyká Jakub Babka.

53:00
    Ridera se po začátku přesilové hry usadila v pásmu Kladna a navíc si přesilovou hru ještě vylepší.

51:48
    Následný menší tlak Kladna Klimeše vůbec nerozházel. Klimeš je zatím v tomto zápasu skvělý a nic za něj neprojde.

50:51
    Percy mohl navýšit skóre na 4:0 pro Vítkovice, ale Mitens zasáhl proti jeho střele z otočky od levé tyčky.

50:23
    Martin Nemčík – 5 min. + OK, hrubost, odpyká Štěpán Vimmer.

Tomáš Šoustal – 2 min., sekání.

50:23
    Bitka u vítkovické střídačky si vysloužila konečně zájem publika. Nemčík přijel bránit Ticháčka, který byl hokejkou seknut Šoustalem.

48:14
    Přečíslení Kladenským vůbec nevyšlo, situaci překombinovali a nevystřelili.

45:30
    Frolík šikovně zablokoval střelu od modré, ale Vítkovice ještě udrželi pásmo, nic však nevymyslely a kotouč projel až ke Klimešovi. Ani Kladenští ale nevystřelili na branku.

43:30
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku! RIHARDS BUKARTS mohl skórovat už o 5 vteřin dříve, ale vychutnal si Mitense až druhou svojí střelou. V mezikruží dostal přihrávku a poslal kotouč nad beton. Asistence: Valentin Claireaux, James Raskob.
    Claireaux V., Bukarts Ri., Raskob J., Šoustal T., Percy S.
    Jarůšek R., Hejda T., Ticháček J., Bláha O., Frolík M.

42:43
    A další Frolíkova střela z blízkosti na Klimeše nestačila. A následně musel Klimeš zasahovat vleže ještě jednou.

40:50
    A následná větší šance Frolíka, ale ten z bekhendu a bezprostřední blízkosti Klimeše ničím nepřekvapil.

40:21
    Jarůšek vybojoval kotouč v pásmu, vyjel si do mezikruží, ale jeho střela nebyla přesná.

40:01

Během druhé třetiny se prosadili opět hosté, kteří využili dlouhé přesilové hry a Roberts Bukarts navýšil skóre na 2:0 pro Vítkovice. A i když si Kladenští zahráli dvě přesilové hry, nedokázali je využít. Vítkovice tak půjdou v klidu do třetí třetiny, které se v zásadě Kladenským nedaří.

40:00

39:00
    Sideroffovi střela z první z levé strany branky nesedla a puk letěl pouze vedle klece.

36:46
    Ani další tvrdá střela Ticháčka na Klimeše nestačila. Přesilová hra je rozhodně jeho.

36:27
    Vítkovice se osvobozují.

35:54
    Kladno po vhazování udrželo pásmo, ale Ticháčkovy dvě střely od modré na gól nestačily.

35:26
    Matěj Prčík – 2 min., hákování.

35:10
    Vimmer dostal hezkou přihrávku před branku, ale Klimeš dobře zasáhl.

34:03
    Teď Vítkovice zamkli Kladenské v pásmu a útočí na Mitense.

32:43
    A tentokrát na druhé straně dvakrát zasahoval Klimeš, ale blýskl se hezkým zákrokem do lapačky.

31:52
    A další krásný zákrok Mitense po přečíslení hostů, ten ale na poslední chvíli zasáhl proti Peterkovi.

31:05
    Hned po konci přesilové hry ujeli do přečíslení hosté, ale Prčíkovi nesedla přihrávka. A následně také musel zasahovat Mitens.

30:07
    Křižná přihrávka na Tralmakse na pravý kruh mohla znamenat gól Kladna, ale Klimeš se šikovně přesunul.

28:59
    Puk je však v pásmu Kladna, které musí začínat až od svého gólmana.

28:49
    Matěj Prčík – 2 min., krosček.

28:35
    A Rytíři následně mohli inkasoval. Kotalova šance ale projela jen těsně levé tyčky.

28:19
    Tralmaks zachytil kotouč a mohl ujíždět sám, ale ještě přihrál Ticháčkovi, který ale trefil jen ležícího bránícího hráče a ke Klimešovi se kotouč ani nedostal.

27:15
    5/4
    Vítkovice právě vstřelily branku! 36 sekund před koncem přesilové hry Vítkovice odskakují na rozdíl dvou gólů. ROBERTS BUKARTS dostal křižnou přihrávku a z pravého kruhu propálil Mitense. Asistence: Patrik Zdráhal.
    Bukarts Ro., Zdráhal P., Bukarts Ri., Raskob J., Percy S.
    Melka A., Strnad J., Veber V., Martenet C.

26:40
    Puk je až u Klimeše.

25:18
    Roberts Bukarts z bezprostřední blízkosti bekhendem trefil Mitense jen do těla a ten přerušuje hru. Fanoušci ale dál jedou svoje a zpívají Kozla od Nohavici.

24:33
    Mitens raději skočil po ležícím puku a přerušil hru.

24:20
    Kriegerova střela z otočky letěla nad branku, Ridera se dál drží v pásmu.

23:51
    Velká šance pro Vítkovice odskočit o další gól. Po zákroku Babky, při kterém teklo i trošku krve, budou hrát Rytíři čtyřminutové oslabení.

23:51
    Jakub Babka – 2+2, vysoká hůl.

23:00
    A zpět na led. Melka mohl zachytil kotouč v útočném pásmu a dostat se před bránící hráče. Puk mu však ujel.

Fanoušci v kotli rozdělali síť na badminton a hrají vyrovnanou partii. Celý stadion jim fandí.

20:38
    Nemčík zablokoval vítkovickou střelu a puk je opět v pásmu Vítkovic.

20:10
    Hned na začátku třetiny se hosté dopustili zakázaného uvolnění, takže se vhazuje před Klimešem.

20:01

Do první třetiny naskočili lépe hosté, kteří si v prvních minutách vytvořili střeleckou převahu 5–0. Následně ale převzali otěže domácí, počet střel vyrovnali, ale gólovou šanci si nevytvořili. Dramatická situace přišla až v 17. minutě, když Mitens vyjel z branky a Vítkovice mohly nadvakrát kotouč uklidit do odkryté klece. Zkušeně ale převzal brankářskou pozici Martenet, který gólu zabránil. Ne však na dlouho, protože minutu a 39 sekund před koncem třetiny se prosadil Patrik Zdráhal.

20:00

19:00
    Krátce poté byl v obrovské šanci Roberts Bukarts, který v samostatném úniku přestřelil.

18:21
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku! A máme tady gól. Vítkovice otevírají na konci první třetiny skóre zápasu. PATRIK ZDRÁHAL z pravé strany propálil Mitense, kterému stínil Barinka. Asistence: Lukáš Kovář, Marcel Barinka.
    Barinka M., Zdráhal P., Fridrich P., Mikuš J., Kovář L.
    Babka J., Smoleňák R., Martenet C., Procházka M., Veber V.

16:12
    Toto byl zatím největší zážitek z hrací plochy. Zato fanoušci se dobře baví, hází si míčem a balonky, jsou v maskách a nefandí.

16:10
    Proti Robertsi Bukartsovi se z branky vydal sám Mitens, který kotouč vypíchl, ale jen k hráči soupeře, který ale netrefil odkrytou klec. Následně ještě Vítkovice mohli znovu útočit na prázdnou branku, ale do branky se zkušeně postavil Martenet, který kotouč zachytil a vyhodil pryč.

15:26
    Puk opět končí v síti, bohužel však ne v bráně, ale nad ní.

12:59
    Claireauxova střela letěla po Mitensově zákroku do ochranné sítě.

12:09
    Vimmerovu střelu zblokoval Kovář do ochranné sítě.

10:37
    Domácí nicméně vyrovnali počet střel na 5–5.

10:37
    A Nemčíkova střela od modré končí v lapačce Klimeše.

10:01
    Kladenští teď v posledních minutách přidali na tempu, ale Ticháčkova střela letěla po teči jen do ochranné sítě.

08:52
    Slováčkova střela od modré byla šikovně tečovaná, ale nedoletěla až ke Klimešovi. Hosté tak raději vyslali kotouč až na zakázané uvolnění.

07:43
    Smoleňák vyzkoušel pozornost Klimeše střelou z ostrého úhlu. Vítkovický brankář se ale nalepil na tyčku a nic za sebe nepustil.

06:47
    Vítkovičtí ujížděli do přečíslení tří na jednoho, ale Rytíři situaci ubránili a poslali kotouč do středního pásma.

06:15
    Kladenští se dostali do dobré pozice, ale byl jim rozhodčím odpískán ofsajd.

05:32
    Po zákroku Klimeše puk končí v ochranné síti a dopředu po vhazování opět míří Vítkovice. Ty jsou zatím na tom v počtu střel lépe.

03:51
    Peterka se snažil překonat Mitense bekhendovou střelou od levé tyčky, ale brankář byl připravený.

03:13
    Do útočného pásma zavezl kotouč Fridrich, který ale se svým týmem nevymyslel žádnou gólovou situaci.

01:53
    Puk několikrát během minuty skončil mimo hrací pole.

00:02
    Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté, kteří také jako první zabrali útočné pásmo.

00:01

Rytíři Kladno: Mitens (Bow) – Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Frolík, Jarůšek, Bláha – Sideroff, Melka (A), Tralmaks – Smoleňák (C), Babka, M. Procházka – Strnad, Vimmer.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Kotala, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ri. Bukarts, Krieger, Peterek – Ro. Bukarts, Claireaux, Šoustal.
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Rampír, Axman.

Sobotní zápas těchto dvou soupeřů skončil lépe pro hostující Vítkovice. I když šli Kladenští v zápase dvakrát do vedení, nezvládli poslední třetinu a prohráli 2:3.

Vítkovice se nacházejí na 10. místě v tabulce Tipsport extraligy s 54 body. Kolem sebe mají týmy, které odehrály více zápasů než Ridera a bodově jsou si nadostřel.

Neproduktivnějším Ostravanem je Dominik Lakatoš (11+16), kterého doplňuje Marek Kalus (8+13) a Stuart Thomas Percy (4+16). Proti Kladnu naskočil do branky Lukáš Klimeš a jeho úspěšnost zůstala 92,70 %. Úspěšnost Matěje Machovského je 89,88 %.

Úspěšnost využití přesilových her: 9. místo 19,40 %
    Úspěšnost ubránění oslabení: 7. místo 79,83 %

Rytíři se nachází na posledním 14. místě v tabulce Tipsport extraligy se 30 body. Kladno na 13. Mladou Boleslav ztrácí 12 bodů a má už pouze 1 zápas k dobru.

Kladenská temná série v sobotu neskončila a Kladno zaznamenalo klubový rekord patnácti porážek v řadě!

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (11+27), kterého doplňuje Jakub Klepiš (6+26) a Eduards Tralmaks (19+8). Jiří Ticháček je stále nejproduktivnějším obráncem celé extraligy!
    Do zápasu s Vítkovicemi naskočil mezi tři tyče Mareks Mitens a jeho úspěšnost je celkově 87,57 %. Landon Bow má úspěšnost 87,25 %.

Úspěšnost využití přesilových her: 7. místo 19,88 %
    Úspěšnost ubránění oslabení: 13. místo 75,84 %

Po dvou dnech tu máme stejné soupeře. Na domácím ledě Kladna se znovu představí hosté z Vítkovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 19. P. Zdráhal (L. Kovář, Barinka), 28. Ro. Bukarts (P. Zdráhal), 44. Ri. Bukarts (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán)

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Rampír, Axman