Crystal Palace – Chelsea 1:3 (kon.)
Crystal Palace FC
1:3 (1:0)
Chelsea FC
Pondělí 12.02.2024, 21:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 24. kolo

Držení míče: 23 % : 77 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:9. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:7. (23:11:33)

Crystal Palace prohrálo s Chelsea posledních dvanáct vzájemných ligových utkání, dnes bylo blízko přerušení této série, když v poločase vedlo a ještě na sklonku devadesáté minuty byl stav 1:1, v nastavení jim ale Chelsea udeřila těžké K.O. a vítězí 3:1.

Hosté dnes z minima vytěžili maximum, proměnili prakticky všechny tři své šance, když dvakrát skóroval Conor Gallagher a třetí branku přidal Enzo Fernández, ovšem důležitý byl i přínos Colea Palmera, jenž zařídil obě branky v nastaveném čase. Crystal Palace poslal do vedení ve třicáté minutě výstavní brankou Jefferson Lerma, k bodovému zisku to ale nakonec nevedlo.

90+7

90+6
    Nkunku si v pokutovém území našel střelecký prostor, jeho pokus byl sražen mimo branku.

90+6
    Znovu v akci hrdina závěrečných minut Cole Palmer, ten potáhl míč k rohovému praporku, kde snadno vybojoval rohový kop.

90+5
    Další žlutou kartu za nevhodné chování při oslavách branky dostává již vystřídaný Nicolas Jackson.
    90+4. Enzo FERNÁNDEZ - 1:3

90+4
    Chelsea právě vstřelila branku! Místo snahy Crystal Palace o závěrečný nápor je tu ale potvrzení hostujícího vítězství! Chelsea rozjela brejk, v němž Cole Palmer potáhl míč přes dvě třetiny hřiště, přihrál do pokutového území ENZU FERNÁNDEZOVI, jenž si šikovně položil na zem Daniela Muňoze pak střílel mimo dosah Deana Hendersona.

90+3
    Domácí se hned snaží odpovědět dlouhými nákopy k pokutovému území, zatím bez úspěchu.

90+2
    Axel Disasi dostává žlutou kartu za skok mezi fanoušky při oslavách branky.

90+1
    Avizovány jsou čtyři minuty nastavení, ovšem vzhledem ke gólovým oslavám, které trvaly takřka dvě minuty, se bude nastavovat zřejmě o něco déle.
    90+1. Conor GALLAGHER - 1:2

90+1
    Chelsea právě vstřelila branku! Chelsea v úvodních sekundách nastaveného času dokonává obrat! Cole Palmer se rozběhl za míčem do volného prostoru na pravém křídle, do zpětné přihrávky k hranici pokutového území se pak opřel CONOR GALLAGHER, na jehož střelu brankář Henderson nedosáhl a Gallagher se do sítě svého bývalého celku trefuje dnes podruhé!

90
    Na centr Fernándeze nedosáhl žádný z hostujících hráčů, míč pak ještě dostihl u brankové čáry Sterling a svým centrem našel Disasiho, ten ale zakončoval jen do středu branky, kde byl Dean Henderson.

89
    Ayew nepříjemně nakopl Enza Fernándeze, Chelsea bude zahrávat volný kop na útočné polovině.

88
    Chelsea hraje s míčem na útočné polovině, ovšem zatím daleko od pokutového území domácích.

86
    Edouard tentokrát celkem jednoduše proběhl pokutovým územím Chelsea, nakonec se mu ale vůbec nepovedl střelecký pokus či zamýšlená přihrávka před branku.

85
    Odsonne Edouard se krátce po příchodu na trávník snažil vysunout do úniku Matetu, blíže k míči však byl Levi Colwill, Mateta jej povalil k zemi a píská se útočný prohřešek.

Tomáš Kohlmann

Branky: 30. Lerma – 47. Gallagher (Gusto), 90+1. Gallagher (Palmer), 90+4. Fernández (Palmer)

Karty:   70. Lerma (CRP), 80. Muñoz (CRP) – 90+2. Disasi (CHE), 90+5. N. Jackson (CHE)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:9. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:7.
    Crystal Palace FC: Henderson – Muñoz, J. Andersen (C), C. Richards, Mitchell – Lerma, Wharton – Ayew, Hughes (78. Ahamada), França (84. Édouard) – Mateta.
    Náhradníci: Johnstone – Clyne, Ozoh, Riedewald, Schlupp, Tomkins, Ward.

Trenér: Roy Hodgson

Chelsea FC: Petrović – Gusto (84. Gilchrist), Disasi, T. Silva (61. Colwill), Chilwell (C) – Caicedo, Fernández – Madueke (46. Nkunku), Gallagher, N. Jackson (79. Sterling) – Palmer.
    Náhradníci: Bergström – Casadei, Chalobah, Chukwuemeka, Mudryk.

Trenér: Mauricio Pochettino