UK Kings Prague – VUT Cavaliers Brno 5:4 (kon.)
UK Kings Prague
5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
VUT Cavaliers Brno
Úterý 13.02.2024, 18:30 • Praha - Strašnice, ŠKODA ICERINK • Univerzitní liga ledního hokeje • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Domácí tým drží čtvrté místo tabulky, když dosud posbíral pětadvacet bodů. Na svém ledě se mu daří, z šesti utkání bral pět výher a jen jednou odcházel poražen, vstřelil třiatřicet branek a o čtrnáct méně inkasoval. Doma prohrál jen s Black Dogs Budweis 0:4, následovalo pět vítězství za sebou. Přibude dnes šesté?
    Nejproduktivnějším hráčem je s 16 body (7+9) David Jindra.

Hosté jsou o jednu pozici a čtyři body horší, než jejich dnešní protivník. Mimo svůj stadion odehráli šest utkání a zaznamenali devět bodů, když polovinu z nich vyhráli, skóre mají pasivní, čtrnáct vstřelených, zato jednadvacet inkasovaných gólů. Z pěti posledních venkovních klání zvítězili ve dvou případech.
    V čele produktivity klubu je s 9 body (6+3) Benjamin Kolder.

Vzájemné zápasy

Králové se s brněnskými Kavalíry střetli na svém ledě třikrát a vždy vyhráli, 16. prosince 2019 nadělili protivníkovi dokonce potupnou desítku, v posledním zápase na svém ledě však soupeře porazili až po nájezdech 4:3.

UK Kings Prague: Novák (Mašek) – Chmiel, Piskač, Klinger, Klatt (A), Kopenec, Gebell – Čermák, Volf (C), Kucharčík, Málek, Glitta, Krchňák, Jindra, Škarda, Martínek, Hradil, Moucha.
    Trenér: A. Hybner.

VUT Cavaliers Brno: Běhal (Zlatnický) – Cekr (A), Man, Viskot, Běhal, Orsech, Pernický (C), Šimša, Charvát, Balát, Pöschl, Jančí (A), Harmim, Kolder, Slováček, Jaroš, Plitko, Rogoznik, Malý, Ďuriš.
    Trenér: Š. Koukal.

Rozhodčí: D. Horažďovský – D. Herles, M. Motl.

00:01

00:31
    Hosty dvakrát v krátké době zastavuje ofsajd.

01:22
    Chmiel nepříjemně nahazoval od modré a Běhal měl co dělat, aby puk držel v brankovišti.

02:14
    Také Novák měl na druhé straně práci, puk se mu však povedlo schovat ve výstroji a tím přerušit hru.

03:34
    Hradil střílel z mezikruží, Běhal však jeho pokus vyrazil.

04:35
    Jaroš se ocitl v první slušné možnosti, po střele Pernického, kterou Novák vyrazil, se dostal k dorážce, ale tu adresoval rovněž do gólmana.

05:24
    Přízemní střela jednoho z hráčů domácího celku Běhal bez potíží vyráží.

05:41
    Škardovu střelu Běhal vyrazil a poté puk rychle uklidil pod lapačku.

05:52
    Klattova hodně nepříjemné nahození z pravé strany trefilo Běhala do masky.

06:31
    Kavalíři vyhazují pouze na icing.

06:45
    Znovu hosté vyhodili puk přes všechny čáry, ovšem Novák musel zasáhnout, takže v tomto případě to icing není.

07:32
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    Pražský tým chyboval v rozehrávce, čehož využil Jaroš, jenž se natlačil před brankáře, sám ještě neuspěl, ale ke kotouči se dostal JAKUB JANČÍ, který jej zblízka poslal po ledě za ležícího Nováka.
    Asistence: Martin Jaroš.
    07:32 JANČÍ - 0:1

08:59
    Charvát mohl střílet sám, místo toho volil přihrávku, která ale nebyla přesná.

09:19
    Slováčkova prudká rána končí na Novákově betonu.

09:42
    Pernický nahazoval od modré, puk si cestu do branky nenašel.

10:18
    Volf byl velmi blízko vyrovnání, domácí kapitán se dostal až před Běhala, ovšem zblízka už stačil střílet pouze do něj. Brankář Kavalírů svému soupeři velmi dobře zmenšil střelecký úhel.

10:38
    Hosté ujeli ve dvou na jednoho, Kolder se rozhodl zakončit sám, avšak vzdálenější tyč minul.

11:12
    Rána obránce Běhala od modré nebyla vůbec špatná, v bráně však neskončila.

12:11
    Ofsajd brněnského mužstva.

12:31
    Cekr chtěl střílet od modré, puk mu ale ujel od hokejky.

12:51
    Jarošovo nahození z levé strany nebylo nijak nebezpečné a domácí brankář si celkem lehce poradil.

13:15
    Kolder si sjížděl před odkrytou bránu, přihrávky se však nedočkal.

13:41
    Na druhé straně střílel z dálky Škarda, ovšem mimo tři tyče. Puk skončil na zadním mantinelu.

14:07
    Kucharčík se krásně uvolnil a dostal se před Běhala, toho však překonat nedokázal.

14:54
    Martínek po vhazování zavezl rychlým sprintem puk do útočného pásma, tam o něj ovšem přišel.

15:28
    Kopenec střílel z dálky jen na střed brány, kde stál připravený Běhal.

15:34
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno:
    Kolder – 2 min., krosček.

15:40
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

16:25
    Glittta hledal přihrávkou před bránu někoho ze spoluhráčů, kotouč však skončil u Běhala, jenž rychle přerušil hru.

16:49
    Kavalíři znovu posílají puk ven ze svého pásma.

17:18
    Piskač pálil bez přípravy od modré jen do protihráče před sebou.

17:30
    Univerzita Karlova právě vstřelila branku!
    Domácí těsně před vypršením přesilovky srovnávají. DAVID VOLF po Piskačově přihrávce pálil bez přípravy a zamířil přesně do bližšího horního rohu brány.
    Asistence: Daniel Piskač.
    17:30 VOLF - 1:1

18:36
    Obrat dokonán a to ještě v první třetině. Martínkovu střelu vyrazil Běhal pouze před sebe a dorážející nepokrytý PAWEL CHMIEL měl už celkem snadnou práci.
    Asistence: Viktor Martínek.
    18:36 CHMIEL - 2:1

19:02
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:35
    Glitta trefil brusli protihráče, od níž se puk odrazil ven z hrací plochy.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19:21.

Hosté vstoupili do utkání lépe, skórovali jako první a těsný náskok poté dlouho drželi, avšak domácím se v závěru třetiny povedl obrat, když napřed v 18. minutě využili početní výhodu a o zhruba minutu později strhli vedení poprvé na svoji stranu. Nakonec to jsou tedy Kavalíři, kdo odchází do kabin s jednogólovým mankem. Povede se jim náskok protivníka ve druhém dějství smazat?

20:01

20:15
    Domácí se hned v úvodu druhé třetiny provinili icingem.

20:25
    Hosté dobře vstupují do druhého dějství. JAKUB JANČÍ dostal přihrávku před bránu a i trochu se štěstím dokázal dostat puk za brankáře Nováka.
    Asistence: Benjamin Kolder a Martin Jaroš.
    20:25 JANČÍ - 2:2

20:46
    Tak to úvod, během jedné minuty dva góly, domácí jdou zpátky do vedení. ADAM KLATT vystřelil od modré a Běhal vůbec nic neviděl, puk se zastavil až v síti jeho svatyně. Brankář brněnského týmu se poté hodně zlobil na spoluhráče.
    Asistence: David Jindra.
    20:46 KLATT - 3:2

21:48
    Vyloučení v týmu UK Kings Prague:
    Piskač – 2 min., držení.

22:28
    Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu.

23:26
    Glitta dorazil do útoku z druhé vlny a nebezpečně zakončoval, ovšem Běhal dokázal zasáhnout a podržet svůj tým.

23:48
    Domácí jsou kompletní, ale místy to vypadalo, že přesilovku hráli spíše oni.

24:45
    Slováček střílel švihem do horní části brány, kterou nakonec minul.

25:58
    Zakázané uvolnění Králů.

26:10
    Kucharčík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

26:45
    Útočná snaha hostů končí ofsajdem.

27:38
    Potřetí je dnes srovnáno, i hosté využívají přesilovou hru. Jaroš svou šanci nevyužil, ale akce pokračovala, Kolder přihrával zpoza brány a ke kotouči se dostal FILIP CEKR a rychle jej odehrál do volné části domácí svatyně.
    27:38 CEKR - 3:3

28:16
    Malý se vydal vpřed a málem se dostal do šance, byl však od puku čistě odstaven.

29:02
    Rána Plitka z levého kruhu letí mimo bránu.

29:19
    Kavalíři budou hrát přesilovku, nyní jsou ve výhodě.

29:26
    Málek – 2 min., hákování.

30:05
    Domácí drží puk na kopačkách a jen tak se jej zbavit nechtějí.

30:43
    Chmielova střela švihem od modré byla sražena mimo.

31:07
    Kucharčík prověřil Běhalovu pozornost, tomu se střelu z dálky daří zneškodnit.

31:26
    Domácí jsou kompletní.

32:14
    Piskač nahazoval z otočky puk na bránu, Běhal jej vyráží ven z hrací plochy.

33:26
    Jančí se hnal za hattrickem, avšak tentokrát se do zakončení nedostal.

34:50
    Tečovaný puk letí ven z hrací plochy, hra je přerušena.

35:37
    Pernický se dostal k volnému puku, ale trefil pouze hráče před sebou.

35:51
    V protiútoku předvedl parádní sprint Jindra, zblízka však Běhala nedokázal překonat, puk skrz jeho výstroj neprocedil.

36:36
    Piskač střílel z dálky hodně nebezpečně, Běhal však dobře viděl a dokázal zasáhnout.

37:17
    Martínek – 2 min., nedovolené bránění.

37:45
    Běhal raději přikryl puk pod lapačku a přerušil hru.

38:17
    Rogoznik se dobře zbavil obránce a švihem střílel na vzdálenější tyč, kterou ovšem minul.

38:45
    Pöschl – 2 min., hrubost.

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Cekr střílel prakticky sám před brankářem z otočky, ale jen do jeho betonů.

39:17
    Domácí jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.

39:47
    Klatt pálil tvrdě bez přípravy vysoko nad.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 20:09.

Po druhé části se jde do kabin za nerozhodného stavu, zatímco tu první vyhráli domácí poměrem 2:1, tu druhou úplně stejně zase hosté. Těm se hned v úvodu povedlo vyrovnat, avšak Kings si vedení vzali okamžitě zpátky. Netrvalo to dlouho a bylo opět srovnáno, také Kavalíři se prosadili v početní výhodě a díky tomu srovnali na 3:3. Dalších branek se už diváci nedočkali a dramatický boj bude pokračovat ve třetí třetině. Rozhodne se v ní o vítězi?

40:01

40:45
    Oba týmy jsou kompletní.

41:00
    Ránu z hranice pravého kruhu tlumí Novák ve své výstroji.

41:43
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

42:32
    Škarda si prudkou přihrávku nedokázal zpracovat, puk mu utekl k Běhalovi, který černou pryž odehrál rychle pryč.

43:09
    Novák přikryl volný puk pod lapačku, hra je přerušena.

43:14
    Brňané jdou dnes podruhé do vedení. Ihned po buly se do kotouče opřel BENJAMIN KOLDER a rychlou ranou jej adresoval do horní části brány za bezmocného Nováka.
    Asistence: Jakub Jančí.
    43:14 KOLDER - 3:4

43:42
    Klatt nahazoval od modré čáry do skrumáže před bránou, avšak puk v síti neskončil.

44:20
    Pöschl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

44:33
    Vyrovnaný duel pokračuje, domácí rychle využívají početní výhodu. OLIVER GLITTA dobře tečoval před brankovištěm Škardovu střílenou přihrávku a kotouč poslal po ledě za brankovou lajnu.
    Asistence: Adam Škarda.
    44:33 GLITTA - 4:4

45:49
    Hradil v obrovské šanci selhal, když zůstal volný před odkrytou části hostující brány, avšak trestuhodně nedal, Běhal se stačil přesunout a fantasticky zasáhl.

46:45
    Viskot nahodil puk podél mantinelu za bránu Kings.

47:16
    Klatt – 2 min., nedovolené bránění.

47:41
    Pernický inkasoval nepříjemný zásah do mantinelu, hra je přerušena.

48:25
    Hosté se špatnou přihrávkou připravili o útočné pásmo, které tak musí vyklidit.

49:00
    Domácí vyhazují a tohle oslabení zvládají s přehledem.

49:16
    Nyní jsou kompletní.

49:40
    Gebell tvrdě pálil od modré, puk skončil na zadním hrazení.

50:13
    Slováček mohl vrátit vedení zpět na stranu svého mužstva, ale Novák byl proti a betony puk vyrazil.

51:21
    Škardovi se otevřela levá strana, ovšem jeho pokus od mantinelu byl zblokován.

51:47
    Stejný hráč zakončoval i nyní, ovšem mimo.

52:23
    Špatná kombinace domácích znamená ztrátu útočného pásma, hráči Kings musí pro puk ke své bráně.

53:24
    Běhal nic neriskuje a raději schovává touš pod lapačku.

54:14
    Kopencova střela byla hodně nepříjemná, Běhal toho moc neviděl, puk naštěstí pro něj v síti neskončil.

54:22
    Jeden z hráčů Brna zůstává ležet u své brány, hra je přerušena.

54:22
    Viskot odjíždí v doprovodu spoluhráčů na střídačku.

54:46
    Zhruba pět minut před třetí sirénou se znovu mění stav a jsou to Králové, kteří se berou vedení zpátky. DAVID JINDRA nabruslil s pukem do pravého kruhu, mohl přihrávat, místo toho puk zasekl, počkal na správný moment a poté jej adresoval švihem přesně do vzdálenějšího horního rohu hostující svatyně.
    Asistence: Oliver Glitta a Jakub Kopenec.
    54:46 JINDRA - 5:4

55:05
    Hradil mohl střílet z dobré pozice, avšak puk se mu sklouzl z čepele.

55:32
    Pernický střílel velmi nebezpečně, Novák toho moc neviděl, ale puk za jeho zády neskončil.

55:57
    Ofsajd a v něm hostující celek.

57:03
    Hosté si špatně přihráli v útoku a dopředu vyráží domácí, kteří mohou šetřit čas.

57:30
    A tohle je icing, kterým se provinil domácí mančaft.

58:41
    Pernického střela byla sražena do ochranné sítě, Běhal odjíždí na střídačku a hosté to zkouší v šesti.

58:49
    Zakázané uvolnění Kings.

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

59:23
    Domácí nejprve nevyužili velkou příležitost, kdy mohli rozhodnout o své výhře, vzápětí se hosté provinili ofsajdem.

59:40
    Hosté to znovu zkouší v šesti.

Zápas končí, prodloužení tak dnes k vidění nebude. Také třetí třetina zůstala věrná tradici tohoto utkání, také v ní byly k vidění tři góly. Byla to velká paralela s úvodní částí, také tentokrát se jako první prosadili hosté a ujali se vedení, avšak pražskému mužstvu se povedlo obrat, když vyrovnal v přesilové hře a pět minut před koncem vstřelil vítězný gól. Kavalíři zkusili v závěru ještě hru bez brankáře, avšak vymyslet už nic nedokázali. (20:48:40)

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 18. Volf (Piskač), 19. Chmiel (Martínek), 21. Klatt (Jindra), 45. Glitta (Škarda), 55. Jindra (Glitta, Kopenec) – 8. Jančí (Jaroš), 21. Jančí (Kolder, Jaroš), 28. Cekr (Kolder, Jaroš), 44. Kolder (Jančí)

Rozhodčí: D. Horažďovský – D. Herles, M. Motl