Mostečtí Lvi – Letňany 4:5 (kon.) | Vyškov – Šumperk 5:0 (kon.) | Příbram – Ústí n/L 4:2 (kon.)
Písek – Hronov 8:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Val. Meziříčí 3:6 (kon.) | Havířov – Žďár n/S 7:2 (kon.)
SHKM Hodonín – Kopřivnice 6:5 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Opava 3:6 (kon.) | Tábor – Děčín 8:1 (kon.)
Cheb – Benátky n/J 3:4 (1:2 po s.n.) | Nový Jičín – Technika Brno 4:7 (kon.) | Vrchlabí – Chomutov 3:7 (kon.)
Řisuty – Kobra 4:5 (kon.)
SHKM Baník Hodonín
6:5 (2:2, 1:1, 2:2 - 1:0)
HC ISMM Kopřivnice
Sobota 17.02.2024, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • 2. liga skupina Východ • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sobotní 38. kolo 2. ligy – Východ nabídne mimo jiné i duel hokejistů SHKM Baník Hodonín a HC ISMM Kopřivnice.
    V tabulce je na tom lépe první jmenovaný tým, když si v 37 zápasech připsal 59 bodů a se čtyřbodovým náskokem před Novým Jičínem mu patří 4. pozice. Kopřivnice ztrácí na dnešního soupeře 14 bodů a momentálně je na devátém místě tabulky.
    Hodonín sehrál v únoru zatím 4 zápasy, ve kterých si připsal shodně po dvou výhrách a porážkách. Poslední zápas odehrál tuto středu proti brněnské Technice a připsal si 3 body po výhře 4:1.
    Kopřivnice naopak půjde do zápasu se sérií 3 porážek v řadě a ziskem pouhých 2 bodů v posledních 5 utkáních.
    Poslední vzájemné utkání však dopadlo po přestřelce 8:5 ve prospěch modrobílých, a tak uvidíme, zda se jim podaří na cizím ledě přerusit nelichotivou sérii proher.

SHKM Baník Hodonín: Piták (Dolíška) – Polesný (A), D. Rauš (A), Bílek, J. Švejda, Sedláček, L. Stuchlík, Talafa – Luža, Weintritt, Huňady – M. Mach (C), Bachánek, P. Krejčí – Hložánek, Zaychik, P. Matěj I.
    Trenér: Aleš Bachánek

HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (Baldik) – Zeman, Marek, Fojtík, Petrek, Hrůzek, R. Bartošák, Kelnar, Indrst – Spurný, Suchý (A), A. Urban – Brodek, Pargáč, J. Mach (C) – Kubík, Jurek, Pindel – O. Sluštík (A), Pastor.
    Trenér: Marcel Kuděla

Rozhodčí: František Held – Kamila Smetková, Radek Jurčík.

Oba týmy jsou připraveny k úvodnímu vhazování, utkání může začít.

00:01

00:18
    Úvodní vhazování vyhrál Baník, nepřesná přihrávka z obranného pásma teď však mířila až na zakázané uvolnění.

00:58
    O kotouč se bojuje v obranném pásmu domácích.

01:42
    Piták si připisuje první zákrok lapačkou.

02:20
    Ofsajd teď zastavil útočníky Hodonína.

02:47
    Kopřivnice je v prvních minutách zápasu aktivnějším celkem, opět se snažila usadit v útočném pásmu a Hodonín nakonec vyhodil až na zakázané uvolnění.

03:50
    Po velké chybě se kotouč dostal přímo na hůl jednoho z domácích útočníků za brankou Kopřivnice, z této situace ještě nic nebylo, ale následně musel Kubáň zasáhnout proti střele od modré čáry.

05:10
    Weintritt v dobré pozici přestřelil branku.

05:54
    V další šanci se ocitl Hložánek, ani on však nezamířil přesně a hostující brankář nemusel zasahovat.

06:46
    Následovala příležitost na druhé straně, když se Sluštík z rohu hřiště dostal až před branku, jeho střelu však zřejmě někdo zablokoval.

08:30
    Rychlou ránu z první vyslal Luža, Kubáň byl v pozoru.

08:50
    Domácím fanouškům se nelíbil zákrok na jejich hráče u mantinelu, rozhodčí však faul neviděli.

10:10
    Kubáň zákrokem lapačkou přerušuje hru a vhazuje se po jeho levici.

10:56
    Na druhé straně získali hosté pásmo nahozením, které musel Piták přidržet.

11:05
    Pavel skvěle obral o puk jednoho z obránců a řítil se na bránu, při zakončení byl navíc zfaulován.

11:07
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice:
    Miroslav Marek – 2 min., sekání.

12:10
    Piták si poradil s útočným výpadem jednoho z hostujících útočníků v oslabení.

13:34
    Baník právě vstřelil branku! Střela Weintritta z první byla nepřesná, od zadního mantinelu se však odrazilo přímo na hokejku DOMINIKA LUŽI, Kubáň byl po předchozí situaci ve špatné pozici, a překonat ho tak nebylo těžké. Asistence: Filip Weintritt, Libor Stuchlík.
    13:34 Dominik LUŽA - 1:0

14:35
    Kopřivnice právě vstřelila branku! JAKUB MACH se zmocnil puku v prostoru mezikruží a bekhendem prostřelil domácího brankáře. Asistence: Adam Spurný, Filip Indrst.
    14:35 Jakub MACH - 1:1

15:36
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    JIŘÍHO PARDÁČE trefila přihrávka Pindela adresovaná jinému spoluhráči zřejmě do brusle, odkud se odrazila až za záda Pitáka. Asistence: Vojtěch Pindel a Patrik Zeman.
    15:36 Jiří PARGÁČ - 1:2

17:25
    Střela Luži jen zaduněla o zadní mantinel.

17:58
    Na druhé straně musel Piták zasáhnout proti ráně Brodka.

18:44
    Baník právě vstřelil branku! Přihrávka Libora Stuchlíka adresována jinému spoluhráči se odrazila zřejmě od brusle DAVIDA RAUŠE až za záda Kubáně. Asistence: Libor Stuchlík, Pavel Matěj.
    18:44 David RAUŠ - 2:2

20:00

Viděli jsme poměrně divokou třetinu, ve které se oba týmy trefily dvakrát. Do vedení šli nejprve ve 14. minutě domácí po trefě Dominika Luži, už po 2 minutách a 2 sekundách byl však stav ve prospěch hostů, když se trefili postupně Jakub Mach a Jiří Pargáč. Hodonín však minutu a čtvrt před koncem třetiny vyrovnal zásluhou Davida Rauše a stav je tak vyrovnaný 2:2. Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:01

20:13
    Jako první zaútočil domácí tým, vhazuje se po pravici Kubáně.

20:42
    Hodonín pokračuje v útočném tlaku, další střela však mířila nad branku.

21:25
    Až teď se kotouč dostal z obranného pásma Kopřivnice, stále je však v držení domácích.

22:18
    Hosté konečně u puku, jejich útok však zastavil ofsajd, který byl navíc vyhodnocen jako úmyslný, a znovu se tak vhazuje v obranném pásmu žlutomodrých.

23:02
    Kubáň teď odolal dvěma dobrým střelám Baníku za sebou!

23:13
    Jakub Mach – 2 min., hákování.

24:50
    Kopřivnice zatím v oslabení skvěle brání, a tak přišla jen střela od modré čáry na Kubáňovu lapačku.

25:13

26:09
    Vyloučení v týmu SHKM Baník Hodonín:
    Tadeáš Talafa – 2 min., nedovolené bránění.

26:29
    Pěkná střela z první od modré čáry z hole Hrůzka a Pitákův zákrok betonem.

27:00
    Dominik Suchý – 2 min., krosček.

28:04
    Při hře 4 na 4 jsou aktivnější stále domácí, šanci si však vytvořit nedokázali.

28:09

28:47
    Baník právě vstřelil branku! Se střelou Pavla Matěje si Kubáň poradil, ve snaze zmenšit střelecký úhel však vyjel daleko od brány, a nemohl tak stihnout zakročit proti dorážce ERIKA HLOŽÁNKA. Asistence: Pavel Matěj a Matěj Mach.
    28:47 Erik HLOŽÁNEK - 3:2

29:44
    Tadeáš Talafa – 2 min., faul loktem.

31:40
    Poslední střelu v přesilovce hostů vykopl Piták betonem.

31:44

32:47
    Hra se začíná vyostřovat, u branky domácích teď došlo ke krátké strkanici.

32:47
    Současné vyloučení:
    David Rauš – 2 min., hrubost.

Matej Petrek – 2 min., hrubost.

33:21
    Hlavní rozhodčí teď nepotrestal poměrně jasný faul na domácího hráče a diváci se bouří.

34:43
    Kubáň zasáhl proti bekhendovému pokusu Stuchlíka.

34:47
    Oba týmy v plném počtu.

35:00
    A opět se příznivci domácích rozčilují po těsném icingu jejich týmu.

36:20
    Velkou rychlostí se středním pásmem prohnal Krejčí, vystřelit mu však nedovolil hostující obránce.

37:32
    Opět vidíme neshody mezi soupeři, rozhodčí však hráče k sobě nepustili a došlo jen ke slovním přestřelkám.

38:36
    Kopřivnice se žene za vyrovnáním aktivitou v útočném pásmu, dvě její střely však teď byly nepřesné.

39:16
    Piták teď lapil sražený kotouč ze vzduchu a přerušil tak hru.

39:18
    Kopřivnice právě vstřelila branku! Střela po buly nebyla nejtvrdší, mířila však přesně k levé tyči Pitákovy branky a domácí brankář na ni vyrážečkou nedosáhl. Asistence: Ondřej Sluštík.
    39:18 Jiří PARGÁČ - 3:3

39:18
    Tak to se jen tak nevidí! Pargáč slavil svou trefu velmi provokativně s pohledem na domácí fanoušky, čehož si všimli hráči Baníku a následovala další ostrá hromadná potyčka.

39:40
    René Bartošák – 5 min., napadení, odpyká Štěpán Jurek.

40:00

Více než šance a góly byla v této třetině k vidění vyloučení a bitky. Po té největší po vyrovnávacím gólu Pargáče a jeho provokativní oslavě rozdali rozhodčí dokonce tresty do konce utkání právě pro Pargáče a na druhé straně Rauše. Uvidíme, zda se i zbytek utkání ponese v bojovém duchu, nebo se týmy začnou soustředit čistě na výsledek, stav je totiž po dvou třetinách stále vyrovnaný. Další třetina začne přibližně v 18:47.

40:01

40:34
    Střelu Polesného má Kubáň v lapačce.

41:10
    Hosté se osvobozují a Baník zakládá další útok.

41:55
    Teď se brankář hostů skvěle přesunul a zastavil střelu Zaichyka.

42:50
    Kopřivnice vyhazuje a domácí musí začít od vlastní brány.

43:48
    Jeden z hráčů Hodonína teď zazmatkoval na modré čáře a měl co dělat, aby jej hostující útočník nepřebruslil a nedostal se do úniku.

44:40

46:42
    Baník právě vstřelil branku! FILIP WEINTRITT dostal skvělou průnikovou přihrávku od Tadeáše Talafy, ujel obráncům a překonal Kubáně bekhendovým blafákem. Asistence: Tadeáš Talafa.
    46:42 Filip WEINTRITT - 4:3

47:55
    Proti střele Pastora přes obránce si Piták počínal jistě.

48:56
    Hložánek skvěle obral obránce o puk, ten mu však následně zabránil vystřelit.

49:34
    Kopřivnice právě vstřelila branku! Hosté srovnávají zřejmě po vlastním gólu Macha. Gól je připsán MARTINU KUBÍKOVI, který se dotkl puku jako poslední. Bez asistence.
    49:34 Martin KUBÍK - 4:4

50:58
    Střelu Hložánka bez přípravy vyrazil Kubáň betonem.

51:37
    Další pokus o střelu domácích byl sražen do ochranné sítě.

52:03
    Na druhé straně zastavil útok hostů ofsajd.

52:44
    Nebezpečná dorážka tečované střely Petreka těsně minula pravou tyč Pitákovy branky.

53:14
    Baník právě vstřelil branku!
    Pěknou kombinaci Baníku zakončil PETR KREJČÍ dorážkou Zaychikovy střely. Asistence: Denis Zaychik a Tadeáš Talafa.
    53:14 Petr KREJČÍ - 5:4

54:28
    Machův pokus z téměř nulového úhlu si Kubáň pohlídal.

54:53
    Po zřejmě neúmyslné srážce se z ledu těžko zvedá Krejčí, už však v doprovodu zdravotníka odjíždí na střídačku.

55:33
    Po zmatku v brankovišti přikryl domácí brankář kotouč dřiv, než mohlo dojít k dorážce.

56:27
    Zakázané uvolnění Hodonína.

56:58
    Kopřivnice právě vstřelila branku! A je opět vyrovnáno! Vojtěch Pindel posunul v rohu kotouč na JIŘÍHO BRODKA, který si obhodil obránce a zakončil naprosto přesně do horního růžku branky. Asistence: Vojtěch Pindel.
    56:58 Jiří BRODEK - 5:5

58:57
    V posledních minutách základní hrací doby je aktivnější Baník povzbuzován skandováním fanoušků.

Oddechový čas pro tým HC ISMM Kopřivnice.

60:00

Další divácky velmi atraktivní třetina skončila tak jako obě před ní vyrovnaně, což může mrzet hlavně domácí, kteří dvakrát vedli. Kopřivnice však dokázala vždy za pár minut srovnat, a uvidíme tak prodloužení.

60:01

60:05
    První vhazování pro Baník, který se hned žene dopředu.

60:36
    Úmyslný ofsajd však teď posílá domácí do vlastního pásma.

60:58
    Marek jel na domácího brankáře sám, mířil však nad bránu.

61:30
    Baník právě vstřelil branku! ERIK HLOŽÁNEK si všiml mezery mezi bránícími hráči a dostal se do ideální pozice v levém kruhu, odkud překonal Kubáně na bližší tyč. Asistence: Adam Bachánek.
    61:30 Erik HLOŽÁNEK - 6:5

Lepší zápas by si asi nestranný divák nemohl přát, 11 gólů, krásné akce, ale i potyčky a velká hromadná bitka. Bonusový druhý bod si nakonec v prodloužení připisuje domácí Baník Hodonín zásluhou Erika Hložánka. (19:54:35)

Ema Jaworská

Branky a nahrávky: 14. Luža (Weintritt, L. Stuchlík), 19. D. Rauš (L. Stuchlík, P. Matěj I), 29. Hložánek (P. Matěj I, M. Mach), 47. Weintritt (Talafa), 54. P. Krejčí (Zaychik, Talafa), 62. Hložánek (Bachánek) – 15. J. Mach (Spurný, Indrst), 16. Pargáč (Pindel, Zeman), 40. Pargáč (O. Sluštík), 50. Kubík, 57. Brodek (Pindel)

Rozhodčí: František Held – Kamila Smetková, Radek Jurčík