Liberec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Sparta – Zlín 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 1:5 (kon.)
HC Litvínov – Jihlava 8:3 (kon.) | Kladno – Tábor 2:6 (kon.) | Pardubice – Plzeň 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:3 (kon.)
Rytíři Kladno
2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
HC Tábor
Sobota 17.02.2024, 13:30 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Hezké sobotní odpoledne. V rámci extraligové soutěže dorostu, konkrétně ve skupině o účast v play-off, spolu krátce po obědě změří síly týmy Rytíři Kladno a Hockey Club Tábor. Obě mužstva ze spodku tabulky od sebe dělí jediný bod, a tak lze očekávat vyrovnanou bitvu bez výraznějšího favorita.

Rytíři Kladno: J. Hájek (Weber) – Krása (A), Borkovec, Hausner, Dörfl, O. Polášek, Müller, Háž – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I (A) – Klempíř, Rambousek, Valuš – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – Burger.
    Trenér: Radek Hlavatý

Hockey Club Tábor: Moustafa (Neduchal) – Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Céza, V. Mašek, J. Šťastný – Suchan, S. Pánek (C), V. Svoboda – Slívko, Slabý, Strachota – Bartuška, Bušta, Šustík – Botka.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Raška – Hnilička, Kubas.

00:01

00:39
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou bleskově do vedení! Krásovo nahození dojel Rambousek a zpoza branky posunul puk před brankoviště na nepokrytého DENISE BERANA, který jej zvednul nad Moustafovu lapačku. Asistence: Matěj Rambousek a Kryštof Krása.
    Beran D. I, Rambousek M., Krása K., Klempíř A., Dörfl D.
    Bačo A., Špaček V., Slabý M., Suchan A., Svoboda V.
    00:39 Denis BERAN - 1:0

02:26
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Václav Svoboda – 2 min., hákování.

02:55
    Matěj Slabý se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku. Kličkou si obhodil protihráče a rázem byl před Hájkem. Ten jeho zakončení zápěstím vyrazil mimo branku!

03:45
    Hosté vyhodili puk k protější brance. Kladno musí založit novou útočnou akci.

04:11
    Před Janem Valušem byla odkrytá část branky. Těžký kotouč si ale nezvládl zpracovat dostatečně rychle. Poté mířil z boku do levé tyče, Moustafa už byl ale i tak na místě.

04:26
    Hockey Club Tábor hraje v plném počtu. Největší šanci si vypracovali v oslabení paradoxně sami hosté.

04:51
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Lukáš Burger – 2 min., podrážení.

05:42
    Táboru se v přesilové hře absolutně nedaří dostat s pukem do pásma. Aktuálně hosté dokonce čelí urputnému napadání Kladenských poblíž vlastní branky.

06:21
    Sledujeme stále stejný obrázek. Kladnu se bez větších problémů daří držet kotouč daleko od branky. Teď se dokonce dostalo do akce dva na jednoho. Lukáš Burger nicméně neobdržel na levou stranu dostatečně kvalitní přihrávku na to, aby mohl z první vystřelit.

06:51
    Kladno je v plném počtu. Tábor naložil s přesilovou hrou prachbídně.

07:55
    Současné vyloučení:
    Dominik Pytlík – 2 min., sekání.

Šimon Céza – 2 min., nedovolené bránění.

08:33
    Sebastian Pánek si sjel s kotoučem do levého kruhu pro vhazování. Jeho střelu zápěstím krotil Jakub Hájek nadvakrát lapačkou.

09:41
    Tábor vyhodil v krátkém sledu kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. I nadále platí, že je Kladno aktivnějším týmem.

10:00
    Adam Moustafa lapil do rukavice vyšší nahození od modré čáry. Hra je opět přerušena.

10:39
    Matěj Slabý dostal zpětnou přihrávkou nabito mezi kruhy. Po zemi střílel slabě jen do levého betonu Jakuba Hájka.

11:02
    Další útočná akce Tábora, tentokrát skončila hned v zárodku vinou odpískaného ofsajdu.

12:04
    5/5
    Tábor právě vstřelil branku!
    Hosté srovnávají krok. ONDŘEJ SLÍVKO obral protihráče o puk v pravém kruhu a poslal ho do skrumáže před brankou. Hájek dvakrát vyrážel, na poslední dorážku prvně jmenovaného už ale lapačkou nedosáhl. Asistence: Jiří Strachota a Matěj Slabý.
    Slívko O., Strachota J., Slabý M., Mohyla Rob., Pufr A.
    Háž R., Beran D. I, Kulich J., Müller K., Pytlík D.
    12:04 Ondřej SLÍVKO - 1:1

13:52
    5/5
    Jihočeši otáčejí skóre. Dostali se do přečíslení dvou na jednoho. VÁCLAV SVOBODA potáhl puk po levé straně a nakonec se rozhodl sám vystřelit. A dobře udělal, přízemní střelu nasměroval ke vzdálenější tyči mimo Hájkův dosah. Asistence: Adam Suchan a Matěj Slabý.
    Svoboda V., Suchan A., Slabý M., Mohyla Rob., Pufr A.
    Háž R., Pěch M., Müller K., Burger L., Kozák T.
    13:52 Václav SVOBODA - 1:2

14:35
    Pro Kladno je současné skóre poněkud kruté. Rytíři bylo dlouho lepším týmem, a to dokonce i ve vlastním oslabení. Pak ale přišla silnější dvouminutovka Tábora a vše je rázem jinak.

16:12
    Po dvou slepených gólech je ve větší pohodě Tábor. Po zakázaném uvolnění Kladna se vhazuje po pravé ruce Jakuba Hájka.

17:27
    Adam Moustafa teď musel v krátkém sledu řešit dvě nepříjemné kladenské střely, z toho jednu z bezprostřední blízkosti branky.

18:27
    Václav Svoboda se po zisku puku vydal proti trojnásobné přesile. Z pravé strany střílel pouze do bloku.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:24
    Další zakázané uvolnění Kladna. Po vyhraném vhazování dostalo puk poměrně rychle do středního pásma.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Kladno vstoupilo do zápasu parádně, hned ze své první akce šlo do vedení a bylo dlouho aktivnějším týmem. Táboru se ale podařilo dvěma góly v rozmezí necelých dvou minut skóre otočit na současných 1:2.

Další třetina začne přibližně v 14:16.

20:01

20:32
    5/5
    Tábor hned zkraje druhé části odskakuje. Pánek si na levé straně vyměnil kotouč s ADAMEM SUCHANEM, jehož střelu z úhlu neudržel Hájek ve výstroji. Domácí brankář teď zřejmě vůbec netušil, že nemá puk ve své moci, a ten se tak postupně dostal až do sítě. Asistence: Sebastian Pánek a Václav Svoboda.
    Suchan A., Pánek S., Svoboda V., Mohyla Rob., Pufr A.
    Kulich J., Beran D. I, Pytlík D., Krása K., Borkovec J.
    20:32 Adam SUCHAN - 1:3

22:07
    Zakázané uvolnění Tábora. Hosté vyhráli buly a dostali rychle kotouč z obranného pásma.

22:33
    Dnešní utkání sleduje 78 diváků.

22:47
    5/5
    Už je to o tři góly. Táborští získali aktivním napadáním puk v útočném pásmu. Nehlídaný Robin Mohyla obdržel přihrávku na modrou čáru, povyjel si podél levého mantinelu a poslal křižné nahození na zadní tyč, kde kotouč tečoval pohodlně do branky SEBASTIAN PÁNEK. Asistence: Robin Mohyla.
    Pánek S., Mohyla Rob., Špaček V., Suchan A., Svoboda V.
    Polášek O., Burger L., Müller K., Kozák T., Trojna V.
    22:47 Sebastian PÁNEK - 1:4

24:17
    Robin Mohyla nahazoval kotouč od modré čáry. Zbyněk Bušta jej tečoval nad branku.

25:01
    Kladno je po dvou inkasovaných gólech z úvodu třetiny jako opařené. Tábor neustále napadá a je podstatně živějším celkem.

25:50
    Dominik Pytlík si po vyhraném souboji u mantinelu sjížděl na střelu mezi kruhy. O kotouč jej na poslední chvíli připravil Jiří Strachota.

26:45
    Jan Valuš mohl potrestat ztrátu hostů v obranném pásmu. Pohotovou střelou z pravé strany skulinku mezi betony Moustafy nenašel.

27:39
    5/5
    Krásná individuální akce v podání MATYÁŠE PĚCHA! Vydal se za dlouhým nahozením proti dvojnásobné přesile. Uspěl v rychlostním souboji, vyhrál souboj za brankou a následně si povyjel do střelecké pozice, aby hezkou ranou zápěstím vymetl bližší pravý horní růžek táborské svatyně. Bez asistence.
    Pěch M., Pytlík D., Müller K., Kulich J., Krása K.
    Slívko O., Slabý M., Svoboda V., Mohyla Rob., Pufr A.
    27:39 Matyáš PĚCH - 2:4

28:55
    5/5
    Hosté bleskově reagují. Suchan přenechal na středu kluziště kotouč ze druhé vlny dojíždějícímu SEBASTIANU PÁNKOVI a ten přesnou trefou k levé tyči mimo Hájkovu vyrážečku vrátil Táboru tříbrankové vedení. Asistence: Adam Suchan.
    Pánek S., Suchan A., Svoboda V., Mohyla Rob., Pufr A.
    Beran D. I, Krása K., Borkovec J., Klempíř A., Rambousek M.
    28:55 Sebastian PÁNEK - 2:5

28:55
    Střídání v týmu Rytíři Kladno:
    ze hřiště odchází Jakub Hájek, přichází Jiří Weber.

30:00
    Je za námi polovina řádné hrací doby. K vítězství má momentálně podstatně blíže hostující Tábor.

30:38
    Matěj Slabý nahazoval kotouč z levé strany na bližší tyč. Jiří Weber vyrážel betonem.

31:03
    Akci Kladna zastavil ofsajd.

32:40
    Jiří Strachota nabral rychlost na pravém křídle. Křižnou střelu nasměroval za vzdálenější kladenskou tyč.

34:06
    Denis Beran byl velmi blízko snížení! Uvolnil se na pravém křídle a křižnou přízemní ranou z jízdy orazítkoval vzdálenější tyčku!

35:00
    Eliáš Hausner nahazoval kotouč ze středního pásma. Adam Moustafa jej raději podržel ve výstroji.

35:52
    Antonín Bačo zasáhl během buly holí do tváře Jana Valuše, jenž se skácel k zemi. Již se kolem něj utvořil hlouček hráčů. Tohle bude přesilovka pro Kladno.

35:52
    Antonín Bačo – 2 min., vysoká hůl.

36:10
    Úvod početní výhody Kladnu nevychází. Po odpískaném ofsajdu je nařízeno vhazování ve středním pásmu.

37:05
    Jakub Borkovec nahazoval puk na branku od modré čáry. Vznikla skrumáž, z níž "vyplaval" kotouč vedle pravé tyče.

37:30
    Adam Suchan – 2 min., vysoká hůl.

37:35
    Kladno hraje zkrácenou přesilovku pět na tři. Hned po buly musí spěchat pro kotouč do středního pásma.

37:52
    Hosté jsou z nejhoršího venku. Antonín Bačo opouští trestnou lavici a zapojuje se do bránění.

38:26
    Velká šance Kladna! Po přihrávce z levé strany střílel z bezprostřední blízkosti branky Dominik Pytlík jen do Adama Moustafy. Táborský gólman následně pokryl i ne úplně čistě zasaženou dorážku jednoho ze spoluhráčů.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Rytíři kombinují s hracím předmětem v obranném pásmu.

39:30
    Hockey Club Tábor hraje v plném počtu. Ve stejné době přerušuje Adam Moustafa hru podržením kotouče pod lapačkou.

40:00

Tábor vstoupil do druhé třetiny dvěma rychlými brankami. Kladnu se podařilo ve 28. minutě snížit, jenže hosté bleskově reagovali, a tak půjdou do závěrečné třetiny s luxusním třígólovým náskokem. Hájek po pátém obdrženém gólu přepustil své místo mezi tyčemi Weberovi.

Další třetina začne přibližně v 15:05.

40:01

40:38
    Kladno se v úvodu třetiny vrhlo do pásma soupeře, střeleckou možnost si ale nevytvořilo.

41:40
    Jiří Strachota byl v pásmu jako osamocený voják v poli. Zpracoval si kotouč a z otočky mířil slabě jen do betonu Jiřího Webera.

41:54
    Adam Moustafa teď vyjel daleko z branky proti kotouči, za kterým se dral Adam Klempíř. Srazil se u toho s Vojtěchem Špačkem, který odjíždí na střídačku pouze s pomocí spoluhráčů.

41:54
    Vojtěch Špaček – 2 min., podrážení, odpyká Vít Mašek.

42:12
    Jakub Borkovec se dostal v přesilovce k odraženému kotouči. Ze střední části kluziště střílel zápěstím do připraveného Moustafy.

42:59
    4/5
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení. Slabý poslal do jízdy ONDŘEJE SLIVKA. Ten se otočkou zbavil protihráče a zamířil z pravé strany podél betonu Webera přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Matěj Slabý a Antonín Bačo.
    Slívko O., Slabý M., Bačo A., Céza Š.
    Pytlík D., Valuš J., Rambousek M., Kulich J., Borkovec J.
    42:59 Ondřej SLÍVKO - 2:6

43:54
    Tábor hraje v plném počtu. Kladnu přesilovka vůbec nevyšla.

45:01
    Václav Svoboda – 2 min., sekání.

45:50
    Adam Moustafa vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou proti střele z pravé strany. Jeden z domácích střílel ihned po zpětné přihrávce zpoza branky.

46:53
    Eliáš Hausner pálil z levé strany nápřahem, ale jen vedle bližší tyče. Kladno kombinuje v ponechané výhodě, na trestnou lavici půjde další hostující hráč.

47:01
    Tábor je v plném počtu. Stále trvá výhoda Kladna, které drží touš v útočné třetině.

47:17
    Šimon Céza – 2 min., držení.

47:30
    Jihočeši vyhazují hrací předmět k protější brance.

48:23
    Kladenští se nezvládají dostat s pukem do útočného pásma. Hosté uspořili spoustu času přetahovanou o kotouč u mantinelu.

49:00
    Vyšší ránu Karla Müllera z mezikruží eliminoval Adam Moustafa lapačkou. Chvíli předtím lapil i pokus z pravé strany na bližší tyč.

49:17
    Šimon Céza opouští trestnou lavici. Dlouhá kladenská přesilovka je u konce.

49:40
    Richard Háž – 2 min., napadení.

50:45
    Matyáš Pěch zahrozil při vlastním oslabení. Kladenský šikula si obhodil na pravém křídle protihráče a sjel si s pukem mezi kruhy. Zápěstím Moustafu v dobré pozici nepřekonal.

51:23
    Šimon Céza nahazoval od modré lajny kotouč do ohně před brankou. Jiří Weber máchl lapačkou a přerušil hru.

51:40
    Rovněž Tábor svou přesilovou hru nevyužil. Hážův trest je u konce.

53:06
    Jiří Strachota si za jízdy stáhnul kotouč na střelu zpoza protihráče. Jiří Weber zasahoval lapačkou. Kladno po chvíli vyhodilo na zakázané uvolnění.

54:28
    Ondřej Slívko – 2 min., podrážení.

55:03
    Tábor velmi rychle vyhodil puk z obranného pásma. Kladno se ve vlastní přesilové hře provinilo zakázaným uvolněním.

55:45
    Eliáš Hausner se proháčkoval k přízemní střele. Po zemi mířil z jízdy vedle pravé tyče. Pokusu navíc scházela i větší razance.

56:28
    Kladenská přesilová hra je u konce. Ani tentokrát příliš nebezpečná nebyla. Duel spěje rychle do svého finiše.

57:15
    Jiří Weber vyrážel v krátkém rozestupu betony dva pokusy hrané po zemi.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Za současného stavu je jasné, že i celého utkání.

58:16
    Richard Háž – 2 min., vysoká hůl.

58:42
    Šimon Céza nabil Jiřímu Strachotovi na dělovku z levé strany. Pumelice druhého jmenovaného se stala kořistí Jiřího Webera.

59:32
    Táborskou kombinaci v útočném pásmu narušil Dominik Pytlík. Povedlo se mu vyvézt puk do středního pásma, poté zamířil na střídačku.

Dorostenci Tábora zvítězili na Kladně 6:2. Lépe sice vstoupili do utkání domácí, kteří se radovali z vedoucí trefy hned ze své úvodní akce, hosté nicméně po pasivním začátku přidali a dvěma slepenými góly ještě v první třetině výsledek otočili. O výhře pak Jihočeši rozhodli zkraje druhého dějství, kdy přidali v krátkém sledu další dvě trefy. Skvělé klání odehráli mimo jiné Ondřej Slívko a Sebastian Pánek, oba se shodně dvakrát zapsali mezi střelce. Rytíři tak nedokázali navázat na včerejší triumf proti Jihlavě, zatímco Tábor se zvládl velmi rychle oklepat z debaklu 0:5 z Litvínova. (15:47:30)

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 1. D. Beran I (Rambousek, Krása), 28. Pěch – 13. Slívko (Strachota, Slabý), 14. V. Svoboda (Suchan, Slabý), 21. Suchan (S. Pánek, V. Svoboda), 23. S. Pánek (Rob. Mohyla), 29. S. Pánek (Suchan), 43. Slívko (Slabý, Bačo)

Rytíři Kladno: J. Hájek (29. Weber) – Krása (A), Borkovec, Hausner, Dörfl, O. Polášek, Müller, Háž – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I (A) – Klempíř, Rambousek, Valuš – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – Burger.

HC Tábor: Moustafa (Neduchal) – Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Céza, V. Mašek, J. Šťastný – Suchan, S. Pánek (C), V. Svoboda – Slívko, Slabý, Strachota – Bartuška, Bušta, Šustík – Botka.

Rozhodčí: Raška – Hnilička, Kubas