Inter – Atlético 1:0 (kon.) | Eindhoven – Dortmund 1:1 (kon.)
1:1 (0:1)
Borussia Dortmund
Úterý 20.02.2024, 21:00Liga mistrů • Osmifinále

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:15. (22:56:21)

Je konec! PSV nakonec uhrálo s Dortmundem remízu 1:1. V první velké šanci se ale v 17. minutě zjevil domácí Malik Tillman, ale jeho pokus z blízkosti velkého vápna minul branku. Ve 25. minutě na opačné straně Donyell Malen tečovanou střelou otevřel skóre. Ve zbytku první půle bylo aktivnější PSV, nicméně Borussia v defenzivě pracovala skvěle. Deset minut po přestávce fauloval ve vápně Mats Hummels a nařízenou penaltu proměnil Luuk de Jong.V 72. minutě propadl míč k Malenovi, jehož teč Walter Benítez vyrazil. Na opačné straně ještě hrozil Dest, ale i Meyer svůj tým podržel.

90+7

90+5
    Dortmund se dostal na polovinu soupeře, kde kouzlil Maatsen, nicméně po nešikovném podklouznutí odcentrovat nedokázal.

90+4
    Z velké vzdálenosti se do míče ještě opřel Joey Veerman, jenže domácí hráč pálil ze záklonu a napálil míč vysoko nad břevno.

90+3
    Armando Obispo odcentroval z levé strany na malé vápno, ale dobře postavený Mats Hummels míč odkopl do bezpečí.

90+2
    Mats Hummels na polovině soupeře předvedl ostrý skluz. Sergiño Dest se zkušenému stoperovi stačil efektně vyhnout.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu PSV Eindhoven:
    ze hřiště odchází Olivier Boscagli, přichází Armando Obispo.

89
    Olivier Boscagli má problémy s lýtkovým svalem a zůstává ležet na trávníku. Zranění si zřejmě přivodil při odkopu z vápna.

88
    Defenziva Borussie se vysunula na polovinu soupeře, nicméně rozehrávka hráčů ve žlutém nebyla přesná.

87
    Brandt dostal přihrávku na pravou stranu, jenže váhal s rozehrávkou a nedal míč od nohy včas. Ani PSV se na balónu zrovna neohřálo.

86
    Johan Bakayoko prošel do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho pobídka levou nohou skončila v moci obránců Borussie Dortmund.

85
    Schlotterbeck dostal přihrávku na levou stranu, poslal míč na hrot, ale osamocený útočník proti přesile nemohl uspět.

84
    ze hřiště odchází Isamel Saibari, přichází Mauro Júnior.

83
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Salih Özcan,
    ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Youssoufa Moukoko.

82
    Sergiño Dest potáhl míč přes polovinu hrací plochy, prosmýkl se do pokutového území, ale jeho ránu nakonec Meyer vyrazil!