Šaľa – Dunajská Streda 23:30 (kon.) | Hodonín – Písek 32:39 (kon.) | Slavia – Poruba 27:24 (kon.)
Olomouc – Zlín 36:27 (kon.) | Michalovce – DHC Plzeň 35:23 (kon.) | Most – Kynžvart 33:27 (kon.)
DHC Slavia Praha
27:24 (14:10)
DHC Sokol Poruba
Sobota 24.02.2024, 17:00MOL liga žen • 19. kolo

Házenkářky Slavie si zajistily tři kola před koncem postup do play-off, naopak Poruba nezvládla další z řady zápasů s favority, v němž rozhodně nebyla o třídu horší, a prohrává podeváté v řadě.
    Pražanky si dovolily dlouhý střelecký půst mezi 13. a 27. minutou, kdy nepřekonaly skvělou Wizurovou a daly jen jeden gól v dvojnásobné převaze do prázdné brány. Poruba během té doby otočila na 9:10, jenže na přelomu poločasu přišla šestigólová slávistická smršť a vedení 15:10.
    Házenkářky z Ostravy po další výborné pasáži uprostřed poločasu vyrovnaly na 19:19, jenže jako by se nechaly uspokojit a během dalšího krátkého úseku inkasovaly čtyři rychlé branky a Slavia si s největším přispěním Adriany Míšové už nenechala vítězství vzít.
    Za zmínku pak rozhodně stojí i fair-play počin brankářky Patricie Wizurové, která nahlásila rozhodčím, že nebyla trefena právě Míšovou do obličeje a odvolala slávistické oslabení. (18:36:14)

DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba 27:24 (14:10)
    Nejvíce branek: Míšová 7/1, Fryčáková 5, Holečková 5 – Farářová 6/4, Kar. Rajová 5, Kr. Rajová 5. Rozhodčí: Čapek, Veselý. Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4. Vyloučení: 6:7. Diváci: 129.

Konec zápasu. (27:24)
    60
    Anežka Farářová těsně před koncem ještě zmírňuje porubskou porážku ze sedmimetrového hodu. (27:24)
    60
    Navíc další zásah přidává domácí Vendula Fryčáková. (27:23)
    59
    Tereza Dybalová hned po rozehrání snižuje, jenže zbývá už jen minuta a pár vteřin. (26:23)
    59. Adriana MÍŠOVÁ - 26:22
    59
    Kudláčková po lehkém zákroku vysouvá přes celé hřiště Míšovou, která z nájezdu ranou do šibenice patrně rozhoduje tento zápas! (26:22)
    58
    Až třetí domácí exekutorka sedmičky dnes uspěla, je to Adriana Míšová! (25:22)

58
    Julie Franková přestřeluje, ovšem byla při zakončení faulována a je to sedmička pro domácí. (24:22)

57
    Cabadajové utíká přihrávka do autu, dopředu mohou domácí házenkářky. (24:22)

57
    Oddechový čas pro Sokol Poruba. (24:22)

57
    Vavroušková se nedostala k prostrčené přihrávce, když byla zatažena za dres, což uniklo oběma rozhodčím. (24:22)

56
    Závěru zápasu dominují obrany, ta domácí teď srazila lesem rukou střelu Karolíny Rajové do rohu. (24:22)
    54
    Karolína Rajová vyrovnává, ovšem na za Porubu proti Slavii, ale jen svůj rodinný souboj s Kristinou. Její tvrdou střelu Kudláčková jen tečovala. (24:22)
    53. Kristina RAJOVÁ - 24:21
    53
    O snížení se postarala proskokem Kristina Rajová a opět se dostává střelecky o gól před své dvojče. (24:21)
    52
    Adriana Míšová obstřelila Wizurovou z pravého křídla. Domácí opět vedou o 4 branky. (24:20)
    50
    Vzápětí po rozehrání dotáhla individuální akci do slávistické sítě Karolína Rajová. (23:20)