Česko – V. Británie 90:82 (kon.)
Česko
90:82 (24:25, 49:47, 68:62)
Velká Británie
Pondělí 26.02.2024, 20:15 • enteria arena, Pardubice • Kvalifikace mistrovství Evropy mužů • Skupina F

Nejvíce bodů: Tomáš Satoranský 21 – Sacha Killeya-Jones 19,

Nejvíce asistencí: Tomáš Satoranský 10 – Carl Wheatle 10,

Nejvíce doskoků: Ondřej Balvín 10 – Sacha Killeya-Jones 9. (22:19:55)

Česká reprezentace potvrdila roli velkého favorita a ve druhém kvalifikačním utkání na Euro se dočkala prvního vítězství, na domácí půdě zdolala Velkou Británii o osm bodů 90:82.

První poločas přinesl vyrovnanou podívanou. Ostrované dokonce vyhráli úvodní desetiminutovku, do šaten pak odcházeli domácí s dvoubodovým vedením v zádech. Druhý poločas už měl jasnější průběh. Češi zlepšili hru a tato skutečnost se projevila i na skóre, kdy rozdíl mezi týmy postupně narůstal, až se nakonec zastavil na osmi bodech. Mužem zápasu byl bezpochyby Tomáš Satoranský, jenž byl s jednadvaceti body nejlepším střelcem střetnutí, k tomu navíc přidal deset asistencí a čtyři doskoky.

Třetí kvalifikační zápas Češi sehrají na konci listopadu doma proti Nizozemsku, které ještě nevyhrálo. Brity čeká měření sil s Řeky, ti jsou naopak po dvou utkáních stoprocentní.

Konec zápasu. (90:82)

39:54
    Další tříbodová střela a autorem Carl Wheatle. Vysoko letící balón si opět našel cestu do koše, takže české vítězství nebude dvouciferné. (90:82)

39:48
    Ještě fauloval Carl Wheatle a po jeho třetím faulu házel dva trestné hody Martin Peterka, který uspěl jenom v prvním případě. (90:79)

39:34
    Jestli dnes Britům něco fungovalo, tak trojky. V poslední minutě utkání tuto statistiku procentuálně ještě vylepšil Carl Wheatle. (89:79)

39:23
    Oddechový čas pro Česko. (89:76)

39:22
    Konec zápasu se blíží a o českém vítězství již není pochyb. Nic na tom nezmění ani blok Killeya-Jonese proti střele Kyzlinka. (89:76)

38:41
    Fauloval Amin Adamu, takže dva trestné hody házel Ondřej Sehnal. První proměnil, druhý nikoliv, ale sám si potom pro míč doskočil, takže v útoku pokračuje Česko. (89:76)

38:26
    Skvělou střelou se prezentoval Carl Wheatle, jemuž vyšel tříbodový pokus přes ruce pozdě dostoupivšího Ondřeje Sehnala. (88:76)

38:09
    Oddechový čas pro Velkou Británii. (88:73)

38:08
    Britským volejbalistům se v závěru vůbec nedaří. Po ztrátě míče fauloval Carl Wheatle, za kritiku rozhodčích potom dostal technickou chybu Sacha Killeya-Jones. Sledovali jsme tedy tři trestné hody. První Jaromír Bohačík proměnil, následně Tomáš Kyzlink uspěl při obou šestkách. (88:73)

37:39
    Po pátém britském nedovoleném zákroku ve čtvrtině házel dvě šestky faulovaný Ondřej Balvín, jenž byl stoprocentní. (85:73)

37:12
    Myles Hesson počkal na správný okamžik k nahrávce, tu poslal pod koš, kde číhal Sacha Killeya-Jones, jemuž vyšlo zakončení i nyní. (83:73)

36:57
    Od pravé lajny pod koš doběhl Jaromír Bohačík, tentokráte si věřil individuálně a ze vzduchu nezaváhal. (83:71)

36:33
    Samozřejmě ale Češi nemohou usnout na vavřínech navzdory nadějnému náskoku, který teď o dva body zmírnil Sacha Killeya-Jones. (81:71)

36:21
    Vypadá to dobře. Tomáš Satoranský z levé strany proměnil dvojku, dvanáctibodový náskok je zatím největší český v průběhu celého zápasu. (81:69)

35:40
    Jaromír Bohačík se prohnal pod koš, načež nahrál ještě pod sebe Ondřeji Balvínovi, který využil prostoru k dunku! (79:69)

35:21
    Amin Adamu si ukousl příliš velké sousto, když střílel přes vysokého Ondřeje Balvína, který se blýskl povedeným blokem. (77:69)