Boston – Vegas 5:4 (kon.) | Columbus – Carolina 2:4 (kon.) | Detroit – NY Islanders 3:5 (kon.)
Florida – Montreal 4:3 (2:1 po s.n.) | Tampa – Buffalo 2:3 (po pr.) | Toronto – Arizona 4:2 (kon.)
Dallas – Winnipeg 4:1 (kon.) | Nashville – Minnesota 6:1 (kon.) | Chicago – Colorado 0:5 (kon.)
Seattle – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 1:5 (kon.) | San Jose – Anaheim 4:6 (kon.)

Střely na bránu: 31 – 34 | Přesilová hra: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 15 – 13

Hokejisté Nashvillu přehráli Minnesotu jasně 6:1 a výrazně si polepšili v boji o play-off. Za nimi se už totiž v tabulce Západní konference nachází sedmibodová propast.

Predátoři sice jako první inkasovali, když v 10. minutě skóroval Connor Dewar, jenže hned v minutě následující domácí otočili skóre. Na vyrovnání Jakova Trenina navázal o pouhých 8 sekund později Cole Smith. Třetí gól Preds padl dvě minuty před koncem druhé části v přesilové hře, kterou využil Filip Forsberg. V závěrečné dvacetiminutovce už hokejisté Nashvillu nedali soupeři šanci. Trefami Romana Josiho, Ryana O'Reillyho a Ryana McDonagha naopak postupně uzavřeli výsledek do konečné podoby.

59:55
    Ještě závěrečný zákrok Juuseho Sarose, který chytil kotouč po střele od pravého mantinelu do lapačky a tak nějak euforicky jej hodil svým obráncům.

59:28
    Fanoušci už vstávají a děkují Predátorům za dnešní zápas.

59:01
    Začala už závěrečná minuta třetí třetiny.

58:25
    Kiefer Sherwood se zbavil efektní stahovačkou obránce a projel až před Gustavssona. Zakončoval bekhendem a hostující brankář stačil ke své tyčce natáhnout pravý beton.

58:16
    Do kotouče se na vrcholu pravého kruhu opřel Ryan Hartman. Saros zasáhl pravým betonem.

57:49
    Juuse Saros si užívá závěr duelu. Efektním semaforem pokryl ránu Connora Dewara.

57:32
    Puk vypadl ze hřiště a tak je tu ještě poslední reklamní pauza.

57:28
    Frédérick Gaudreau prověřil Sarose střelou, kterou domácí brankář vyrazil maskou.

56:48
    Tempo hry už šlo znatelně dolů. Vypadá to, že se spíše dohrává.

55:40
    O osudu zápasu je rozhodnuto. Domácí fanoušci si to užívají a tradičním chorálem si dělají legraci z brankáře soupeře.
    53:57 Ryan MCDONAGH - 6:1

53:57
    5/5
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí navyšují své vedení už na 6:1! Luke Evangelista odvedl skvělou práci při forčekinku. Za brankou získal kotouč a adresoval nahrávku mezi kruhy pro RYANA MCDONAGHA, který to z první trefil k levé Gustavssonově tyčce. Asistence: Luke Evangelista a Colton Sissons.
    McDonagh R., Schenn L., Sissons C., Trenin J., Evangelista L.
    Middleton J., Faber B., Lettieri V., Lucchini J., Gaudreau F.

53:08
    Luke Evagelista najížděl na druhé straně sám na Gustavssona. Ten zkusil forhendovou kličku, kterou však gólman Wild přečetl a schoval puk do rukavice!

52:38
    Nahrávka Kaprizova směřovala na druhou stranu útočného pásma. Tam měl napřaženo Joel Eriksson Ek, kterému však střela nesedla a skončila vedle branky!

52:10
    Kirill Kaprizov sice ano, ale domácí gólman jeho střelu vyrazil.

51:36
    Domácí teď dobře bránili box před svou brankou a hráči Minnesoty přes veškerou snahu neohrozili brankáře Sarose.

50:40
    Střely na branku – 27:28

50:23
    Saros si připsal úspěšné zákroky po střelách Brodina a Bogosiana. Nyní puk vypadl do hlediště a tak je tu čas na reklamní pauzu.

49:38
    Další šance domácích! Od modré vypálil Luke Schenn. Gustavsson vyrazil puk k Markovi Jankowskimu, který bekhendem dorážel, ovšem hostující brankář dokázal včas natáhnout pravý beton!
    48:03 Ryan O'REILLY - 5:1

48:03
    5/5
    A teď už je asi rozhodnuto! Od modré čáry vypálil Alexandre Carrier. K vyraženému puku se dostal Gustav Nyquist, který to udělal nádherně. Místo toho, aby se pokusil skórovat sám, oslovil zadovkou na slotu zcela volného RYANA O'REILLYHO, který zamířil mezi betony Gustavssona – 5:1. Asistence: Gustav Nyquist a Alexandre Carrier.
    Nyquist G., Lauzon J., Forsberg F., Carrier A., O'Reilly R.
    Middleton J., Rossi M., Zuccarello M., Chisholm D., Johansson M.

47:08
    Domácí se už nepotřebují nikam hnát. Hájí třígólový náskok a v případě výhry by Minnesotě odskočili už na rozdíl osmi bodů.

46:02
    Střela Lukea Schenna z pravého kruhu zamířila do břicha Gustavssona, který přerušil hru. Reklamní přestávka.

45:17

45:12
    Jonas Brodin u mantinelu tvrdě dohrál Colea Smithe. Ten byl chvíli otřesen a rozhodčí raději přerušili hru. Domácí útočník je už ale na střídačce a vypadá v pořádku.

45:04
    Matt Boldy vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Saros udržel puk ve výstroji a Joel Eriksson Ek už píchl do náruče Sarose po odpískání. Za to se klidně dalo vylučovat.

44:19
    Z pravého kruhu střílel Marco Rossi. Saros měl prostor dobře pokrytý a vyhození McDonagha pak skončilo na střídačce.

43:16
    Dvě minuty za držení dostává Alexandre Carrier. Přesilovka pro Minnesotu.
    41:32 Roman JOSI - 4:1

41:32
    5/5
    Domácí odskakují už na rozdíl tří branek! Skvěle to udělal ROMAN JOSI, který převzal puk na levé straně útočného pásma po nahrávce Coltona Sissonse. Domácí kapitán si vytáhl Gustavssona z branky a byť se už dostal téměř k úrovni brankové čáry, dokázal i z této těžké pozice poslat kotouč kolem hostujícího gólmana k bližší tyčce – 4:1. Asistence: Colton Sissons a Cody Glass.
    Josi R., Glass C., Trenin J., Fabbro D., Sissons C.
    Rossi M., Brodin J., Zuccarello M., Chisholm D., Johansson M.

41:08
    Od modré čáry vystřelil Alexandre Carrier. Puk skončil v lapačce Filipa Gustavssona.

40:36
    Luke Evangelista na úvod prohnal Jacoba Middletona, který bruslařský souboj zvládl a dokázal rozehrát.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 4:04.

Statistiky
    Střely na bránu: 19 – 17 | Přesilová hra: 1/2 – 0/2 | Trestné minuty: 13 – 13

Ve druhé třetině se začalo poměrně často vylučovat. Viděli jsme také šarvátku a pěstní souboj. Domácí se mohou spolehnout na brankáře Sarose, který je v případě potřeby podržel několika kvalitními zákroky. Skóre se tak dvě minuty před pauzou měnilo ve prospěch Preds, když přesilovou hru zužitkoval s pomocí teče bránícího Brodina Filip Forsberg. Nashville tedy vede 3:1.

40:00

39:35
    Hrací předmět nyní vypadl do hlediště.

39:12
    Pokud je potřeba, domácí brankář Juuse Saros vytahuje spolehlivé zákroky. Nyní vykopl levým betonem ránu Marca Rossiho ke vzdálenější tyčce. Vyražený kotouč navíc zachytil Trenin, takže hosté nemohli dorážet.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.
    37:55 Filip FORSBERG - 3:1

37:55
    5/4
    Využitá přesilovka Preds! Postaral se o to nejproduktivnější hráč týmu FILIP FORSBERG. Ten si vyměnil puk s Romanem Josim a vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Kotouč nešťastně tečovala hokejka bránícího Brodina a ten zapadl k pravé tyčce z pohledu Gustavssona – 3:1. Asistence: Roman Josi a Gustav Nyquist.
    Forsberg F., Nyquist G., Josi R., Novak T., O'Reilly R.
    Faber B., Duhaime B., Brodin J., Dewar C.

37:23
    Zatímco v první třetině jsme neviděli jediné vyloučení, ve druhé části trestné lavice skoro nestíhají vychladnout. Přesilovku budou hrát domácí poté, co Jake Lucchini nedovoleně bránil Nowaka.

36:54
    Ještě jedno domácí vyhození. Nyní je už Nashville v plném počtu.

36:25
    Jakov Trenin se dostal v oslabení do docela dobré střelecké pozice. Z levého kruhu přestřelil bližší horní růžek.

35:43
    Matthew Boldy střílel z osy hřiště vedle branky Nashvillu.

35:20
    Cole Smith dokázal vyhodit puk až ke Gustavssonovi.

34:52
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Filip Forsberg – 2 min., sekání.

34:40
    Filip Forsberg to při forčekinku přehnal s důrazem a rozhodčí tak signalizují vyloučení na domácí straně.

34:09
    Jérémy Lauzon – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Jacob Middleton – 5 min., bitka.

34:09
    Regulérní bitka mezi hostujícím Jacobem Middletonem a hostujícím Jérémym Lauzonem! Pěstní souboj vyzněl asi nerozhodně. Oba si vyměnili pár direktů, nikdo nikomu nepřetáhl dres a oba borci zůstali na bruslích.

32:49
    Máme tu oboustranné vyloučení a pokračovat se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

Michael McCarron – 2 min., hrubost.

Mats Zuccarello – 2 min., nesportovní chování.

32:49
    Puk vypadl ze hřiště. Čas na reklamní přestávku.

32:15
    Střelu spoluhráče Sherwooda od modré čáry tečoval Thomas Novak. Gustavsson ale dokázal zasáhnout a poté mu pomohl i obránce, který odpálil kotouč do bezpečí.

31:36

31:18
    Tohle už bylo sehráno dobře. Ryan Hartman však ze slotu trefil jen obránce Schenna.

31:02
    Domácí k soupeři zatím dobře přistupují a nepovolují mu nějakou přesilovkovou šanci.

30:23
    Kotouč vypadl z hrací plochy po zásahu Lauzona. Vhazuje se v útočném pásmu Wild.

29:35
    Mats Zuccarello donutil k faulu Alexandreho Carriera. Uvidíme první přesilovku Minnesoty.

29:06
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

28:54
    Hosté jsou již v plném počtu.

28:34
    Predátory zbrzdilo postavení mimo hru.

27:44
    Z podobné parkety pálil Filip Forsberg. Jeho rána směřovala do bližšího horního růžku, Gustavsson ji ramenem přizvedl do ochranné sítě! Nyní už budou domácí pokračovat v klasické přesilovce 5 na 4.

27:35
    Forsberg uvolnil Romana Josiho. Ten střílel z pravého kruhu do Gustavssona.

26:53
    Gustav Nyquist si položil Gustavssona, zamířil s pukem za branku a chtěl ji rychle objet, případně nahrávat před brankoviště. V tom mu zabránil háčkem Marcus Johansson. Po reklamní pauze bude následovat přesilovka Preds.

25:55
    Joel Eriksson Ek tvrdě pálil z vrcholu pravého kruhu, ovšem Juuse Saros si připisuje další dobrý zákrok.

25:42
    Za hrubost jsou vyloučeni Zach Bogosian a Ryan O'Reilly, kteří se zapojili do šarvátky až poté, co si domácí hráči vyřizovali účty s Kaprizovem. Bogosian přijel hvězdu týmu ochránit a O'Reilly s ním utvořil dvojičku.

25:42
    A nyní se nám to už pere! Šarvátce předcházela velká šance Divočáků. Z osy hřiště pálil Zach Bogosian. Saros zasáhl pravým betonem a následně dokázal pochytat i dorážky Matthewa Boldyho s Kirillem Kaprizovem. Domácím se nelíbil důraz útočníků soupeře, z čehož vzešla mela za brankou. Rozhodčí se nyní radí. Jistě se bude vylučovat.

24:38
    Zakázané uvolnění Minensoty.

23:39
    Luke Evangelista se snažil dojet vyhozený kotouč, pro který vyrazil za branku Filip Gustavsson. Domácí útočník tam gólmana hostí atakoval a srazil ho na zem. Obešlo se to bez vyloučení. Uvidíme ale, zda se hráči Minnesoty nebudou Evangelistovi za tohle najetí do Gustavssona ještě dodatečně mstít.

22:27
    Zach Bogosian se uvolnil na pravé straně útočného pásma a adresoval krásný pas na zadní tyčku pro Marcuse Johanssona. Saros však zareagoval bleskovým přesunem, proti hostujícímu útočníkovi se v brankovišti roztáhl a zasáhl vyrážečkou! Výtečný zákrok.

22:01
    Za dvě minuty druhé třetiny zatím nemusel žádný z brankářů zasahovat proti přímé střele.

21:11
    Roman Josi nahrál mezi kruhy Gustavovi Nyquistovi. Ten vystřelil, ale obránce Jacob Middleton mu do rány vložil hůl a tečoval kotouč do ochranné sítě.

20:33
    Kiefer Sherwood zavezl puk do útočného pásma. Jeho následná střela byla zablokována.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 3:01.

Statistiky
    Střely na bránu: 13 – 7 | Přesilová hra: 0/0 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 0

Po první třetině vede Nashville nad Minnesotou 2:1. Vše podstatné se událo během 57 sekund na přelomu 10. a 11. minuty. Celé to odstartoval hostující Connor Dewar, který poslal hosty do vedení. Preds však bleskově odpověděli trefou Jakova Trenina a o dalších 8 sekund později se prosadil důrazný Cole Smith, jenž přetlačil dvojici protihráčů a dopravil puk za záda brankáře Gustavssona.

20:00

19:53
    Ještě hostující postavení mimo hru.

19:36
    Gustavsson sice rozehrál na svého obránce, jenže tomu sebral puk napadající Trenin. Ten ho posunul na osu hřiště, odkud přišla střela Kiefera Sherwooda. Tu dokázal gólman Minnesoty zastavit.

19:28
    Domácí tentokrát odpálili puk tak, že ten směřoval na branku. Hrát tedy musel brankář Gustavsson.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:52
    Michael McCarron odehrál puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Sarosovou brankou.

17:10
    Jérémy Lauzon byl zastaven na útočné modré a kotouč se odrazil do prostoru střídaček. Po přerušení hry následuje další komerční přestávka.

16:07
    Střely na branku – 11:6

15:49
    Rozhodčí pískali přihrávku rukou. Následuje reklamní přestávka.

15:12
    Nastřelený kotouč se odrazil do brankoviště hostí. Tam ho přikryl Gustavsson.

13:42
    Po střele Lukea Evangelisty zasáhl úspěšně Gustavsson.

12:10
    Domácím se povedla parádní odpověď na úvodní gól Wild. Hosté se tak mají z čeho vzpamatovávat.
    10:48 Cole SMITH - 2:1

10:48
    5/5
    Predátoři otáčejí skóre za pouhých 8 sekund! Po buly ve středovém kruhu vlétl mezi dva hostující hráče COLE SMITH. Ten je dokázal přetlačit, dostal se mezi nimi až před Gustavssona a kolem jeho pravého betonu poslal hrací předmět za brankovou čáru – 2:1. Bez asistence.
    Smith Co., Sherwood K., McCarron M., Fabbro D., Josi R.
    Lettieri V., Brodin J., Lucchini J., Chisholm D., Gaudreau F.
    10:40 Jakov TRENIN - 1:1

10:40
    5/5
    Domácí rychle vyrovnávají! V útočném pásmu se dostal k puku Roman Josi. Ten si ho stáhl na bekhendovou stranu hole, obešel protihráče a z pravé strany se dostal až před branku. Tam nahrál před brankoviště JAKOVOVI TRENINOVI a ten zblízka uklidil kotouč za Gustavssona – 1:1. Asistence: Roman Josi.
    Trenin J., Sissons C., Sherwood K., Fabbro D., Josi R.
    Merrill J., Rossi M., Bogosian Z., Zuccarello M., Johansson M.
    09:51 Connor DEWAR - 0:1

09:51
    5/5
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté se ujali vedení! Ke střele z mezikruží se dostal Brandon Duhaime. Saros puk vyrazil lapačkou, ovšem k dorážce opět z prostoru mezi kruhy se dostal CONNOR DEWAR, na jehož ránu už gólman Preds nedosáhl. Asistence: Brandon Duhaime a Ryan Hartman.
    Dewar C., Duhaime B., Hartman R., Bogosian Z., Merrill J.
    Lauzon J., Jankowski M., Carrier A., Evangelista L., Novak T.

09:03
    Hosté vzápětí kotouč ztratili a Dante Fabbro dostal nahrávku na pravý kruh. Gustavsson se rychle přesunul a střelu obránce Predators dokázal zachytit.

08:56
    Filip Forsberg číhal za obranou. Přihrávku však nedokázal zpracovat a volný puk odpálil Gustavsson!

08:28
    Nahození Filipa Forsberga skončilo v lapačce Gustavssona. Následuje reklamní přestávka.

07:20
    Saros zachytil nahození ze středního pásma a rozehrál na spoluhráče.

06:27
    Na pas Brodina nedosáhl na vzdálenější tyčce Vinni Lettieri. Respektive puk ze vzduchu nezasáhl.

05:32
    Zach Bogosian přenesl hru na levý kruh, kam si sjel kolega z obrany Jon Merrill. Ten z dobré pozice přestřelil!

05:01
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

04:33
    Rána Jakova Trenina z levé strany rovněž minula cíl v podobě branky hostí.

03:16
    Kiefer Sherwood dostal přihrávku do jízdy. Z pravé strany útočného pásma střílel nepřesně.

02:24
    Marcus Johansson to zkoušel z levé strany hřiště. Mířil vedle bližší tyčky domácí branky.

00:57
    Dobrá příležitost Filipa Forsberga. Gustavsson zasáhl betonem.

00:20
    Michael McCarron si připsal první střelu na branku. Tu vyrazil Filip Gustavsson.

00:01

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Glass, Sissons, Trenin – Evangelista, Novak, Jankowski – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: Andrew Brunette

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Chisholm, Brodin (A), Bogosian, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Hartman, M. Johansson – Lettieri, Rossi, Lucchini – F. Gaudreau, Dewar, Duhaime.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Sutherland, South – Smith, Gawryletz.

Nashville Predators:
    Predátoři sehráli 60 zápasů a získali v nich 68 bodů. V tabulce Západní konference tak aktuálně drží poslední místo, které by stačilo na play-off. Celku z města country hudby výrazně pomohla aktuální forma, která čítá už šest výher v řadě. Z toho navíc hned pět triumfů přišlo venku. Nashville dokázal uspět třeba ve Vegas či Los Angeles. Naposledy pak Preds zdolali už na domácím ledě 4:1 Ottawu. Tým navíc nemá žádného hráče na listině zraněných a je tedy kompletní.