Mostečtí Lvi – Děčín 3:4 (kon.) | Vyškov – Havířov 7:3 (kon.) | Příbram – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Písek – Kralupy n. Vltavou 8:4 (kon.) | SHKM Hodonín – Šumperk 7:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Nový Jičín 3:1 (kon.)
Technika Brno – Opava 5:2 (kon.) | Vel. Meziříčí – Val. Meziříčí 0:4 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 6:1 (kon.)
Tábor – Letňany 5:2 (kon.) | Cheb – Kobra 3:2 (po pr.) | Řisuty – Benátky n/J 3:10 (kon.)
IHC Králové Písek
8:4 (4:2, 0:1, 4:1)
HK Kralupy nad Vltavou
Sobota 02.03.2024, 17:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Západ • 14 • Skupina B

Je dobojováno! Králové poslední duel letošní sezóny dotáhli do vítězného konce. (19:19:48)

Písek právě vstřelil branku!
    A ještě jeden! Poslední gól Písku v letošní sezóně vstřelil VÁCLAV BROŽ. Asistence: Martin Velíšek.

58:45
    Písek se drží na kotouči.
    57:46 Filip PETRÁSEK - 7:4

57:46
    A je definitivně rozhodnuto! Do prázdné klece se trefil junior FILIP PETRÁSEK. Bez asistence.

54:25
    Uhlík mířil mezi betony, avšak domácí brankář dokázal zalepit mezírku.

54:06
    Velíškova střela od modré čáry končí v lapačce gólmana Novotného.
    53:21 Tomáš SOUKUP - 6:4

53:21
    Kralupy právě vstřelily branku!
    Zídek poslal touš zpoza branky na hůl TOMÁŠE SOUKUPA, který nekompromisně zavěsil. Asistence: Václav Zídek, Vojtěch Šilhavý.

53:15
    Svoboda skvělým zákrokem vychytal Zídka!

52:40
    Kralupy operují v útočném pásmu, ale žádný puk nesměřuje do branky.

Dnešní utkání sleduje 210 diváků.

50:10
    Zídkova střela z mezikruží minula píseckou branku.

49:27
    Kralupy zavážejí puk do útočné třetiny.

49:00
    Volfova střela končí v ochranné síti.

48:13
    Hrala se zmocnil kotouče a pelášil do útoku. Jeho střelu vyrazil Svoboda do ochranné sítě.

47:48
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou:
    Ondřej Hampl – 2 min., podrážení.

47:18
    Hostům byl odpískán úmyslný ofsajd.

46:49
    Králové posílají puk na zakázané uvolnění.

46:00
    Koupal v samostatném úniku! Brankáře hostů však nevykoupal.

45:36
    Kralupy hrají v křeči. Písek jasně převzal iniciativu.

44:25
    Novotného pozornost otestoval písecký zadák Vajner.

43:28
    Zajícova dělovka orazítkovala plexisklo za píseckou klecí.

Oddechový čas pro tým HK Kralupy nad Vltavou.
    42:38 Filip PETRÁSEK - 6:3

42:38
    Vzápětí přichází další branka Písku! Střelu FILIPA PETRÁSKA vyrazil Novotný před sebe, avšak s následnou dorážkou si již neporadil. Asistence: Jaroslav Pouzar, Martin Koupal.
    42:03 Jan MATIÁŠEK - 5:3

42:03
    Domácí už opět vedou o dva góly! O branku se postaral JAN MATIÁŠEK, který má dnes slušnou střeleckou potenci. Asistence: Jan Radoš, Lukáš Volf.

41:56
    Novotný zasahuje proti střele Brože.

40:52
    Oba týmy se již podívaly do útočného pásma. Na první střelu ve třetí třetině stále čekáme.

40:01

Skončila nám druhá perioda a Písek stále vede, ovšem jen už o jeden gól. Jedinou branku ve druhé části vstřelil kralupský Vojtěch Šilhavý.

40:00

39:30
    Pouzar to měl na hokejce! Novotný se ale rychle přemístil ke druhé tyčce a zalepil volný prostor.

38:44
    Písek zahájí útočnou akci zpoza vlastní svatyně.

37:44
    Písek si střihne ještě přesilovku. Ve středním pásmu zbytečně fauloval Straka.

37:21
    Zídkova střela z ostrého úhlu překvapila Svobodu. Ten ale dokázal divokou střelu ukočírovat.

36:47
    Zajímavou pasáž v útočném pásmu předvedlo domácí mužstvo. Hosté následně posílají na Icing.

35:02
    Radoš vybojoval touš a odpálil ho na zakázané uvolnění.

34:23
    Ondřej Hampl elegantně obešel bránícího hráče a pokoušel se stylově zavěsit. Bohužel pro něj se kotouč zastavil o tyčku. Toto je už třetí tyč hostů v dnešním mači.

33:54
    Od vstřeleného gólu se přelévá hra ze strany na stranu.
    32:08 Vojtěch ŠILHAVÝ - 4:3

32:08
    A už je to jen o gól! Zídkovu střelu vyrazil Svoboda před sebe, kde byl jako první VOJTĚCH ŠILHAVÝ, který úspěšně dopravil hrací předmět za brankovou čáru. Asistence: Václav Zídek, Tomáš Soukup.

30:50
    Petrásek byl zcela osamocen v prostoru před brankou a inkasoval přesný pas! Skvělým zákrokem betonem se blýskl Novotný, který jasnou tutovku zneškondil.

30:06
    Radoš tvrdým hitem odstavil od kotouče Uhlíka, který sotva vstoupil do útočného pásma.

29:17
    Pejchal vybojoval vhazování v útočném pásmu.

28:36
    Králové znovu vyhazují kotouč.

27:55
    Písek se osvobozuje dalekým vyhozením kotouče.

27:29
    Jan Matiášek – 2 min., podrážení.

27:07
    Hosté budou hrát přesilovou hru!

26:31
    Volfovu střelu z levé strany kryje Novotný.

26:17
    Kralupy vzápětí posílají na další zakázané uvolnění.

26:07
    Icing i na straně druhé.

25:40
    Turek poslal touš na zakázané uvolnění.

Hosté hrají ve čtyřech.

24:48
    Novotný úspěšně lapil Kolářovu střelu. Za patnáct sekund se vrátí Hampl.

24:30
    Vajnerův prudký pokus šel mimo branku.

23:52
    Volfova pumelice byla sražena do ochranné sítě.

23:40
    Písek to už postavil.

23:15
    Hosté vyhazují puk z obranné třetiny.

23:10
    Pět na tři! Zídek dostává dvouminutový trest za podrážení.

23:03
    Ondřej Hampl – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

23:00
    Čunát uklouzl a ztratil kotouč, příležitost pro Kralupy.

22:02
    Ofsajd zastavuje rodící se útočnou akci domácích.

21:20
    Hostující přečíslení dva na jednoho končí hrubkou nájezdníka.

20:23
    Svoboda si ihned připisuje úspěšný zákrok.

20:01

Fanouškům čekání na druhou třetinu zpříjemnila krasobruslařka Kateřina Čunátová, která předvedla svůj um.

Skončila nám první třetina a spokojenější mohou být domácí, kteří vedou o dva góly. Hattrickem se blýskl Jan Matiášek.

20:00

19:59
    Uvidíme ještě vhazování před píseckým brankářem.

19:36
    Na závěr úvodní periody ještě zakázané uvolnění v podání Kralup nad Vltavou.
    18:08 Jan TUREK - 4:2

18:08
    Vlastní gól Kralup! JAN TUREK posílal puk do ohně a jeden z hostujících hráčů si srazil touš do vlastní klece. Asistence: Martin Koupal.

17:18
    Necelou minutu kombinoval Písek v útočném pásmu a vznikla z toho pouze jedna jediná střela. Následně hosté vyhazují až před Svobodu.

16:26
    Zídek je vyloučen na dvě minuty za sekání.

16:20
    Zídek trefil tyčku! To je už druhá tyčka hostů v dnešním utkání!

16:04
    Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu.
    14:23 Jan MATIÁŠEK - 3:2

14:23
    Hattrick v první třetině? Pro JANA MATIÁŠKA žádný problém! Kolář mu poslal přesnou přihrávku a písecký forward pálil do prázdného prostoru, neboť se Novotný nedokázal přemístit. Asistence: Filip Kolář, Jan Radoš.

14:14
    Marek nadvakrát zakončoval, ale ani jednou se mu nepodařilo překonat píseckého brankáře.

14:06
    Zakázaným uvolněním se provinili domácí hráči.

13:17
    Zajícovu střelu od modré ukryl brankář domácích do lapačky.

12:44
    Králové dvakrát po sobě vyhodili puk ze svého pásma.

12:00
    Dalším vyloučeným hokejistou Písku se stává David Hohenberger. Dvě minuty za hákování.

11:25
    Koupalův pokus sráží Novotný do rohu.
    10:37 Jan MATIÁŠEK - 2:2

10:37
    A máme vyrovnáno! JAN MATIÁŠEK stylově projel kralupskou obranou a poslal Novotného do bufetu na párek. Asistence: Vojtěch Tolar.

09:55
    Matiášek přihrával do prostoru před brankou na volného Volfa, který okamžitě střílel. Novotný jeho pokus úspěšně zlikvidoval.
    08:41 Jiří UHLÍK - 1:2

08:41
    Z rychlého protiútoku hosté trestají! Pavučinu v pravém růžku ostrou ranou vymetl JIŘÍ UHLÍK. Asistence: Kryštof Hrala, Tadeáš Pejchal.

07:52
    Matiášek mohl opět skórovat! Jeho pokus ale jen těsně minul levou tyčku!

07:20
    Písek se tlačí do koncovky a kralupská defenzíva má potíže.
    06:05 Jan MATIÁŠEK - 1:1

06:05
    Až do kuchyně! JAN MATIÁŠEK vybojoval kotouč v útočném pásmu, poslal ho na Volfa a ten nabil prvnímu jmenovanému. Novotný byl bezmocný. Asistence: Lukáš Volf, Filip Kolář.

05:47
    O první zakázané uvolnění v dnešním utkání se postaral tým Kralup nad Vltavou.

05:41
    Hohenbergerova prudká střela nadělala vrásky brankáři Kralup. S nepříjemnou střelou si ovšem gólman poradil.

04:55
    Rychlý brejk hostů končí střelou, se kterou si brankář Svoboda hravě poradil.

04:40
    Nepřesná přihrávka vyhání Kralupy z útočné třetiny.

04:10
    Písečtí hokejisté nebezpečně kombinují v útočném pásmu.

03:17
    Kolářova střela byla hrubě nepřesná, brankář Novotný se pouze ohlédl.
    02:53 Jonáš MAREK - 0:1

02:53
    Jeden z píseckých hráčů ztratil puk a toho naplno využil univerzál JONÁŠ MAREK, jehož přesná střela skončila za zády píseckého gólmana. Asistence: David Chládek.

02:37
    Králové vyhazují puk přes všechny čáry.

02:04
    Písek vyhnal kralupské hokejisty až za Novotného klec.

01:36
    Jiří Uhlík dostal nabito od Zídka a trefil tyčku!

01:18
    Pohledná kombinace Kralup končí nepřesnou střelou.

01:00
    První vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat. Písecký útočník koupal podrážel ve středním pásmu.

00:20
    Čunátovo nahození se zastavilo o prvního bránícího hokejistu Kralup.

00:01

IHC Králové Písek: I. Svoboda (Štangl) – Radoš (A), Čunát, Pavlát, J. Turek, Vajner, Tolar, Velíšek – Matiášek, Volf (C), F. Kolář – Koupal, Pouzar, F. Petrásek – Vá. Brož, Hollar, Hohenberger – Sládek.
    Trenér: Milan Mazanec

HK Kralupy nad Vltavou: L. Novotný (Němec) – Lokajíček, A. Straka, Zajíc, Kehar, Kapoun, D. Chládek (C) – T. Pejchal, Hrala, Uhlík – Zídek, Šilhavý, Soukup – Marek, Bradáček, Hampl (A) – Stupka, Binko.
    Trenér: Šimon Antončík

Rozhodčí: Šperl – Hošťálek, Tuháček.

Poslední vzájemné utkání

Písek zavítal do Kralup nad Vltavou na začátku února. Králové po úvodních dvaceti minutách vedli 3:0, avšak pak už přesně střílelo jen mužstvo Kralup, které si dokráčelo pro vítězství 5:3.

Nováček druhé ligy se za své výkony nemusí vůbec stydět. Kralupy se rvaly o místo zaručující předkolo play-off, avšak nováčkovi to bohužel uteklo. Aktuálně najdeme Kralupy na čtvrtém místě a případná sobotní výhra by je mohla posunout na třetí příčku.

Kralupy ve středu doma přivítaly pražskou Kobru. Vypjatý mač skončil výhrou Pražanů 4:2.

Nejvýraznějším mužem kralupské soupisky je forward Václav Zídek, který během devíti zápasů dokázal posbírat neskutečných osmnáct kanadských bodů. Jeho nejbližším pronásledovatelem je Vojtěch Šilhavý s devíti body.

Písek začal nadstavbové boje solidní jízdou, avšak poté se stroj na výhry zadrhl a Králové začali řešit problém zvaný poslední místo. Jihočeši nakonec uhráli předposlední flek a poslední tak končí Řisuty.

Písek ve středu přivítal na domácím ledě Cheb, kde pár desítek diváků sledovalo hokejovou holomajznu – takto o utkání mluvil hlavní trenér Písku Milan Mazanec. Zápas skončil v prodloužení, když se přesně trefil hrající trenér Chebu Václav Skuhravý.

Písecké mužstvo táhne duo Volf – Matiášek. Z obranných řad nejčastěji přispívá Radoš, který vstřelil jediný gól Králů ve středečním klání.

Oběma sobotním soupeřům již v letošní sezóně o nic nejde, takže se utkání bude odehrávat v podstatě jen z povinnosti.

Zdravím všechny příznivce druholigového hokeje! Poslední kolo nadstavbové části nám nabídne duel mezi Pískem a Kralupy nad Vltavou

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 7. Matiášek (Volf, F. Kolář), 11. Matiášek (Tolar), 15. Matiášek (F. Kolář, Radoš), 19. J. Turek (Koupal), 43. Matiášek (Radoš, Volf), 43. F. Petrásek (Pouzar, Koupal), 58. F. Petrásek, 60. Vá. Brož (Velíšek) – 3. Marek (D. Chládek), 9. Uhlík (Hrala, T. Pejchal), 33. Šilhavý (Zídek, Soukup), 54. Soukup (Zídek, Šilhavý)

Rozhodčí: Šperl – Hošťálek, Tuháček