Písek – Povltavská 1:2 (kon.) | Motorlet – Plzeň B 1:1 (kon.) | Č. Budějovice B – Hostouň 1:0 (kon.)
Domažlice – Králův Dvůr 4:0 (kon.)
FK Motorlet Praha
1:1 (1:1)
FC Viktoria Plzeň B
Sobota 02.03.2024, 10:15 • Motorlet Praha (UMT) • Česká fotbalová liga (A) • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Hezké dopoledne z pražských Jinonic, kde dnes 16. kolem startuje jarní část sezony České fotbalové ligy. V rámci této reportáže budeme sledovat souboj domácího Motorletu proti béčku Viktorie Plzeň. Po podzimu na tom byli lépe Západočeši, kteří v patnácti zápasech získali 23 bodů a v tabulce jsou na velmi slušné šesté příčce. Dnes domácí Motorlet uhrál na podzim bodů patnáct a v tabulce mu patří třinácté místo šestnáctičlenné tabulky.

FK Motorlet Praha: Dvořák – Rossmann, Scharf, Rataj, Alexandr, Žížala, Šulc, Kučerka, Sehedi, Kodr, Waltr.
    Náhradníci: Mihálek – Lukášek, Stoch, Veselý, Jurčišin, Candela, Hroník.
    Trenér: Martin Poustka

FC Viktoria Plzeň B: Baier – Fišer, Paluska, Deml, Doubek, Planeta, Vacek, Novák, Vrba, Metsoko, Lörincz.
    Náhradníci: Daněk – Ejedegba, Krůta, Kodýdek, Vach, Nováček, Štauber.
    Trenér: Josef Parlásek

Rozhodčí: Švagr – Doubrava, Glogar.

Ještě jednou dobré dopoledne z pražských Jinonic, kde za pár chvil odstartuje utkání 16. kola ČFL skupiny A. Hráči obou týmů jsou na hrací ploše, zápas za pár okamžiků odstartuje.

I když v Praze panuje velmi slušné počasí, hrát se bude na umělé trávě hned kousek od hlavního hřiště domácího Motorletu.

Domácí budou dnes celí v modrém, hosté naopak komplet v bílém.

1

2
    Hosté kopali hned v úvodu rohový kop. Centr Lörincze byl ale přetažený a balon nikdo neměl šanci usměrnit zpět do hry. Následuje odkop od domácí brány.

4
    Hosté jsou od úvodních minut více na balonu. Domácí se zatím jen brání.

4
    Ondřej Deml zkoušel poslat do vápna Motorletu kolmou přihrávku. Jeho pas mezi obránce byl ale příliš dlouhý.

6
    Nepřesný byl také pas obránce Palusky. U míče byli chvilku domácí, nyní se ale již opět brání.

8
    Po nakrátko rozehraném rohu hostů se po chvilce dostal k centru do vápna Lörincz a hlavičkující Dominik Fišer z těžké pozice zamířil mimo.

9
    Domácí gólman Dvořák si připsal první složitější zákrok a následuje další roh.

9
    Umělka na Motorletu je opticky trochu menší a další centr Lörincze byl znovu příliš dlouhý.

11
    Stále se hraje hlavně na polovině Motorletu. Domácí se musí soustředit hlavně na defenzivu.

12
    Domácí Rossmann se dostal nyní k centru z levé strany. Jeho střílený pokus ale defenziva hostů odvrátila.

14
    Hosté kopali další rohový kop. Až ke střele se ale opět nedostali.

17
    Motorlet právě vstřelil branku!
    Domácí se snad podruhé dostali na polovinu soupeře k blízkosti vápna Viktorky a hned je z toho gól na 1:0! Míč do vápna lehkým lobem poslal Alexandr a sám před brankářem se prosadil ranou o tyč TOMÁŠ ROSSMANN.

20
    Hosté jsou nadále u míče a tlačí se opět na polovinu soupeře.

21
    Doubkův přímý kop doputoval na levou stranu velkého vápna k Paluskovi, který ale hlavou zamířil jen přesně do náruče domácího brankáře.

23
    Hostům očividně dělají největší problémy rozměry hřiště. Jakýkoliv pas nebo centr je vždy velmi dlouhý a končí v zámezí.

24
    Do vápna Motorletu vnikl po pravé straně Šimon Planeta, jenže po jeho pasu byl odpískaný útočný faul ve vápně a míč mají domácí.

25
    Po střetu s protihráčem skončil na zemi hostující útočník Metsoko. Pokutový kop se ale nepíská.

26
    Po rychlém protiútoku domácích tady bude rohový kop pro Motorlet.

27
    Roh Motorletu ale nebezpečí pro Baierovu bránu nepřinesl.

29
    Tomáš Rossmann dostal po faulu na Doubka žlutou kartu.

29
    Následný přímý kop odhlavičkoval Marek Kodr.

31
    Brankář Viktor Baier byl nyní atakovaný soupeřem ve vlastním vápně. Je pískán faul a míč budou mít hosté.

33
    Na dlouhý pas za obranu si nabíhal na levé straně Deml, jeho následný centr byl ale hodně nepovedený.

34
    Plzeň B právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Na přesný pas Vacka si ve vápně naběhl ŠIMON PLANETA a na jeho povedenou hlavičku neměl gólman Dvořák šanci dosáhnout – 1:1!

36
    Další centr do vápna Motorletu posílal Vrba, domácí se teď ubránili.

38
    Hosté jsou znovu velmi aktivní a hraje se výhradně na polovině domácího celku.

39
    Teď míč doputoval až k brankáři Dvořákovi, který bude rozehrávat.

42
    Po dalším centru Patrika Vacka byl balon lehce tečovaný domácí defenzivou a bude z toho roh pro Viktorku.

43
    Domácí se ale tentokrát bez větších problémů ubránili.

45
    Deml posunul balon na levou stranu na osamoceného Metsoka, jehož technické zakončení ale dokázal domácí gólman Dvořák v pohodě pokrýt.

45

Skončil nám první poločas dnešního zápasu, který zatím přináší slušnou podívanou. Domácí byli sice pod tlakem, ale přesto se dostali v 17. minutě do vedení, když se prosadil Rossmann. Hosté byli ale nadále aktivnější a ve 34. minutě hlavou srovnal Planeta.

46

46
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B:
    ze hřiště odchází Yethro Metsoko, přichází Jindřich Nováček.

47
    Zpoza vápna zkoušel střílet Filip Lörincz, trefil ale jen protihráče.

51
    Po faulu Nováčka budou rozehrávat domácí fotbalisté.

53
    Z levé strany se od postranní čáry pokoušel centrovat hostující Doubek, domácí ale jeho pas zblokovali.

55
    Hosté kopali další rohový kop. Po centru na přední tyč byl ale odpískaný útočný faul.

58
    Tlak hostů zakončil střelou zpoza vápna Šimon Planeta, balon ale poslal jen vysoko nad bránu soupeře.

60
    O střelu se pokusil také domácí Daniel Žížala. I on ale poslal balon jen vysoko nad bránu.

61
    Hosté byli blízko k druhému gólu. Za obranu si zaběhl Adam Vrba, který se snažil přelobovat vybíhajícího brankáře. To se mu povedlo téměř ideálně, míč ale poslal jen do břevna domácí brány!

62
    ze hřiště odchází Jan Paluska, přichází Mitchell Ejedegba,
    ze hřiště odchází Šimon Planeta, přichází Matyáš Kodýdek.

64
    Ve druhém poločase je hra přeci jen trochu vyrovnanější, hosté již nemají takovou územní převahu jako v první půli.

65
    Střídání v týmu FK Motorlet Praha:
    ze hřiště odchází Alexandr Sehedi, přichází Lukáš Hroník.

67
    Teď tu bude přímý kop pro hosty. Je to skoro až od postranní čáry, pozice na centr do vápna.

68
    Centr v pohodě odvrátil domácí kapitán Marek Kodr.

69
    Následný protiútok domácích zastavil faulem za žlutou kartu Patrik Vacek.

71
    Po dlouhém nákopu od Fišera se o další lob pokoušel Adam Vrba, tentokrát ale nezamířil vůbec dobře.

73
    Centr Waltera v pohodě lapil do rukavic gólman Baier.

74
    ze hřiště odchází Tomáš Rossmann, přichází Sven Jurčišin.

76
    Dnešní utkání sleduje 120 diváků.

78
    Oba týmy hrají v těchto fázích hry již velmi opatrně. Očividně nikdo nechce udělat v závěru zápasu chybu.

80
    Po centru Doubka se snažil hlavičkovat Fišer, hosté ale nakonec bránu soupeře neohrozili.

81
    Hosté se přeci jen nadechují k nějakému alespoň mírnému náporu. V krátkém sledu je tu druhý rohový kop.

83
    Z dálky pálil Deml, jeho tečovaný pokus končí opět v zámezí. Další roh.

84
    ze hřiště odchází Ondřej Deml, přichází Milan Krůta.

85
    Odražený balon zkoušel poslat na bránu Kodýdek, zamířil ale mimo.

86
    Centr z levé strany propadl až na zadní tyč k Jurčišinovi, ten ale hlavou zakončil velmi slabě do míst, kde byl připravený Baier.

89
    Tempo hry se trochu zvyšuje a oba celky chtějí rozhodnout. Čas se jim ale rychle krátí.

90
    ze hřiště odchází Adam Alexandr, přichází Ondřej Lukášek,
    ze hřiště odchází Jan Šulc, přichází David Veselý.

ze hřiště odchází Adam Vrba, přichází Adam Štauber.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+3
    Po útočném faulu hostů budou z vlastní poloviny rozehrávat domácí. Ti již nikam nespěchají.

90+4

Je tu konec dnešního zápasu. Ve druhém poločase jsme již branku neviděli a utkání tak skončilo remízou 1:1, když na gól domácího Rossmanna ještě v prvním poločase odpověděl Planeta. (12:11:44)