HMS 2024: 3. den – denní program (kon.) | HMS 2024: 3. den – večerní program (kon.)
konec
HMS Glasgow 2024: 3. den – večerní program

Neděle 03.03.2024, 20:00 • Commonwealth Arena, Glasgow • Halové mistrovství světa
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.
     
    Halový světový šampionát v atletice ve skotském Glasgow má před sebou poslední soutěžní den. V neděli bude program opět rozdělen na dva bloky. V tomto přenosu se budeme věnovat večernímu programu.
     
    Program
    20:00 – tyč mužů, finále
    20:15 – dálka žen, finále
    20:40 – 60 m překážek žen, semifinále
    21:15 – 4×400 m mužů, finále
    21:30 – 4×400 m žen, finále
    21:45 – sedmiboj mužů, 1 000 m (Ondřej Kopecký, Vilém Stráský)
    22:00 – 60 m překážek žen, finále
    22:10 – 800 m mužů, finále
    22:20 – 800 m žen, finále
    22:30 – 1 500 m mužů, finále
    22:45 – 1 500 m žen, finále
     
    Během večerního programu vyvrcholí letošní halové mistrovství světa v Glasgow. Českou republiku budou zastupovat pouze vícebojaři Ondřej Kopecký a Vilém Stráský, kteří zakončí soutěž na závěrečném kilometru. Závod má skvěle rozjetý Simon Ehammer, jenž je ohromně blízko k zisku zlaté medaile.

    Finále čeká například mužskou tyčku i s Armandem Duplantisem či ženskou dálku s jedinou sedmimetrovou závodnicí ve startovním poli Tarou David-Woodhallovou. Své působení zakončí také překážkářky a poběží se finále mužů a žen na osmistovkách i patnáctistovkách.

    Věřilo se, že přinejmenším v mužské štafetě bude mít česká výprava své zastoupení, nicméně v rozběhu Češi nedokončili. Přestože Matějovi Krskovi byl vyražen kolík z ruky soupeřem, protest české výpravy nebyl uznán s odůvodněním, že Nizozemec byl rychlejší a Krsek měl kolík držet pevněji. Ženské družstvo pak skončilo sedmé, těsně za postupem do finále.
     
    Program zahájen.
     
    Tyč
    Večerní blok disciplín zahajuje mužská tyčka. Superfavoritem soutěže je švédský světový rekordman Armand Duplantis.
     
    Tyč
    Skákat se začíná na 550 centimetrech. Na této laťce vynechávají vedle Duplantise ještě Francouz Thibaut Collet, Američan Christopher Nilsen a Filipínec Ernest John Obiena.
     
    Tyč
    Piotr Lisek na první pokus shazuje na 550 centimetrech a přenáší si dva pokusy na 565 centimetrů. Takový začátek neočekával. Na první pokus naopak skočili Sam Kendricks, Ersu Sasma a Ben Broeders.
     
    Tyč
    Na první pokus shodili také Emmanouil Karalis a Menno Vloon, kteří si rovněž přenáší dva pokusy na další laťku.
     
    Tyč
    Kurtis Marschall po prvním nezdaru naopak šel na laťku znovu a druhým pokusem ji překonal. Zapisuje tedy 550 centimetrů.
     
    Dálka
    Během několika minut odstartuje také finále ženské dálky. Hlavními aspirantkami na medaili jsou Tara Davis-Woodhallová, Monae'Nicholsová, Mikaelle Assaniová či Larissa Iapichinová.
     
    Dálka
    Milica Gardaševičová ze Srbska zahájila finále dálky s 6,47 metry. Po ní se vydala k prvnímu pokusu Larissa Iapichinová a skočila o čtyři centimetry dál.
     
    Tyč
    Do tyče vstoupili na 565 centimetrech Armand Duplantis a Thibaut Collet, oba skáčou prvním pokusem. Stejně tak Sam Kendricks a Ben Broeders. Naopak Ersu Sasma bude muset opravovat.
     
    Tyč
    Piotr Lisek má vcelku problém. Prvním pokusem shazuje na 565 centimetrech a zbývá mu už jen jeden pokus! Američan Christopher Nilsen na této laťce zakládá do závodu a skáče napoprvé.
     
    Tyč
    Lisek do toho jde hop, nebo trop. Přenáší si poslední pokus na 575 centimetrů!
     
    Dálka
    Monae Nicholsová ze Spojených států skáče 6,75 metru a dostává se do čela dálkařského finále! Mikaelle Assaniová skáče o osm centimetrů méně a je druhá.
     
    Tyč
    Do soutěže tyčkařů vstoupil také Ernest John Obiena z Filipín, ale napoprvé shazuje na 565 centimetrech.
     
    Tyč
    Emmanouil Karalis shazuje na 565 centimetrech a zbývá mu už jen jeden pokus. Meno Vloon jako jediný z trojlístku, který si přenášel pokusy, dokázal na 565 centimetrech skočit.
     
    Tyč
    V prvních pokusech ještě dokázal uspět Australan Kurtis Marschall. Druhým pokusem skáče 565 centimetrů Filipínec Obiena, naopak Ersu Sasma podruhé shazuj a čeká jej pokus pravdy.
     
    Tyč
    Řek Emmanouil Karalis se posledním pokusem zachraňuje v soutěži a může si opravdu zhluboka vydechnout. Hrozilo mu, že nebude mít ani jednu zdolanou laťku.
     
    Dálka
    Tara David-Woodhallová v první sérii skáče 673 centimetrů a dostává se těsně, o dva centimetry, za vedoucí Nicholsovou.
     
    Tyč
    Ersu Sasma je prvním vyřazeným tyčkařem! Třikrát shazuje na 565 centimetrech.
     
    Tyč
    Piotr Lisek šel vabank. Jednou shodil na 550 centimetrech, jednou na 565 centimetrech a poslední pokus si ponechal na 575 centimetrů. A na této laťce také shazuje, takže v dnešním finále končí bez překonané laťky.
     
    60mpř
    Už se ale chystají semifinálové běhy na 60 metrů překážek. Jako náhradnice nastupuje Stanislava Škvarková ze Slovenska, která se pokusí prolomit hranici 8,10, aby zaútočila na svůj osobák. Hlavní favoritkou je světová rekordmanka Devynne Charltonová.
     
    60mpř
    Devynne Charltonová potvrdila roli favoritky a vítězí v čase 7,72! Druhá doběhla Pia Skrzyszowská, jež postupuje také do finále. Na čas budou nyní čekat Cindy Semberová a Christina Clemonsová. Stanislava Škvarková doběhla sedmá v čase 8,16.
    První semifinále vyhrála favorizovaná Charltonová
     
    1. semifinále na 60m překážek
    1. Devynne Charltonová (BAH) 7,72 Q
    2. Pia Skrzyszowská (POL) 7,78 Q
    3. Cindy Semberová (GBR) 7,95
    4. Christina Clemonsová (USA) 7,99
    5. Karin Strametzová (AUT) 8,00
    6. Xénia Benachová (ESP) 8,12
    7. Stanislava Škvarková (SVK) 8,16
    8. Diana Suumannová (EST) 8,22
     
    Tyč
    Na 575 centimetrech prozatím napoprvé uspěli Sam Kendricks a Christopher Nilsen ze Spojených států a také Australan Kurtis Marschall. Laťku vynechávají Armand Duplantis a Ernest John Obiena.
     
    60mpř
    Ve druhém rozběhu se pokusí bojovat s řadou favoritek druhá ze Slovenek Viktória Forsterová. Aspirantky na přímý postup jsou Cyréna Samba-Mayelaová a Sarah Lavinová.
     
    60mpř
    Cyréna Samba-Mayelaová stanovila časem 7,73 nový francouzský rekord! Postupuje také Sarah Lavinová s vyrovnaným osobákem za 7,90. Luca Kozáková s časem 7,95 může ještě pomýšlet na postup s časem. Viktória Forsterová zaběhla výborně – sice je šestá, ale s časem 8,04, tedy jen jednu setinku za svým osobákem.
    Francouzka Samba-Mayelová si stanovila národní rekord
     
    2. semifinále na 60m překážek
    1. Cyréna Samba-Mayelaová (FRA) 7,73 Q (NR)
    2. Sarah Lavinová (IRL) 7,90 Q
    3. Luca Kozáková (HUN) 7,95
    4. Mariam Abdul-Rashidová (CAN) 7,99
    5. Reetta Hurskeová (FIN) 8,00
    6. Viktória Forsterová (SVK) 8,04
    7. Mette Graversgaardová (DEN) 8,07
    8. Nika Glojnaričová (SLO) 8,17
     
    Dálka
    Annik Kälinová ze Švýcarska ve druhé sérii skočila 6,62 metru, což ji vyneslo na průběžné čtvrté místo. Na medailových příčkách stále zůstávají Monae Nicholsová, Tara Davis-Woodhallová a Mikaelle Assaniová.
     
    Tyč
    Druhým pokusem skáče 575 centimetrů Emmanouil Karalis. Naopak tři nezdary už zapsal Thibaut Collet a hodně překvapivě předčasně končí!
     
    Dálka
    Tara Davis-Woodhallová ze Spojených států se dokázala ve druhé sérii zlepšit a jde do čela! Zapisuje 6,79 metru, čímž překonává svou krajanku o čtyři centimetry.
    Tara Davis-Woodhallová se dostává do vedení
     
    60mpř
    Poslední semifinále přineslo obrovské selhání Nadine Visserové, která trefila hned první překážku a nabranou ztrátu už nedohnala! Tak to je velké překvapení! Postupují Masai Russellová ze Spojených států s časem 7,79 a také Charisma Taylorová z Baham, jež zaběhla čas 7,91! Taylorová dnes už startovala ve finále trojskoku, v němž vybojovala šesté místo!
    Nadine Visserová trefila překážku a končí v semifinále
     
    3. semifinále na 60m překážek
    1. Masai Russellová (USA) 7,79 Q
    2. Charisma Taylorová (BAH) 7,91 Q
    3. Megan Tapperová (JAM) 8,00
    4. Solenn Compperová (FRA) 8,04
    5. Michelle Jennekeová (AUS) 8,05
    6. Gréta Kerekešová (HUN) 8,12
    7. Giada Carmassiová (ITA) 8,27
    8. Nadine Visserová (NED) 8,42
     
    Tyč
    V tyčce končí také Ben Broeders z Belgie a Meno Vloon z Nizozemska. Takže hned tři tyčkaři na 575 centimetrech.
     
    Dálka
    Larissa Iapichinová už byla velmi blízko k posunu na medaili. Ve třetí sérii ale skáče 6,65 metru a schází jí dva centimetry k Němce Assaniové.
     
    Dálka
    Monae Nicholsová vrací úder! Ve třetí sérii skáče 683 centimetrů a zase se vrací do čela! O čtyři centimetry před Davis-Woodhallovou!
    Monae Nichollsová se vrací na první místo v dálce
     
    Tyč
    V tyči překonali prvním pokusem 585 centimetrů Sam Kendricks a Emmanouil Karalis. Naopak Christopher Nilsen, Kurtis Marschall, Ernest John Obiena a také Armand Duplantis musí opravovat.
     
    Tyč
    Armand Duplantis shazuje na 585 centimetrech i podruhé!
    Světový rekordman je v problémech
     
    Dálka
    Mikaelle Assaniová skáče do stejných míst. V první sérii 667 centimetrů, ve druhé 666 centimetrů a teď 668 centimetrů. O centimetr si tedy polepšila a pojistila třetí místo.
     
    4x400
    Chystá se finále mužské štafety. Američané nasadí na třetí úsek sprintera Noaha Lylese, který bude testovat štafetu na 400 metrů. Na olympiádě totiž chce čtyři zlata – na 100 a 200 metrů a v obou štafetách.
     
    Dálka
    Annik Kälinová ve třetí sérii skáče 667 centimetrů a vrací se na čtvrté místo. Potřebuje o dva centimetry dál, aby pronikla na bronz!
     
    Tyč
    Poslední pokusy na 585 centimetrech budou mít Armand Duplantis, Ernest John Obiena, Kurtis Marschall a Christopher Nilsen.
     
    4x400
    4x400m mužů, finále
    Polsko
    Keňa
    Portugalsko
    Belgie
    USA
    Nizozemsko
     
    Tyč
    Posledním pokusem se Armand Duplantis zachránil! Blamáž odvrácena, Švéd může pokračovat v boji o zlato.
     
    Dálka
    Tara Davis-Woodhallová dokázala ve třetí sérii skočit 6 metrů a 93 centimetrů, čímž se posouvá do vedení s výrazným náskokem jednoho decimetru! Nicholsová druhá, Assaniová třetí.
    Tara Davis-Woodhallová je zpět na trůnu za 693 centimetrů!
     
    4x400
    Američané výborně rozběhli štafetu a tvoří si výrazný náskok před Belgií na druhém místě.
     
    4x400
    Noah Lyles měl solidní náskok, ale Belgičan se k němu dokázal významně přiblížit!
     
    4x400
    Alexander Doom z Belgie dělá, co může, aby stáhnul náskok Christophera Baileyho!
     
    4x400
    Fantastický závěr Alexandera Dooma, který na poslední padesátce zabral a povedlo se mu nakonec těsně před cílem Američana Baileyho porazit! Belgie vítězí v čase 3:02,54! Spojené státy prohrály o šest setin sekundy. Nizozemsko slaví bronz v novém národním rekordu.
    Belgie slaví ve štafetě zlato!
     
    4x400m mužů, finále
    1. Belgie 3:02,54 (WL)
    2. USA 3:02,60
    3. Nizozemsko 3:04,25 (NR)
    4. Keňa 3:06,71 (AR)
    5. Polsko 3:08,00
    Portugalsko DQ
     
    Tyč
    Jeden z aspirantů na medaili, Christopher Nilsen, napotřetí shazuje na 585 centimetrech a končí bez cenného kovu! Končí také Kurtis Marschall z Austrálie. A neuspěl ani Ernest John Obiena, jenž si poslední pokus nechal na 590 centimetrů, okamžitě shazuje a má zapsáno jen 565 centimetrů. Končí devátý.
     
    Tyč
    Sam Kendricks napoprvé skáče 590 centimetrů! Emmanouil Karalis prvním pokusem shazuje a Armand Duplantis vynechává.
     
    Dálka
    Milica Gardaševičová útočí na medaili! Ve čtvrté sérii skáče 674 centimetrů a je třetí před Assaniovou.
    Milica Gardaševičová se posunula na bronzovou pozici
     
    Dálka
    A kvůli skoku Gardaševičová nyní nestačí Annik Kälinové zlepšení na 6,73 metru. Znovu zůstává těsně za medailí. Když ne za Assaniovou, tak za Gardaševičovou. Zkrátka jí je souzeno čtvrté místo.
     
    4x400
    4x400m žen, finále
    Belgie
    Irsko
    Jamajka
    USA
    Nizozemsko
    Velká Británie
     
    4x400
    Hlavními favoritkami jsou Nizozemky. Ty nasadí vedle Femke Bolové také stříbrnou ze čtvrtky Lieke Klaverovou, která v rozběhu nestartovala. Může je někdo ohrozit?
     
    Tyč
    Mezitím si Řek Emmanouil Karalis přenesl dva pokusy na 595 centimetrů.
     
    Dálka
    Monae Nicholsová se v poslední sérii zlepšila, ale jen o dva centimetry na 6,85 metru. Na zlato jí stále schází ještě osm centimetrů.
     
    Dálka
    Tara Davis-Woodhallová skáče 707 centimetrů! To je výkon, který žádná z jejích soupeřek ještě během kariéry neskočila! Američanka si jasně říká o titul mistryně světa!
     
    4x400
    Nizozemky začaly hodně zostra, důvodem je ovšem, že štafetu rozbíhala Lieke Klaverová. Na druhém úseku se rozestupy už zase trošičku srovnávají.
     
    4x400
    Při poslední předávce jsou na čele Nizozemky, druhé Američanky a třetí Britky. Femke Bolová má výtečnou výchozí pozici! Jamajka naopak končí, ztratila kolík.
     
    4x400
    Femke Bolová udržela první místo pro Nizozemsko a slaví svou druhou zlatou medaili na tomto šampionátu! Američanka Alexis Holmesová se sice snažila dotírat, ale nepovedlo se jí na rovince dorovnat k jejímu boku. Nizozemky vítězí v čase 3:05,07! Američanky druhé a Britky, k radosti domácího publika, třetí.
    Nizozemky jsou mistryněmi světa!
     
    4x400m žen, finále
    1. Nizozemsko 3:25,07 (WL)
    2. USA 3:25,34
    3. Velká Británie 3:26,36 (NR)
    4. Belgie 3:28,05 (NR)
    5. Irsko 3:28,92
    Jamajka DNF
     
    Dálka
    Jak již bylo zmíněno, Tara Davis-Woodhallová ve čtvrté sérii skáče 707 centimetrů a nyní může mít teoreticky po zbytek závodu klid. Těžko říct, kdo by mohl její výkon překonat, žádná z dálkařek se ještě přes sedm metrů nedostala.
    Tara Davis-Woodhallová skáče přes sedm metrů!
     
    Dálka
    Klid ale nemají ostatní. Fátima Diameová si v páté sérii krade bronzovou příčku pro sebe za 6,78 metru!
    Fátima Diameová jde prozatím na bronzovou pozici
     
    Dálka
    A neskutečné, co se děje Annik Kälinové. Napřed se ve třetí sérii zlepšila na 6,67 a byla čtvrtá o dva centimetry za Assaniovou. Pak skočila 673 centimetrů a scházel jí centimetr na Gardaševičovou. A teď 675 centimetrů a chybí tři centimetry na Diameovou. Opět zpět na čtvrtém místě.
     
    Dálka
    Ale už to neplatí! Mikaelle Assaniová totiž skáče 677 centimetrů a pro změnu ona je čtvrtá se ztrátou jediného centimetru na Španělku Diameovou.
     
    Tyč
    Armand Duplantis druhým pokusem překonává 595 centimetrů a dostává se do čela tyčkařské soutěže! Sam Kendricks má dva křížky, Emmanouil Karalis také už jen poslední pokus.
    Armand Duplantis zvládá jako jediný 595 centimetrů
     
    7boj
    Chystá se poslední disciplína sedmiboje. Závod na jeden kilometr, v němž Simon Ehammer hodlá udržet první místo zejména před výborným běžcem Sanderem Skotheimem a také před Johannesem Ermem. Do závodu už nenastoupí průběžně pátý Markus Rooth.
     
    Tyč
    Mezitím Karalis znovu shazuje na 595 centimetrech a bude dnes bronzový!
     
    7boj
    Erm a Skotheim se okamžitě ujali vedení a vzdálili se od zbytku pole. Pro Bahamana Mullingse to znamená, že se na medaili neudrží, protože je slabší běžec.
     
    7boj
    Fantastický výkon Sandera Skotheima, který si vylepšil osobák časem 2:33,23! Johannes Erm doběhl druhý s časem 2:36,15. A třetí doběhl Vilém Stráský s osobákem za 2:39,56.

    Simon Ehammer zaběhl také osobák za 2:46,03, což znamená, že je mistrem světa!
    Doběh sedmiboje
     
    7boj
    Ehammer je zlatý, Skotheim stříbrný, Erm bronzový. Mullings klesá na čtvrté místo. Vilém Stráský končí v sedmiboji šestý v novém osobáku za 6080 bodů! Ondřej Kopecký s odraženou patou končí na devátém místě se ziskem 5737 bodů.
     
    Závod na kilometr v rámci sedmiboje
    1. Sander Skotheim (NOR) 2:33,23
    2. Johannes Erm (EST) 2:36,15
    3. Vilém Stráský (CZE) 2:39,56
    4. Sven Jansons (NED) 2:41,26
    5. Makenson Gletty (FRA) 2:42,76
    6. Simon Ehammer (SUI) 2:46,03
    7. Ondřej Kopecký (CZE) 2:46,90
    8. Jente Hauttekeete (BEL) 2:49,29
    9. Ken Mullings (BAH) 2:49,35
     
    Tyč
    Sam Kendricks si přenesl jeden pokus na šest metrů, shazuje a je hotovo! Američan je stříbrný, Armand Duplantis mistrem světa!
     
    Dálka
    V dálkařském sektoru se už nepovedlo žádné ze závodnic zlepšit a Tara Davis-Woodhalová je zásluhou 707 centimetrů mistryní světa! Stříbrná je její krajanka Monae Nicholsová a bronz bere Fátima Diameová ze Španělska.
     
    Dálka
    Tara Davis-Woodhallová ještě svou zlatou medaili potvrdila v posledním pokusu, kdy oslavila titul mistryně světa skokem dlouhým 703 centimetrů!
    Mistryně světa Tara Davis-Woodhallová
     
    Konečné pořadí sedmiboje
    1. Simon Ehammer (SUI) 6418 (WL)
    2. Sander Skotheim (NOR) 6407 (NR)
    3. Johannes Erm (EST) 6340
    4. Ken Mullings (BAH) 6242
    5. Makenson Gletty (FRA) 6187
    6. Vilém Stráský (CZE) 6080
    7. Sven Jansons (NED) 6076
    8. Jente Hauttekeete (BEL) 5940
    9. Ondřej Kopecký (CZE) 5737
    Markus Rooth (NOR) DNF
    Harrison Williams (USA) DNF
     
    Skok do dálky žen, finále
    1. Tara Davis-Woodhallová (USA) 7,07
    2. Monae Nicholsová (USA) 6,85
    3. Fatima Diameová (ESP) 6,78
    4. Mikaelle Assaniová (GER) 6,77
    5. Annik Kälinová (SUI) 6,75
    6. Milica Gardaševičová (SRB) 6,74
    7. Larissa Iapichinová (ITA) 6,69
    8. Alina Rotaruová-Kottmannová (ROU) 6,46
    9. Sumire Hataová (JPN) 6,43
    10. Tissanna Hicklingová (JAM) 6,43
    11. Diana Lestiová (HUN) 6,35
    12. Natalia Linaresová (COL) 6,33
    13. Petra Bánhidiová-Farkašová (HUN) 6,30
    14. Eliane Martinsová (BRA) 6,29
    15. Lissandra Maysa Camposová (BRA) 6,15
     
    60mpř
    Devynne Charltonová potvrdila roli největší favoritky závodu na 60 metrů překážek a předvedla nejrychlejší běh historie! Časem 7,65 vylepšuje světový rekord!
    Devynne Charltonová vyhrála šedesátku překážek v novém světovém rekordu s časem 7,65!
     
    60mpř
    Za světovou rekordmankou končí na stříbrné pozici Cyréna Samba-Mayelaová z Francie v čase 7,74. Bronzová je v čase 7,79 Pia Skrzyszowská z Polska.
     
    60m překážek žen, finále
    1. Devynne Charltonová (BAH) 7,65 (WR)
    2. Cyréna Samba-Mayelaová (FRA) 7,74
    3. Pia Skrzyszowská (POL) 7,79
    4. Masai Russellová (USA) 7,81
    5. Sarah Lavinová (IRL) 7,91
    6. Charisma Taylorová (BAH) 7,92
    7. Cindy Semberová (GBR) 7,92
    8. Luca Kozáková (HUN) 8,01
     
    Startovní listina finále na 800m mužů
    Mariano García (ESP)
    Eliott Crestan (BEL)
    Andreas Kramer (SWE)
    Catalin Tecuceanu (ITA)
    Benjamin Robert (FRA)
    Bryce Hoppel (USA)
     
    800m
    Finálový závod odstartoval. Na seběhu bylo hodně strkanců, díky čemuž se Francouz Robert dostal do čela.
     
    800m
    Ale už se Robert propadá, dopředu jde García s Crestanem.
     
    800m
    Celý balíček je pospolu v náběhu do posledního okruhu. Akorát Francouz Robert trošičku vlaje.
     
    800m
    Crestan z Belgie dlouho vedl, a to i při náběhu na poslední rovinku, ale pak se přes něj přehnali Bryce Hoppel a Andreas Kramer! Bryce Hoppel vítězí v nejlepším světovém výkonu sezony 1:44,92, Švéd Kramer je stříbrný a bronz bere Eliott Crestan, který ještě nějakých 40 metrů před cílem vedl.
    Bryce Hoppel v závěru přesprintoval soupeře a slaví zlato!
     
    800m mužů, finále
    1. Bryce Hoppel (USA) 1:44,92 (WL)
    2. Andreas Kramer (SWE) 1:45,27
    3. Eliott Crestan (BEL) 1:45,32
    4. Catalin Tecuceanu (ITA) 1:46,39
    5. Benjamin Robert (FRA) 1:46,80
    6. Mariano García (ESP) 1:48,77
     
    Tyč
    Armand Duplantis už jede sólo závod. Na 605 centimetrech dvakrát shodil, na třetí pokus ale překonává a stanovuje nejlepší světový výkon sezony! A bude ještě pokračovat. Zkusí světový rekord?
    Armand Duplantis úspěšně zdolal 605 centimetrů
     
    Tyč
    Duplantis si nechal postavit 624 centimetrů. Takže útočí na nový světový rekord!
     
    Startovní listina finále na 800m žen
    Habitam Alemuová (ETH)
    Tsige Dugumová (ETH)
    Vivian Chebet Kiprotichová (KEN)
    Noélie Yarigová (BEN)
    Halimah Nakaayiová (UGA)
    Jemma Reekieová (GBR)
     
    800m
    Začátek finále je svázán taktikou. Nikomu se za to nechce vzít.
     
    800m
    V popředí jsou Dugumová a Reekieová, ale nenasazují tempo.
     
    800m
    Dlouho, velmi dlouho se běželo pospolu, až na poslední stopadesátce se začalo skutečně závodit a nasazeného tempa využila Tsige Dugumová z Etiopie, která nakonec utekla domácí Jemmě Reekieové a vítězí v čase 2:01,90! Reekieová je stříbrná a bronz bere Noélie Yarigová z Beninu.
    Drama rozsekla Tsige Dugumová
     
    800m
    Yarigová propadla v pláč a nedokáže jej zastavit. Pro reprezentantku Beninu se jedná o životní úspěch, vybojovala bronz ve 38 letech.
     
    800m žen, finále
    1. Tsige Dugumová (ETH) 2:01,90
    2. Jemma Reekieová (GBR) 2:02,72
    3. Noélie Yarigová (BEN) 2:03,15
    4. Vivian Chebet Kiprotichová (KEN) 2:03,76
    5. Habitam Alemuová (ETH) 2:03,89
    6. Halimah Nakaayiová (UGA) 2:05,53
     
    Tyč
    Armand Duplantis prvním pokusem laťku na 624 centimetrech shazuje.
     
    Startovní listina finále na 1500 metrů mužů
    Biniam Mehary (ETH)
    Hobbs Kessler (USA)
    Narve Gilje Nordas (NOR)
    Adel Mechaal (ESP)
    Isaac Nader (POR)
    Cole Hocker (USA)
    Ryan Mphahlele (RSA)
    Samuel Tefera (ETH)
    Geordie Beamish (NZL)
    Vincent Kibet Keter (KEN)
    Kieran Lumb (CAN)
    Adam Fogg (GBR)
    Mario García (ESP)
    Samuel Pihlström (SWE)
     
    Tyč
    Švéd Duplantis nedokázal ani napodruhé překonat 624 centimetrů. Tak ještě jeden pokus.
     
    1500m
    Mezitím Keňan Keter diktuje tempo na prvních okruzích finále patnáctistovky.
     
    1500m
    Za Keterem jsou Američan Kessler a Etiopan Tefera. Také tam je Mehary a Portugalec Nader.
     
    1500m
    Keter se nyní nechal odstavit Kesslerem. Za ním je Nader a také Tefera.
     
    1500m
    Neskutečný závěr měl Geordie Beamish, který si vyběhl až do třetí dráhy a fenomenálně přespurtoval všechny před sebou! Novozélanďan vítězí v čase 3:36,54! Stříbro vybojoval po výborném finiši také Američan Cole Hocker. A Hobbs Kessler je třetí, tomu se závěr úplně nevyvedl, neudržel první místo.
    Geordie Beamish všem vypálil rybník!
     
    1500m mužů, finále
    1. Geordie Beamish (NZL) 3:36,54
    2. Cole Hocker (USA) 3:36,69
    3. Hobbs Kessler (USA) 3:36,72
    4. Isaac Nader (POR) 3:36,97
    5. Narve Gilje Nordas (NOR) 3:37,03
    6. Adel Mechaal (ESP) 3:37,76
    7. Samuel Tefera (ETH) 3:38,10
    8. Samuel Pihlström (SWE) 3:38,35
    9. Biniam Mehary (ETH) 3:40,00
    10. Vincent Kibet Keter (KEN) 3:40,04
    11. Mario García (ESP) 3:40,48
    12. Ryan Mphahlele (RSA) 3:41,08
    13. Kieran Lumb (CAN) 3:41,37
    14. Adam Fogg (GBR) 3:43,81
     
    Tyč
    Armand Duplantis světový rekord nepřekonal! Na 624 centimetrech neuspěl ani potřetí, to je však jen malá kaňka na tom, že se stal halovým mistrem světa!
    Armand Duplantis v Glasgow světový rekord nezdolal
     
    Skok o tyči mužů, finále
    1. Armand Duplantis (SWE) 6,05 (WL)
    2. Sam Kendricks (USA) 5,90
    3. Emmanouil Karalis (GRE) 5,85
    4. Christopher Nilsen (USA) 5,75
    5. Kurtis Marschall (AUS) 5,75
    6. Thibaut Collet (FRA) 5,65
    6. Ben Broeders (BEL) 5,65
    8. Menno Vloon (NED) 5,65
    9. Ernest John Obiena (PHI) 5,65
    10. Ersu Sasma (TUR) 5,50
    Piotr Lisek (POL) NM
     
    Startovní listina finále na 1500m žen
    Birke Haylomová (ETH)
    Maia Ramsdenová (NZL)
    Revee Walcott-Nolanová (GBR)
    Georgia Bellová (GBR)
    Emily Mackayová (USA)
    Agathe Guillemotová (FRA)
    Lucia Staffordová (CAN)
    Esther Guerrerová (ESP)
    Salomé Afonsová (POR)
    Freweyni Hailuová (ETH)
    Diribe Weltejiová (ETH)
    Nikki Hiltzová (USA)
     
    1500m
    Etiopanky se osamostatnily na čele. Běží pospolu Birke Haylomová, Diribe Weltejiová a Freweyni Hailuová.
     
    1500m
    V polovině trati Etiopanky zvolnily a nechaly se dostahnout zbytkem pole. Za nimi jsou obě Američanky, také Britky.
     
    1500n
    Nadále ale drží Etiopanky první pozice a diktují tempo.
     
    1500m
    Dva okruhy před cílem se už dopředu tlačí Američanka Emily Mackayová, která zkouší nastoupit!
     
    1500m
    Tempo Mackayové nyní akceptuje jen Freweyni Hailuová!
     
    1500m
    Emily Mackayová ale své tempo neustála, začala tuhnout a propadla se na bronz! Freweyni Hailuová z Etiopie slaví v čase 4:01,46 zlatou medaili! Stříbro vybojovala v novém osobáku za 4:02,32 Američanka Nikki Hiltzová a šťastná je i třetí Mackayová, která zaběhla osobák s časem 4:02,69!
    Závěrečný závod tohoto šampionátu přinesl zlato Etiopii
     
    1500m žen, finále
    1. Freweyni Hailuová (ETH) 4:01,46
    2. Nikki Hiltzová (USA) 4:02,32
    3. Emily Mackayová (USA) 4:02,69
    4. Georgia Bellová (GBR) 4:03,47
    5. Diribe Weltejiová (ETH) 4:03,82
    6. Revee Walcott-Nolanová (GBR) 4:04,60
    7. Agathe Guillemotová (FRA) 4:04,94
    8. Salomé Afonsová (POR) 4:06,18
    9. Birke Haylomová (ETH) 4:06,27
    10. Maia Ramsdenová (NZL) 4:06,88
    11. Lucia Staffordová (CAN) 4.08,90
    12. Esther Guerrerová (ESP) 4:12,33
     
    Program skončil.
     
    Letošní halové mistrovství světa v Glasgow je u konce. Nejúspěšnější zemí se staly Spojené státy, které posbíraly hned 20 cenných kovů, z toho šest zlatých, devět stříbrných a pět bronzových. Druhá je Belgie se třemi zlatými a jednou bronzovou. Zejména titul na čtvrtce a ve štafetě, což v obou případech zařídil Alexander Doom, se zapíše do tohoto šampionátu zlatým písmem, jelikož ani v jednom případě nebyl favoritem. Nový Zéland je třetí se ziskem dvou zlatých a dvou stříbrných.

    Česká výprava žádný cenný kov nevybojovala. Páté místo vybojoval výškař Jan Štefela, na šestých místech skončili tyčkařka Amálie Švábíková, vícebojař Vilém Stráský a čtvrtkař Matěj Krsek.

    Atletika v této sezoně má před sebou ještě řadu vrcholů. Tradiční Diamantová liga protne celou sezonu, v létě se pak bude konat mistrovství Evropy pod širým nebem a zejména olympijské hry v Paříži. Takže milovníci atletiky se mají letos opravdu na co těšit. (22:57:37)

    Jan Vojkůvka

    60m překážek žen, finále
    1. Devynne Charltonová (BAH) 7,65 (WR)
    2. Cyréna Samba-Mayelaová (FRA) 7,74
    3. Pia Skrzyszowská (POL) 7,79
    4. Masai Russellová (USA) 7,81
    5. Sarah Lavinová (IRL) 7,91
    6. Charisma Taylorová (BAH) 7,92
    7. Cindy Semberová (GBR) 7,92
    8. Luca Kozáková (HUN) 8,01
    Sedmiboj
    1. Simon Ehammer (SUI) 6418 (WL)
    2. Sander Skotheim (NOR) 6407 (NR)
    3. Johannes Erm (EST) 6340
    4. Ken Mullings (BAH) 6242
    5. Makenson Gletty (FRA) 6187
    6. Vilém Stráský (CZE) 6080
    7. Sven Jansons (NED) 6076
    8. Jente Hauttekeete (BEL) 5940
    9. Ondřej Kopecký (CZE) 5737
    Markus Rooth (NOR) DNF
    Harrison Williams (USA) DNF
    4x400m žen, finále
    1. Nizozemsko 3:25,07 (WL)
    2. USA 3:25,34
    3. Velká Británie 3:26,36 (NR)
    4. Belgie 3:28,05 (NR)
    5. Irsko 3:28,92
    Jamajka DNF
    4x400m mužů, finále
    1. Belgie 3:02,54 (WL)
    2. USA 3:02,60
    3. Nizozemsko 3:04,25 (NR)
    4. Keňa 3:06,71 (AR)
    5. Polsko 3:08,00
    Portugalsko DQ
    Skok o tyči mužů, finále
    1. Armand Duplantis (SWE) 6,05 (WL)
    2. Sam Kendricks (USA) 5,90
    3. Emmanouil Karalis (GRE) 5,85
    4. Christopher Nilsen (USA) 5,75
    5. Kurtis Marschall (AUS) 5,75
    6. Thibaut Collet (FRA) 5,65
    6. Ben Broeders (BEL) 5,65
    8. Menno Vloon (NED) 5,65
    9. Ernest John Obiena (PHI) 5,65
    10. Ersu Sasma (TUR) 5,50
    Piotr Lisek (POL) NM
    Skok do dálky žen, finále
    1. Tara Davis-Woodhallová (USA) 7,07
    2. Monae Nicholsová (USA) 6,85
    3. Fatima Diameová (ESP) 6,78
    4. Mikaelle Assaniová (GER) 6,77
    5. Annik Kälinová (SUI) 6,75
    6. Milica Gardaševičová (SRB) 6,74
    7. Larissa Iapichinová (ITA) 6,69
    8. Alina Rotaruová-Kottmannová (ROU) 6,46
    9. Sumire Hataová (JPN) 6,43
    10. Tissanna Hicklingová (JAM) 6,43
    11. Diana Lestiová (HUN) 6,35
    12. Natalia Linaresová (COL) 6,33
    13. Petra Bánhidiová-Farkašová (HUN) 6,30
    14. Eliane Martinsová (BRA) 6,29
    15. Lissandra Maysa Camposová (BRA) 6,15
    800m mužů, finále
    1. Bryce Hoppel (USA) 1:44,92 (WL)
    2. Andreas Kramer (SWE) 1:45,27
    3. Eliott Crestan (BEL) 1:45,32
    4. Catalin Tecuceanu (ITA) 1:46,39
    5. Benjamin Robert (FRA) 1:46,80
    6. Mariano García (ESP) 1:48,77
    800m žen, finále
    1. Tsige Dugumová (ETH) 2:01,90
    2. Jemma Reekieová (GBR) 2:02,72
    3. Noélie Yarigová (BEN) 2:03,15
    4. Vivian Chebet Kiprotichová (KEN) 2:03,76
    5. Habitam Alemuová (ETH) 2:03,89
    6. Halimah Nakaayiová (UGA) 2:05,53
    1500m mužů, finále
    1. Geordie Beamish (NZL) 3:36,54
    2. Cole Hocker (USA) 3:36,69
    3. Hobbs Kessler (USA) 3:36,72
    4. Isaac Nader (POR) 3:36,97
    5. Narve Gilje Nordas (NOR) 3:37,03
    6. Adel Mechaal (ESP) 3:37,76
    7. Samuel Tefera (ETH) 3:38,10
    8. Samuel Pihlström (SWE) 3:38,35
    9. Biniam Mehary (ETH) 3:40,00
    10. Vincent Kibet Keter (KEN) 3:40,04
    11. Mario García (ESP) 3:40,48
    12. Ryan Mphahlele (RSA) 3:41,08
    13. Kieran Lumb (CAN) 3:41,37
    14. Adam Fogg (GBR) 3:43,81
    1500m žen, finále
    1. Freweyni Hailuová (ETH) 4:01,46
    2. Nikki Hiltzová (USA) 4:02,32
    3. Emily Mackayová (USA) 4:02,69
    4. Georgia Bellová (GBR) 4:03,47
    5. Diribe Weltejiová (ETH) 4:03,82
    6. Revee Walcott-Nolanová (GBR) 4:04,60
    7. Agathe Guillemotová (FRA) 4:04,94
    8. Salomé Afonsová (POR) 4:06,18
    9. Birke Haylomová (ETH) 4:06,27
    10. Maia Ramsdenová (NZL) 4:06,88
    11. Lucia Staffordová (CAN) 4.08,90
    12. Esther Guerrerová (ESP) 4:12,33
    60m překážek žen, semifinále
    1/3
    1. Devynne Charltonová (BAH) 7,72 Q
    2. Pia Skrzyszowská (POL) 7,78 Q
    3. Cindy Semberová (GBR) 7,95 q
    4. Christina Clemonsová (USA) 7,99
    5. Karin Strametzová (AUT) 8,00
    6. Xénia Benachová (ESP) 8,12
    7. Stanislava Škvarková (SVK) 8,16
    8. Diana Suumannová (EST) 8,22

    2/3
    1. Cyréna Samba-Mayelaová (FRA) 7,73 Q (NR)
    2. Sarah Lavinová (IRL) 7,90 Q
    3. Luca Kozáková (HUN) 7,95 q
    4. Mariam Abdul-Rashidová (CAN) 7,99
    5. Reetta Hurskeová (FIN) 8,00
    6. Viktória Forsterová (SVK) 8,04
    7. Mette Graversgaardová (DEN) 8,07
    8. Nika Glojnaričová (SLO) 8,17

    3/3
    1. Masai Russellová (USA) 7,79 Q
    2. Charisma Taylorová (BAH) 7,91 Q
    3. Megan Tapperová (JAM) 8,00
    4. Solenn Compperová (FRA) 8,04
    5. Michelle Jennekeová (AUS) 8,05
    6. Gréta Kerekešová (HUN) 8,12
    7. Giada Carmassiová (ITA) 8,27
    8. Nadine Visserová (NED) 8,42
    3. den – večerní program
    20:00 – tyč mužů, finále
    20:15 – dálka žen, finále
    20:40 – 60 m překážek žen, semifinále
    21:15 – 4×400 m mužů, finále
    21:30 – 4×400 m žen, finále
    21:45 – sedmiboj mužů, 1 000 m (Ondřej Kopecký, Vilém Stráský)
    22:00 – 60 m překážek žen, finále
    22:10 – 800 m mužů, finále
    22:20 – 800 m žen, finále
    22:30 – 1 500 m mužů, finále
    22:45 – 1 500 m žen, finále
    bahis siteleri