Riders Univerzita Pardubice – North wings Ústí 3:4 (kon.) | Black Dogs Budweis – BO Ostrava 13:1 (kon.)
Riders Univerzita Pardubice
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
HC North Wings Ústí nad Labem
Pondělí 04.03.2024, 19:00 • Pardubice, enteria arena • Univerzitní liga ledního hokeje • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Přejeme pěkný den při sledování 18. kola Univerzitní ligy mezi Riders Univerzita Pardubice a HC North Wings Ústí nad Labem. Půjde o poslední hrací kolo před nadstavbovou částí a čeká nás souboj aktuálně osmých Pardubic a šestého Ústí nad Labem. Jelikož Pardubice nemají šanci se nikam posunout, bude duel mnohem důležitější pro hosty, kteří mohou skončit pátí, šestí i sedmí. Nicméně oba celky mají jisté čtvrtfinále soutěže, do kterého postupuje z devítičlenné tabulky osm mužstev.

Oba celky se utkaly naposledy v minulém týdnu, kdy na ledě Ústí nad Labem vyhrály Pardubice po gólech Maťátka a Skrypa těsně 2:1. Za Ústí se trefil Jindra.

Riders Univerzita Pardubice: Novotný (P. Sodomka) – Lenoch, Pražák (K), Kopecký, Štohanzl, Vacek, Frühbauer, M. Sodomka – Hrůša, Vinkler, Šrámek, Skála, Ladman, Hebek (A), Skryp, Muška, Maťátko (A), Stolín
    Trenér: Martin Šejba

HC North Wings Ústí nad Labem: Blažek (Kožnar) – Petržílka (A), Werner, Šubrt, Filip, Jarý (A), Štěpánek – Janoušek (K), Nedoma, Vrba, Miškovič, Dykast, Macel, Martínek, Svoboda, Tot
    Trenér: Martin Štěpánek

Rozhodčí: Hort – Hájková, Kučera.

Hráči nastupují na led, domácí v bílých dresech, hosté v modrém.

Ještě před startem zápasu probíhá slavnostní ceremonie, jde o loučení Mušky a Vacka. Utkání začne za malou chvíli.

00:01

01:02
    První minuta zápasu je pryč, hrálo se hlavně před Novotným. Domácí gólman ale po nahození od modré zasahovat nemusel.

02:10
    Stolín u mantinelu vybojoval puk na chybujícím obránci, najel si na kruh, tam ale nedokázal v dobré pozici zakončit. Trochu to vypadalo, jako kdyby se mu puk zasekl na zbytku vody na ledě.

02:20
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice:
    Kopecký – 2 min., nedovolené bránění. Domácí hráč fauloval Petržílku a hosté tak mají první přesilovku.

03:06
    Hosté sice kombinovali v útočném pásmu, vyloženou šanci ale zatím nemají.

03:50
    Další domácí nahození od modré končí vedle branky.

04:20
    Kopecký je zpět na ledě a zapojuje se hned do útoku.

05:16
    Univerzita Pardubice právě vstřelila branku!
    Krásná domácí akce končí prvním gólem! MAREK LADMAN projel střední pásmo, skrz dva protihráče si prohodil chytře puk a proti Blažkovi následně vytáhl navíc krásnou stahovačku! Asistence: Pražák a Štohanzl.
    05:16 Marek LADMAN - 1:0

06:10
    Po zakázaném uvolnění se vrací hra před domácí branku.

07:19
    Před domácí brankou zatím nejsou hosté tolik nebezpeční, jak by potřebovali. Další zakázané uvolnění ale pomáhá Ústí, které posílá do hry nové síly.

08:01
    Nahození od modré chytá do lapačky Novotný a přerušuje hru.

08:49
    Hosté poslali na domácí branku další nahození od modré, Novotný bez problémů vyráží puk do rohu.

10:02
    Jsme v polovině první třetiny, hraje se teď hodně ve středním pásmu a na další zajímavou situaci čekáme.

10:30
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se vrací před Blažka.

10:48
    Stolín v tvrdším souboji s Totem, hra ale pokračuje, vylučovat se nebude.

11:37
    Ústí právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Devatenáctiletý ONDŘEJ FILIP se dostal za brankou k puku a rychlým vyjetím dokázal zasunout touš mezi beton a tyč domácí branky! Asistence: Dykast a Macel.
    11:37 Ondřej FILIP - 1:1

12:52
    V útoku jsou nyní domácí, na led jde formace vedená Maťátkem.

13:03
    Pardubice drží puk v útočném pásmu, hosté se musí bránit.

13:27
    Zajímavá šance domácích druhým gólem nekončí! Nahození od modré končí po teči těsně vedle.

14:11
    Hosté získali puk a střídají. Chtějí evidentně uklidnit hru, jelikož byli pod tlakem.

15:13
    Po chybě domácích při střídání jel jeden z hostí ze strany na Novotného. Ten dobře zasahuje a podržel svůj tým!

16:02
    Další zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se vrací před Blažka.

16:47
    Rychle se ale puk dostal na druhou stranu kluziště a v permanenci tak je Novotný.

17:46
    Hosté zamkli domácí v jejich pásmu, nahození Filipa od modré končí naštěstí pro Pardubice jen na boční síti.

18:05
    Začaly poslední dvě minuty první třetiny. Vhazovat se bude před hostující brankou.

18:20
    Další velká šance hostí gólem nekončí! Jeden z hráčů Ústí se dostal přes obránce před gólmana, kterému udělal výbornou kličku a měl už před sebou odkrytou branku. Puk ale buď gólman vyrazil hokejkou nebo končí na tyči!

19:10
    Běží poslední minuta první třetiny. Puk nyní drží domácí a hrají v útočném pásmu.

19:57
    Maťátko se dostal před brankáře, v dobré pozici ale nedává!

20:00

Máme za sebou úvodní část, která nabídla vyrovnaný duel. Oba týmy daly jeden gól, stav je tak 1:1. Hosté měli sice více šancí, po akci Maťátka v samém závěru ale nakonec mohou být rádi za současný stav. Další část začne přibližně v 19:50.

20:01

21:17
    Hosté začínají velkou šancí, po přečíslení 2 na 1 pálí Filip z dobré pozice, branku ale míjí!

21:44
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem:
    Petržílka – 2 min., držení.

21:52
    Bleskurychlé využití přesilové hry ukázali domácí hráči! MAREK LADMAN měl hodně štěstí, to k tomu ale patří. Po střele Hrůši z mezikruží vyrazil Blažek puk jen na Ladmana, který bez problémů dorazil puk do volné části! Asistence: Hrůša a Maťátko.
    21:52 Marek LADMAN - 2:1

23:54
    Další útok domácích tentokráte končí na připraveném Blažkovi. Pardubice předvedly rychlý přechod do útoku, na následné zakončení od modré ale gólman viděl.

24:21
    Hosté sice drží puk, nemohou se ale dostat do útoku.

25:01
    Stále sledujeme podobný průběh hry, hosté mají v posledních minutách více ze hry, do zakončení se ale nemohou dostat.

26:03
    Po delší době musel zasahovat Blažek, který si ale nahození od modré v pohodě pohlídal.

27:14
    Skryp zkusil vypálit z rychlé otočky, puk mu ale sjel a dopředu jde soupeř.

27:28
    PAVEL JARÝ předvedl parádní individuální akci a vyrovnává! Nejprve projel skrz dva protihráče nedaleko modré čáry, dále si poradil rychlou kličkou i se třetím a následně propálil z těsné blízkosti brankáře! Bez asistence.
    27:28 Pavel JARÝ - 2:2

29:19
    Hosté otáčejí stav a poprvé vedou! JAN MACEL jel do přečíslení 2 na 1, vzal to ale na sebe a nakonec když už dojeli další domácí hráči pálí skrz obránce přesně k tyči! Asistence: Filip.
    29:19 Jan MACEL - 2:3

30:38
    Ústí nad Labem je při chuti a tlačí teď na domácí obranu. Novotný musel znovu zasahovat.

31:11
    Jsme za polovinou základní hrací doby, hosté cítí šanci odskočit a drží se více v útočném pásmu.

31:45
    Po protiútoku domácích 2 na 1 pálí po přiťuknutí od Maťátka z mezikruží Hrůša. Blažek ale dobře zasahuje!

32:02
    Pražák – 2 min., krosček.

32:41
    Jeden z domácích hráčů ujel do úniku, proti Blažkovi ale střelou po ledě neuspěl!

33:50
    Domácí jsou pod tlakem, oslabení už se ale blíží ke konci!

34:02
    Pražák je zpět na ledě a domácí tak mohou zaútočit.

34:40
    Kopecký se dostal v krátkém sledu do dvou šancí. První kryl gólman, druhý pokus končí na tyči!

35:03
    Na druhé straně musel po nahození zasahovat Novotný, následně domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

35:28
    Domácí zamkli hosty před Blažkem, ten nakonec zasahovat nemusel.

36:04
    Vacek byl před hostující brankou hodně aktivní a došlo tak k menší roztržce. Sudí vylučovat nebude.

37:42
    Hra se trochu uklidnila a sledujeme různé pokusy o útoky. Šance ale k vidění nejsou.

38:29
    Hosté měli další šanci, puk ale nakonec končí mimo.

39:03
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Domácí získali pásmo a střídají. Stihnou si ještě vytvořit gólovou šanci?

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli tři branky. Na domácí gól Ladmana rychle po sobě zareagovalo Ústí góly Jarého a Macela, hosté tak vedou 3:2. Vše je otevřené, třetí část začne přibližně v 20:40.

Hráči se vrací na led, za chvilku budeme pokračovat.

40:01

40:28
    Hosté začali aktivně a už měli první střelu na branku. Pokus od modré v pohodě chytá Novotný.

41:33
    Nejprve domácí, poté i hosté byli v útoku. Ani v jednom případě ale nemuseli brankáři zasahovat.

42:13
    Vacek nepřešel přes útočnou modrou a puk tak získávají hosté.

43:41
    Ústí nad Labem si vytvořilo po rychlé souhře prostor pro střelu, ideální pozici ale hosté prováhali.

43:57
    Lenoch – 2 min., krosček. Domácí hráč fauloval před vlastním brankářem.

44:17
    Hosté drží pásmo a kombinují.

44:38
    Po souboji se jeden z hráčů North Wings dostal ke střele, v těsné blízkosti ale Novotného neprostřelil.

45:11
    Domácí dvakrát po sobě vyhazují.

45:40
    Další vyhození, přesilovka Ústí bude za chvíli u konce.

45:57
    Lenoch je zpět na ledě, pokračuje se v plném počtu.

46:20
    Nahození Janouška bez problému chytá Novotný.

47:27
    Hráči Ústí mají puk více v držení, vyložené šance ale vidíme poskromnu.

48:27
    Nejprve měli domácí dobrou střelu z levého kruhu, z protiútoku zahrozil i soupeř. Ani v jednom případě se ale skóre nemění.

49:22
    Tempo hry zrychluje, domácí chtějí vyrovnat, hosté mohou zkusit zahrozit z protiútoků.

50:16
    Skryp vybojoval v útočném pásmu puk a našel před brankou Skálu, který z otočky těsně míjí!

51:03
    A na druhé straně zachránil domácí Novotný, který se roztáhl na brankovišti a vykopl zakončení jednoho z hostí!

52:09
    Nedoma viděl na modré najetého ADAMA JANOUŠKA, který po převzetí puku udělal oproti obraně pár rychlejších kroků a rázem měl chvilku času na zakončení. Proti brankáři předvedl precizní bekhendový blafák a Ústí nad Labem tak vede o dvě branky! Asistence: Nedoma a Petržílka.
    52:09 Adam JANOUŠEK - 2:4

52:49
    Werner – 2 min., nedovolené bránění.

53:02
    Domácí mají šanci snížit v přesilovce, úvod se jim ale moc nepovedl.

53:24
    Hra je přerušena. Vhazovat se bude před hostující brankou.

53:49
    První minuta přesilovky je pryč, Blažek prakticky zasahovat nemusel.

54:24
    Štohanzl vypálil od modré, puk jde bohužel pro domácí vedle.

54:49
    Hosté jsou kompletní a mají tak k důležitým bodům výrazně blíže.

55:02
    Začala poslední pětiminutovka třetí třetiny.

56:11
    Domácí podnikli další rychlý průnik, obrana soupeře akci ale zastavila.

56:27
    Na utkání si našlo cestu 253 diváků.

56:58
    Tři minuty zbývají do konce periody, domácí se tlačí do ofenzivy, zatím se jim ale nedaří ve třetí třetině najít recept na Blažka.

57:08
    Domácí to zkouší v šesti!

57:30
    Hraje se ve středním pásmu, domácím se nedaří dostat puk do útočného pásma.

58:00
    Hosté vyhazují dobře takticky, že nejde o zakázané uvolnění. Domácí tak musí začít až ze svého pásma.

58:22
    Další povedené vyhození hostí.

58:38
    Maťátko dostal puk do mezikruží, kde byl úplně sám. Bohužel pro domácí ale netrefil prázdnou branku, jelikož gólman byl po přesunu úplně mimo ideální prostor! Tohle si nyní domácí hráč hodně vyčítá.

58:44
    Oddechový čas pro tým Riders Univerzita Pardubice.

58:44
    Domácí pokračují ve hře bez brankáře, hraje se v útočném pásmu Pardubic.

59:02
    Začala poslední minuta třetí třetiny a pokud nedají domácí rychle kontaktní gól, tak půjde i o poslední minutu zápasu.

59:32
    Drama je tady! DOMINIK KOPECKÝ našel vyražený puk a se štěstím ho dostal za Blažka! Stav je tak 3:4 a domácí mají ještě 28 sekund na vyrovnání! Asistence: Vacek.
    59:32 Dominik KOPECKÝ - 3:4

59:33
    Na buly jde Novotný zpět do branky.

59:35
    Buly vyhráli hosté, Novotný tak zatím zůstává v brance.

59:44
    Macel – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

59:45
    Pardubice mají ještě díky vyloučení větší šanci na vyrovnání. Vhazovat se bude před Blažkem.

59:52
    Domácí tlačí na soupeře, ten se snaží udržet jednogólové vedení!

Dramatický zápas končí vítězstvím Ústí nad Labem 4:3, které tak bere do tabulky v posledním zápase základní části tři body. Hosté se tak posunuli aktuálně na 5. místo a budou čekat na další výsledky svých konkurentů. Domácí zakončí základní část na osmém místě. To je z utkání vše, děkujeme za pozornost. (21:13:47)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 6. Ladman (Pražák, Štohanzl), 22. Ladman (Hrůša, Maťátko), 60. Kopecký (Vacek) – 12. Filip (Dykast, Macel), 28. Jarý, 30. Macel (Filip), 53. Janoušek (Nedoma, Petržílka)

Rozhodčí: Hort – Hájková, Kučera