konec
Los fotbalové kvalifikace o ME žen 2025
Daniel Ryl
Kvalifikace na ženské EURO 2025
LIGA A
1. skupina: Nizozemsko, Itálie, Norsko, Finsko
2. skupina: Španělsko, Dánsko, Belgie, ČESKO
3. skupina: Francie, Anglie, Švédsko, Irsko
4. skupina: Německo, Rakousko, Island, Polsko
LIGA B
1. skupina: Švýcarsko, Maďarsko, Turecko, Ázerbajdžán
2. skupina: Skotsko, Srbsko, Slovensko, Izrael
3. skupina: Portugalsko, Bosna, Sverní Irsko, Malta
4. skupina: Wales, Chorvatsko, Ukrajina, Kosovo
LIGA C
1. skupina: Bělorusko, Litva, Kypr, Gruzie
2. skupina: Slovinsko, Lotyšsko, Severní Makedonie, Moldavsko
3. skupina: Řecko, Černá Hora, Andorra, Faerské ostrovy
4. skupina: Rumunsko, Bulharsko, Kazachstán, Arménie
5. skupina: Albánie, Estonsko, Lucembursko
LIGA A
1. skupina: Nizozemsko, Itálie, Norsko, Finsko
2. skupina: Španělsko, Dánsko, Belgie, ČESKO
3. skupina: Francie, Anglie, Švédsko, Irsko
4. skupina: Německo, Rakousko, Island, Polsko
LIGA B
1. skupina: Švýcarsko, Maďarsko, Turecko, Ázerbajdžán
2. skupina: Skotsko, Srbsko, Slovensko, Izrael
3. skupina: Portugalsko, Bosna, Sverní Irsko, Malta
4. skupina: Wales, Chorvatsko, Ukrajina, Kosovo
LIGA C
1. skupina: Bělorusko, Litva, Kypr, Gruzie
2. skupina: Slovinsko, Lotyšsko, Severní Makedonie, Moldavsko
3. skupina: Řecko, Černá Hora, Andorra, Faerské ostrovy
4. skupina: Rumunsko, Bulharsko, Kazachstán, Arménie
5. skupina: Albánie, Estonsko, Lucembursko
Baráž se pak odehraje od října do začátku prosince, načež se v polovině prosince uskuteční finálový los.
Druhými soupeřkami v těžké skupině budou Dánky a kvarteto uzavřou fotbalistky Belgie. Od dubna do června nás tak čekají nabité atraktivní zápasy, ze kterých první dva týmy postoupí přímo na EURO a třetí i čtvrtý tým čeká baráž.
Češky rozhodně favoritkami nejsou, ale pokusí se překvapit. I kdyby to nevyšlo, získají minimálně cenné zkušenosti, které mohou zúročit proti papírově slabším soupeřům v případné baráži.
LIGA A
1. skupina: Nizozemsko, Itálie, Norsko, Finsko
2. skupina: Španělsko, Dánsko, Belgie, ČESKO
3. skupina: Francie, Anglie, Švédsko, Irsko
4. skupina: Německo, Rakousko, Island, Polsko
LIGA B
1. skupina: Švýcarsko, Maďarsko, Turecko, Ázerbajdžán
2. skupina: Skotsko, Srbsko, Slovensko, Izrael
3. skupina: Portugalsko, Bosna, Sverní Irsko, Malta
4. skupina: Wales, Chorvatsko, Ukrajina, Kosovo
LIGA C
1. skupina: Bělorusko, Litva, Kypr, Gruzie
2. skupina: Slovinsko, Lotyšsko, Severní Makedonie, Moldavsko
3. skupina: Řecko, Černá Hora, Andorra, Faerské ostrovy
4. skupina: Rumunsko, Bulharsko, Kazachstán, Arménie
5. skupina: Albánie, Estonsko, Lucembursko