BO Ostrava – HC MUNI 1:0 (kon.)
BO Ostrava Vítkovice Steel
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
HC MUNI
Čtvrtek 07.03.2024, 18:00 • RT TORAX Arena, Ostrava-Poruba • Univerzitní liga ledního hokeje • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC MUNI
    To tým z jihu Moravy je toho času na šestém místě tabulky a má bod náskoku na svého soka z VUT. Pokud potvrdí MUNI v Ostravě roli favorita, a bude naplno bodovat, tak se může dostat ještě na pátý flek, jenž drží North Wings. Hosté v sedmnácti utkáních nasbírali 22 bodů, šestkrát zvítězili, devětkrát prohráli a ve dvou případech brali bonusový bod za výhru po šedesáti minutách hry. Skóre mají negativní v poměru 48:70. Naposledy z hoho byla v podání Masaryčky, 28. února, domácí výhra právě s BO Ostrava v poměru 5:2. Útočník Jan Morev si v tomto utkání dal dva góly.

Nejlepší hráči:
    Tadeáš Jakubec 11+8 (19)
    Jan Hasoň 7+11 (18)
    Jan Morev 9+1 (10)

Toto není ročník, který by se domácímu týmu vůbec povedl. Ostravané jsou totiž po sedmnácti kolech v tabulce ULLH poslední. No a dokázali odejít z ledu s bodem jenom ve třech případech. Čtrnáct proher v základní hrací době a negativní skóre v poměru 41:101, to není zrovna oslnivá bilance. Střelecká neproduktivita a špatné plnění obranných povinností, to je hlavní příčina toho, že letos budou domácí bez play off. Naposledy Bo padlo na ledě lídra, s Black Dogs toho byla rychlá záležitost a prohra v poměru 1:13. Čestný úspěch týmu z východu republiky zajistil Vilém Béreš.

David Gřešík 2+9 (11)
    David Sysala 5+3 (8)
    Vilém Béreš 3+8 (8)

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. Univerzitní liga ledního hokeje dospěla už do svého 16. kola. V něm na sebe narazí týmy BO Ostrava Vítkovice Steel a HC MUNI. Úvodní buly je na programu v 18:00.

BO Ostrava Vítkovice Steel: Daňa (Morys) – Adamczyk, M. Dvořák, Zajíc, Spurný, Mikula, Zapletal, Paško, Makovec, Gřesík – R. Dvořák, Bernát (C), Hepnar, Sysala (A), Tomsa, Potočný, Kubík, Byčkov, Béreš, Kovalski, Pohl
    Trenér: Jan Dětstký

HC MUNI: Král (Šembera) – Šupa, Šucha, Prokopec, Gonos, Bláha, Řehák – Morev (A), Tomaník, Jakubec (C), Greguss, Gergel, Malenovský, Edl, Staněk, Sedláček, Hasoň (A), Linka
    Trenér: Jiří Čtvrtníček

Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Smetková, Bezděk.

Utkání pojali domácí jako rozloučení se sezónou, takže se nám začátek malinko opozdí.

Ještě před utkáním byli vysláni do Síně slávy Bo Ostrava hráči, pro které je toto utkání již posledním v univerzitním drese.

00:21
    Po buly se kotouče ujímají Brňané a po střele Prokopce je hra přerušena.

00:47
    Ostravané se na chvíli dostali před Krále, ale hra se přerušuje po střele hostů.

01:12
    Ti pak dostali mnoho prostoru pro založení útoku od vlastní brány, a když se Daňo nepochopil z obránci při rozehrávce, byla z toho další šance pro Brno.

02:11
    Potočný vzal zodpovědnost na sebe a po projetí celé délky hřiště zakončuje na bližší tyč. Král si pravou stranu brány ale dobře utěsnil.

02:23
    Ostravané se po buly udrželi na kotouči a střela Bernáta na středu pásma končí s malými těžkostmi Krále v jeho lapačce.

02:35
    Hosté se provinili ofsajdem.

02:51
    Sedláčkova střela končí u Daňa a vhazuje se po jeho pravici.

03:22
    Domácí obrana zabránila zakončení a následně se vydala do útoku. Hru přerušuje Král po střele Adamczyka.

04:11
    Opět se přerušuje! Tentokrát zasahoval domácí gólman a raději kotouč přikryl lapačkou.

04:45
    Přečíslení dva na jednoho zakončoval Potočný. Král si pravou tyč pohlídal.

04:55
    Ofsajdové postavení MUNI.

05:10
    Nahození za ostravskou bránu za cenu soubojů, které ve finále vyhrávají domácí. Jenže se nedaří zahájit protiútok.

05:50
    Ve finále se přeci jen hosté dostávají do šance. Bránu objel Hasoň a jen díky domácím hokejkám nedostal puk do odkryté poloviny brány.

05:56
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel:
    Michal Dvořák – 2 min., podrážení.

06:50
    Tlaku se domácí brání výborně. Dokonce mohou do útoku. Tomaník ale Sysalu zastavuje před útočnou modrou.

07:55
    Další pokus o vstřelení gólu v oslabení. Král měl štěstí, že u levé tyče nebyl nikdo v oranžovém dresu.

07:56

08:49
    Šance střídá šanci. Daňo uhájil svatyni a na druhé straně s trochou štěstí se povedlo hokejkou dostat puk mimo brankoviště. Králova klec se ale dostala mimo postavení.

09:50
    Bernát sice nezastavil kotouč před modrou, ale ve středním pásmu uhájil jeho držení proti Morevovi. Hosté pak zahráli icing.

10:26
    BO se drží v útočné třetině. Do střely se chtěl opřít Pohl, ale kotouč mu podjel pod čepelí.

11:05
    Stejně se vedlo Adamczykovi, který vjel k bráně s vervou.

11:45
    Teď jsme chvíli sledovali boje o střední pásmo. Poté se do zakončení propracoval Potočný. Puk ale moc zvedl a do protiútoku se rozjeli hosté.

12:18
    Jenže tam narazili na Spurného, který vyslal pas na červenou Kubíkovi. Někdo ale projel do pásma dřív než kotouč a ofsajdové postavení dává šanci komerční přestávce.

12:41
    Král zastavuje střelu Kovalského.

12:45
    Střela Radka Dvořáka byla blokována a do zakončení se tak po přesunutí hry dostal Linka.

13:31
    Sysalův únik a zakončení mezi betony nerozhodný stav nemění.

14:01
    Byčkov byl před Králem sražen k ledu, sudí jsou v klidu a hra pokračuje dál. Edl forčekuje v útočném pásmu a narušuje rozehrávku domácího celku.

15:05
    Hasoň se Sedláčkem nedávají také moc možností Ostravanům zahájit hru.

15:34
    Je z toho zakázané uvolnění.

15:46
    Kubíkovi se puk zasekl za bruslemi. nakonec se Ostravané dostávají do pásma díky Kovalskému.

16:24
    Za obranu se ke kotouči dostal Linka, samostatný nájezd zakončil do Daňových betonů. navíc se v brankovišti zdržel víc než je přípustné a sudí vykazuje hru do středního pásma.

16:45
    Sysala narušil nahrávku na modré čáře a dostal tým z tlaku. Dostal se dokonce do zakončení a vynutil si vhazování před Králem.

17:29
    Byčkov s Pohlem zakombinovali mezi kruhy a je z toho další buly před Králem.

17:58
    Edl dostal zpětnou nahrávku od Gergela. Střelu před Daněm vytěsnil mimo tyče Tomsa.

18:15
    Divákům se nelíbí, že sudí nepískají zákroky na domácí borce.

19:02
    Daňo zastavuje pokus Malenovského.

19:31
    Podruhé se píská Ostravanům zakázané uvolnění.

19:42
    Kubík zaváží kotouč do třetiny, ale záhy o něj přichází.

20:00

Hvězdami první třetiny byli oba gólmani. Subjektivně měli stejně moc práce. Největší dramata se odehrávala při závarech na brankovištích nebo při samostatných únicích, které jsme viděli na obou stranách. Přesilovku získali jen hosté, ale druhou polovinu početní výhody zachraňovali několikrát úniky domácích hráčů.

Další třetina začne přibližně v 19:08.

Na ledě probíhají soutěže sponzorů BO Ostrava za asistence dvou automobilů.

Zahájení druhé třetiny se tudíž opozdí.

20:01

20:20
    Hosté se ke střele nedostali. Na druhé straně sváděli domácí borci souboje za Královou brankou. Bernát uhájil pásmo a Radek Dvořák dostal šanci na zakončení. Bláha ale do puku vložil svou hůl a akci přerušil.

21:15
    hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Radek Dvořák.

22:02
    Domácí se osvobodili Paškovým vyhozením přes všechny čáry.

22:45
    Střela Jakubce letí mimo bránu.

23:01
    Další střela MUNI končí na zadním mantinelu.

23:15
    Domácí v plném počtu a Radek Dvořák se ihned zapojuje do hry. Letící kotouč sbírá za Královou brankou a hledá, kam najíždí spoluhráči. Brzo je u něj Prokopec a ostravskou možnost nuluje.

24:16
    MUNI se dostalo do útočné třetiny. Daňo má kotouč v moci. Co plane jsou emoce. Ve středním pásmu se do sebe pouští Béreš s Šuchou a jsou vykázáni na trestné lavice.

24:16
    Současné vyloučení:
    Béreš – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC MUNI:
    Šucha – 2 min., hrubost.

26:27
    BO Ostrava bylo blízko prvního gólu utkání. Král kouzelnicky zastavuje kotouč u levé tyče.

26:55
    Domácí bránili Morevův výpad a okamžitě šli do útoku.

27:35
    Zakončení Hepnara končí na betonech a poskakující puk zakrývá král lapačkou.

27:38
    Dorážet mohl Bernát, ale Uhříček jej potáhnul a tak si Ostravané zahrají svou první přesilovku zápasu.

28:44
    Potočný zastavuje puk na hraně ofsajdu a po nahození na bránu se k dorážce dopracoval Kubík.

29:38
    BO muselo začínat své třetiny a vypracovalo si další šance. Hosté jsou už ale v plném počtu.

29:45
    Ostrava právě vstřelila branku!
    BO zůstávalo v pásmu a i když už hráli proti pěti, dokázali původní tlak udržet a MAREK KOVALSKI dopravit kotouč za Králova záda. Asistence: Martin Kubík.

30:45
    hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Zajíc.

31:31
    Kubík se dostal za hostující obranu a zpětnou nahrávkou vybídl ke skórování Potočného. Král se stačil k pravé tyči přesunout a kotouč betony odstranit do pravého rohu.

32:02
    Další díru v brněnské obraně využil Kubík k úniku. Tentokrát sám v souboji z gólmanem. Mířil málo nad betony.

32:45
    Domácí oslabení ustáli a jsou již v plném počtu.

33:10
    Hosté hrají ve výhodě.

33:26
    Ve středním pásmu se srazil Adamczyk koleny s protihráčem a dostává menší trest.

34:10
    Poprvé se domácí provinili jiným než technickým faulem a i toto oslabení zdá se ustojí.

34:40
    MUNI bylo z pásma vyhnáno. Když se dostalo zpět do třetiny, čelil Daňo střele Malenovského. Puk mu trochu sjel z hole, takže to nebyla až moc prudká dělovka. Proto je pořád stav 1:0 pro BO Ostrava.

34:55
    Ovšem i tentokrát se BO v oslabení dostává do útoku a Král musel krýt další ostravské střely.

35:07
    Domácí jsou v plném počtu a Kovalski dostává ihned šanci skórovat. Král puk krotí na druhý pokus a Kovalski je zezadu stržen na led. Řehákem.

35:36
    Za nevybíravý zákrok na útočícího hráče je Řehák vyloučen na dvě minuty.

37:00
    Domácí BO odehrává přesilovku v útočném pásmu, ale gól z tlaku netěží, protože Král je s betony nalepený na tyče.

37:36

37:42
    hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Bernát.

38:22
    BO vyhazuje přes všechny čáry.

38:58
    Přechod středního pásma se MUNI nedaří dle představ. Bránící čtveřice hraje do těla a nepouští soupeře lacino do útoku.

39:08
    Daňo kryje možná poslední střelu druhého dějství. Hostům se nedaří utkání gólově dorovnat.

40:00

Po vypršení dvaceti minut hry si kapitáni ještě vyřizovali nějaké účty. Zásah rozhodčích vše ukončil.

BO Ostrava se dostával do prekérních situací díky špatnému střídání, což ale MUNI nedokázalo patřičně využít. Navíc si hostující hráči nekryli záda a nechávali soupeři možnosti skórovat v oslabení.
    Nakonec se zaplněná RT TORAX ARENA gólu dočkala!
    Domácí tým odehrál druhou přesilovku utkání více méně v pásmu soupeře, ale gólově se prosadil až po vypršení trestu. Marek Kovalski si vychutnal Kubíkovu nabídku a Krále překonal. Závěr třetiny se v plném počtu odehrál zřídka. Na ledě začaly létat jiskry emocí, takže se máme ve třetím dějství na co těšit.

To by mělo začít přibližně ve 20:10. Organizátoři mají možná další přestávkový program, tak uvidíme, kdy bude poslední zápas základní části Univerzitní ligy pokračovat.

40:01

40:15
    Po střele Radka Dvořáka se do hokejky opřel Sedláček a puk přikrývá Daňa.

41:39
    Tvrdé souboje na mantinelu pocítila i časomíra, když jí poskočily monitory na stolech.

42:30
    BO zastavuje ofsajdové postavení a bylo vyhodnoceno jako úmyslné, takže se vhazuje po Daňově levici.

42:58
    Dlouhá nahrávka na Kovalského nekončí zakázaným uvolněním, což ale domácí nevyužívají ke střele.

43:40
    MUNI se oproti předchozím třetinám nedokáže propracovat k souvislému tlaku. Naopak dává mnoho prostoru soupeři k navýšení vedení. Král posouvá kotouč po střele Kubíka.

44:50
    Kapitán BO Ostrava zakročil v obranném pásmu sekáním do soupeře a domácí tak sehrají čtvrté oslabení za trest pro hráče.

45:25
    Hosté se ne a ne prosadit. Zcelená obranná hra v oslabení je pozitivní vizitkou BO Ostrava.

46:50
    Závěr oslabení sehrávají domácí v útočné třetině a do hry se dostává už i Bernát. Domácí jsou v plném počtu.

47:52
    Hraje se nahoru dolů. Více ze hry získávají domácí po hrubých chybách Brňanů.

48:08
    Sysala ani Hepnar nedokázali Krále překonat.

48:50
    Po komerční přestávce se vhazovalo po Králově levici, puk domácímu týmu sjel až k vlastní bráně, ale rychle se dostali zpět do útočné třetiny. Král vykryl pokus Radka Dvořáka.

49:50
    Na kotouč si po delší době sáhnul i Daňa. Sedláčkova střela šla přímo na střed.

50:17
    Bo zastavuje v útoku ofsajd.

50:36
    Morev střílí z dálky. Daňa kryje ramenem a z pásma vyváží puk Zajíc.

50:55
    Linka – 2 min., držení.

51:35
    Sedláček s Gřesíkem svádí souboj pod domácí střídačkou. Přesilovka se domácímu týmu nedaří odehrát před Králem.

52:35
    Béreš objel branku po Králově zákroku u levé tyče a v zakončení kolem pravé strany mu zabránil Prokopec. Další střela brankovištěm jen prolétla.

52:55
    Hosté v plném počtu, ale stále pod ostravskou ofenzívou.

53:08
    Adamczykovu střelu od modré Král vykryl špičkou betonu.

53:32
    Daňa na chvíli ztratil hůl. Obránce Adamczyk mu ji bleskurychle podává když se odehrává souboj v levém rohu.

54:03
    Zakázané uvolnění MUNI posílá hru před Krále.

54:20
    Spurného střela byla před brankářem tečována, ale i tak Král dokázal zakročit koncem hole.

54:50
    Hráči MUNI se radovali ze vstřelené branky, ale sudí si byl jistý gestem a gól neuznal. Zřejmě pro kopnutí do kotouče.

55:28
    Daňa zakryl v leže střelu Tomaníka.

56:20
    Hosté se nadechují do závěrečného boje o výhru, ale naráží na zformovanou obranu.

Dnešní utkání sleduje 2224 diváků.

56:50
    Kovalski se dostává do samostatného úniku! Zakončení ale volí přímo na střed brány, kde klečí Král.

57:11
    Obrana vysunutá na útočné modré nedává moc prostoru hostům založit útočnou akci. Domácí hájí těsné vedení.

57:55
    Daňa drží kotouč někde pod sebou, když se strhává trma vrma před brankovištěm. Potočný brání gólmana pěstmi.

58:10
    Potočný – 2 min., hrubost.

58:10
    Oddechový čas pro tým HC MUNI.

HC MUNI hraje bez brankáře.

58:45
    V dravém souboji končí jeden hráč Brna ležet pod domácím gólmanem a po předběžném zdravotním zjištění přijíždí na ledovou plochu nosítka. Věříme, že to nebude nic vážného.

59:10
    Domácí vyhazují přes všechny čáry tak, aby nebylo zakázané uvolnění.

59:28
    Hru drží v útočné třetině.

59:50
    Už to vypadá, že sezónu BO Ostrava zakončí výhrou.

Ostravané ukončují parádní hokejovou šou výhrou, zároveň se loučí se sezónou.
    HC MUNI se naopak bude připravovat na play off, které bude rozehráno 11. března.

Moderátoři utkání vyhlásili hvězdy utkání:
    HC MUNI – Filip Král
    BO Ostrava – Marek Kovalski

Z dnešního večera je to ode mne vše.
    Děkuji za pozornost a pokud byste rádi sledovali další hokejové zápasy, pozívám Vás na sledování zápasu porubského dorostu již zítra, tedy v pátek zde v RT TORAX ARENĚ od 16 hodin se Zlínem neboooo
    play off Chance ligy, ve kterém vítěz základní části HC RT TORAX Poruba 2011 vyzve v sobotu od 15 hodin HC Duklu Jihlava.

Přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera! (21:00:01)