Mountfield HK – Č. Budějovice 5:2 (kon.) | Liberec – Plzeň 5:6 (po pr.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 1:4 (kon.) | Olomouc – Přerov 2:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 6:3 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 07.03.2024, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • O udržení

Odveta mezi oběma hanáckými celky po týdnu se tentokrát povedla Přerovu, který tak trochu překvapivě vyhrává na ledě Mory. Nejzásadnějším momentem bylo 5 minutové vyloučení Burkova za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku. Zubři po startu přesilovky 2x udeřili v rozmezí 20 vteřin. V čase 47:59 se kotouč ocitl před Frgálem a i když se zdálo, že ho podržel, pohotový PETR ŠVEJDA ho propasíroval za záda olomouckého gólmana. Po chvilce stav 4:1 určil gól Radima Hradila, několikrát si puk prohodil na hokejce a a nekompromisně a tvrdým projektilem rozvlnil počtvrté olomouckou síť. Zdramatizovat duel se pokusila Olomouc v 53. minutě, to Matěj Smýkal u levé tyčky Žurkovy branky, dostal puk na hůl a z první jej dopravil za záda přerovského gólmana. Mora je tak stále ve hře. Kohouti mohli v závěru ještě snížit ve hře bez gólmana, všechny pokusy se ukázaly jako neúspěšné.
    To je z 1. kola bojů o udržení všechno, Petr Martínek přeje hezký večer a zase někdy na počtenou. (19:43:10)

59:41
    Žurek se teď ukázal dobrým zákrokem, doslova skočil do střely Tomečka.

59:18
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

59:18
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Tadeáš Hlávka – 2 min., podrážení.

58:49
    Vyhození, zakázané uvolnění, vhazování před Žurkem.

58:37
    Lukáš Bošek přestřelil v samostatné akci.

58:06
    Nahození z pásma, ale vedle prázdné klece, icing.

57:45
    Olomouc zkusí závěrečný nápor v šesti bez gólmana.

57:45
    Oddechový čas pro tým HC Olomouc.

57:45
    Od mantinelu má puk domácí hráč a drží ho v pásmu, Žurek předvedl zákrok.

57:14
    Nahození dopředu nebylo u Mory zrovna úspěšné, musí rozehrát odznova.

56:14
    Pokus Přerovských řešil na druhé straně Frgál, přidržel puk na ledě.

56:00
    Ve velké možnosti se ocitl Adam Drábek, ale Žurek měl nachystanou lapačku na rychlou střelu.

55:48
    Z boje v rohu u mantinelu vyjíždí s pukem Mora, ta musí rozehrát od svého brankáře.

55:16
    Přerov otáčí hru, puk si hned ukořistila Mora.

54:29
    Turek zaváží puk do pásma a drží ho v něm.
    52:44 Matěj SMÝKAL - 2:4

52:44
    5/4
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti to ještě nevzdávají a snižují ztrátu. MATĚJ SMÝKAL byl u levé tyčky Žurkovy branky, dostal puk na hůl a z první jej dopravil za záda přerovského gólmana. Mora je tak stále ve hře.
    Smýkal M., Bošek L., Turek A., Tomeček M., Drábek K.
    Bárta Da., Hradil R., Holík A., Hlávka T.

52:26

52:25

52:16
    Olomouc vyhazuje puk ven.

51:38
    Hradilovi nesedla rána, Matěj Halík hned na to trefil tyč Frgála.

51:00
    Přerov už není tak nebezpečný, ale puk z hole hosté neztrácí.
    48:19 Radim HRADIL - 1:4

48:19
    5/4
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se krátce po vstřelení branky radují znova. Do dobré pozice si nabruslil RADIM HRADIL, několikrát si puk prohodil na hokejce a a nekompromisně a tvrdým projektilem rozvlnil počtvrté olomouckou síť.
    Hradil R., Hlávka T., Holík A., Bárta Da., Halík M.
    Sedláček P., Růžička J., Smýkal M., Belan J.
    47:59 Petr ŠVEJDA - 1:3

47:59
    5/4
    V dlouhé přesilovce padl první gól. Zubři zvyšují na dvoubrankové vedení, které si berou zpět. Kotouč se ocitl před Frgálem a i když se zdálo, že ho podržel, pohotový PETR ŠVEJDA ho propasíroval za záda olomouckého gólmana.
    Švejda P., Hanák J., Tomiga A., Kolařík O., Billa J.
    Panáček A., Drábek Ad., Belan J., Havel A.

47:26
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Maxim Burkov – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Adam Turek.

47:15
    Obrat ve hře, v šancích jsou Olomoučtí.

47:05
    Hosté jsou v pásmu, ale domácí obrana to nedělá jednoduché.

46:36
    Lukáš Bošek měl dobře napřaženo, Žurek jeho záměr vystihl a lapí puk.

46:16
    Dobré posunutí na akci dopředu, jenže u puku nikdo nebyl a další icing Přerova.

46:02
    Střela po zemi šla těsně vedle Žurka.

45:28
    Výhoz, za kterým se žene přerovský celek, posléze pískáno zakázané uvolnění.

44:45
    Hlávka vyslán dopředu, Přerov se usazuje v pásmu, ne na dlouho.

44:25
    Odražený puk od betonu nedoražen do branky, pak puk jen rozvlnil síť z venku.

44:00
    Domácí jedou do akce, od mantinelu hledají možnost, kam dostat puk do prostoru.

43:30
    Zpětná nahrávka do šance mezi hosty nebyla přesná, puk bere Mora.

43:05
    Od Frgála jede Olomouc opět dopředu, Zubři nenechávají domácí vystřelit.

42:33
    Toto nebylo přesné od Mory, ale kohouti i tak opět najíždí do pásma.

41:33
    Dostat se dopředu se Olomouci podařilo, dál se bude pokračovat po buly.

41:00
    Žurek měl odkrytou klec, šanci ale Mora promrhala.

40:27
    Na puku Mora, ale hosté si ho berou k sobě.

40:01

Ve druhé třetině padla padla na obou stranách a tak platí stav po 40 minutách 1:2. Ve 23. minutě hostující střídačka málem slavila, za Frgálem se puk odrazil od tyčky. V 29. minutě Zubři využili přesilovku jen 15 vteřin od jejího počátku. Přerov nejprve u levé tyče nepřekonal Frgála a tak se zpoza jeho svatyně přesunul k druhé tyči. Tam už byl úspěšný JAN BILLA a zasunul za Frgála, jenž se nestihl rychle a včas přemístit. Kohouti do přestávky přeci jen snížili, rychlé nabruslení domácích do pásma se přetavilo ve velkou šanci, ve které skóroval nejproduktivnější kohout MICHAL TOMEČEK, když se štěstím propasíroval puk za ležícího Žurka 32 vteřin před sirénou.

40:00
    39:28 Michal TOMEČEK - 1:2

39:28
    5/5
    Mora před pauzou snižuje na rozdíl branky. Rychlé nabruslení domácích do pásma se přetavilo ve velkou šanci, ve které skóroval nejproduktivnější kohout MICHAL TOMEČEK, když se štěstím propasíroval puk za ležícího Žurka.
    Tomeček M., Sedláček P., Compel M., Burkov M., Belan J.
    Škňouřil M., Švejda P., Pekr J., Buršík D., Kuchta T.

38:27
    Turek nevybojoval pro Moru pásmo, Přerov nahazuje k Frgálovi.

37:48
    Kohouti mají potíže dostat se dopředu, hosté jim to nedělají lehké.

36:55
    Mora si nabruslila do pásma, ale Přerov pobyt zkrátil a útočí hosté.

35:50
    Olomouc si vzala puk do parády, ale hosté si ho berou k sobě.

35:01

34:38
    Nahrávka mezi hosty nepřesná a je z toho jen výhoz.

34:05
    Kohouti se osvobozují.

33:42
    Frgál zachytil vyslaný puk a zorientoval se ve shluku hráčů před ním stojících.

33:27
    Olomouc hned po buly vyhodila.

33:01
    Štěpán Šabatka – 2 min., podrážení.

32:57
    Na puku Přerov a hosté se dostávají do pásma.

32:27
    Zubři se postupnými kroky dostávají dopředu, Mora hned na to otáčí hru směrem k Žurkovi.

31:38
    Dobře se za pukem hnal Adam Turek, ale nakonec byl jedním z hostů odzbrojen.

31:05
    Za Frgálem se bojuje o puk, má ho Mora.

30:38
    Radim Hradil drží kotouč ve své moci a zatahuje Zubry do útoku.

30:00
    K volnému puku si jel jeden z hostů, ale v rohu pásma o puk přichází.

5/4
    Hosté rychle využívají přesilovou hru a jsou v dvoubrankovém vedení. Zubři nedovolili domácím vyhodit, nejprve u levé tyče nepřekonali Frgála a tak se zpoza jeho svatyně přesunuli k druhé tyči. Tam už byl úspěšný JAN BILLA a zasunul za Frgála, jenž se nestihl rychle a včas přemístit.
    Billa J., Hanák J., Švejda P., Kolařík O., Tomiga A.
    Panáček A., Drábek Ad., Tomeček M., Bošek L.

28:02
    David Stratil – 2 min., podrážení.

27:56
    Patrik Hyža získal u mantinelu kotouč, pro Přerov je signalizovaná výhoda.

27:27
    Radim Hradil byl blízko od Frgála, ale neměl puk dobře na čepeli ke střele.

26:38
    Z rohu kluziště má puk přerovský tým.

26:16
    Puk si vzali hosté a otáčí hru.

25:54
    Kohouti jedou dopředu a usazují se v pásmu.

25:16
    Smýkal nahodil do pásma, u mantinelu se těžko zvedal z ledu.

25:00
    Hosté jsou v pásmu a kombinují snažíc se dostat do té nejlepší šance.

23:52
    Zubři jsou v pásmu, Olomouc ale přetáčí hru.

23:16
    Dobrá práce olomoucké obrany, dále vyrážel Žurek ramenem nad.

22:38
    U kotouče je Olomouc a jede dopředu.

22:16
    Buly před Frgálem, Zubři trefili tyč branky Frgála.

21:46
    Tento pokus Mory byl nad Žurka.

21:24
    Ondřej Šotkovský po nájezdu do pásma na nic nečekal a vystřelil, Žurek si ale pohlídal situaci.

21:16
    Tečovaná střela šla mimo dosah Frgála.

20:49
    Tadeáš Hlávka nastřelil na Frgála z boku branky, ten byl přitisknutý u tyčky a má zákrok.

20:30
    U puku jako první Mora, Žurek vyráží nebezpečnou příležitost.

20:01

Skončila první třetina na olomouckém zimáku, ve vedení jsou hosté z Přerova poměrem 1:0. Ve 2. minutě byl sice na trestnou lavici poslán hostující Ozollapa, oslabení se nakonec ukázalo jako výhoda pro Zubry a ti šli do vedení. Hostům se povedlo dvakrát vyhodit puk ven, při druhém vyhazovu se kotouče ujal TADEÁŠ HLÁVKA, ujel obraně Mory, která si ho špatně pokryla, a v úniku překonal Frgála střelou do pravého rohu jeho svatyně. Později v třetině měla Mora hned dvounásobnou výhodu, největší šancí ale byla nastřelená tyč olomouckého Tomečka. I další přesilovky Olomouce působily z domácího pohledu zmateně a hosté měli šance se v oslabení opět prosadit, to už se nakonec nestalo.

20:00

19:51
    Po buly další rychlá střela, Frgál zaznamenal obdobný zákrok jako předtím.

19:45
    Adam Tomiga dostal na modré puk, rychle jej vyslal na branku, ale jen do lapačky Frgála.

19:16
    Nahození do pásma Mory, tam ale nikdo nebyl.

18:56
    Zubři se zdají opravdu nebezpečnějším týmem nyní, Frgál musí být pozorný.

18:09

18:00
    A je tu opět útočný výpad hostů.

17:48
    Tomečkův pokus neměl parametry akce, na druhé straně velmi hrozil Přerov v přečíslení.

17:05
    Nahrávka do prázdného prostoru a možnost pro Zubry.

16:27
    Olomouc drží puk v pásmu, Přerov ho záhy vyhodil.

16:09
    Matěj Halík – 2 min., podrážení.

16:00
    Mora uhasila nebezpečí z rodící se šance 2 na 1.

15:23
    Žurek podržel i nyní po pokusu z rohu kluziště.

15:16
    Adam Havel po najetí do pásma se ocitl v dobré palebné pozici, Žurek ho ale viděl, odhadl trajektorii jeho pokusu a má na kontě zákrok.

14:54
    Mora jen lehce nahazuje dopředu, ale to k ničemu nevede.

14:24
    Dan Bárta vystřelil nejprve z blízka, posléze znejistil Frgála ranou od modré, kterou olomoucký gólman chytil do lapačky.

14:00
    Mora dál zmatkuje při rozehrávkách a Přerov toho mohl využít, hra se ale přesunuje k Žurkovi.

13:26

13:00
    Tomečkův pokus zblokován jedním z obránců hostů.

12:38
    Velká šance na dorážku šla jen těsně vedle Žurka.

12:16
    Michal Tomeček trefil brankovou konstrukci.

12:05
    Olomouc se dostává do útoku.

11:26
    Radim Hradil – 2 min., hákování.

11:16
    Frgál musí opět čelit v oslabení šancím soupeře.

10:55
    Adam Holík – 2 min., podrážení.

10:49
    Potíže při nahrávání u domácích, ti už se přesouvají dopředu, jde to ale ztěží.

10:00
    Obrana Mory zachytila puk sunoucí se z hokejek Přerova do jejich útočného pásma.

09:00
    Buly pro Přerov, ten se snaží dostat se dopředu.

08:44
    Přerovské osvobození z náporu Mory za cenu icingu.

08:23
    Mora se vrací do útočného pásma.

07:56
    V útoku operuje s pukem Olomouc, sudí však signalizují přihrávku rukou.

07:37
    Nedůrazné proniknutí do pásma trestají hosté a berou Olomouci puk.

07:15

06:39
    U modré čáry kombinují hosté a snaží se vymyslet recept na Frgála.

06:00
    Olomouc vyhazuje až k Žurkovi.

05:49
    Nejprve obětavý skok do rány od domácího Koudelného, další střelu musel zneškodnit už gólman Frgál.

05:38
    Přerov se drží v pásmu, Mora musí bránit.

05:15
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lukáš Bošek.

05:06
    Nahození do pásma a hosté mohou vytvářet si příležitosti na Frgála.

04:31

04:27
    Olomouc dál hazarduje, ale už si hráče lépe pokrývá.
    02:49 Tadeáš HLÁVKA - 0:1

02:49
    4/5
    Zubři otevírají skóre ve vlastním oslabení. Hostům se povedlo dvakrát vyhodit puk ven, při druhém vyhazovu se kotouče ujal TADEÁŠ HLÁVKA, ujel obraně Mory, která si ho špatně pokryla, a v úniku překonal Frgála střelou do pravého rohu jeho svatyně.
    Hlávka T., Hradil R., Bárta Da., Holík A.
    Burkov M., Tomeček M., Smýkal M., Drábek K., Turek A.

02:31
    Rauls Ozollapa – 2 min., nedovolené bránění.

02:29
    Po zakázaném uvolnění pokračuje nápor Mory.

02:28
    Šancí přibývá, ale Žurek zatím moc zasahovat nemusí.

02:05
    Po krátké ztrátě je touš opět v moci kohoutů.

01:27
    Střela jednoho z domácích vedle, po vyhození z pásma musí Olomouc nově založit útok.

00:51
    Kotouč záhy získává Přerov a pouští se do prvního útočného výpadu.

00:30
    Po souboji u mantinelu na puku stále Mora.

00:13
    Buly pro Olomouc, ta se ihned vydává dopředu.

00:01

Olomouc bude hrát v bílých dresech, Přerov nastoupí v modrých dresech.

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Šabatka, Ad. Drábek (A), Stratil, Compel, Panáček (C), Růžička, P. Sedláček (A) – Smýkal, Burkov, Koudelný – Havel, Belan, Turek – K. Drábek, Tomeček, Šotkovský – Bošek.
    Trenér: Mojmír Trličík

HC ZUBR Přerov: Žurek (Ryšavý) – Janek, Billa (A), Tomiga, Pekr, Holík (C), Da. Bárta, Škňouřil – Švejda, Hyža, Ozollapa – R. Hradil, Halík, Martiňák – Nášel, Buršík (A), Hlávka – J. Hanák, Kuchta, Kolařík.
    Trenér: David Kudělka

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Bubela, Viskot.

Skupina o udržení
    Nový formát Extraligy juniorů přináší i play-down. Do toho čtveřice Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice a Přerov vstupuje se získanými body z předchozí nadstavby. Olomouc má na svého dnešního soupeře náskok 11 bodů. Hraje se 6 kol, tudíž je ve hře 18 bodů. Kdo skončí poslední, sestupuje přímo do Ligy Juniorů. Nejvíc je v ohrožení Přerov a Motor, Mountfield a Mora mají bodový polštář. Je tak o co hrát a rozhodně to budou zajímavá klání na závěr letošní sezony.

Hosté neměli špatný rozjezd v nadstavbě, šanci na postup do play-off ztratili Zubři kvůli sérii 10 porážek za sebou. V té získali pouhý bod a bylo tak dlouho dopředu jasné, že jich se boje o udržení týkat budou. Přerov měl nejhorší útok a zároveň i nejhorší obranu. Pokud chtějí zachránit nejvyšší soutěž, budou muset hodně zabrat.

HC Olomouc
    Výkony Mory v nadstavbové části byly jak na houpačce a až v závěru Hanáci dokázali držet konzistentní výkony. Moravané až do posledního kola statečně bojovali o postup do osmifinále a po výhře nad Zubry se vše rozhodlo v Hradci Králové. Olomouc sice pro udržení naděje sice získala bod za porážku v nájezdech, ale ten v konečném součtu byl málo a o bod Olomouci postup unikl, stejně jako Hradci. Na Olomouc tak čekají záchranářské povinnosti.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Martínek

Branky a nahrávky: 40. Tomeček, 53. Smýkal (Bošek, Tomeček) – 3. Hlávka (R. Hradil), 29. Billa (J. Hanák, Švejda), 48. Švejda (J. Hanák, Tomiga), 49. R. Hradil (Hlávka, Holík)

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Bubela, Viskot