Štafeta mužů 4x7,5 km, Soldier Hollow | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Sprint žen 7,5 km, Soldier Hollow | Vítěz: J. Braisazová-Bouchetová (FRA) (kon.) |
Kvalifikace HS134, Oslo | Vítěz: D. Huber (AUT) (kon.) |
NHL - Poslední přestupový den | (kon.) |
konec
SP - Štafeta mužů 4x7,5 km, Soldier Hollow
Vítěz: Norsko
Jan Vojkůvka
Konečné výsledky
- 1. Norsko (S. Lægreid, T. Bø, J. Bø, V. Christiansen) 1:13:12,3 (3+5)
- 2. Itálie (P. Braunhofer, T. Giacomel, D. Bionaz, L. Hofer) +26,5 (0+8)
- 3. Německo (J. Strelow, J. Kühn, B. Doll, P. Nawrath) +27,3 (0+8)
- 4. USA (V. Bonacci, S. Doherty, C. Wright, J. Brown) +1:30,0 (1+9)
- 5. Švédsko (V. Brandt, J. Nelin, S. Samuelsson, M. Ponsiluoma) +1:46,5 (1+9)
- 6. Rakousko (D. Unterweger, S. Eder, D. Komatz, P. Jakob) +3:12,1 (0+8)
- 7. Finsko (J. Ranta, T. Seppälä, H. Laitinen, O. Invenius) +3:34,7 (1+9)
- 8. Francie (F. Claude, E. Jacquelin, E. Perrot, A. Guigonnat) +3:34,9 (4+13)
- 9. Ukrajina (A. Pryma, D. Pidručnyj, V. Mandzyn, A. Dudčenko) +3:57,4 (1+7)
- 10. Lotyšsko (R. Birkentals, E. Mise, A. Patrijuks, A. Rastorgujevs) +4:19,9 (1+11)
- 11. Česká rep. (M. Krčmář, J. Mareček, J. Štvrtecký, V. Hornig) +4:23,5 (1+11)
- 12. Estonsko (J. Kulbin, R. Zahkna, K. Siimer, R. Ränkel) +4:26,0 (1+15)
- 13. Slovinsko (M. Dovžan, A. Vidmar, J. Fak, L. Planko) +4:38,3 (3+11)
- 14. Polsko (K. Badacz, J. Guńka, K. Guńka, M. Zawól) +5:15,4 (0+11)
- 15. Litva (T. Kaukenas, V. Strolia, M. Fomin, J. Mackine) +5:34,3 (0+12)
- 16. Bulharsko (B. Todev, V. Iliev, A. Sinapov, V. Zašev) +6:00,0 (1+10)
- 17. Rumunsko (G. Buta, G. Coltea, D. Šamajev, C. Puchianu) +6:05,0 (2+7)
- 18. Kazachstán (A. Muchin, V. Kirejev, A. Djussenov, N. Akimov) +6:05,3 (1+13)
- 19. Kanada (C. Gow, A. Runnalls, L. Pletz, Z. Connelly) +8:00,7 (0+6)
- 20. Belgie (F. Claude, M. Mackels, T. Langer, C. Beauvais) (LPD)
- 21. Švýcarsko (J. Burkhalter, S. Stalder, J. Finello, N. Hartweg) (LPD)
Startovní listina
- 1. Norsko (S. Lægreid, T. Bø, J. Bø, V. Christiansen)
- 2. Německo (J. Strelow, J. Kühn, B. Doll, P. Nawrath)
- 3. Francie (F. Claude, E. Jacquelin, E. Perrot, A. Guigonnat)
- 4. Itálie (P. Braunhofer, T. Giacomel, D. Bionaz, L. Hofer)
- 5. Švédsko (V. Brandt, J. Nelin, S. Samuelsson, M. Ponsiluoma)
- 6. Rakousko (D. Unterweger, S. Eder, D. Komatz, P. Jakob)
- 7. Švýcarsko (J. Burkhalter, S. Stalder, J. Finello, N. Hartweg)
- 8. Slovinsko (M. Dovžan, A. Vidmar, J. Fak, L. Planko)
- 9. Česká rep. (M. Krčmář, J. Mareček, J. Štvrtecký, V. Hornig)
- 10. Finsko (J. Ranta, T. Seppälä, H. Laitinen, O. Invenius)
- 11. Ukrajina (A. Pryma, D. Pidručnyj, V. Mandzyn, A. Dudčenko)
- 12. Kazachstán (A. Muchin, V. Kirejev, A. Djussenov, N. Akimov)
- 13. Rumunsko (G. Buta, G. Coltea, D. Šamajev, C. Puchianu)
- 14. USA (V. Bonacci, S. Doherty, C. Wright, J. Brown)
- 15. Lotyšsko (R. Birkentals, E. Mise, A. Patrijuks, A. Rastorgujevs)
- 16. Litva (T. Kaukenas, V. Strolia, M. Fomin, J. Mackine)
- 17. Polsko (K. Badacz, J. Guńka, K. Guńka, M. Zawól)
- 18. Bulharsko (B. Todev, V. Iliev, A. Sinapov, V. Zašev)
- 19. Belgie (F. Claude, M. Mackels, T. Langer, C. Beauvais)
- 20. Estonsko (J. Kulbin, R. Zahkna, K. Siimer, R. Ränkel)
- 21. Kanada (C. Gow, A. Runnalls, L. Pletz, Z. Connelly)
1. Norsko 360 b
2. Německo 270 b
3. Francie 236 b
4. Itálie 215 b
5. Švédsko 164 b
6. Rakousko 160 b
7. Švýcarsko 153 b
8. Slovinsko 138 b
9. Česká rep. 132 b
10. Finsko 126 b
Švédsko by mohlo být nebezpečné i tentokrát, nasadí totiž stejnou sestavu jako na světovém šampionátu, tedy Brandta, Nelina, Samuelssona a Ponsiluomu. O stupně vítězů bude usilovat také Německo, Francie či Itálie.
České družstvo, jemuž v hodnocení SP patří devátá pozice, nasadí kvartet ve složení Michal Krčmář, Jonáš Mareček, Jakub Štvrtecký a Vítězslav Hornig.
1. Norsko (Lægreid, T. Bø, J. Bø, Christiansen)
2. Německo (Strelow, Kühn, Doll, Nawrath)
3. Francie (Claude, Jacquelin, Perrot, Guigonnat)
4. Itálie (Braunhofer, Giacomel, Bionaz, Hofer)
5. Švédsko (Brandt, Nelin, Samuelsson, Ponsiluoma)
6. Rakousko (Unterweger, Eder, Komatz, Jakob)
7. Švýcarsko (Burkhalter, Stalder, Finello, Hartweg)
8. Slovinsko (Dovžan, Vidmar, Fak, Planko)
9. Česká rep. (Krčmář, Mareček, Štvrtecký, Hornig)
10. Finsko (Ranta, Seppälä, Laitinen, Invenius)
11. Ukrajina (Pryma, Pidručnyj, Mandzyn, Dudčenko)
12. Kazachstán (Muchin, Kirejev, Djussenov, Akimov)
13. Rumunsko (Buta, Coltea, Šamajev, Puchianu)
14. USA (Bonacci, Doherty, Wright, Brown)
15. Lotyšsko (Birkentals, Mise, Patrijuks, Rastorgujevs)
16. Litva (Kaukenas, Strolia, Fomin, Mackine)
17. Polsko (Badacz, J. Guńka, K. Guńka, Zawól)
18. Bulharsko (Todev, Iliev, Sinapov, Zašev)
19. Belgie (Claude, Mackels, Langer, Beauvais)
20. Estonsko (Kulbin, Zahkna, Siimer, Ränkel)
21. Kanada (Gow, Runnalls, Pletz, Connelly)
1. Česko 12:38,1
2. Německo +4,8
3. Ukrajina +5,9
4. Itálie +6,5
5. Francie +7,7
6. USA +10,0
1. Francie 23:57,2
2. Itálie +13,4
3. Ukrajina +16,8
4. Německo +32,2
5. Česko +32,7
6. USA +33,2
1. Itálie 30:43,1
2. Ukrajina +22,4
3. USA +36,4
4. Německo +41,8
5. Rakousko +43,0
6. Francie +47,4
---
9. Česko +1:09,1
1. Itálie 42:21,6
2. Norsko +10,2
3. Německo +16,2
4. USA +19,3
5. Ukrajina +41,8
---
9. Česko +1:51,7
1. Norsko
2. USA +20,9
3. Německo +24,7
4. Itálie +43,3
5. Rakousko +1:37,6
6. Slovinsko +1:48,4
---
9. Česko +2:21,7
1. Norsko
2. Itálie +28,1
3. Německo +29,6
4. USA +1:35,8
5. Švédsko +1:58,1
6. Rakousko +2:48,2
Český kvartet obsadil konečné jedenácté místo.
1. Norsko (Lægreid, T. Bø, J. Bø, Christiansen) 1:13:12,3 (3+5)
2. Itálie (Braunhofer, Giacomel, Bionaz, Hofer) +26,5 (0+8)
3. Německo (Strelow, Kühn, Doll, Nawrath) +27,3 (0+8)
4. USA (Bonacci, Doherty, Wright, Brown) +1:30,0 (1+9)
5. Švédsko (Brandt, Nelin, Samuelsson, Ponsiluoma) +1:46,5 (1+9)
6. Rakousko (Unterweger, Eder, Komatz, Jakob) +3:12,1 (0+8)
7. Finsko (Ranta, Seppälä, Laitinen, Invenius) +3:34,7 (1+9)
8. Francie (Claude, Jacquelin, Perrot, Guigonnat) +3:34,9 (4+13)
9. Ukrajina (Pryma, Pidručnyj, Mandzyn, Dudčenko) +3:57,4 (1+7)
10. Lotyšsko (Birkentals, Mise, Patrijuks, Rastorgujevs) +4:19,9 (1+11)
11. Česká rep. (Krčmář, Mareček, Štvrtecký, Hornig) +4:23,5 (1+11)
12. Estonsko (Kulbin, Zahkna, Siimer, Ränkel) +4:26,0 (1+15)
13. Slovinsko (Dovžan, Vidmar, Fak, Planko) +4:38,3 (3+11)
14. Polsko (Badacz, J. Guńka, K. Guńka, Zawól) +5:15,4 (0+11)
15. Litva (Kaukenas, Strolia, Fomin, Mackine) +5:34,3 (0+12)
16. Bulharsko (Todev, Iliev, Sinapov, Zašev) +6:00,0 (1+10)
17. Rumunsko (Buta, Coltea, Šamajev, Puchianu) +6:05,0 (2+7)
18. Kazachstán (Muchin, Kirejev, Djussenov, Akimov) +6:05,3 (1+13)
19. Kanada (Gow, Runnalls, Pletz, Connelly) +8:00,7 (0+6)
20. Belgie (Claude, Mackels, Langer, Beauvais) (LPD)
21. Švýcarsko (Burkhalter, Stalder, Finello, Hartweg) (LPD) (22:01:34)