Ústí n. L. – Ml. Boleslav B 2:2 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
2:2 (1:2)
FK Mladá Boleslav B
Pátek 08.03.2024, 18:00 • Městský stadion, Ústí nad Labem • Česká fotbalová liga (B) • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ústí nad Labem začalo jarní část sezony zápasem doma s Jabloncem B. První poločas byl bezbrankový, do vedení se pak dostali hosté z Jablonce, kteří udeřili v 54. minutě. Až devět minut před koncem druhého poločasu srovnal Dao. Ústí si připsalo do tabulky alespoň bod.

Ústecký klub cílí na postup. Momentálně je na čtvrtém místě, má však před sebou celou řadu zápasů, které nyní bude hrát doma. Na podzim totiž odehrál většinu zápasů na venkovních hřištích, nyní tak budou fotbalisté Ústí nad Labem hrát ještě šest zápasů za sebou doma! A to může hrát důležitou roli na psychice hráčů, které budou domácí fanoušci hnát dopředu šest týdnů po sobě.

Mladá Boleslav B je na desáté příčce. Za patnáct zápasů získala sedmnáct bodů, má ale ještě zápas k dobru se Zápy. Minulé utkání doma přivítala béčko Slavie Praha, se kterým prohrála 0:1. Jedinou branku zápasu zaznamenal zkušený Milan Škoda.

Tentokrát Boleslav B čeká souboj s Ústím nad Labem, se kterým se potkala třikrát. V prvním společném utkání vyhrálo Ústí 3:2. Poté diváci viděli remízu 2:2 a když se týmy potkaly nasposledy, zvítězili mladíci z Mladé Boleslavi 2:0.

FK VIAGEM Ústí nad Labem: Němec – Březina, Buneš, Richter, Mareš (C), Černý, Bouguetouta, Hyčka, Červenka, Spychka, Kučera
    Náhradníci: Četverik – Adekuoroye, Ouattara, Tarasenko, Čičovský, Uličný, Čítek
    Trenér: Daniel Sochor

FK Mladá Boleslav B: Kořán – Kodad, Rulc (C), Tvrdý, Kaulfus, Peterka, Vostřel, Fila, König, Tichý, Dohalský
    Náhradníci: Mečíř – Howard, Gregor, Vlček, Novák, Fodor
    Trenér: Pavel Malura

Rozhodčí: Beneš A. – Beneš J., Chládek.

Hráči nastupují na trávník. Domácí tým má světlomodré dresy, hosté z Boleslavi si vzali oranžové barvy.

1

2
    Ústecká obrana zkusila vyslat po pravé straně Marka Červenku, který však dostal míč několik metrů před sebe. Dřív se dostal k balonu brankář Boleslavi a pohotově ho odkopl.

3
    Mladá Boleslav B právě vstřelila branku!
    Mladá Boleslav jde do vedení! Kaulfus si vedl balon po pravé straně. Potom přihrál na přední tyčku, kam si skvěle naběhl LUKÁŠ FILA a posunul balon na zadní tyčku. Od té se pak míč odrazil za čáru.
    3. FILA - 0:1

6
    Ústí rozehrává rohový kop.

8
    Bek domácího týmu odkopl protihráči míč od noh a zamezil tak pokračování mladoboleslavské akce.

9
    Boleslav pokračuje autovým vhazováním z poloviny domácích.

10
    Červenka bídně nahrával směrem do středu hřiště od lajny. Jeho nahrávku nikdo ze spoluhráčů nebyl schopen převzít.

12
    Domácí pokračují kombinací a posouvají se směrem dopředu.

12
    Krátce na to přichází první větší šance ústeckého klubu. Přihrávku z pravé strany se snažil do branky přesměrovat útočník Červenka, ale prostor tří tyček minul.

13
    Vostřel se snažil procpat mezi dvěma stopery. Ti mu ale čistě, v pohybu směrem na jejich branku, zabránili.

15
    Autorem branky je JAKUB PETERKA. Je to už o dvě branky! Hosté se po autu dostali rychle na polovinu Ústí. Peterka si skvěle na levé straně naběhl a dostal přihrávku do uličky. Potom sám pokračoval až do šestnáctky, odkud překonal brankáře Němce.
    15. PETERKA - 0:2

17
    Boleslav se hnala do další šance, tentokrát střelu pohlídal nohama Němec.

18
    Přechod domácích směrem dopředu byl hodně pomalý. Obrana Boleslavi stihla zavčas jejich postup zastavit.

20
    Buneš chtěl načechrat balon na zadní tyč pro někoho ze spoluhráčů, místo toho nacentroval balon o mnoho dál, na podavače míčů.

22
    Další nepřesný centr v podání domácích. Fanoušci jen ztěžka vydechli.

22
    Po delší době byla slyšet také píšťalka sudího. Ta signalizovala faul domácího fotbalisty na polovině Boleslavi.

25
    Tentokrát byl centr zleva přesnější, Bouguetouta by jej ale potřeboval o pár čísel níž, aby na něj doskočil.

26
    Domácí barvy se snaží dobýt zabetonovanou šestnáctku Boleslavi. Zatím neúspěšně.

27
    Richter se hodně snažil, aby udržel míč ve hřišti, ale jeho snahu ukončil sudí, když zapískal a ukázal, že se bude odkopávat.

27
    Centr Kučery byl přetažený, na druhé straně byl ale další jeho spoluhráč. I ten zkusil poslat balon vzduchem do prostoru malého vápna, kde se ho snažil domácí útočník uklidit do branky. K tomu ale nedošlo, obránce mu v tom zabránil.

28
    Nepovedená přihrávka Davida Černého, přes to jsou světle modří stále u míče.

29
    Rohový kop pro domácí barvy.

30
    Ústí poslední minuty tráví na polovině béčka Boleslavi, ale nezakončuje.

31
    David Černý si na levé straně věřil v souboji jeden na jednoho. Bohužel ale upadl a míč se mu odkutálel do zámezí.

32
    Hosté mají k dispozici standardní situaci. U míče stojí Adam Tichý se spoluhráčem a domlouvají se, jak rozehrají.

32
    Nakonec z toho nebylo nic nebezpečného, centr se domácím podařilo ihned odvrátit do bezpečných míst.

33
    David Němec se po delší době dostal do práce, když musel zasahovat proti jemné střele z levé strany.

34
    Útok domácích fotbalistů je zastavený pro ofsajd.

35
    Střela z hranice šestnáctky padala hodně rychle, ale asi o pět metrů vedle tyčky.

35
    Teď už modří zase kombinují, zase na polovině soupeře.

36
    Peterka vybíhal za míčem z ofsajdu, to neuniklo čárovému sudímu.

36
    Druhý asistent zase odmával faul Boleslavi, nedaleko svého rohového praporku. Ústí čeká standardka.

38
    Zakončení domácích z vnitřku šestnáctky protáhlo brankáře, který pohlídal, aby mu balon nezapadl pod břevno. Následovat bude roh.

38
    Tomu se Boleslav také ubránila, dostává se ale pod tlak.

39
    Další rohový kop Ústí.

39
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ADAM BOUGUETOUTA. Tak to byla rána! Odražený míč se po rohu dostal k Bouguetoutovi, který se napřáhl a pumelicí uklidil balon k levé tyčce! Je sníženo.
    39. BOUGUETOUTA - 1:2

40
    Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav B (Peterka).

41
    Ústecký klub je po brance ještě živější a pokračuje v tlaku.

42
    Mladá Boleslav pokračuje autovým vhazováním u středu hřiště.

44
    Ústí ztratilo míč na útočné polovině, než se ale Boleslav dostala za půlící čáru, jeden z domácích stihl soupeři ukopnout balon do autu.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2
    Kapitán Mareš upadl ve vápně, sudí však jasně ukazuje, že nešlo o faul.

45+2

První poločas právě skončil. Domácí celek byl zaskočen, když se Boleslavi podařilo vstřelit dva rychlé góly. Od té doby už byli ale jasně lepší fotbalisté z Ústí nad Labem, kteří drželi téměř celou dobu balon na polovině oranžových. K závěru poločasu se zaslouženě prosadili, když se náramně trefil Bouguetouta.

46

46
    Střídání v týmu FK VIAGEM Ústí nad Labem:
    ze hřiště odchází Mareš, přichází Čičovský.

47
    Faulu se dopustil hostující hráč, který v hlavičkovém souboji poslal k zemi Březinu.

48
    Ústí navázalo na první poločas a znovu dobývá bránu Boleslavi B! Střel teď přišlo víc, tu nejnadějnější měl ale Buneš, jenž z blízkosti nepřekonal brankáře. Po chvíli byl domáván ofsajd, pravděpodobně Buneše.

50
    Ústí vybojovalo roh na levé straně.

51
    Roh si světle modří ještě zopakují.

52
    Tentokrát už došlo i na zakončení, ale střela zpoza šestnáctky šla víc nahoru, než bylo potřeba.

53
    Hyčka si narazil balon o nohy spoluhráče a poté zprava naslepo centroval před bránu. Nikdo ze spoluhráčů se už ale k jeho přihrávce nedostal.

53
    Oranžovým se podařilo přerušit dlouho trvající pobyt Ústí na jejich půlce a mají možnost po získaném faulu také kombinovat.

55
    Útočný faul domácího fotbalisty. Boleslav rozehraje kousek od půlící čáry.

56
    Lukáš Fila to udělal dobře, když si před šestnáctkou narazil se spoluhráčem a následně mohl zakončovat. Svou ránu ale uspěchal a ukopl se.

58
    Hosté získali míč u poloviny, netrvalo to ale dlouho a zase o něj přišli. Dopředu tak jdou zase domácí.

58
    Střela k pravé tyčce Kořána nepřekonala.

59
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav B:
    ze hřiště odchází Fila, přichází Howard,
    ze hřiště odchází Peterka, přichází Vlček.

61
    Březina byl při přechodu do útoku faulovaný, získal tak pro svoje barvy standardku.

62
    Ta byla hodně rychle rozehraná, nic z ní ale domácí nevymysleli.

63
    Oranžoví budou pokračovat vhazováním na polovině soupeře, nejprve je potřeba ale zkontrolovat zdravotní stav jednoho z hostů, který zůstává sedět na trávě.

64
    Za Kodadem doběhl týmový lékař, který s ním odešel za čáru. Hra tak bude chvíli pokračovat bez něj.

66
    Hosté mohli jít do rychlého brejku, ale sami si to pokazili, když špatně přihráli a míč doputoval do autu.

66
    Centr na zadní tyč mířil na vysokého Howarda, jenž ho vracel před bránu. Nikdo ze spoluhráčů tam ale nebyl.

67
    Penalta pro Boleslav! Někdo z domácích zahrál rukou!

68
    Kaulfus mířil do horního pravého rohu, trefil však jen brankovou konstrukci! Stav zůstává.
    68. Neproměněná penalta v podání Kaulfuse

68
    Žlutá karta pro tým FK VIAGEM Ústí nad Labem (Březina). Březina fauloval nedaleko vlastní šestnáctky Vlčka. Hosté mají standardku.

70
    Žlutá karta pro tým FK VIAGEM Ústí nad Labem (Hyčka).

70
    ze hřiště odchází Buneš, přichází Ouattara.

72
    Velká šance domácích! Přízemní centr zprava se snažil do sítě dostat domácí útočník, balon ale skončil nad brankou!

73

74
    Hyčka se snažil prostřelit z hranice šestnáctky blok mladoboleslavských hráčů. Nakonec získal pro svoje barvy roh.

76
    Z něj ale jeho tým nic nevymyslel. Míč má v rukou brankář a bude ho nakopávat daleko dopředu.

76
    ze hřiště odchází Richter, přichází Čítek.

79
    David Černý upadl v šestnáctce v souboji a domácí chtějí penaltu. Sudí se k tomu ale nemá.

80
    ze hřiště odchází Kaulfus, přichází Gregor.

81
    Ústí získalo rohový kop.

82
    K odraženému míči se dostal poslední hráč domácího celku, který tvrdou ránou donutil brankáře zakročit. Další roh.

82
    Ani napodruhé se však domácím nedaří vyrovnat. Následovat bude odkop.

Dnešní utkání sleduje 748 diváků.

86
    Domácí rozjíždí další akci od svého brankáře.

87
    Ouattara zakončoval pod horní tyčku, Kořán se musel vytáhnout, aby zabránil brance! Roh.

88
    Trochu nepochopitelně teď jeden z hostujících hráčů, jenž vedl míč, nenahrál do strany na spoluhráče. Na levé straně měl úplně volného spoluhráče, který měl čistější výhled na branku. Přesto došlo ke střele od fotbalisty vedoucí míč. Rána skončila vedle.

89
    Vedle skončila i další rána hostů, když se vysoký fotbalista vydal na bránu Němce sám od poloviny.

89
    Žlutá karta pro tým FK VIAGEM Ústí nad Labem (Bouguetouta).

90
    ze hřiště odchází Vostřel, přichází Novák.

90
    Hostující hráči jsou často na zemi. Domácím se to nelíbí.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90+2
    Ústí má ještě hodně času na to, aby srovnalo. Teď ženě svůj útok po pravé straně.

90+4
    Vlček měl na kopačkách branku, která mohla rozhodnout, ale z hranice šestnáctky vystřelil až nepochopitelně vysoko!

90+5
    Ústí běží rozehrát rohový kop.

90+6
    Autorem branky je TOMÁŠ KUČERA. Je srovnáno! Domácí se dočkali! Hostující obránce hlavou nachystal balon pro Kučeru, jenž číhal u pravé tyčky. Když se k němu balon dostal, na nic nečekal a pravou nohou ho napálil mezi brankáře a tyčku.
    90+6. KUČERA - 2:2

90+7
    Hosté byli připraveni střídat, nakonec to ale zrušili a Fodor už se tak do hry asi nedostane.

90+7
    Boleslav bude odkopávat od branky. Nastavený čas je pryč.

90+8
    Asi poslední možnost ještě dokončit obrat. Ústecký obránce posílá balon dopředu.

90+9
    Sudí ještě nechává rozehrát rohový kop Ústí.

90+9
    Vše ukončí nepovedená střela domácího fotbalisty.

90+9

Zápas je u konce. Pěkný fotbalový zápas, který nabídl čtyři branky.

Domácí dostali první gól už po třech minutách hry. Podruhé udeřil hostující tým o dvanáct minut později. Ústí se poté sebralo a začalo na soupeře tlačit. Snižující branky se dočkalo v 39. minutě.

Druhá polovina byla v podobném duchu. Ústecký klub měl převahu a tlačil. Přesto mohla rezerva Boleslavi jít do dvoubrankového náskoku, ovšem neproměnila penaltu. V závěru, v nastaveném čase, se pak domácím podařilo získat alespoň bod, když využili špatného odehrání míče a rozvlnili síť.

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek dne. (20:01:40)