Nitra – Trenčín 5:1 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:2 (kon.)
HK Nitra
5:1 (2:0, 1:1, 2:0) Stav série: 3:2
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 17.03.2024, 17:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipos extraliga predkolo play-off • 5. kolo

Posledný rozhodujúci osemfinálový zápas Tipos Extraligy spoznal postupujúceho do štvrťfinále. Stala sa ním Nitra, ktorá vyhrala zaslúžene 5:1 a celú sériu 3:2. Trenčania mali predkolo dobre rozbehnuté, keď viedli na zápasy 2:1, ale tak ako aj minulú sezónu končia pred bránami štvrťfinále. V tretej tretine pridali domáci ešte dva góly, o ktoré sa postarali Jackson a Buček. Nitra svojho štvrťfinálového súpera spozná po skončení zápasu medzi Zvolenom a Liptovským Mikulášom. Ja vám ďakujem za priazeň pri tejto sérii a prajem ešte peknú nedeľu. (19:22:02)

58:52
    Aittokallio vyrazil puk mimo ľadovú plochu.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a môžeme povedať, že celého zápasu.

Dnešné stretnutie sleduje 3600 divákov.

56:43
    Baláž naslepo dával puk pred bránu. Nemal tam nikoho.

54:43
    Nitrianski hokejisti sú stále aktívni. Trenčania už strácajú nádej.

53:17
    Icing Dukly Trenčín.

52:13
    Nitra dala gól! Vyzerá byť rozhodnuté. Neviem na čo myslela obrana Dukly, keď dovolila nakorčuľovať SAMUELOVI BUČEKOVI medzi kruhy a odtiaľ strelou švihom nedal šancu Borákovi.
    Asistencia: Stacha.

50:33
    Nitra dala gól! Gillova prihrávka trafila brániaceho Trenčana, od ktorého sa puk odrazil k ROBBYMU JACKSONOVI a pohodlne strielil štvrtý gól Nitry do odkrytej časti brány.
    Asistencie: Gill, Buček.

50:24
    Hostia v plnom počte.

50:03
    Trenčania s ďalším úspešným oslobodením.

49:27
    Nepresná prihrávka corgoňov. Puk opustil útočné pásmo.

48:54
    Bubelovi odskočil puk a hostia sa oslobodili.

48:24
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Immo – 2 min., hrubosť.

48:24
    Ofsajd Dukly, po ktorom následne Immo poslal k zemi hráča súpera. Reklamná prestávka.

47:51
    Tvrdá strela Mezeia bola zblokovaná.

46:32
    Prekvapiť chcel z uhla Ahl. Aittokallio si dobre pokryl priestor.

45:04
    Veľké nebezpečenstvo pred Aittokalliom! Trenčania tlačili puk do brány, ale neuspeli.

44:56
    Nepresnosť domácich ponúka hosťom buly v útočnom pásme.

43:26
    Brankár Borák vyrazil puk pred seba, na ktorý číhal Hrnka, ale gólman Dukly zasiahol včas.

43:21

43:19
    Cotton pálil z prvej. Borák podržal puk na svojom tele.

41:48
    Horelo pred Borákom, vyzeralo to aj na nedovolený zákrok, ale hostia to zvládli čisto.

41:38
    Hostia získali niekoľko sekúnd.

41:21
    Pietroniro – 2 min., podrazenie.

40:31
    Vojaci so zlou rozohrávkou v obrannej tretine. Mali šťastie, že to corgoni nevyužili.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Nitrania naďalej vedú o dva góly, tentokrát 3:1. Zásluhou Newella vyhrávali 3:0, ale Kielb znížil delovkou od modrej. Hostia zlepšili hru v druhej tretine, ale stačilo im to zatiaľ len na jeden gól. Domáci sa nemusia náhliť dopredu, ale ak sa nechcú strachovať o výsledok, budú si musieť dávať dôkladný pozor. Tretia tretina sa začne približne o 18:45.

37:46
    Z prvej pálil Pietroniro, Aittokalliovi vypadol puk z lapačky.

34:21
    Pasáž, v ktorej sa oba celky dopúšťajú chýb.

32:59

32:25
    Hráči Dukly zlepšili hru. V strednom pásme vedia odoberať puk súperovi.

30:31
    Conwayova sťahovačka, ale nedostal sa k zakončeniu.

28:28
    Borák sa rozohrieva, chytá pokusy domácich.

27:23
    Trenčín dal gól! Poriadny projektil vyslal DARIEN KIELB, ktorý od modrej nedal šancu Aittokalliovi.
    Asistencie: Petráš, Kupec.

26:54
    Hru prerušil Aittokallio a nasleduje reklamná prestávka.

Striedanie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    z ihriska odchádza LaCouvee, prichádza Borák.

24:05
    Nitra dala gól! Pád Pietronira na modrej čiare, Jackson si prevzal puk, posunul ho bekhendom na pravý kruh ROBBYMU JACKSONOVI, ktorý prestrelil LaCouveeho.
    Asistencia: Jackson.

23:16
    Odpískaná prihrávka rukou.

22:00
    Nátny si dnes už nezahrá. Po súboji s Bajtekom ešte v prvej tretine sa držal za rameno.

21:15
    Giľákov teč pred bránou, dokázal sklepnúť puk vo vzduchu.

20:36
    Trenčania vedia, že musia dať gól. Od modrej to skúsil Pietroniro, ale puk bol zblokovaný na ochrannú sieť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Bližšie k štvrťfinále majú Nitrania, ktorí ovládli prvú tretinu 2:0. Hostia z Trenčína toho príliš neukázali. Ako prvý sa presadil Okoličány a o dve minúty neskôr Bajtek. Druhá tretina sa začne približne o 17:54.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:34
    Strela od Lacku bola zblokovaná brániacim hráčom.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

18:09
    Útočné akcie Nitranov sú rýchle. Stacha posunul puk Bubelovi, ktorý pálil nepresne.

17:11
    Pri modrej čiare mal problémy Čederle, ale Trenčania to nevyužili.

16:45
    Immo si vylepšoval pozíciu na ľavom krídle. Strelecký pokus namieril na Aittokallia.

16:34
    Zakázané uvoľnenie hráčov Nitry.

16:10
    Conway dorážal puk pred bránou po dobrej prihrávke od Charbonneaua.

15:26

15:21
    Charbonneau vyviezol puk z pásma a dokonca získal vhadzovanie pred Aittokalliom.

14:30
    Ďalšia útočná akcia sa začína od Aittokallia.

14:03
    Corgoni sa sami vyhnali z pásma nepresnou prihrávkou.

13:41
    Zakončenie Kousu od modrej čiary. LaCouvee chytil puk bez problémov.

13:26
    Krajčovič – 2 min., podrazenie.

12:10
    Príležitosť aj pre Trenčín, ale Hlaváč neprekonal Aittokallia.

11:00
    Nitra dala gól! LaCouvee sa sústredil na strelu z blízkosti ľavého kruhu a vysunul sa viac z brány. Brankár Dukly situáciu podcenil, pretože prišla prihrávka pred bránu na FILIPA BAJTEKA a ten už triafal puk do odkrytej svätyne.
    Asistencie: Stacha, Okoličány.

10:31
    Zakázané uvoľnenie vojakov.

10:12
    Trenčania sa zahrávajú s ohňom vo svojom obrannom pásme.

08:54
    Nitra dala gól! Aktivita domácich prináša ovocie. Gill prihral spoza brány DÁVIDOVI OKOLIČÁNYMU, ktorý z prvej pred bránou prekonal LaCouveeho.
    Asistencie: Gil, Bača.

08:47
    Cottonova viditeľná strela od modrej čiary. LaCouvee chytil puk do lapačky. Nasleduje reklamná prestávka.

07:47
    Trenčania stratili puk v strednom pásme a corgoni mierili do úniku, lenže vojakom sa podarilo odstaviť ich od puku!

06:08

06:01
    Náznak prečíslenia Nitranov, ale pred LaCouveem prišli o puk.

04:52
    Domáci popri mantineli poslali puk mimo obranné pásmo.

04:20
    Immov strelecký pokus sprava. Aittokallio bol pripravený.

04:08
    Bajtek – 2 min., podrazenie.

02:56
    Čederleho strela z uhla. LaCouvee si postrážil žŕdku.

02:33
    Dobre sa uvoľnil Pobežal a zakončil spomedzi kruhov, ale nepresne.

00:56
    Nátny sa drží za rameno a mieri do útrob štadióna.

00:56
    Hra je prerušená. Bajtek zrazil na zem Nátneho.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton – Gajdoš, Kousa – Stacha, Bača – Fatul; – Okoličány, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Buček, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
    Tréner: Antonín Stavjaňa

HK DUKLA Trenčín: LaCouveé (Borák) – Starosta, Pietroniro – Nátny, Kielb – Hlaváč, Hudec M. – Kupec, Conway; – Ahl, Charbonneau, Tomík – Hudec D., Baláž, Giľák – Petráš, Sojčík, Immo – Krajčovič, Mikúš, Sloboda
    Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Štefik, Stano – Durmis, Gegáň.

Séria medzi HK Nitra a HK DUKLA Trenčín je v boji o postup do štvrťfinále veľmi vyrovnaná. Obom tímom sa podarilo uspieť na ľade súpera a tak sa o postupujúcom rozhodne v poslednom piatom zápase, ktorý sa odohrá na štadióne v Nitre.

V piatkovom dueli na štadióne Pavla Demitru v Trenčíne ťahali vojaci za kratší koniec. V tretej tretine dostal štvorminútový trest Baláž, Nitranom vyšli presilové hry a v priebehu jednej minúty viedli o tri góly. Dlhú presilovku mali k dispozícii aj Trenčania v závere zápasu, keď bol vylúčený Buček, ktorý išiel predčasne pod sprchy. Domáci dali dva rýchle góly, ale tie prišli už neskoro a nakoniec prehrali 4:5. Hlavne hosťujúcemu celku sa nepáčili niektoré verdikty rozhodcov, ktoré viedli k sporným situáciám, najmä vylúčenie Bučeka.
    V tomto predkole proti Nitre sa bodovo darí Filipovi Ahlovi, ktorý získal 6 bodov za dva góly a štyri asistencie. V tíme corgoňov je nebezpečný Miloš Bubela, ktorý sa presadil dvakrát a ponúkol aj tri gólové prihrávky.