Vítkovice – Bohemians 6:5 (kon.) | Chodov – Sparta 5:3 (kon.)
6:5 (2:0, 2:2, 2:3) Stav série: 3:2
FbŠ Bohemians
Úterý 19.03.2024, 16:15 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga • Čtvrtfinále

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (18:06:38)

Je konec! Velmi důležitý zápas v sérii dokázali zvládnout domácí, kteří si tak vybojovali mečbol ve čtvrtek, kdy se bude hrát v UNYP ARENĚ a tam může tým Daniela Fojty postoupit do semifinále! Bohemka bude odvracet ve čtvrtek konec sezóny!

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 6:5
    Branky a nahrávky: 11. L. Hájek (Hatala), 14. R. Gattnar (Sidunov), 31. M. Gattnar, 39. Zubek (Fukala), 48. Pažák (Šindler), 57. Matejčík (R. Gattnar) – 32. Malič (Kvasnica), 32. K. Petrák (Kawulok), 45. Kawulok (Krebner), 49. Batkovič (Kvasnica), 56. K. Petrák (Batkovič). Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 381. Zásahy brankářů: 5:12. Po třetinách: 2:0, 2:2, 2:3.

59:34
    Jakub Buršík měl na florbalce srovnání, ale nakonec z toho byla střela pouze do Lukáše Součka, který poté likviduje další tutovku soupeře!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:34
    Velké zmatky před prázdnou brankou Bohemky, ale nakonec Marek Matejčík nedokázal dostat míček do branky!

58:09
    Tomáš Hyršl už spěchá na střídačku a hosté hrají v šesti! Zároveň vám dlužím počet diváků, kterých dnes přišlo 381!

57:25
    Hosté už chtěli jít do šesti při dobrém tlaku, ale Vítkovice jim odebraly balónek a nemohou tak srovnat zatím na 6:6.

56:41
    Domácí drží míček na své polovině a trochu šetří čas, Bohemka zatím nemůže jít do hry v šesti!
    56:11 Marek MATEJČÍK - 6:5

56:11
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    To je odpověď! Rostislav Gattnar skvěle poslal míček na nabíhajícího MARKA MATEJČÍKA, který zakončil nekompromisně míček do branky Tomáše Hyršla, poté ho ještě Virga strčil do zad a zahrál si na veslaře! Cením jeho originalitu v oslavení branky! Asistence: Rostislav Gattnar.
    55:52 Karel PETRÁK - 5:5

55:52
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Máme srovnáno! KAREL PETRÁK dlouho vymýšlel co udělá s balónkem, nakonec se rozhodl z levé strany vystřelit a šikovně schoval míček za bránícího hráče a zamířil míček přesně pod horní tyč! Asistence: Šimon Batkovič.

55:22
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice:
    Martin Gattnar – 2 min., Hrubost.

54:59
    Tomáš Hyršl stále čeká na svém brankovišti a postává trochu nervózně na to, kdy ho jeho trenér odvolá.

54:20
    Další velmi sporná situace, ale Hájek nakonec nebyl faulovaný v plném běhu sám před Hyršlem a hrajeme dál!

53:47
    Pražák se pokusil vystřelit, sice se mu to povedlo, ale nedokázal vstřelit branku, nyní byl vidět Michal Jedlička, který zamyšleně koukal na hrací plochu.

53:01
    Adam Palčinský se dostal ke střele ze středu hřiště, ale nakonec napálil míček pouze do prvního blokujícího hráče Bohemky!

52:37
    Pomalu se blížíme ke konci třetí třetiny, máme před sebou něco málo přes 7 minut, trenér Jedlička se ještě nechystá ke hře v šesti.

52:08
    Ondřej Sidunov nyní trochu zaváhal, ale ihned to napravil a uklidnil celou hru na své polovině.

51:32
    Domácí fanoušci ženou své hráče k třetímu vítězství v sérii, ale je to stále pouze o jednu branku a ještě se může stát cokoliv.

51:05
    Gattnar narazil do svého kapitána, ale to nic neznamenalo, Adam Zubek se dostal poté k míčku, ale minul branku Tomáše Hyršla.

50:34
    Jan Malič drží míček na své polovině a nechce se mu do boje na středu hřiště, kde je to velmi zhuštěné a tak volí balónek podél mantinelu.

50:08
    Potom Vladimír Černín ihned přerušil hru jakmile míček vypadl mimo hřiště a ohlásil poslední komerční přestávku dnešního zápasu.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:35
    Klokani drží míček pod svou kontrolou, Vítkovice a její křídla se nikam neženou a stráží polovinu hřiště velmi pečlivě.

48:57
    Domácí kombinují na své polovině, v tuto chvíli může přijít lehčí nervozita, ale zatím Vítkovice hrají s chladnou hlavou.
    48:20 Šimon BATKOVIČ - 5:4

48:20
    Tak v tuto chvíli rozhodně v šesti hrát hosté nebudou! Tomáš Kvasnica se skvěle dostal přes obránce, poté přihrál přesně na ŠIMONA BATKOVIČE, který bez problému dokázal dopravit míček do branky! Asistence: Tomáš Kvasnica.

48:04
    Stále se má o co hrát! Je to pouze o dvě branky, zajímavé bude sledovat kdy odvolá trenér hostů Tomáše Hyršla a půjde do risku v šesti.

47:38
    Nyní domácí sportovně odevzdávají míček na hole svého soupeře, což ocenili sami hráči hostů i trenér Jedlička.
    47:16 Michal PAŽÁK - 5:3

47:16
    Tak nakonec toho dokázaly Vítkovice využít! Matyáš Šindler nahrál přesně na MICHALA PAŽÁKA, který se dokázal dostat ke střele z pravé strany a po teči od Matúše Gajdoše se míček odrazil do branky Tomáše Hyršla! Asistence: Matyáš Šindler.

46:48
    Lukáš Souček se nyní svíjí ve svém brankovišti, ale rozhodčí nepískají! V tomhle případě by se měla přerušit hra.

46:05
    Lukáš Souček se dostal k zákroku, který nebyl nějak složitý, ale dnes mu to moc nelepí, málo střel na jeho osobu a tři obdržené branky.

45:34
    Zbývá nám nějakých 14 minut do konce zápasu, nebo minimálně základní hrací doby a je jasné, že se bude bojovat až do konce.

45:09
    Tomáš Hyršl měl nyní štěstí, protože po střele Adama Zubka za ním zvoní tyč!

44:41
    Důležitá branka Bohemky je na světě, nyní se domácí zlobí, že se mělo vylučovat, ale Kvasnica unikl trestu, protože zde to bylo jasně viditelné.
    44:02 Ondřej KAWULOK - 4:3

44:02
    Bohemka je na kontakt! Matyáš Krebner skvěle našel na středu hřiště volného ONDŘEJE KAWULOKA, který dokázal dostat míček přesně pod ruku Lukáše Součka, v tuto chvíli byl na vině Adam Zubek! Asistence: Matyáš Krebner.

43:28
    Rostislav Gattnar byl poslán k zemi od Krebnera, ale opět rozhodčí mají stejný metr a nebudou pískat tyto hraniční zákroky.

42:59
    Hatala se vyvlékl ze sevření Dobisíka, sice už i toto bylo velmi hraniční, ale rozhodčí tomu nechávají volný průběh.

42:25
    Hájkova střela ze středu hřiště byla zablokovaná až k pravému mantinelu, vzápětí se Slončík výborně vymotal do střely, ale nezakončil.

41:59
    Martin Gattnar opět skvěle zapracoval na polovině soupeře a vzal si míček, dnes hraje s velkou chutí.

41:37
    Domácí se ze začátku třetí třetiny drží raději na své polovině a chtějí si rozhodně minimálně svůj náskok dvou gólů pohlídat.

41:02
    Hosté zatím kombinují na polovině soupeře, vzápětí se drželi současně Sidunov a Gajdoš, vylučovat se nebude.

40:34
    Vstoupili jsme do třetí části dnešního zápasu a bude rozhodně zajímavé sledovat, jestli se Bohemce podaří smazat náskok soupeře.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hráči domácího celku.

40:01

Střely ve druhé části: 7:3.

Další třetina začne přibližně v 17:30.

Je za námi druhá třetina, která přinesla dvě branky! Vítkovice šly už do vedení 3:0 v polovině zápasu a vše vypadalo velmi dobře, ale Bohemka dvěma slepenými góly se dokázal vrátit do zápasu. Poté dal alespoň trochu klidu na svou stranu Adam Zubek. Stav je tedy po druhé třetině 4:2.

40:00

39:36
    Domácí tlačí svého soupeře a ještě kombinují před brankou Tomáše Hyršla, vzápětí už tomu tak není a hostující celek se snaží už dohrát druhou třetinu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
    38:24 Adam ZUBEK - 4:2

38:24
    Vítkovice odskakují do dvoubrankového náskoku! Lukáš Fukala se skvěle zbavil svého strážce našel přesně krosovou přihrávkou volného ADAMA ZUBKA, který dokázal přesně zamířit do horní části branky! Asistence: Lukáš Fukala.

37:56
    Hodně aktivní Martin Gattnar, který se dostal do středu hřiště a vystřelil, ale opět skvělý hostující gólman drží svůj tým na rozdílu jedné branky.

37:14
    Blížíme se ke konci druhé třetiny, stále čekáme na nějakou větší šanci, která po pátém gólu zatím nepřišla, většinou vše bez problému kryjí brankáři obou týmů.

36:41
    Šimon Hatala výborně zakončil ke vzdálenější tyči a Hyršl opět vše pohlídal svou levou nohou, která dnes už má na kontě třetí zákrok.

36:09
    Michal Jedlička se zlobí na rozhodčí dnešního zápasu, ale mě přijde, že pouze pouštějí více hru a nevylučují.

35:32
    Adam Zubek skryl svou střelu, ale hostující brankář dokázal svou nohou míček vykopnout do bezpečí.

35:04
    Další velmi dobrá kombinace domácích došla až za branku, kde byl Fukala faulovaný, domácí budou rozehrávat za brankou Tomáše Hyršla.

34:35
    Bohemka nyní také nemusí nikam spěchat a drží míček na své polovině, jak jsem zmiňoval, že druhé třetiny rozhodují, tak to tomu dnes moc nepomohlo.

33:54
    V posledních vteřinách se hraje na polovině hřiště a čekáme na nějakou nebezpečnější situaci před jakoukoliv brankou.

33:07
    Ondřej Sidunov kombinuje na své polovině s Gattnarem, vzápětí se bojuje u mantinelu před brankou Tomáše Hyršla.

32:27
    Pomalu se blížíme ke konci druhé třetiny, v tuto chvíli jsou jasně lepší hosté, kteří chtějí co nejrychleji vyrovnat na 3:3 a začalo by se úplně od znovu.
    31:50 Karel PETRÁK - 3:2

31:50
    Mé slova se naplňují! Dalekonosná střela až ze své vlastní poloviny hřiště! Tu provedl skvěle KAREL PETRÁK, kterému pomohl i stínící spoluhráč Buršík a míček prošel až do branky Lukáše Součka! Asistence: Ondřej Kawulok.

31:34
    Domácí celek je nyní opařený, Bohemians by měli co nejrychleji vstřelit ještě jeden gól a trochu se uklidnit.
    31:07 Jan MALIČ - 3:1

31:07
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek! JAN MALIČ se ihned z rozehrávky dostal ze středu hřiště do zakončení a dokázal přesně zamířit do horní části branky! Asistence: Tomáš Kvasnica.

31:03
    Domácí se snaží zapojovat i Slončíka, který se dostal do hry, což je velmi sympatické, vzápětí je hra přerušena a bude následovat komerční přestávka.
    30:13 Martin GATTNAR - 3:0

30:13
    Tohle je velmi důležitý gól z pohledu Vítkovic! MARTIN GATTNAR se nejdříve odprostil od Šebka, poté si skvěle prohodil Matúše Gajdoše a šel sám z pravé strany na Tomáše Hyršla, který nedokázal zastavit rozjetého domácího útočníka, ten se prosadil do levého horního rohu! Bez asistence.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu!

29:36
    Tomáš Hyršl dlouhým výhozem našel Batkoviče, ale toho odstavil Jan Šebesta, který ho trefil ramenem, ale za tohle se rozhodně vylučovat nebude.

29:05
    Většinou rozhodovaly druhé třetiny v této sérii, uvidíme, ale jestli tomu tak bude i dnes. Nyní se drží na míčku domácí.

28:24
    Druhá třetina se té první moc nepodobá, vidíme dost šancí, ale ani jeden z nich nedokázal dostat míček do branky a stále čekáme na první branku ve druhé třetině.

27:51
    Jakub Buršík byl další, který se mohl zapsat do listiny střelců, ale míček letěl jen po zemi a domácí gólman nemusel zasahovat!

27:17
    Jankovský vystřelil z otočky, ale trefil pouze botu hostujícího gólmana, na druhé straně zakončoval Šimon Batkovič, ale po skvělé stahovačce trefil pouze zadní mantinel.

26:40
    Trochu se nám to rozjelo! Nyní měl na florbalce branku Martin Gattnar, ale nakonec opět trefil jen skvělého Tomáše Hyrlšla, který drží svůj tým nad vodou!

26:07
    Lukáš Fukala nejdříve promáchl míček, ale poté mu ještě spoluhráč poslal míček a ten už neminul, ale trefil pouze Tomáše Hyršla!

25:41
    Virga kontroluje hru na své polovině, stále sledujeme velmi opatrný florbal z obou stran.

25:06
    Nepovedená přihrávka na Ondřeje Sidunova, který musel zabrat, aby se k míčku nedostal dotírající Tomáš Kvasnica.

24:30
    Domácí se dostali opět na balónek, je vidět, že se stále domácí nemusejí nikam hnát a snaží se spíše držet balónek a neriskovat.

23:55
    Adam Palčinský si to namířil do před brankového prostoru a už překonal Hyršla, který zázračně vytáhl míček na tyčku!

23:28
    Zatím se hraje stále bez větších emocí na hřišti a to není moc zvykem, většinou se utvářejí v play-off nějaké dvojičky, ale tady tomu tak nění.

22:57
    Nedovolené bránění na Palčinského, rozehrávat bude domácí celek za brankou Tomáše Hyršla.

22:29
    Jakub Vít je znovu na hřišti, jelikož mám rád dravé mladí tak samozřejmě pozorně sleduji jeho výkon.

21:55
    Jakub Hubálek už dnes nenastoupí do zápasu! Údajně má poranění v dolní části těla, doufejme, že se brzy uzdraví.

21:19
    Petrik Šebek se dostal k nebezpečné střele z pravé strany, ale nakonec těsně minul branku Lukáše Součka!

20:57
    Vítkovice dokázaly ubránit své soupeře a jeho nebezpečný útok a mohou na chvíli uklidnit hru a vystřídat.

20:39
    Domácí celek se snaží napadat rozehrávku Bohemky, ale té to vůbec nedělá problém a kombinuje si na polovině hřiště.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hráči hostujícího celku.

20:01

Střely v první části: 7:1.

Další třetina začne přibližně v 16:50.

Je za námi první třetina, která přinesla, která přinesla dvě branky! Vítkovice se dokázaly dostat do vedení po povedené kličce Hájka, poté dokázaly svůj náskok navýšit a zaslouženě vedou po první třetině o dvě branky, ovšem zatím jsme moc šancí neviděli. Stav je po první třetině 2:0.

20:00

19:41
    Krebner rozehrál z útočného rohu, Buršík byl v souboji s Šindlerem, ale už to vypadá, že se nic do konce první třetiny nestane.

19:26
    Bohemka ještě před koncem první třetiny tlačí na soupeře a budou mít k dispozici volný úder z dobré vzdálenosti.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:27
    Adam Zubek byl faulovaný za brankou Tomáše Hyršla, domácí trenér odvolává druhou lajnu a jde tam právě ta první.

17:56
    Zbytečná ztráta Šebka a domácí šli do rychlého protiútoku, ale ten byl přerušený faulem, rozehrávat budou domácí z poloviny hřiště.

17:23
    Patrik Šebek se snažil dostat do středu hřiště a zakončit, ale to se vůbec nepovedlo a domácí dokázali vše odpravit mimo své brankoviště.

16:46
    Matejčík se dostal před branku Tomáše Hyršla, ale nedokázal se poté dostat do zakončení z forhendu, Hyršl sbírá míček.

16:06
    Velmi mladý tým Bohemky nehraje zatím vůbec špatně, ale stále tomu něco chybí, především střelba na branku Lukáše Součka.

15:37
    Bohemians se nyní drží na balónku, pokud vstřelí branku na 2:1 před koncem první třetiny, rozhodně jim to do zbytku zápasu pomůže.

15:02
    Hosté mohli jít dopředu, ale Matúš Gajdoš vše vrátil na svou polovinu a dovolil svým spoluhráčům vystřídat.

14:26
    Jakub Vít se zapojuje do hry a poprvé v play-off, což rozhodně vypovídá o tom, že se trenéři ho nebojí posílat na hřiště, vzápětí velmi dobrá střela Gattnara do připraveného Hyršla!
    13:49 Rostislav GATTNAR - 2:0

13:49
    Ale jsou to právě Vítkovice, které už vedou o dvě branky! ROSTISLAV GATTNAR se elegantně dostal kolem svého strážce do středu hřiště a umístil míček přesně do pravého horního rohu branky! Asistence: Ondřej Sidunov.

13:37
    Pomalu se nám blíží konec první třetiny, ale stále je zde spoustu času na to, aby hosté dokázali srovnat.

13:04
    Hatala byl ve velkých problémech a Bílek šel dopředu, ale tomu vzal míček Palčinský, který se raději vrací na svou polovinu.

12:28
    Hatala nyní kontroluje balónek na své polovině, nemusejí nikam spěchat a to se jim rozhodně hodí, první gól v zápase může ukázat hodně.

11:59
    Matúš Gajdoš se dostal skvěle ke střele z levé strany a mířil dobře, ale Lukáš Souček nakonec dokázal míček uklidnit a připisuje si první zákrok v utkání.

11:40
    Domácí celek se nyní stáhl na svou polovinu, ale ihned se dostal Martin Gattnar do protiútoku, ale střelou přes obránce nedokázal ohrozit Hyršla, který pouze kontroloval dráhu balónku.

11:03
    Hra se nám nyní trochu rozjela, oba týmy hrají aktivněji, vzápětí po přerušení bude následovat první komerční přestávka v zápase.
    10:39 Lukáš HÁJEK - 1:0

10:39
    Vítkovice se dostávají do vedení! LUKÁŠ HÁJEK skvěle dostal míček do běhu, šel sám na povyjetého Hyršla, kterého si skvěle položil kličkou do bekhendu a poslal míček pod jeho zády přesně do branky! Asistence: Šimon Hatala.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:29
    Tomáš Kvasnica se natahoval po přihrávce od svého spoluhráče, ale Hubálek dokázal včas vše zastavit. Vzápětí střílel Zubek ze středu hřiště do Hyršla.

8:59
    Jakub Buršík se dostal ke střele, ale vítkovická obrana mu hned vložila florbalku do střely a míček se odrazil od domácího hráče zpět do středu hřiště.

8:23
    Kawulok opět zachyboval a Vítkovice se dostaly za branku Tomáše Hyršla, ale tam obrana Bohemky dokázala včas zareagovat.

7:45
    Většinu času se stále hraje na polovině hřiště, oba týmy se soustředí hlavně na obranu a bude zajímavé sledovat, kdy bude vstřelená první branka.

7:06
    Domácí nyní dlouho kombinují kolem branky Tomáše Hyršla, ten se stejně jako jeho kolega Souček moc nezapotil.

6:35
    Vítkovice měly dobrou příležitost na to jít do vedení, ale Rostislav Gattnar trefil ze vzduchu míček příliš nad branku Tomáše Hyršla!

6:08
    Rozhodčí dnešního zápasu zatím pouštějí hru, ono se ani v celku moc nefauluje a hraje se zatím spíše na středu hřiště, kde k žádným faulům nedochází.

5:31
    Fanoušci hlasitě podporují své hráče, ale hráči na hrací ploše jim to zatím moc svou předvedenou hru nepřinášejí.

4:49
    Oba týmy nyní střídají a stále sledujeme velmi rozvážný florbal, ani jeden z týmů nechce, aby inkasovali jako první v zápase.

4:16
    Největší absence ze strany hostů je Jaroslav Petrák, který dobírá antibiotika a ještě se nemůže připojit týmu, čehož by mohli využít domácí.

3:47
    Jakub Buršík se dostal z pravé strany ke střele, kterou Souček vyrazil před sebe a poté se ten stejný hráč dostal ještě k dorážce, ale domácí gólman chytá!

3:15
    Kawulok byl zatlačený na mantinel a ztratil balónek, ten si vzal Zubek pod svou moc a dostal se až za branku Hyršla, kde nyní kombinuje.

2:49
    Gajdoš se dostal za branku Součka, poté byl ale faulovaný a nakonec bylo pískáno, hosté budou rozehrávat z útočného rohu.

2:21
    Velmi zkušený Marek Matejčík se pokusil vystřelit ze středu, ale těsně minul horní tyč Hyršlovy branky, který tak stále čeká na první zákrok v utkání.

1:56
    Domácí kombinují na své polovině, Jedlička zatím nechce po svých hráčích aby napadali a soustředí se hlavně na obranu.

1:20
    Adam Zubek se pokusil vystřelit od mantinelu, což se mu povedlo, ale nedokázal zakončit mezi tři tyče, což je důležité pokud chce dát gól.

0:57
    Zatím se hraje spíše na polovině hřiště, více drží míček Vítkovice, ale to rozhodně v tuto chvíli nic neznamená.

0:32
    Oproti prvním zápasům Vítkovice sáhly do sestav, uvidíme, jestli se jim to dnes vyplatí a půjdou do vedení 3:2 v sérii.

0:01

00:01

Zdravím všechny florbalové příznivce! Dnes se podíváme na pátý zápas ve čtvrtfinálové sérii mezi Vítkovicemi a Bohemians. Domácí nastoupí v modrých dresech, hosté dnes přijeli v zelenobílých dresech. Přeji všem příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy

Vítkovice: Souček (Jasiok) – Šebesta (C), Pažák, Jankovský, Vít, Hatala, Hubálek – M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, Sidunov, Šindler, A. Šmíd, L. Hájek, Zubek, Galia, Palčinský, Slončík, Matejčík.
    Trenér: Daniel Fojta

Trenér: Michal Jedlička

Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín

Rozhodčími dnešního zápasu jsou pánové Martin Both a Vladimír Černín.

Probíhající série

Máme za sebou první čtyři zápasy a stav je zatím 2:2, což znamená, že ani dnes se nedozvíme dalšího postupujícího do semifinále!

První zápas se odehrál v Ostravě, kde diváci mohli vidět velmi opatrný florbal na góly, nakonec se hostům z Bohemians podařilo vyhrát těsně 3:1 a připsat si první vítězství v sérii.

Druhý zápas probíhal dost podobně, ale padalo dost branek, celkem 7, tentokrát byli lepší domácí a zaslouženě vyhráli 6:1 a srovnali stav série na 6:1.

Třetí zápas se odehrál na hřišti Bohemky, celý zápas byl prakticky vyrovnaný a mohl vyhrát kdokoliv, ale nakonec se usmálo štěstí na hráče z Ostravy, kteří se dostali do vedení v sérii 2:1.

Čtvrtý zápas byl opět odehraný v UNYP ARENĚ, kde spíše byli lepší domácí, kteří proměňovali většinu šancí a zaslouženě si došli pro srovnání série na 2:2.

Nejproduktivnější hráči v základní části

Z týmu Vítkovic nejvíce bodoval Martin Gattnar, který si připsal 42 kanadských bodů, za ním se umístil Lukáš Fukala s 37 kanadskými body a na třetím místě skončil Adam Zubek s 35 kanadskými body.

Z týmu Bohemians máme více produktivní hráče, protože Bohemka hraje hlavně útočný florbal. Na prvním místě se umístil Jaroslav Petrák s 63 kanadskými body. Za ním je slovenský útočník Tomáš Kvasnica s 55 kanadskými body a na třetí místě Jakub Buršík s 47 kanadskými body.

Týmy a jejich postup do čtvrtfinále

Vítkovice potvrdily v základní části roli favorita a zaslouženě skončily na třetím místě se ziskem 60 bodů, před nimi už skončila pouze druhá Mladá Boleslav a Tatran Střešovice, který vyhrál celou základní část. Svěřenci trenéra Daniela Fojty minulý rok došli až do finále, které se již tradičně konalo v O2 Aréně! Postavili se proti Tatranu Střešovice a mohli jsme sledovat velmi vyrovnaný florbal, ovšem nakonec se přiklonilo štěstí k pražskému týmu, který nad hlavu zvedl pohár pro vítěze Livesport Superligy. Vítkovice se tento rok dostaly tedy do čtvrtfinále přímým postupem a nemuseli podstupovat předkolo.

Bohemias se dostali stejnou cestou do čtvrtfinále Livesport Superligy. Po základní části se umístili svěřenci trenéra Michala Jedličky na šestém místě se ziskem 50 bodů, které jako poslední zaručuje čtvrtfinále, ve kterém se postaví Vítkovicím. Minulý rok Bohemka došla do semifinále, kde právě vypadla s Vítkovicemi, uvidíme, jestli se jim povede postoupit jako minulý rok jednoznačně 4:0 na zápasy proti Chodovu.

Formát play-off

Play-off hrají týmy od 1. do 10. mista v tabulce, hned prvních 6 týmů hraje rovnou čtvrtfinále a ostatní zbylé čtyři týmy se poperou v předkole na dva vítězné duely o další dvě místa v TOP osmičce. Poté se dále postupuje čtvrtfinále i semifinále – na 4 vítězné zápasy a finále se hraje pouze jeden zápas v O2 Aréně 14. dubna.

Play-down horší týmy v tabulce, tedy 11. až 14. tým tabulky podle umístění svedou souboje o udržení, dva vyhrané týmy se zachraňují a končí pro ně sezóna ostatní dva týmy spolu opět bojují už o záchranu alespoň o baráž, proherní tým sestupuje do 1. ligy vítěz hraje baráž s vítězem v play-off 1. ligy mužů

Vítáme vás u on-line přenosu z pátého utkání čtvrtfinále Livesport Superligy mezi týmy 1. SC TEMPISH Vítkovice a FbŠ Bohemians. Utkání začíná v 16:15.

Adam Náhončík

Branky a nahrávky: 11. L. Hájek (Hatala), 14. R. Gattnar (Sidunov), 31. M. Gattnar, 39. Zubek (Fukala), 48. Pažák (Šindler), 57. Matejčík (R. Gattnar) – 32. Malič (Kvasnica), 32. K. Petrák (Kawulok), 45. Kawulok (Krebner), 49. Batkovič (Kvasnica), 56. K. Petrák (Batkovič)

Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 5:12.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok (Souček) – Šebesta (C), Pažák, Jankovský, Vít, Hatala, Hubálek – M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, Sidunov, Šindler, A. Šmíd, L. Hájek, Zubek, Galia, Palčinský, Slončík, Matejčík.

FbŠ Bohemians: Hyršl (Mück) – Zezulka, Kawulok, Malič, Borek – Dobisík, P. Šebek (C), Krebner, K. Petrák, Bílek, Buršík, Grézl, Gajdoš, Kyselka, Brynda, T. Trnka, Virga, Kvasnica, Batkovič.