Tatran – Chodov | 6:1 (kon.) | | | Mladá Boleslav – Vítkovice | 7:8 (kon.) |
konec
Předvýběr.CZ Florbal MB
7:8
(2:0, 3:4, 2:4)
Stav série: 0:1
1. SC TEMPISH Vítkovice NATIOS
Karel Jedlička
Branky a nahrávky:
8. Besta (Delong), 20. J. Bína (Punčochář), 25. Besta (Punčochář), 27. Zakonov (Tomašík), 32. Tokoš, 43. Sládek (Tomašík), 46. Punčochář (Zakonov) – 27. R. Gattnar (Matejčík), 29. Matejčík (R. Gattnar), 30. Fukala (M. Gattnar), 40. Zubek (L. Hájek), 48. Fukala (Pažák), 55. Šindler (Pažák), 58. Zubek (M. Gattnar), 60. Šindler (R. Gattnar)
Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 10:15.
Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga
Diváci: 675
Neproměněná penalta:
Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 10:15.
Předvýběr.CZ Florbal MB:
Bauer (Týc) – Suchánek, Zakonov, Besta, Punčochář, Gruber, Eliáš – Tomašík (C), Šebek, Tokoš, Beneš, Vařecha, Delong, Gašparík, Bína, Sládek, Zoufalý, Duben, Šourek.
Náhradníci:
Trenér: Joonas Naava
1. SC TEMPISH Vítkovice NATIOS: Souček (Jasiok) – Pažák, Vít, Šebesta (C), Jankovský, Hatala, Vítovec – Šindler, R. Gattnar, Matejčík, Sidunov, Fukala, Zubek, M. Gattnar, Palčinský, Slončík, Hájek, Galia.
Náhradníci:
Trenér: Daniel Folta
Náhradníci:
Trenér: Joonas Naava
1. SC TEMPISH Vítkovice NATIOS: Souček (Jasiok) – Pažák, Vít, Šebesta (C), Jankovský, Hatala, Vítovec – Šindler, R. Gattnar, Matejčík, Sidunov, Fukala, Zubek, M. Gattnar, Palčinský, Slončík, Hájek, Galia.
Náhradníci:
Trenér: Daniel Folta
Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga
Diváci: 675
Mladá Boleslav | 4 | 3 | Vítkovice |
#1 | Středa 27.03.2024 • 20:10 |
Mladá Boleslav - Vítkovice 7:8 | |
#2 | Čtvrtek 28.03.2024 • 18:00 |
Mladá Boleslav - Vítkovice 7:6 po prodl. | |
#3 | Neděle 31.03.2024 • 19:00 |
Vítkovice - Mladá Boleslav 3:6 | |
#4 | Pondělí 01.04.2024 • 18:00 |
Vítkovice - Mladá Boleslav 6:5 po prodl. | |
#5 | Středa 03.04.2024 • 18:00 |
Mladá Boleslav - Vítkovice 4:6 | |
#6 | Pátek 05.04.2024 • 16:00 |
Vítkovice - Mladá Boleslav 5:6 po s.n. (1:3) | |
#7 | Neděle 07.04.2024 • 17:00 |
Mladá Boleslav - Vítkovice 4:3 po prodl. |
Branky a nahrávky: 8. Besta (Delong), 20. Bína (Punčochář), 25. Besta (Punčochář), 27. Zakonov (Tomašík), 32. Tokoš, 43. Sládek (Tomašík), 46. Punčochář (Zakonov) – 27. R. Gattnar (Matejčík), 29. Matejčík (R. Gattnar), 30. Fukala (M. Gattnar), 40. Zubek (Hájek), 48. Fukala (Pažák), 55. Šindler (Pažák), 58. Zubek (M. Gattnar), 60. Šindler (R. Gattnar). Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 675. Zásahy brankářů: 10:15. Po třetinách: 2:0, 3:4, 2:4. (22:09:26)
Domácí znovu propadli a závěr je pro ně krutý. Z přečíslení 3 na 2 nabil Matejčík Rostislavu Gattnarovi a jeho střelu dorazil zblízka za brankovou čáru MATYÁŠ ŠINDLER. Asistence: Rostislav Gattnar.
Hosté vysunuli presink, Martin Gattnar vybojoval míček u pravého mantinelu a nabídl ho napříč útočným pásmem, odkud úplně volný ADAM ZUBEK střelou do odkryté brány vyrovnává. Boleslav vedla více než 50 minut a v samotném závěru se začíná od nuly! Asistence: Martin Gattnar.
Pažákovo nahození od mantinelu Bauer vykopl jen před sebe a MATYÁŠ ŠINDLER ho okamžitě vrací za jeho záda. Hosté jsou znovu na dostřel! Asistence: Michal Pažák.
Vzápětí po neproměněné šanci však domácí lehkovážně odevzdali míček, který vypíchl Pažák a LUKÁŠ FUKALA přesnou trefou okamžitě trestá. Asistence: Michal Pažák.
V závěru oslabení rozběhl protiútok LUKÁŠ PUNČOCHÁŘ, míček mu vrátil do běhu Zakonov a domácí obránce přehozením gólmana tváří v tvář rozjásal mladoboleslavskou sportovní halu. Asistence: Filip Zakonov.
Patrik Suchánek – 2 min., Sekání.
Domácí udeřili z první střely. Tomašíkovu zadovku naslepo zpoza brány uklidil do sítě zblízka MICHAL SLÁDEK. Asistence: Milan Tomašík.
Střely na bránu 17:10 (5:3, 12:7)
Vyloučení 1:1
Využití 0:1
Využitá přesilovka za 17 vteřin. Gólem do odkryté části brány po bleskové kombinaci na jeden dotek dramatizuje těsně před druhou sirénou vývoj prvního semifinále ADAM ZUBEK. Asistence: Lukáš Hájek.
Jakub Gruber – 2 min., opakované přestupky.
Adam Zubek – 2 min., opakované přestupky.
Hostující obránce Vít si zavařil příliš komplikovanou rozehrávkou kolem vlastní brány, ztratil míček a MARTIN TOKOŠ ho zametl jednou rukou tenisovým forhendem rovnou do sítě. Bez asistence.
Hosté dlouho drželi míček a z postupné akce dávají kontaktní gól. Po Vítově kolmici přihrával pod sebe Martin Gattnar a LUKÁŠ FUKALA zavěsil přes klečícího obránce. Asistence: Martin Gattnar.
Šindler našel zadovkou z rohu hřiště Rostislava Gattnara, jehož skvělou přihrávku napříč pásmem zavěsil na zadní tyči číhající slovenský reprezentant MAREK MATEJČÍK. Toho nechala boleslavská obrana trestuhodně samotného. Asistence: Rostislav Gattnar.
Nádhernou akci rozjel Suchánek přihrávkou o mantinel, Tomašík geniálně prodloužil před bránu a FILIP ZAKONOV jednou rukou bez přípravy obhazuje Součka. To se prostě musí vidět! Asistence: Milan Tomašík.
Parádní cik-cak souhru na jeden dotek mezi Pažákem a Matejčíkem zakončuje prudkou střelou zblízka pod víko za záda ležícího brankáře ROSTISLAV GATTNAR. Asistence: Marek Matejčík.
Podruhé v zápase nachytal táhlou střelou přesně z půlící čáry JIŘÍ BESTA vítkovického brankáře, který toho moc neviděl přes clonícího Beneše . Asistence: Lukáš Punčochář.
Střely na bránu 5:3
Bez vyloučení.
Punčochář rozjel rychlý brejk a křížnou přihrávkou do běhu našel JAKUBA BÍNU, který prodloužil na volné pravé křídlo Sládkovi. Tomu blokoval Slončík hůl tak smolně, že se od jeho vlastního náčiní míček odráží a pomalu skáče do odkryté klece. Asistence: Lukáš Punčochář.
Semifinálovou sérii otevírá exvítkovické duo v domácí sestavě. Delongovu zpětnou přihrávku z rohu hřiště dostal na půlící čáru JIŘÍ BESTA a dalekonosnou ranou k tyči bez přípravy zaskočil Součka. Asistence: Adam Delong.
Mladá Boleslav: Bauer (Týc) – Suchánek, Zakonov, Besta, Punčochář, Gruber, Eliáš – Tomašík (C), Šebek, Tokoš, Beneš, Vařecha, Delong, Gašparík, Bína, Sládek, Zoufalý, Duben, Šourek.
Trenér: Joonas Naava
Vítkovice: Souček (Jasiok) – Pažák, Vít, Šebesta (C), Jankovský, Hatala, Vítovec – Šindler, R. Gattnar, Matejčík, Sidunov, Fukala, Zubek, M. Gattnar, Palčinský, Slončík, Hájek, Galia.
Trenér: Daniel Folta
Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga.
Také hosté z Ostravy patří dlouhodobě k absolutní české špičce a s Boleslaví se utkali třikrát o titul. Předloni vypadli v semifinále a v této sezoně obhajují stříbro po superfinálové porážce s Tatranem. V závěru základní části hráči 1.SC Tempish chytili také střeleckou fazonu a pražský Bučis v posledním kole rozdrtili 17:0, předtím si dvouciferně poradili i s Karlovými Vary 12:4 a mistrovským Tatranem 11:6. Stačilo to na třetí místo, ztráta bodu na Mladou Boleslav rozhodla o tom, že semifinálová série začíná ve středních Čechách.
Ještě předtím se museli Vítkovičtí vypořádat s houževnatými Bohemians, na rozdíl od Boleslavi potřebovali na postup šest zápasů (1:3, 6:1, 6:5, 4:9, 6:5 a 6:3).
Kanadské bodování:
Martin Gattnar 28+21
Lukáš Fukala 17+23
Rostislav Gattnar 28+11
Brankářská jednička:
Lukáš Souček 74,8%
Po pěti superfinálových účastech v řadě (3-2) se loni florbalisté mladoboleslavského Předvýběru.cz museli spokojit s bronzem, letos by ale v pražské O2 Aréně rozhodně nechtěli znovu chybět. Mladá Boleslav předváděla v základní části nevídanou gólovou explozi, soupeře často drtila rozdílem třídy a 304 nastřílených gólů (průměr 11,4 na zápas) je rekordem soutěže. Nevyhnulo se jí však i několik výpadků, kvůli kterým s 61 body obsadila 2. místo za obhájcem Tatranem Střešovice. Na domácím hřišti pak byla vůbec nejlepší.
Ve čtvrtfinále modrobílí porazili Liberec 4:0 na zápasy, ovšem druhý a třetí díl série byly velmi těsné (10:1, 9:8, 5:4 a 10:5).
Celkově Boleslav bodovala už v 16 soutěžních zápasech 16 v řadě, poslední porážku v základní hrací době utrpěla týden před Vánoci doma s Tatranem.
Kanadské bodování:
Adam Delong 35+43
Milan Tomašík 36+29
Michal Sládek 26+34
Brankářská jednička:
Lukáš Bauer 76,8%