Akademici Plzeň – UK Kings Prague 3:4 (kon.)
Akademici Plzeň
3:4 (1:1, 1:1, 1:2) Stav série: 0:1
UK Kings Prague
Úterý 02.04.2024, 19:15 • LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den, vítejte u textové reportáže z prvního finále ULLH, ve kterém se střetnou Akademici Plzeň a UK Kings Prague. Začínáme v 19:00.

Plzeň je potřetí za sebou ve finále. Předloni nestačila na svého dnešního soupeře. Loni už se dočkala, když porazila ČVUT ve čtyřech duelech. Hned ve třech zápasech udržel Jonáš Štekr čisté konto a Akademici mohli slavit. V letošní sezoně se jim daří zejména od začátku roku 2024, kdy neprohráli. v základní části skončili čtvrtí a pro čtvrtfinále si vybrali Cavaliers Brno, které zdolali v nejkratším možném zápase. Vzápětí si skalpem ČVUT zajistili postup do finále.

Také UK bude útočit na svůj druhý titul v ULLH, ale vstupuje do finále jakožto papírový outsider. V loňské sezoně podlehla v semifinále v pěti duelech ČVUT. V letošní sezoně obsadila po základní části čtvrtou příčku a ve čtvrtfinále tak šla na Masaryčku. To přemohla 3:0 v rozhodujícím duelu. Celkově v sérii platilo, že vždy zvítězilo mužstvo s výhodou domácího prostředí. V souboji o finále pak Karlova univerzita vyřadila po výhře 5:4 a 5:2 Black Dogs Budweis. Mimochodem Jihočeši tak potřetí za sebou padli v semifinále.

Jak už bylo zmíněno, oba celky se utkaly ve finále 2022, tedy prvního dohraného ročníku ULLH, kdy se ještě hrálo na dva vítězné zápasy. Série začínala v Praze a Plzeň vítězstvím 3:2 po prodloužení získala mečbol. Jenže doma prohrála 3:6 a jelo se znovu do Prahy. Západočeši čtyřikrát vedli, ale necelé dvě minuty před koncem se povedlo Pražanům srovnat na 4:4 a v prodloužení strhnout duel a celou sérii na svou stranu.

Jinak, co se týče utkání v letošní sezoně, tak UK vyhrálo doma v listopadu 5:2, Akademici na svém ledě v únoru 5:3, když otáčeli z 0:2.

Akademici Plzeň: Kubát (Varga) – Kala, Sýkora, Houdek, Jánský, Štochl, Šibra (C), Bláha, Pánek – Gažík, Šucha, Vavřička, Reitspies, Princl (A), Rejzek, Roubal (A), Fořt, Matoušek, Folda, Králíček, Říha.
    Trenér: Tomáš Ceperko

UK Kings Prague: Novák (Mašek) – Piskač, Chmiel, Klatt, Dušek (A), Klinger, Dlabola (A), Kopenec, Gebell – Volf, Konopásek, Kucharčík, Škarda, Sochor, Hradil, Čermák, Martínek, Jindra, Moucha, Čmejla (C).

Rozhodčí: Horák, Zubzanda – Belko, Baxa.

UK bude hrát v černém, Akademici v modrobílém.

00:01

00:11
    Nahození z levé strany propadlo u přední tyče za Nováka, ale ten stál mimo branku.

00:44
    Předbrankový souboj Štochla s Volfem skončilo posunutím brány a vhazování před Kubátem.

01:25
    Ofsajd Karlovky.

02:03
    Matoušek jel na levé straně jeden na jednoho, ale kotouč mu sjel z hokejky.

02:53
    Říha procházel středem, Piskač jej držel.

03:42
    Plzeň kombinuje ve svém útočném pásmu, Matoušek byl zablokovaný na pravé straně.

04:24
    Kucharčík bral z levé strany Bláhu, Plzni se v přesilovce úplně nedaří.

04:46
    Šibra obdržel nahrávku na levý kruh, povyjetý Novák jej vychytal.

05:31
    Piskačovi se nepovedla přihrávka na levou stranu a hosté to musí zkusit znovu.

06:24
    Tlak Plzně skončil pokusem Šibry z levého obránce do přesouvajícího se Nováka.

07:06
    Princl si najel za beka na levou stranu a servíroval pas na bližší tyč, kde byl Reitspies.

07:48
    Úvod finále ULLH je docela opatrný.

08:26
    Bláha postrčil z levé strany, Roubal míchal s kotoučem, ale zblízka nevystřelil.

09:11
    Akademici jsou v posledních minutách aktivnější a těžiště hry je spíše před bránou UK.

10:04
    První finále nabízí minimum vyložených šancí na obou stranách.

10:51
    Martínek si našel odražený kotouč po střele od modré čáry a otáčel se před Kubátem.

11:28
    Rejzek vyvezl kotouč, ale domácí jej ztratili a hraje tak Čmejla.

11:51
    Čmejla se vytočil na pravé straně do střely na bližší tyč, kde čekal gólman Kubát.

12:36
    Že by to byl bůhvíjak pohledný hokej, to se opravdu nedá říci. Utkání probíhá i bez větších emocí.

13:19
    Houdek se rozjel za svým nahozením a získal vhazování před bránou UK.

13:40
    Při křižném pasu z pravé strany na zadní tyč byl Říha postrčený a otáčel se na sudího.

14:01
    Univerzita Karlova právě vstřelila branku!
    SAMUEL NEO KUCHARČÍK prošel na pravé straně přes obránce, dostal se na střed a překonal Kubáta do horní části brány. Asistence: David Hradil.
    14:01 KUCHARČÍK - 0:1

14:55
    Čmejla měl proti sobě dva hráče na pravé straně a Princl jej připravil o kotouč.

16:00
    Hraje se spíše před Novákem, ale UK dobře dostupuje a vychází z velmi slušné defenzivy.

17:05
    Šibra rozehrál pouze na Kucharčíka, ten hned přišel o kotouč na modré čáře.

17:34
    Princl připravil kotouč Reitspiesovi, jeho zakončení vykopával Novák praovu nohou.

18:51
    Vavřička se snažil o pokus z levého kruhu pod břevno, ale hosté přečkali jeho možnost.

19:33
    Akademici Plzeň právě vstřelili branku!
    ALEŠ MATOUŠEK si na levé straně navedl kotouč na střelu pod protější šibenici. Asistence: Jakub Vavřička, Marek Bláha.
    19:33 MATOUŠEK - 1:1

20:00

Po nepříliš pohledné první třetině je to tedy 1:1. Hraje se hodně opatrně a zatím bez větších emocí. Sledujeme vyrovnanou bitvu. Hosté vycházeli z velmi dobré defenzivy, která polevila až v poslední minutě.

20:01

20:44
    Jindra vystřelil z úhlu na pravé straně, Kubát byl připravený.

21:30
    Vavřička se nedostal přes obránce na středu, kotouč skončil až u Nováka.

21:54
    Matoušek s Fořtem se nacházeli v ofsajdu.

22:19
    Říha se protáhl z pravé strany před Nováka a bekhendem po ledě minul zadní tyč.

23:11
    Říha sehrál akci s Roubalem, ale trefil obránce před sebou.

24:13
    Reitspeis předložil v situaci dva na jednoho pas z levé strany a MAREK PRINCL skóroval sám proti Novákovi pod horní tyč. Asistence: Vít Reitspeis.
    24:13 PRINCL - 2:1

24:56
    Vyloučení v týmu UK Kings Prague:
    Piskač – 2 min., podrážení.

25:15
    Princl zachytil vyhození z levé strany a domácí mužstvo zůstává před Novákem.

25:37
    Pánkovu ránu z pravého kruhu vytahoval Novák na vzdálenější tyči.ů

26:35
    Říhova nahrávka z levé strany propadla zadní tyče.

26:50
    Říha se natahoval po pasu z levé strany na opačné tyči, měl před sebou prázdnou bránu.

27:24
    Jindra byl jako první u lobu za obranu, ale obránce mu vypíchl kotouč v rohu hrací plochy.

27:56
    Pražané mají výhodu po podrážení Říhy před bránou UK a budou hrát přesilovku.

28:15
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň:
    Říha – 2 min., podrážení.

28:25
    Čmejla byl na levé straně v perfektní pozici a pálil na lapačku.

29:15
    Plzeň dobře brání svou obrannou modrou čáru a UK se nemůže dostat před Kubáta.

30:02
    Kubát neudržel střelu Kucharčíka z pravé strany a Pražané už se natahovali po dorážce.

30:36
    Štochl zakončoval nečistě na pravé straně a Plzeň se musela vracet do defenzivy.

31:17
    Při pokusu Sochora bekhendem z pravé strany si Kubát pohlídal bližší tyčku.

32:00
    Piskač vystoupil z levé strany na Bláhu, ale Západočeši nadále drží kotouč ve svém útočném pásmu.

32:59
    Princl nastřeloval puk z pravé strany, Novák udržel puk při závaru.

33:41
    Na konci souhry hledal Reitspeis z prostoru za bránou Princla.

33:59
    Gebell dostane dvě minuty za sekání na Princla.

34:05
    Foldova střela skončila na tyči.

34:34
    Po střele od modré čáry zakročil Novák, Roubal se nedostal k dorážce.

35:01
    UK ukončila kombinaci po mantinelu vyhozením ke Kubátovi.

35:26
    Šibra dorážel z pravé strany pokus Pánka, potom ještě vypálil Princl z kruhu.

35:48
    Po fatální chybě Kubáta srovnává Karlovka na 2:2! DAVID JINDRA nadzvedl hokejku plzeňského gólmana za bránou Plzně, otočil se kolem tyče a lehce poslal puk do prázdné brány. Bez asistence.

36:40
    Folda udělal kličku na středu a chystal si bekhendový blafák mezi betony Nováka.

36:46
    Roubal fauloval na polovině hřiště a Akademici jdou do čtyř.

37:12
    Po střele z jedničky z pravé strany se hosté snažili doklepnout kotouč za Kubáta, nepovedlo se.

37:12
    Nicméně Sýkora udělal faul při souboji o kotouč před Kubátem a UK bude hrát pět na tři.

37:44
    Hosté si nahrávají, zatím nevystřelili.

38:03
    Nahrávka zleva na zadní tyč neprošla, odražený kotouč napálil Glatt do Kubáta, který nemohl vidět vůbec nic.

38:28
    Po zakončení Volfa z pravé strany měli hosté před sebou prázdnou bránu, ale Kubát skočil po kotouči.

38:52
    Kubátovi pomohla tyčka proti Duškovi, vzápětí ramenem vyrážel pokus Piskače.

39:09
    Jindra si házel puk na hranu pravého kruhu, Roubal jej tečoval vedle protější tyče.

40:00

Také ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Akademici šli do vedení po přečíslení Princla s Reitspeisem. UK srovnalo po fatální chybě Kubáta a snadné trefě Jindry do prázdné brány. V závěru pak čelili domácí oslabení tři na pět, ale to i s pomocí tyčky přečkali. Jako kdyby celkově Plzeň rozhodil gól na 2:2 a nakonec mohli být Západočeši rádi, že po čtyřiceti minutách neprohrávají.

40:01

41:13
    Matoušek napravil svou chybu na levé straně, ale Fořt vjel do ofsajdu.

42:03
    Kucharčík měl rychlost a pálil z levé strany přes obránce vedle zadní tyče.

42:50
    Folda připravil puk na levou stranu do tutovky Říhovi, ten selhal sám proti Novákovi.

43:37
    Pas na Roubala z pravé strany vystihl Sochor, ale Karlovka si neužila kotouče příliš dlouho.

44:22
    MAREK BLÁHA si sjel na pravé straně na přihrávku pod sebe a propálil Nováka na bližší tyč. Asistence: Vít Reitspies.
    44:22 BLÁHA - 3:2

45:12
    Hradil narazil na obránce na levé straně, jenže rozehrávka Šibry nebyla ideální.

45:57
    Říha se natlačil zleva před bránu a při přerušené hře udělal Martínek zbytečný krosček.

46:26
    Princl nezpracoval kotouč na pravé straně a útočit tak mohl Volf se Čmejlou.

47:08
    Jindra s Kucharčíkem postupovali z pravé strany dva na jednoho, ale křižný pas byl moc vysoký.

48:05
    Jindra se snadno zbavil posledního Foldy, ale blafákem nevyzrál na Kubáta.

48:25
    Hosté vyhráli buly na levém kruhu a DAVID JINDRA vyslal krásnou střelu do kratší šibenice. Asistence: David Volf.
    48:25 JINDRA - 3:3

49:22
    Folda se tlačil z pravé strany do brány, hosté ucpali svou přední tyčku.

50:05
    Icing UK.

50:29
    Klinger bude vyloučený za krosček u mantinelu.

50:46
    Kubát málem podruhé chyboval hokejkou za vlastní bránou, tentokráte to nemělo pro Plzeň takové následky jako ve druhé třetině.

51:48
    Hosté zablokovali nahrávku Princla z pravé strany na Šibru.

52:30
    Pánkova střela letěla vedle lapačky Nováka a hosté už jsou tak kompletní.

53:29
    Říha měl kolem sebe tři hráče, i tak vystřelil zajímavě na zadní tyč, kde máchl Novák lapačkou.

53:49
    Jeden z hostů poslal Říhu v pravém rohu hrací plochy přímo na mantinel. Útočník Plzně bude ošetřovaný a kdo ví, jestli dnes nedohrál.

53:49
    Říha se zvedl a v doprovodu dvou lidí odchází v předklonu z ledu. Otázkou zůstává, zda bude pokračovat.

54:26
    Tečovanou střelu z levé strany vyrážel klouzající Kubát u bližší tyčky.

55:08
    Brejk UK skončil tím, že Konopásek byl na levé straně sám před Kubátem, ten uhájil svou bránu.

56:18
    Hraje už se hodně opatrně a zdá se, že jedna chyba rozhodne tento zápas. Od prodloužení není daleko.

56:33
    Říha je zpátky na hrací ploše. To je skvělé. Onen zákrok nevypadal vůbec hezky.

57:28
    Jindrovu střelu z pravé strany na zadní tyč doklepl před Bláhou DAVID VOLF. Asistence: David Jindra, Filip Dušek.
    57:28 VOLF - 3:4

57:55
    Čmejla s Mouchou tahají čas v útočném pásmu UK.

58:27
    Karlovka dobře brání, Plzeň se nemůže dostat před Kubáta.

59:01
    Plzeň přišla o kotouč u mantinelu a Pražané mohli útočit přes levou stranu.

59:31
    Pánek sekáním posílá Plzeň do čtyř. Tohle už by měla Karlovka zvládnout.

59:45
    Říha si na modré čáře obhodil hráče na levé straně, ale dál se nedostal.

Karlova univerzita vítězí v úvodním finále ULLH 4:3. Vyrovnané utkání rozhodl dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby David Volf, když dorazil pokus skvěle hrajícího Jindry. Ten si dnes připsal tři kanadské body a i díky tomu tak nebylo Plzni nic platné, že dvakrát vedla, naposledy ještě ve 49. minutě. Série bude pokračovat pozítří v Praze. (21:35:30)

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 20. Matoušek (Vavřička, Bláha), 25. Princl (Reitspeis), 45. Bláha (Reitspies) – 15. Kucharčík (Hradil), 36. Jindra, 49. Jindra (Volf), 58. Volf (Jindra, Dušek)

Akademici Plzeň: Kubát (Varga) – Pánek, Štochl, Sýkora, Bláha, Šibra (C), Houdek, Kala, Jánský – Šucha, Reitspies, Princl (A) – Matoušek, Vavřička, Fořt – Říha, Roubal (A), Folda – Gažík, Rejzek, Králíček.

Trenér: Aleš Hybner

Rozhodčí: Horák, Zubzanda – Belko, Baxa

Diváci: 1 444