Buffalo – Washington 6:2 (kon.) | Montreal – Florida 5:3 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:6 (kon.)
NY Islanders – Chicago 2:1 (kon.) | Minnesota – Ottawa 3:2 (kon.) | Nashville – Boston 0:3 (kon.)
Calgary – Anaheim 3:5 (kon.) | Vegas – Vancouver 6:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Vancouver Canucks
Středa 03.04.2024, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Děkuji za sledování onlajnu. Loučím se s Vámi a přeji všem pěkné ráno. (06:57:28)

Utkání je u konce. Po pěti vzájemných zápasech se podařilo Vegas prolomit neúspěšnost domácích celků a raduje se z výhry 6:3.

Duel rozhodla už první třetina, která byla nejhektičtější v celém utkání. Skóre otevřel Anthony Mantha už ve druhé minutě. Na něj navázali Jonathan Marchessault, Jack Eichel a Noah Hanifin. Domácí tak po první periodě vedli 4:1. V závěru úvodní třetiny se navíc nechal vyloučit za ostrý zákrok Nikita Zadorov, a hosté tak byli ještě oslabeni o jednoho obránce. Ve druhé části byly klíčové přesilovky, ve kterých skórovali jednou domácí i hosté. Třetí část už byla spíše oddychová. Quinn Hughes sice svým druhým gólem v utkání vykřesal naději pro Canucks. Když ale vzápětí odpověděl Howden a zvýšil na 6:3, bylo vymalováno.

Golden Knights se tak ještě více přiblížili postupu do play-off.

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 30 | Přesilová hra: 2/4 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 21

Kdo se postavil do brankoviště?
    Logan Thompson (Vegas) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 60:00
    Casey DeSmith (Vancouver) – 24 zákroků, 6 OG, úspěšnost 80,0 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Filip Hronek (Vancouver) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 25:31
    Jiří Patera (Vegas) – 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost 00,0 %, odchytal 00:00

Tři hvězdy utkání
    1. Jonathan Marchessault (Vegas) 1+2
    2. Noah Hanifin (Vegas) 1+0
    3. Jack Eichel (Vegas) 1+1

59:50
    Domácí diváci vstávají a tleskají dnešnímu vítězi.

58:59
    Noah Hanifin dvakrát vyzkoušel poslat puk na bránu. Poprvé byl zablokován, napodruhé střela prošla až k DeSmithovi, jenž si s ní poradil.

57:45
    Hráči Vancouveru se snažili dostat puk před bránu, ale domácím se podařilo zblokovat jejich přihrávky do předbrankového prostoru.

57:22
    Hra je nyní kouskovaná různými přerušeními, především icingy nebo ofsajdy.

56:25
    Rychlá průniková přihrávka poslala středem do šance Amadia, ten ale o puk přišel dříve, než s ním stačil něco vymyslet.

55:31
    Hosté rozjedou další akci zpoza vlastní brány.

53:50
    Domácí se znovu rozjížděli do přečíslení, které jim nakonec zachycením přihrávky pokazil Filip Hronek.

52:12
    Křížná přihrávka za obranu prošla na Piuse Sutera, jemuž se ale nepodařilo bekhendem poslat puk na bránu.

49:32
    Rychlé přečíslení Vancouveru 2 na 1 vedl Michejev, kterému nakonec ujel kotouč z čepele.

48:18
    Golden Knights vyhráli buly a hned odjeli střídat.

48:15
    Icing Vegas.

47:31
    Dlouhá hra 4 na 4 zatím nepřináší změnu ve skóre.

46:00
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Anthony Mantha – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Vasilij Podkolzin – 2 min., sekání.

44:45
    Na Garlandovu střelu si počkal Thompson, který vytáhl svou hbitou lapačku.
    42:05 Brett HOWDEN - 6:3

42:05
    5/5
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Další rychlá odpověď Golden Knights! Keegan Kolesar jel spolu s BRETTEM HOWDENEM do přečíslení a skvělou přihrávkou našel svého spoluhráče, kterému stačilo jen tečovat puk do brány. Asistence: Keegan Kolesar a Nicolas Roy.
    Howden B., Kolesar K., Roy N., McNabb B., Theodore S.
    Miller J., Joshua D., Garland C., Soucy C., Myers T.
    41:41 Quinn HUGHES - 5:3

41:41
    5/5
    Vancouver právě vstřelil branku!
    QUINN HUGHES objel skoro celou šířku útočného pásma a poté vystřelil neuvěřitelně přesně, že puk prošel skrz dva clonící hráče Vancouveru i mezi nohama Thompsona. Asistence: Vasilij Podkolzin.
    Blueger T., Michejev I., Podkolzin V., Hughes Q., Cole I.
    Stephenson C., Cotter P., Amadio M., Pietrangelo A., Martinez A.

41:11
    Hronkova tečovaná střela nadělala Thompsonovi problémy.

40:59
    Zakázané uvolnění domácích.

40:01
    Vegas vyhrálo buly.

40:01

Po 40 minutách vedou domácí 5:2. Viděli jsme jeden gól na každé straně. V této části hry byly klíčové přesilovky. Nejprve na 5:1 upravil skóre William Karlsson, jenž využil dlouhou početní převahu po faulu Zadorova. Poté snížil těsně před koncem přesilovky kapitán Vancouveru Quinn Hughes. Hra se potom trošku uklidnila a Vegas se zbytečně netlačilo do útoku. Více na kotouči tak byli hosté, kteří ale svou územní převahu zatím ke snížení ztráty nevyužili. Třetí část začne asi v 6:04, tak stále sledujte náš onlajn.

Střely na bránu ve druhé periodě: 13:9.

40:00

39:49
    Hanifin ještě v rámci záchrany útočného pásma vypálil bez přípravy od modré, ale DeSmith si poradil.

39:14
    Eichelovu ránu z první vytěsnil DeSmith.

38:38
    Uvolnění Rytíři nyní kombinují v útoku.

38:08
    Teddy Blueger – 2 min., držení.

35:48
    Domácí výjimečně nakoukli do útočného pásma, jinak ale drží svůj třígólový náskok a hrají spíše defenzivně.

35:10
    Hughes hledal v mezikruží Petterssona, ale jeho přihrávka byla zachycena.

33:47
    William Karlsson vystřelil z jízdy, ale DeSmithova lapačka byla připravena.

33:42
    Vegas se po dlouhé době dostalo ven z obranné třetiny a přerušilo nápor hostů.

32:53
    Po průniku Garlanda vystřelil Hronek, ale Thompson si připsal další zákrok.

32:41
    Buly v útočném pásmu vyhrál Miller a tlak hostů pokračuje.

32:39
    Carson Soucy vypálil od modré, ale Thompson byl připraven a přerušil hru.

32:27
    Canucks jsou znovu v útočné třetině. Do akce se zapojil i Hronek, který se objevil za Thompsonovou brankou.

30:08
    Canucks se na chvíli usídlili v útočném pásmu, ale Ian Cole přihrávkou soupeři na hokejku tlak hostů ukončil.

28:45
    Garland nahrál Höglanderovi do střelecké pozice, Švédovi ale utekl puk.

27:37
    Eichel se dostal k zakončení, ale DeSmith ho tentokrát vychytal.
    26:13 Quinn HUGHES - 5:2

26:13
    5/4
    QUINN HUGHES sekundu před koncem trestu Roye využívá přesilovku! Elias Pettersson výborně clonil před Thompsonem, který neviděl vůbec nic, a hostujícímu kapitánovi stačilo jen přesně zamířit. Asistence: Conor Garland a J. T. Miller.
    Hughes Q., Garland C., Miller J., Pettersson E., Boeser B.
    Stephenson C., Howden B., Hague N., Hanifin N.

25:53
    Quinn Hughes vypálil z dálky, ale Thompson betonem vyrazil.

24:53
    Začala přesilovka Vancouveru.

24:13
    Dlouhá přesilovka domácích právě končí. Joshua Roy je vyloučen za hákování a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

24:13
    Nicolas Roy – 2 min., hákování.
    21:46 William KARLSSON - 5:1

21:46
    5/4
    Domácí využívají početní převahu, která bude nadále pokračovat! Alex Pietrangelo prostřelil DeSmithe, ale puk se zastavil těsně před brankovou čárou, kde ho dopinknul do sítě WILLIAM KARLSSON. Asistence: Alex Pietrangelo a Anthony Mantha.
    Karlsson W., Mantha A., Marchessault J., Pietrangelo A., Theodore S.
    Miller J., Suter P., Hronek F., Cole I.

20:01
    Buly vyhráli domácí a mohou rovnou zaútočit v dlouhé přesilovce.

20:01

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám toho nabídla více než v některých zápasech celá základní hrací doba. Skóre už ve druhé minutě otevřeli domácí, kteří měli lepší vstup do utkání. Svůj náskok poté navýšili trefou Jonathana Marchessaulta. Canucks sice snížili, ale na jejich gól vzápětí odpověděl Jack Eichel. Vedení ještě upevnil v přesilovce Noah Hanifin. V závěru první třetiny byl za hrubý zákrok na Bretta Howdena vyloučen na 5 minut + do konce utkání Nikita Zadorov. Golden Knights tak v atraktivním duelu vedou 4:1. Druhá část začne přibližně v 5:07. Zůstaňte s námi.

Střely v první třetině: 9:10.

20:00

19:50
    Nikita Zadorov – 5 min. + OK, vražení na hrazení.

19:09
    Canucks se nepodařilo v dlouhé přesilovce skórovat.

18:30
    Rytíři mohli v oslabení navýšit skóre, když jeli dva na jednoho, ale William Karlsson k úžasu všech nedokázal puk po nahrávce před poloprázdnou bránu dopravit do sítě.

18:10
    J. T. Miller vypálil z první, ale jeho střela i s přispěním domácího gólmana skončila na tyči. Sám Thompson nevěděl, jestli je puk v bráně, nebo ne.

17:08
    Nils Höglander nahazoval puk před bránu, ale kotouč schoval Thompson.

16:38
    A další jednoduché vyhození od Golden Knights.

16:26
    Vancouver zatím v přesilovce nijak výrazně nezahrozil.

15:57
    Domácí zblokovali střelu od modré a ihned vyhazují puk z vlastní třetiny.

15:09
    Shea Theodore – 2+2, vysoká hůl.
    14:42 Noah HANIFIN - 4:1

14:42
    5/4
    Domácí využívají přesilovku! NOAH HANIFIN napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jack Eichel a Jonathan Marchessault.
    Hanifin N., Eichel J., Marchessault J., Stephenson C., Barbašev I.
    Lafferty S., Suter P., Hronek F., Cole I.

13:44
    Nikita Zadorov – 2 min., vysoká hůl.

11:29
    Neuvěřitelná divočina provází úvod zápasu. Nyní se ale hra lehce zklidnila. Bude se pokračovat v nastaveném tempu?
    09:40 Jack EICHEL - 3:1

09:40
    5/5
    A máme tu další gól! Blesková odpověď v podání Golden Knights! Na této brance se podílela celá první formace domácích. Barbašev přenesl puk na pravou stranu, Marchessault naznačil, že pojede za bránu, ale na poslední chvíli přihrál volnému JACKU EICHELOVI, který neměl problém vstřelit puk do odkryté klece. Asistence: Jonathan Marchessault a Ivan Barbašev.
    Eichel J., Marchessault J., Barbašev I., Hague N., Hanifin N.
    Lafferty S., Blueger T., Bains A., Cole I., Zadorov N.
    09:20 Nils HÖGLANDER - 2:1

09:20
    5/5
    Tak se hostům podařilo snížit! Ve zmatku před Thompsonem, kdy se koutouč odrazil před jeho bránu, se zorientoval nejlépe NILS HÖGLANDER a dostrkal puk do sítě.
    Pettersson E., Boeser B., Höglander N., Cole I., Zadorov N.
    Eichel J., Barbašev I., Kolesar K., Pietrangelo A., Martinez A.
    06:23 Jonathan MARCHESSAULT - 2:0

06:23
    5/5
    Domácí potvrzují svou převahu a zvyšují na 2:0! JONATHAN MARCHESSAULT si najel z pravé strany do útočného pásma a tak dlouho naznačoval přihrávku, až zakončil sám a přesnou střelou na vzdálenější tyč skóroval. Asistence: Ivan Barbašev a Brayden McNabb.
    Eichel J., Barbašev I., Marchessault J., McNabb B., Theodore S.

04:27
    Alec Martinez strategicky čekal na icing, ale nedočkal se.
    01:37 Anthony MANTHA - 1:0

01:37
    5/5
    Tak to netrvalo dlouho a domácí se velmi rychle ujímají vedení! Pavel Dorofejev se dostal do samostatného úniku, který neproměnil, ale pokračoval v akci, poslal puk před bránu a ANTHONY MANTHA už si věděl rady.
    Stephenson C., Mantha A., Dorofejev P., Hague N., Hanifin N.
    Lafferty S., Michejev I., Podkolzin V., Hughes Q., Cole I.

00:48
    První šanci zápasu měl Jack Eichel, jenž dostal křížnou přihrávku před bránu, ale puk se mu zamotal pod nohama, a tak ho nedokázal dopravit sítě.

00:01

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, Pietrangelo (A), Martinez – Barbašev, Eichel (A), Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson (A), Mantha – Howden, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Vancouver Canucks: DeSmith (Šilovs) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers, Cole, Zadorov – Höglander, E. Pettersson (A), Boeser – Joshua, J. Miller (A), Garland – Michejev, P. Suter, Lafferty – Podkolzin, Blueger, Bains.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Jon McIsaac, Kelly Sutherland – Libor Suchánek, Derek Nansen.

Vancouver si v neděli zajistil vítězstvím nad Anaheimem po čtyřech letech postup do play-off. Výrazně mu k tomu pomohla trojice J.T. Miller, Elias Pettersson a Quinn Hughes. Všichni tři se nacházejí ve druhé desítce kanadského bodování NHL. Canucks si po neuvěřitelných devíti odehraných zápasech doma zabruslí na cizím ledě. Naposledy odehráli duel na kluzišti soupeře 8. března, tedy před necelým měsícem, právě ve Vegas, kde zvítězili 3:1.

Posledních 5 zápasů Vancouveru:

Vancouver 3:2 Anaheim
    Vancouver 1:3 Dallas
    Vancouver 2:3 LA Kings
    Vancouver 4:2 Calgary
    Vancouver 4:1 Montreal

Vegas se po čtyřech odehraných venkovních kláních představí konečně také doma, kde drží dvouzápasovou šňůru neporazitelnosti. Golden Knights se nacházejí v Západní konferenci na 7. pozici se ziskem 90 bodů v 74 zápasech a na první nepostupovou příčku mají k dobru 6 bodů. K důležitému vítězství by jim mohl pomoci ve formě hrající William Karlsson, jenž nasbíral v posledních 5 zápasech 6 bodů (1+5).

Posledních 5 zápasů Vegas:

Minnesota 1:2p Vegas
    Winnipeg 1:4 Vegas
    Nashville 5:4p Vegas
    St. Louis 1:2p Vegas
    Vegas 4:2 Columbus

Zdravím Vás u zápasu mezi Vegas Golden Knights a Vancouverem Canucks. V těchto soubojích je v současné době zvykem, že domácí mají jistou nevýhodu. V posledních pěti vzájemných utkáních totiž vždy zvítězili hosté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Matěj Kourek

Branky a nahrávky: 2. Mantha, 7. Marchessault (Barbašev, McNabb), 10. Eichel (Marchessault, Barbašev), 15. Hanifin (Eichel, Marchessault), 22. W. Karlsson (Pietrangelo, Mantha), 43. Howden (Kolesar, N. Roy) – 10. Höglander, 27. Q. Hughes (Garland, J. Miller), 42. Q. Hughes (Podkolzin)

Rozhodčí: Jon McIsaac, Kelly Sutherland – Libor Suchánek, Derek Nansen