Pov. Bystrica – Prešov 4:5 (po pr.)
HK 95 Považská Bystrica
4:5 (3:1, 0:1, 1:2 - 0:1) Stav série: 1:3
HC Prešov
sk Pátek 05.04.2024, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • 1. liga play-off (SR) • Semifinále

Prešovčania sa v sérii ujímajú vedenia 3:1 na zápasy. V Považskej Bystrici totiž zvládli dnešné dramatické divadlo – po prvej tretine viedli domáci 3:1, hosťom sa postupne podarilo zmazať toto manko, no Považanom vrátil 3 minúty pred koncom vedenie Ďurkech. Keď to už vyzeralo na domácu výhru a vyrovnanie stavu série, 42 sekúnd pred koncom využil hru bez brankára na vyrovnávajúci gól Hrabčák, a tak sa šlo do predĺženia. To netrvalo dlho, už v jeho prvej minúte rozhodol o prešovskom víťazstve Vrábeľ, a tak budú mať hokejisti zo Šariša v nedeľu domáci mečbal.
    To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok dňa. (20:30:16)

60:46

60:46
    Tím Prešov práve strelil gól!
    FILIP VRÁBEĽ je dnes prešovským hrdinom. Na pravej strane sa otočil s pukom a následnou prekvapivou strelou z mierneho uhla prekonal Maťovčíka – 4:5.

60:01
    Predĺženie sa hrá vo formáte troch proti trom.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa v Považskej Bystrici diali veci, v 51. minúte vyrovnal na 3:3 Leščenko a vzápätí prevzali iniciatívu domáci, ktorých poslal do vedenia v 57. minúte Ďurkech. To však nebolo všetko, Prešovčania sa vyše 2 minúty pred koncom odhodlali k vabanku bez brankára, pričom 42 sekúnd pred skončením základnej hracej doby vyrovnal skóre Hrabčák. Pokračovať budeme 10-minútovým predĺžením.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:18
    Hra bez brankára prináša hosťom ovocie v podobe gólu na 4:4. Jerofejevs manévroval s pukom v pravom kruhu, odkiaľ poslal finálnu prihrávku pred bránku a SAMUEL HRABČÁK dokázal zblízka usmerniť puk za chrbát Maťovčíka – 4:4.
    Asistencia: Aleksandrs Jerofejevs

58:57
    Sigarev vystrelil spoza pravého kruhu, jeho pokus zneškodnil Maťovčík vyrážačkou.

58:40
    Vorona chcel streliť piaty domáci gól, ale jeho vyhodenie puku skončilo mimo, to znamená, že nasledovať bude vhadzovanie pred Maťovčíkom.

57:41
    Napriek vzájomnému vylúčeniu sa pokračuje v plnom počte, Prešovčania ďalej hrajú powerplay.

57:41
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Nahálka – 2 min., údery.

Vylúčenie v tíme HC Prešov:
    Leščenko – 2 min., údery.

57:16
    Prešovčania sú na ľade v šestici, takmer 3 minúty pred koncom skúšajú "koňare" powerplay.

57:15
    Oddychový čas hostí z Prešova. Chystá tréner Tartaľ skorú hru bez brankára?

56:20
    Považská Bystrica dala gól!
    Do odrazeného puku sa oprel od pravého mantinelu LUKÁŠ ĎURKECH a delovkou prakticky od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane gólmana Ovečku – 4:3.
    Asistencie: Lukáš Urbánek, Marek Scheuer

55:58
    Chalupa vypálil spoza ľavého kruhu, Maťovčík vykopol puk betónom.

54:56
    Domáci teraz prebrali iniciatívu, Voronovu strelu smerujúcu od pravého mantinelu ale zneškodnil Ovečka.

53:24
    Lušňák spoza bránky našiel Cígera, ktorý mieril k bližšej žŕdke, no tú si Ovečka pokryl.

51:34
    Mihálik sa chcel oprieť do puku od ľavého mantinelu, no jeho strela bola zblokovaná.

Samuel Brecko

Branky a nahrávky: 15. Meszároš (Sádecký, Zemko), 15. Ligas (Vorona, Omelka), 20. Ligas (Ďurkech, Scheuer), 57. Ďurkech (Urbánek, Scheuer) – 16. Ščurko (Jendroľ, Jerofejevs), 32. Jerofejevs (Leščenko, Sigarev), 51. Leščenko (Jerofejevs, Kohút), 60. Hrabčák (Jerofejevs), 61. Vrábeľ

HK 95 Považská Bystrica: Maťovčík (Tomek) – Omelka, Zaťko, Hlinka, Nahálka, L. Ďurkech, Scheuer, Meszároš, A. Zlocha – Vorona, Ligas, Tománek – Cíger, Rufati (C), Lušnák – Urbánek, J. Zlocha, Jakubec – Zemko, Sádecký, Ščasník
    Trenér: Jakub Ručkay

HC Prešov: Ovečka (Hollý) – Jerofejevs, Semaňák, Glazkov, Mihálik (C), Nemec, Knižka, Pulščák, K. Jendroľ – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigarev – Chalupa, Toma, Lačný – Klíma, Ščurko, Poliaček
    Trenér: Tibor Tartaľ

Rozhodčí: Bachúrik, Kalina – Junek, Janiga