St. Louis – Carolina 2:5 (kon.) | Chicago – Nashville 1:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (po pr.)
Anaheim – Calgary 3:6 (kon.) | Vegas – Minnesota 7:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:2 (2:0 po s.n.)
Dallas – Seattle 3:1 (kon.) | Colorado – Winnipeg 0:7 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (po pr.)
Philadelphia – New Jersey 1:0 (kon.) | Washington – Tampa 4:2 (kon.)
Edmonton Oilers
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Arizona Coyotes
Sobota 13.04.2024, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Edmonton Oilers a Arizona Coyotes.

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Pacifické divize se ziskem 101 bodů, což znamená šestibodový náskok na třetí Los Angeles a naopak čtyřbodovou ztrátu na vedoucí Vancouver. Edmonton nyní drží třízápasovou sérii výher, kdy postupně zdolal Colorado 6:2, Calgary 4:2 a naposledy na svém ledě 5:1 tým Vegas. O góly se v tomto duelu postarali Ceci, Ekholm, Hyman, Draisaitl a Holloway.

Lídři kanadského bodování

Connor McDavid 130 (31+99)
    Leon Draisaitl 104 (41+63)
    Evan Bouchard 79 (17+62)

Hosté jsou v Centrální divizi na sedmém místě se 73 body a na šestou Minnesotu ztrácí už propastných deset bodů, což znamená že se Arizoně blíží konec sezony. Zatím poslední odehraný zápas má klub proti Vancouveru a Arizona po dramatickém průběhu vyhrála 4:3 po prodloužení. Střelecky se prosadili Brown, Koljačonok, Guenther a v nastaveném čase Cooley.

Karel Vejmelka (ARI) úspěšnost 89,5%, průměr 3,40

Zápas v Rogers Place začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Stecher, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins (A) – Foegele, Henrique, E. Kane – Perry, R. McLeod, Holloway – C. Brown, Ryan, Janmark.
    Trenér: Kris Knoblauch

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Durzi, Moser, Kesselring, Välimäki, J. Brown, Koljačonok – Schmaltz (A), Kerfoot, Keller (A) – Guenther, L. Cooley, Crouse (A) – Doan, McBain, Maccelli – Carcone, Jeník, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Rank, Samuels-Thomas – Gawryletz, Toomey.

00:01

00:39
    První útočný výpad zaznamenali domácí hokejisté, zatím bez střeleckého vyjádření.

01:59
    Hned v úvodu vidíme dlouhou pasáž bez přerušení, vše se přelévá ze strany na stranu.

02:34
    Akce Arizony levou stranou, vše skončilo u mantinelu a Edmonton jde do protiakce. Neúspěšným hráčem byl Jeník.

03:17
    Zprava se před Pickarda prodral Durzi, zkusil bekhendové zakončení, gólman Edmontonu se ale nachytat nenechal a puk zastavil před brankovou čárou.

04:21
    Na druhé straně zasahoval i Vejmelka, ten čelil křížné střele Leona Draisaitla z pravého kruhu.

05:20
    5/5
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení! Ti vybojovali ve středním pásmu puk, předvedli rychlý přechod do útoku a i když Pickard dokázal zneškodnit střelu McBaina, tak se k odraženému pokusu dostal JOSH DOAN a pohotovou dorážkou gólmana Edmontonu překonal – 0:1. Asistence: Jack McBain, Matias Maccelli.
    Doan J., McBain J., Maccelli M., Välimäki J., Kesselring M.
    Bouchard E., Ekholm M., Holloway D., McLeod R., Perry C.
    05:20 Josh DOAN - 0:1

06:09
    Domácí celek bude moci zareagovat v přesilovce, dvě minuty za sekání totiž obdržel Michael Carcone.

06:58
    Z modré čáry si až ke kruhům sjel Nugent-Hopkins, Vejmelku ale rychlým pokusem nepřekonal.

07:22
    Šance Arizony ve vlastním oslabení, na puk si před branku najel McBain, sklepnutí ale ležící Pickard zvládl zastavit.

07:31
    Z následného protiútoku zakončoval Kane, jeho pokus byl ale sražen vedle branky.

08:09
    Je po přesilovce, Arizona se ubránila a je zase v plném počtu.

09:18
    Arizona teď rozjela tlak v útočném pásmu, kdy to při rychlé kombinaci připomíná přesilovku. Chybí tomu ale zakončení.

10:15
    Velký kus smůly teď měl domácí Kane, když si zprava najel před branku, prvním pokusem trefil Vejmelkovu tyčku a tím druhým zase břevno!
    10:15 Kaneova smůla při zakončení

11:27
    Domácí celek touží po srovnání skóre, zatím ale naráží jak na dobře pracující obranu Arizony, tak hlavně na jistého Vejmelku.

12:19
    Edmonton pokračuje v tlaku, nyní to na Vejmelku zkoušel Holloway, na českého gólmana si však nepřišel.

Na opačné straně vyprášil Pickardovu lapačku Clayton Keller, gólman Edmontonu si vysloužil potlesk tribun.

13:45
    McBain nenašel odvahu na střelu z dálky, obával se bloku a následného brejku. Raději rozehrával do šířky.

14:22
    Vejmelka se po krátkém závaru na svém brankovišti stihl včas přemístit ke své levé tyčce, kde se o zametení puku snažil Janmark.

15:16
    Zase tu máme delší pasáž hry bez přerušení, vše se přelévá od Vejmelky k Pickardovi a zpátky.

16:48
    Edmonton stále marně ostřeluje Vejmelku, ofenzíva kanadského celku se nedokáže prosadit.

17:06
    Hosté se po tlaku soupeře osvobodili vyhozením puku, skončilo to zakázaným uvolněním.

17:32
    Domácím to nevyšlo ani po rychlé kombinaci před brankou, kdy se o dorážku snažil Nugent-Hopkins, Vejmelka ale vykopl pravý beton a puk srazil!

17:39
    Navíc je tu oslabení na straně Edmontonu, Puk ze vzduchu trefil Evan Bouchard, poslal jej přes plexi mezi diváky a jelikož to bylo v obranném pásmu, má to za dvě minuty za zdržování hry.

18:58
    Schmaltzova střela z bezprostřední blízkosti se zastavila o chumel hráčů pře Pickardem, domácí poté vyhodili.

19:25
    Pickard se v závěru třetiny blýskl bleskovým přemístěním se na brankovišti, skryl tak mezi svými chrániči Cooleyho střelu zprava.
    19:25 Cooley mohl v závěru třetiny navýšit náskok Arizony

19:39
    Edmonton oslabení ubránil a je zase v plném počtu.

20:00

Je za námi první třetina, ve které se domácí tým po celou dobu bez úspěchu snažil překonat Vejmelku, zatímco na opačné straně Arizona vyrážela k rychlým kontrům a jedna akce skončila gólem. Stalo se tak v šesté minutě, kdy po přechodu do útočného pásma střílel McBain, jeho pokus Pickard ještě vyrazil, dorážka Joshe Doana už ale skončila za brankovou čárou. Favorit zápasu tak zatím tápe a do kabin odešel se ztrátou 0:1.

Edmonton právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Domácí tým se usadil v útočném pásmu, kde dokázal zatlačit, zpoza branky vyjel Kane, přihrál před brankoviště, kde stál ADAM HENRIQUE a ten nadvakrát procpal bekhendem puk za Vejmelkova záda – 1:1. Asistence: Evander Kane, Troy Stecher.
    Henrique A., Kane E., Stecher T., Nurse D., Foegele W.
    Guenther D., Durzi S., Crouse L., Moser J., Cooley L.
    21:49 Adam HENRIQUE - 1:1

22:40
    Vyrovnávací trefa nalila domácím nové síly do žil, zase se hraje u Vejmelky.

23:15
    Hyman střílel zpoza kruhu, Vejmelka jeho poměrně prudký pokus vyrazil před sebe.

24:16
    Hosté by potřebovali prostřídat, někteří hráči jsou na ledě přes minutu a půl.

24:47
    To se povedlo a Arizona se dostala do protiakce. Tu zakončil prudkou ranou golfákem Clayton Keller. Přesně ale do postoje Calvina Pickarda.

25:37
    5/5
    Hosté se vrací do vedení! Po vybojování puku ve vlastním pásmu vznikl rychlý přechod a přečíslení, Durziho střelu Pickard ještě zastavil vyrážečkou, jenže dorážka LOGANA COOLEYHO už skončila za jeho zády. Nebylo to nejpovedenější pokus o doražení, puk přesto přešel brankovou čáru a je to 1:2. Asistence: Nick Schmaltz, Sean Durzi.
    Cooley L., Durzi S., Schmaltz N., Brown J., Guenther D.
    Henrique A., Nurse D., Kulak B., Foegele W., Kane E.
    25:37 Logan COOLEY - 1:2

26:45
    Puk je mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

27:55
    Tvrdá rána Edmontonu z levého křídla, Vejmelka si dobře povyjel, zmenšil úhel a Kulakovu bombu vytlačil mimo svou bránu.

28:17
    Další výpad domácích, Hyman si najel levou stranou, technický pokus Vejmelka vytěsnil.

29:40
    Domácí celek začíná stupňovat nápor, obrana Arizony má hodně napilno, stále ji ale drží výborný Vejmelka.

30:02
    Ten si poradil i se střelou Troye Stechera z pravého křídla a zákrokem přerušil hru. Arizona může vystřídat.

30:50
    Schmaltz si to neohroženě namířil mezi dva obránce Edmontonu a vypadalo to, že i zvládne zakončit. Na poslední chvíli ale o puk přišel.

31:51
    Už se zase hraje na opačné straně, jenže je to za brankou, odkud domácí Vejmelku jen stěží ohrozí.

32:34
    Kane obloučkem nahazoval do útočného pásma, Cooley výpad domácích pokryl a přebral si puk.

33:17
    Od modré čáry vystřelil Brown, sražený puk odlétl mimo ledovou plochu.

33:29
    Vyloučení na straně Edmontonu, na trestnou lavici odjel Mattias Ekholm, aby si odseděl dvouminutový trest za podrážení.

34:11
    Puk letí přes všechny čáry, zatím to Edmontonu v oslabení vychází na výbornou.

34:57
    Opět tu máme vyhození, Arizoně pomáhá Vejmelka okamžitou rozehrávkou.

35:29
    Je po přesilovce, Ekholm je zase na ledové ploše.

36:09
    A právě Ekholm nyní vyslal prudkou ránu, tu musel Vejmelka vykopávat rychlým betonem.

36:48
    A český gólman má i kopec štěstí. Nyní už byl překonán Hymanovou střelou z levého kruhu, zachránila jej ale branková konstrukce!

38:03
    Protiútok Arizony, zatím vše skončilo sraženou příhrou na levou stranu.

38:21
    Zprava se do útoku hrnul domácí Foegele, natlačil se před Vejmelku, nenašel ale mezírku, kudy procpat puk za jeho záda.

38:57
    Neuspěl ani Nugent-Hopkins, jeho pokus z pravého kruhu Vejmelka vyrazil do volného prostoru.

39:37
    Nugent-Hopkins nebyl v ideálním úhlu, přesto střílel a donutil gólmana Arizony vytáhnout další zákrok.

40:00

Čtyřicet minut hry je pryč a Arizona je stále blíže k výhře a bodům. Edmonton sice zahájil druhou třetinu aktivně a už ve 22. minutě srovnal skóre po tlaku v pásmu a zakončení Adama Henriqueho, jenže soupeř pak přečkal další pokusy o zakončení a sám se ve 26. minutě vrátil do vedení. Arizona podnikla rychlý výpad, Durzi ještě neuspěl, ale dorážka Logana Cooleyho už za brankovou čárou skončila. Od té doby se gólmani překonávali ve svých zákrocích, další branky nepřipustili a do šaten se tak odešlo za stavu 1:2.

40:40
    Arizona v útočném pásmu, zatím bez nějakého střeleckého vyjádření.

41:12
    5/5
    Na druhé straně naopak udeřilo! Edmonton se dostal do útočného pásma, Za brankou zaúřadoval Foegele, příhrou o mantinel našel na modré čáře DARNELLA NURSEHO a ten ranou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Asistence: Warren Foegele, Evander Kane.
    Nurse D., Foegele W., Kane E., Henrique A., Stecher T.
    41:12 Darnell NURSE - 2:2

42:51
    Arizona se snaží o rychlou odpověď, Desharnais zastavoval výpad hostů čistým zákrokem za vlastní brankou.

43:46
    Bekhendem pokoušel překonat Pickarda Schmaltz, puk letěl nad břevno.

44:58
    Od modré střílel domácí Kulak, jeho dělovka skončila u Vejmelky.

45:31
    Vejmelku ohrožoval i Henrique, český gólman se měl na svém brankovišti co ohánět.

46:28
    Chyba domácích v útočném výpadu, Edmonton se musí bleskově vracet do obrany.

46:44
    Protiútok Arizony zakončoval nepřesnou střelou Durzi. Hra má teď rychlost z obou stran.

Neskutečný Vejmelka zakročil proti těžké střele Nugenta-Hopkinse zpoza obránce, na puk neměl dobrý výhled, využil svého dobrého postavení na brankovišti.

48:41
    A další zákroky českého gólmana, Edmonton začíná přidávat na tempu.

49:15
    Je to teď hokej prakticky na jednu branku, na tu hostující. Vejmelka se rozhodně nenudí, nyní pokrýval svou pravou tyčku.

49:54
    Volný puk klouzal k Pickardovi, ten jej holí posunul na svého spoluhráče a Edmonton vyráží zase do útoku.

50:43
    Cooley se snažil vytěžit rychlý přechod do útoku, přihrávce od levého mantinelu ale scházela potřebná přesnost.

51:42
    Začíná se lehce zpomalovat, blíží se závěr třetí třetiny a nikdo nechce chybovat.

52:13
    Pokus o Janmarkovo vysunutí do sóla nevyšlo, pas byl příliš prudký. Nicméně zakázané uvolnění se nepískalo, jelikož Vejmelka musel volný puk přikrývat lapačkou.

52:43
    Draisaitl se snažil Vejmelku překvapit střelou po ledě z úhlu, strážce branky hostů byl ale připraven a puk srazil do rohu.

53:23
    Na opačné straně vytáhl střelu přes hráče Kesselring, puk byl sražen mimo brankoviště.

54:05
    Po delší době musel zasahovat i Pickard, po rychlém přemístění zakročil proti střele z pravého kruhu.

54:36
    Ofsajd domácích. Ti sice nesouhlasili, nebylo jim to ovšem nic platné.

55:28
    Nahození hostů do útočného pásma, Pickard vše vyřešil a už se zase hraje na opačnou stranu.

56:17
    Arizona se vrátila do útoku, po přihrávce zpoza branky doputoval hra ke Kesselringovi a jeho dělovku gólman Pickard nezastavil zrovna jistým způsobem. Dokonce se díval za sebe, zda mu puk neprošel za záda.

57:30
    Oba celky střídají v nepřerušené hře, blíží se závěr třetí části. A prodloužení klepe na dveře.

58:34
    Nahození do pásma Edmontonu, tohle ovšem bylo tak trochu na náhodu.

58:46
    Levou stranou se do protiútoku dostal Nurse, střelu z kruhu zastavil dnes opravdu skvělý Vejmelka.

58:50
    Po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Ekholm, Vejmelka vytasil bleskurychlý semafor.

59:00
    Draisaitl nahazoval z pravé strany na brankoviště, hosté srazili puk do rohu.

59:29
    Na opačné straně využil zaváhání domácích Keller, z mezikruží mířil vedle.

60:00

60:01

60:27
    Hned v úvodu nastavení mohl dvakrát rozhodnout hostující Schmaltz, nejprve sklepával z bezprostřední blízkosti, o malou chvíli později střílel z levého kruhu. V obou případech zakročil pohotový Pickard.
    60:27 Rozhodnutí měl na holi hostující Schmaltz

61:13
    Nurse se protáhl kolem Durziho, už byl pak ale moc blízko na to, aby překonal Vejmelku.

61:35
    3/3
    Je rozhodnuto, hosté vítězí! Více volného prostoru v útočném pásmu využil MATIAS MACCELLI, najel si do levého kruhu a prudkou ranou na Pickardovu lapačku ukončil zápas – 2:3. Asistence: Michael Kesselring, Josh Doan.

Utkání sledovalo 18 347 diváků.

Utkání je u konce a hosté si odváží dva body, zatímco na Edmonton zbyl jeden. Ve třetí třetině hned ve druhé minutě srovnával za Edmonton krok Darnell Nurse, víc už na vynikajícího Velmelku ale hráči Edmontonu nevymysleli. A jelikož neprůstřelný zůstal i domácí Pickard, šlo se do prodloužení. V něm mohl nejprve nadvakrát rozhodnout hostující Schmaltz, pak ale ve druhé minutě uvolnil Matias Maccelli a ranou na Pickardovu lapačku přisoudil prémiový bod právě Arizoně. Edmonton tak prohrál 2:3 a po této porážce mu patří v Pacifické divizi na druhém místě se 102 body, Arizoně pak je pak v Centrální divizi na sedmém místě se 75 body.

Edmonton bude hrát další zápas v neděli na svém ledě od 4:00 proti Vancouveru, Arizona se představí v Calgary, a to v pondělí od 2:00.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:06:15)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 22. Henrique (E. Kane, Stecher), 42. Nurse (Foegele, E. Kane) – 6. Doan (McBain, Maccelli), 26. L. Cooley (Schmaltz, Durzi), 62. Maccelli (Kesselring, Doan)

Rozhodčí: Rank, Samuels-Thomas – Gawryletz, Toomey

Diváci: 18 347